فرهنگ و هنرکسب و کار ویژه

شخصیت افرادی که فیلم ترسناک دوست دارند

چرا بعضی ها فیلم ترسناک را دوست دارند که مثلاً پوست یک انسان زنده بریده شود یا اعضای بدنش بریده شود؟

برای دانستن پاسخ این سوال، این مقاله مجله امروزه را بخوانید.

ترس چه احساسی در شما ایجاد می کند؟

فرض کنید یک بیماری جدی دارید، اما همه اطرافیانتان سالم هستند. اگر چنین است، چه احساسی دارید؟ آری تنهایی و غم.

حال تصور کنید که در بیماری خود بیماران دیگری مانند خود را می بینید. در این صورت احساس تنهایی شما از بین می رود و احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت.

حال اگر در طول بیماری خود افرادی را دیدید که بیشتر مریض هستند و شاید در حال مرگ هستند، احساس درونی شما خوب می شود زیرا در عمل دیده اید که افرادی هستند که از شما بدتر هستند.

تأثیر ضمنی فیلم های ترسناک این است که مردم را بیشتر از شما تحمل می کنند و رنج می برند. این باعث می شود احساس بهتری نسبت به ندانستن داشته باشید.

مردم ترسناک ترین فیلم ها را دوست دارند زیرا باعث ایجاد حس خوب در آنها می شود.

حتی در زمان فیلمبرداری یک فیلم ترسناک، مردم گریه می کنند و جیغ می زنند، اما پس از تماشای فیلم، مردم احساس می کنند که قربانیان این فیلم زیاد است، بنابراین احساس بهتری در زندگی دارند.

علاوه بر این، این افراد وقتی در فیلم ترسناک فردی را در حال گریه می بینند، احساس درونی بهتری به آنها دست می دهد، زیرا مطمئن هستند که همه چیز اطرافشان 100% امن است و فقط قهرمانان فیلم در خطر هستند!

البته حواستان باشد که این اتفاق در سطح ناخودآگاه رخ می دهد. بسیاری از مردم هرگز نمی فهمند که چرا پس از تماشای یک فیلم ترسناک احساس خوبی دارند.

ضمیر ناخودآگاه تفاوت بین یک تجربه واقعی و یک تجربه خیالی را نمی داند. به همین دلیل است که فیلم ها می توانند روحیه ما را تا حدودی تغییر دهند (حتی اگر 100% مطمئن باشیم که فیلم ها درست نیستند).

اثبات اینکه من خوبم

بعضی ها هم به این فیلم ها می روند تا به خودشان ثابت کنند که از هیچ چیز نمی ترسند و شجاع هستند. در واقع این حرکت آنها یک میل ناخودآگاه برای نشان دادن خوب بودنشان است.

اگر به شجاعت و ارزش های خود اطمینان داشته باشند، شاید ذهنشان از انجام این کارها خودداری کند.

به طور خلاصه، دلایل زیادی برای علاقه مردم به فیلم ترسناک جدید وجود دارد و برخی ممکن است دلایل شخصی برای این موضوع داشته باشند، اما در نهایت همه این دلایل می تواند ناشی از تمایل ناخودآگاه برای داشتن احساس خوب باشد.

دکمه بازگشت به بالا