دستگاه توستر نان چیست؟

توستر نان چیست؟  توستر نان دستگاهی کاربردی، ولی کم رنگ در زندگی مردم کشور ما است. کسانی که به صبحانه با نان داغ و برشته علاقمند هستند و از ایستادن در صف نانوایی در صبح زود بیزارند، به داشتن این دستگاه در منزل قطعاً توجه می کنند. علاوه بر آن، این دستگاه باعث مصرف بهینه نان وکم شدن دور ریزی آن به دلیل بیات شدن است.

توستر نان چیست و چه کاربردی دارد؟

توستر نان همان طور که از نامش پیداست جهت گرم کردن نان استفاده می شود و به همین جهت در فارسی به آن نان گرم کن برقی نیز می‌گویند. غالباً افراد فکر می کنند که این وسیله آشپزخانه کاربرد چندان در خانه ندارد و بودن آن در منزل چندان هم ضروری نیست. البته باید نظر کسانی که از این وسیله برقی استفاده می کنند را پرسید، زیرا آنها بهتر می دانند که این دستگاه چقدر مفید و به صرفه است. حال که آشنا شدید تستر نان چیست؟ در ادامه با کارایی آن آشنا میشوید.

جهت خرید و آگاهی از آخرین قیمت های محصولات کاراجا در ایران می توانید بدون واسطه با وارد کنندگان این برند مرغوب با شماره تماس 09144852329 در ارتباط باشید.

کارایی توستر چیه؟ مهمترین کاربرد این دستگاه گرم کردن نان تست می باشد. البته در کشور ما برای گرم و برشته کردن نان های ایرانی نیز استفاده می شود. این دستگاه با استفاده از حرارت ایجاد شده توسط تابش مستقیم بر روی نان باعث گرم و برشته آن می شود، همچنین استفاده از آن مانع از هدر رفت نان به دلیل بیات شدن می شود. طعم و بوی نان تازه در صبح، هنگام صرف صبحانه با اعضای خانواده قطعاً دلپذیر خواهد بود. امکان استفاده از نان ایرانی گرم و برشته مانند سنگک و بربری که قبلاً خریداری کردید، را در صبح زود بدون مراجعه به نانوایی مهیا می کند.

توستر های نان از لحاظ ساختار به چند نوع دسته تقسیم می شوند؟

انواع توستر نان از لحاظ ساختار و کاربرد به سه دسته تقسیم می شوند که شامل موارد زیر می باشند:

 •  توستر دارای تک جایگاه و کاملاً کشیده
 •  توستر دارای دو جایگاه
 •  توستر دارای چهار جایگاه

توستر نان تک جایگاه و کاملاً کشیده

توستر های نان، مدل تک جایگاه دارای فضای طولی می باشند که نان ها در امتداد هم و به شکل طولی در داخل جایگاه چیده می شوند. نان های ایرانی عمدتاً به شکل طولی مانند بربری و یا سنگک می باشند و به راحتی در داخل این دستگاه قرار می گیرند. توسترهای کشیده و تک جایگاه به راحتی بر روی میز صبحانه و کنار سفره قرار می گیرند و نان را بلافاصله بعد از گرم شدن می توانید در کنار سفره نوش جان کنید.

توستر نان دارای دو جایگاه 

در توستر دو جایگاه نان ها در دو بخش جداگانه قرار داده می شوند که عمدتا برای گرم کردن خود نان تست مناسب می باشند. به راحتی جابجا و بر روی میز صبحانه قرار می گیرد. استفاده از این دستگاه برای خانواده های پرجمعیت به صرفه نخواهد بود، زیرا جایگاه این توستر نان کم بوده و جوابگوی جمعیت بالا را نمی باشد.

توستر نان دارای چهار جایگاه

توستر نان دارای چهار جایگاه، بزرگترین مدل می باشد که به دلیل داشتن فضای زیاد در خانواده های پرجمعیت و حتی در رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا دارای چهار جایگاه و فضای بیشتر جهت قرار دادن نان بیشتری می باشد. این دستگاه در آشپزخانه در محلی محکم و عریض دار مانند سکوی آشپزخانه قرار می گیرد.

به دنبال خرید لوازم خانگی هستید اما نمی‌دانید چه مارکی بهتر است؟ ما در مقاله به شما کمک می‌کنیم بهترین انتخاب را داشته باشید.

منظور از مصرف بهینه دستگاه توستر نان چیست؟

برای مصرف بهینه از دستگاه توستر می توانید، با رعایت چند نکته تا مدت زمان طولانی تر از آن استفاده کنید.

 •  دستگاه را به وسیله محافظ به برق متصل کنید تا انتقال نوسان های شدید برق به دستگاه جلوگیری شود.
 •  دستگاه را بعد از هربار استفاده از تکه های نان ریخته در داخل آن پاک کنید.
 •  دستگاه را در سطح کاملاً صاف قرار دهید.
 • با توجه به گنجایش دستگاه در آن نان قرار دهید و از دستگاه را برای گرم کردن غذا استفاده نکنید.
 •  هنگام تمیز کردن دستگاه قسمت های جدا شونده را بیرون آورده، سپس بشوید.

گاهی در کنار ورزش باید از مکمل به عنوان یک کمک کننده استفاده کرد تا زودتر به نتیجه رسید. اگر اهل ورزش هستید و می‌خواهید از مکمل استفاده کنید، را از دست ندهید.

در هنگام خرید توستر نان به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در هنگام خرید هر وسیله ای باید به نیاز، سلیقه، میزان توان و کاربرد توستر نان برای هر فرد دقت کرد. علاوه بر موارد گفته شده هنگام خرید توستر نان به موارد زیر نیز توجه فرمایید:

 •  توستری که قابلیت خاموش شدن خودکار در بروز حوادث دارد، را خریداری کنید.
 • توستر را با توجه به جایگاه متناسب با نان های مصرفی و تعداد اعضای خانواده خود انتخاب کنید.
 •  به قدرت تولید گرمای آن برای برشته کردن هر دو طرف نان توجه کنید.
 •  به داشتن سینی جمع کن به جهت ریخته شدن خرده های نان و انباشته نشدن آنها و عدم ایجاد بوی نان سوخته توجه کنید.
 •  قابلیت گرم کردن شیرینی را داشته باشد، زیرا برخی نان های خانگی در حد شیرینی و کمی بزرگتر هستند که هنگام مصرف نیاز به گرم کردن دارند.

بهترین توستر نان از لحاظ برند و عملکرد کدام است؟

بهترین توستر نان وسیله ای است که کمترین مصرف انرژی و بیشترین بازدهی را داشته باشد. البته لازم به ذکر است که مصرف برق توستر بسیار کم و در حدود مصرف برق یک بخاری برقی بسیار کوچک است. برندهای مختلفی این دستگاه کاربردی تولید می کنند، که شامل: بوش، تفال، پارس خزر، دلونگی، پاناسونیک، مولینکس، براون و می شود. کیفیت و دوام دستگاه را میزان مصرف خانواده ها به شکل روزانه تعیین می کنند.

هنگام مواجه شدن با برخی مشکلات به وجود آمده در توستر نان باید چه کار کرد؟

حال که پی بردید کارایی توستر نان چیست؟ و عملکرد آن چگونه است به مشکلات به وجود آمده در آن میپردازیم. استفاده صحیح و درست از توستر نان باعث افزایش طول عمر دستگاه خواهد شد. به هر حال هر دستگاهی در هنگام مصرف دچار مشکل می شود، که توستر مستثنی از این مسئله نمی باشد، مشکلاتی مانند:

 • زمانی که نان در توستر گیر کرده: ابتدا دستگاه را خاموش کرده، بعد از سرد شدن کامل دستگاه، نان ها را از آن خارج کنید.
 • اگر در هنگام گرم کردن نان، دود سیاه از دستگاه خارج شد: نگران نباشید، احتمالا ناشی از بالا بودن دمای دستگاه و ضخامت کم نان ها می باشد. پس قرار داده شده در توستر تنظیم کنید.
 •  اگر سیم برق دستگاه معیوب شده: حتماً آن را تعویض کنید تا در اثر جرقه و اختلال در برق رسانی، دستگاه نسوزد.

برخی از سوالات رایج :

۱٫ کاربرد تستر نان چیست ؟

مهمترین کاربرد این دستگاه گرم کردن نان تست می باشد. البته برای گرم و برشته کردن نان های ایرانی نیز استفاده می شود. این دستگاه با استفاده از حرارت ایجاد شده توسط تابش مستقیم بر روی نان باعث گرم و برشته آن می شود.

ویدیو برسی توستر نان در youtube

دکمه بازگشت به بالا