استان ها

ضرورت حفظ حرمت ماه رمضان توسط مسافران

تی تی آنلاین/همدان فرماندهی انتظامی شهرستان ملایر ضمن تبریک پیشاپیش حلول ماه بهار قرآن، بر توجه عموم مردم به ویژه صاحبان و متصدیان واحدهای صنفی و اماکن عمومی برای رعایت و اجرای برخی موارد در جهت حفظ حرمت ماه رمضان تأکید کرد. 

سرهنگ احمد ساکی بر ضرورت توجه عموم مردم به ویژه متصدیان واحدهای صنفی و اماکن عمومی به رعایت مواردی تأکید کرد و گفت: متصدیان هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، رستوران‌های بین‌راهی، پایانه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن با اخذ مجوز از مراکز ذیربط و ضمن رعایت شئون اسلامی و پوشاندن فضای خود( به نحوی‌که از بیرون قابل رؤیت نباشد) می‌توانند به مسافران خدمات ارائه کنند.

وی با بیان اینکه فعالیت سایر اماکن پذیرایی فاقد مجوز ویژه ماه رمضان، از یک ساعت قبل از اذان مغرب(افطار) مجاز است، افزود: در صورت مشاهده هر گونه تخلف، برابر مقررات و ضوابط با متخلفان برخورد می‌شود.

ساکی با اشاره به اهمیت خودداری از خوردن و آشامیدن در ملأعام توسط مسافران یا افراد دارای عذر شرعی، مطرح کرد: در صورت تظاهر به روزه‌خواری این اقدام، جرم مشهود تلقی شده و مستوجب برخورد قانونی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: کلیه رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه اعم از عمومی و شخصی و مردم برای حضور در پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها موظف به رعایت حرمت ماه مبارک رمضان بوده و از هر گونه تظاهر به روزه‌خواری، ایجاد آلودگی صوتی و اعمال منافی شئونات اسلامی و اخلاقی اجتناب کنند.

فرمانده انتظامی ملایر به رعایت بیش از پیش عفاف و حجاب و دوری از ناهنجارها در ماه مبارک رمضان اشاره و تصریح کرد: انتظار می‌رود همگان ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات کرده و برای تقویت مراتب خویشتن‌داری، تحکیم پیوند ایمانی و گسترش ارزش‌های اخلاقی، هنجارهای دینی به ویژه عفاف و حجاب در محیط‌های عمومی با دقت بیشتری از سوی همگان رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه با معدود افرادی که احتمالاً به نحو مشهودی هنجارشکنی کنند برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت، تأکید کرد: فرماندهی انتظامی در زمان افطار و شب‌های قدر که حضور و تردد مردم تراکم بیشتری دارد، تلاش می‌کند با حضور نیروهای خود، رفت و آمد را تسهیل کند و امنیت را ارتقاء بخشد و البته همکاری مردم و روزه‌داران بسیار راهگشا خواهد بود.

ساکی با بیان اینکه ضوابط و نحوه صدور مجوز ویژه رمضان برای واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضان از طریق اتحادیه‌های صنفی ذیربط به اعضای تحت پوشش ابلاغ خواهد شد، مطرح کرد: مسئولیت عدم رعایت موارد یاد شده متوجه مسئولان و متولیان اماکن مربوطه است.

وی خاطرنشان کرد: کارکنان پلیس ملایر در ایام ماه مبارک رمضان همگام با سایر مردم خداجو و مؤمن شهرستان، تمام تلاش خود را برای تأمین نظم و امنیت و فراهم کردن شرایط معنوی در سطح جامعه، رعایت عفاف و حجاب، نظارت بر اصناف و اماکن و اجرای مقررات به کار خواهند بست.

به گزارش تی تی آنلاین و به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی ضمن تأکید بر رعایت شئونات اسلامی در کلیه واحدهای صنفی و اماکن عمومی، از همه شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف و جرائم، مراتب را از طریق پلیس ۱۱۰ و یا نزدیک‌ترین مرکز انتظامی اطلاع دهند تا اقدام لازم صورت گیرد.

انتهای پیام 
 

دکمه بازگشت به بالا