بین الملل

طالبان پاکستان قول داد به تجمعات انتخاباتی حمله نکند

طالبان پاکستان قول داد به تجمعات انتخاباتی حمله نکند

با افزایش فعالیت احزاب سیاسی و نامزدهای مستقل پیش از انتخابات ۸ فوریه، طالبان پاکستان در روز پنج‌شنبه وعده داد که به تجمعات این انتخابات حمله نکند و گفت که اهداف آن‌ها به نیروهای نظامی و امنیتی محدود می‌شود.

به گزارش تی تی آنلاین، طالبان پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما کاری به این انتخابات و کسانی که در آن شرکت می‌کنند نداریم.
دیگر گروه‌های شبه‌نظامی در پاکستان تا بدین لحظه وعده مشابهی نداده‌اند و به خشونت کشیده شدن انتخابات در پاکستان نیز بی‌سابقه‌ نبوده است.
در سال ۲۰۰۷، بی‌نظیر بوتو که در دو دوره نخست‌وزیر پاکستان شده بود، لحظاتی پس از حضور در تجمع انتخاباتی در شهر راولپندی با انفجار بمب ترور شد.
وعده طالبان پاکستان در پی آن منتشر شده که آژانس‌های اطلاعاتی پاکستان نسبت به هدف قرار گرفتن تجمعات انتخاباتی توسط گروه‌های شبه‌نظامی هشدار دادند.
انتهای پیام

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا