ورزش

طعنه سنگین شجاع خلیل‌زاده به کی‌روش

آفتاب‌‌نیوز :

شجاع خلیل‌زاده در مورد حضور تیم ملی فوتبال کشورمان در تورنمنت اردن و قهرمانی‌اش در این مسابقات گفت: با توجه به اینکه زمان زیادی تا شروع جام ملت‌ها باقی نمانده است، انجام بازی‌های دوستانه می‌تواند به کادر فنی و بازیکنان کمک کند و این دو مسابقه هم برای ما خوب بود. ما در فینال قطر را شکست دادیم که قهرمان دوره قبلی جام ملت‌های آسیاست. قبل از شروع این جام هم چند بازی دوستانه انجام خواهیم داد و امیدوارم در بهترین شرایط ممکن راهی قطر شویم.

خلیل‌زاده در واکنش به اینکه برخی از کارشناسان اعتقاد دارند انجام چنین بازی‌هایی نمی‌تواند به تیم ملی کمک کند، تأکید کرد: همه می‌دانند که برای انجام بازی‌های دوستانه با تیم‌های مطرح و قوی دنیا چه مشکلاتی داریم و این مشکل برای الان نیست. شک نکنید امیر قلعه‌نویی به‌عنوان سرمربی تیم ملی دوست دارد برابر بهترین تیم‌های دنیا بازی کنیم و بازیکنان هم از این موضوع استقبال می‌کنند. واقعاً چه کسی بدش می‌آید برابر تیم‌های قوی و مطرح بازی کنیم؟ وقتی این شرایط مهیا نیست باید از فیفادی‌ها نهایت استفاده را ببریم.

مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه یادآور شد: امیر قلعه‌نویی هشت برد پیاپی با تیم ملی ایران به دست آورده است، ولی خیلی‌ها نسبت به این موضوع واکنشی نشان نمی‌دهد. با این حال در گذشته وقتی لبنان را شکست می‌دادیم تا عرش سرمربی تیم ملی را بالا می‌بردند. من با مربیان خارجی زیادی در ایران و قطر کار کردم و نباید تصور کنیم که مربیان ایرانی عقب هستند. ما همیشه به مربیان خارجی بیش از حد اهمیت دادیم و خیلی‌ها را بی‌جهت بزرگ کردیم و به آن‌ها پر و بال دادیم، ولی هیچ وقت حامی مربی ایرانی نبوده و نیستیم.

خلیل‌زاده درباره اعتراض کادر فنی و برخی بازیکنان تیم ملی نسبت به انتقاد‌هایی که در برخی رسانه‌ها و صداوسیما از تیم ملی صورت گرفت، تصریح کرد: اگر انتقاد برای تخریب نباشد خوب است و این نوع انتقاد قطعاً به تیم ملی کمک می‌کند، ولی ما نباید تیم ملی را با هدف خاصی بکوبیم. تمام هدف بازیکنان و کادر فنی این است که پرچم ایران را بالا نگه داریم و نتایجی بگیریم که دل مردم شاد شود. ما برای موفقیت نیاز به حمایت مردم، رسانه‌ها، صداوسیما و … داریم و اگر همه در کنار هم باشیم، می‌توانیم کار‌های بزرگ انجام دهیم.

مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان راجع به اینکه بعد از حضور امیر قلعه‌نویی تبدیل به مدافع ثابت تیم ملی شده است، خاطر نشان کرد: هدف همه ما موفقیت تیم ملی است و من هم به‌عنوان بازیکن تلاش می‌کنم هر وقت در زمین هستم، بهترین عملکرد را داشته باشم. قبلاً هم گفتم که اگر نباشم برای موفقیت تیم ملی دعا می‌کنم.

«با وجود تیم‌هایی مثل ژاپن و کره جنوبی، آیا برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا شانسی خواهیم داشت؟»، وی در پاسخ به این پرسش گفت: همه ما می‌دانیم که با این دو کشور از لحاظ امکانات، مسائل سخت‌افزاری، برنامه‌ریزی و خیلی چیز‌های دیگر چه تفاوتی داریم. ما در این فوتبال مشکل زمین تمرین و استادیوم داریم که مسائلی ابتدایی در فوتبال هستند و این دغدغه‌ها را ژاپن و کره جنوبی ندارند. در این سال‌ها دیدید که تیم‌های عربی چگونه پیشرفت کردند، ولی ما درجا زدیم. این را فراموش نکنید که ما تیم ملی ایران هستیم و هرگز تسلیم نمی‌شویم.

کاپیتان ملی‌پوش تیم فوتبال تراکتور همچنین اظهار داشت: ژاپن و کره جنوبی حریفانی قابل احترام هستند، ولی دلیلی ندارد خودمان را مقابل آن‌ها بازنده بدانیم. ما بازیکنانی باتجربه و بین‌المللی داریم و کادر فنی تیم ملی هم یک کادر باتجربه و کاربلد است. مطمئن باشید تمام بازیکنان تیم ملی برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا از جان مایه خواهند گذاشت و همه ما می‌جنگیم تا بهترین عملکرد را در این جام داشته باشیم.

خلیل‌زاده راجع به مصدومیت مرتضی پورعلی‌گنجی هم گفت: بدترین اتفاق برای بازیکن، این مصدومیت‌هاست و از صمیم قلب برای مرتضی ناراحت شدم. او بازیکنی باکیفیت است و شک ندارم که با قدرت بیشتری به میادین باز خواهد گشت.

تیم خبری ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر بهبود فنی و تکنیکی در ورزش‌های رزمی. با به اشتراک گذاری راهنمایی‌ها و تمریناتی برای بهبود تکنیک‌ها و مهارت‌های رزمی، هدفمندی خود را در توسعه تکنیک و استعداد رزمی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای رزمی پیوسته و بهترین خود را نشان دهید.
دکمه بازگشت به بالا