اقتصادی

فقط ۷۵ نفر در جهان شانس داشتن این ماشین شاهکار را دارند/ عکس

مدل ۲۰۲۴ مازراتی گرن توریسمو بازگشت این خودرو گرند تورر ایتالیایی به بازار آمریکا را رقم می‌زند. این مدل در چندین نسخه شامل نسخه پایه ۱۷۴ هزار دلاری مودنا و نسخه تروفئو در دسترس قرار می‌گیرد. علاوه بر این‌ها نسخه‌ای ویژه از این محصول مازراتی با نام کامل PrimaSerie ۷۵th Anniversary Launch Edition در تعداد فوق محدود عرضه می‌شود. به‌طور دقیق‌تر، ۷۵ دستگاه از مازراتی گرن توریسمو PrimaSerie در سراسر دنیا ارائه می‌شود که از این تعداد، ۵۰ دستگاه از تابستان پیش رو در ایالات متحده آمریکا و کانادا به فروش گذاشته می‌شود.

معرفی مازراتی گرن توریسمو نسخه ویژه PrimaSerie

گرن تورسیمو PrimaSerie که بر پایه نسخه تروفئو ساخته شده، در واقع یادآور ۷۵ سال تاریخچه جی‌تی‌های مازراتی است. این نسخه ویژه رنگ مات Grigio Lamiera به‌همراه المان‌های فیبر کربنی در نمای بیرونی دارد و نشان‌های مخصوص آن روی رینگ‌ها و صندوق عقب به چشم می‌خورند. خریداران امکان شخصی‌سازی آن با گزینه‌هایی را خواهند داشت که در دسترس خریداران نسخه‌های عادی نیست.

فقط ۷۵ نفر در جهان شانس داشتن این ماشین شاهکار را دارند/ عکس

در فضای داخلی گرن توریسمو پرایما سری صندلی‌های چرمی دو رنگه نسخه تروفئو با لوگوهای قرمز مخصوص در قسمت سر و داشبورد و کنسول با تریم چرم مشکی به‌علاوه دوخت قرمز قابل مشاهده‌اند. قسمت پایینی داشبورد هم از تریم سفید برخوردار شده و این قسمت سفید رنگ به پنل‌های سفیدرنگ درب‌ها متصل شده است. ضمن اینکه تریم چرم حفره‌دار صندلی‌ها، در قسمت مرکزی غریبلک فرمان هم به کار رفته است.

گرن تورسیمو PrimaSerie زیر کاپوت خود یک پیشرانه ۳ لیتری V۶ توئین توربو با حداکثر قدرت ۵۴۲ اسب بخار دارد و نیرو محرکه این پیشرانه به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. این نسخه ویژه با بهره‌گیری از این پیشرانه ۶ سیلندر می‌تواند ظرف ۳.۳ ثانیه از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد و همچنین دارای حداکثر سرعت ۳۲۰ کیلومتر بر ساعتی است.

فقط ۷۵ نفر در جهان شانس داشتن این ماشین شاهکار را دارند/ عکس

بنا به گفته شعبه مازراتی در قاره آمریکا، گرن توریسمو جدید نسخه‌ای متحول شده از آن است که چندین المان کلیدی نظیر طراحی بدون تاریخ مصرف، عملکرد و راحتی را در خود جا می‌دهد. در مقطع کنونی قیمت مازراتی گرن توریسمو PrimaSerie به‌صورت رسمی مشخص نیست، اما مسلماً قیمت آن بیشتر از نسخه ۲۰۵ هزار دلاری تروفئو خواهد بود.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در تی تی آنلاین مراجعه کنید.

۵۸۵۸

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا