اقتصادیکسب و کار ویژه

مدارک لازم برای سفارت هلند در تهران

انواع ویزای هلند VFS

هلند یکی از کشورهای توریستی اروپا است. برای این که بتوانید به این کشور سفر کنید باید برای اخذ ویزای هلند اقدام کنید. ویزا در حقیقت به شما اجازه می دهد تا وارد خاک کشور هلند شوید. اگر می خواهید برای اقامت هلند اقدام کنید بهتر است از راه قانونی برای اخذ اقامت اقدام نمایید.

تحصیل در هلند: ویزای هلند در انواع مختلفی مانند ویزای توریستی، تجاری، کاری، الحاق به همسر، دانشجویی و … ارائه می شود. در حقیقت این تنوع در ارائه ویزا برای این است که هر کس با هر هدف مثبتی بتواند به این کشور سفر کند. در ادامه درباره هر یک توضیحاتی خواهیم داد.

هیچ یک از ویزاهای هلند منجر به اخذ اقامت نخواهد شد. البته این موضوع به شما بستگی دارد. شما می توانید یا تجاری این کشور را اخذ کنید. با داشتن شغل در کشور هلند و تحت پوشش بیمه بودن به مدت سه سال ضمن پرداخت مالیات در هلند می توانید اقدام به اخذ اقامت این کشور کنید.

ویزای توریستی هلند

همان طور که اشاره کردیم یکی از انواع ویزاهای قابل اخذ برای سفر به کشور هلند ویزای توریستی است. اگر قصد گردش و تفریح، دیدار دوستان و اقوام و … را دارید بهترین ویزایی که می توانید اخذ کنید؛ ویزای توریستی است. ویزای توریستی خود در انواع مختلفی ارائه می شود.

ویزای توریستی به شما این امکان را می دهد تا به مدت نود روز در خاک کشور هلند اقامت داشته باشید. پس از گذشت این مدت باید به خاک کشور خود بازگردید. با اولین خروج از کشور هلند حتی اگر ویزای شما اعتبار هم داشته باشد، دیگر نمی توانید به این کشور بازگردید.

با این ویزا می توانید دو بار به خاک کشور هلند وارد شوید و پس از آن خارج شوید. پس از دومین خروج دیگر نمی توانید به این کشور وارد شوید.

ویزای مالتی یا پنج ساله به شما این امکان را می دهد تا به مدت پنج سال به خاک کشور هلند رفت و آمد کنید. در این مدت می توانید هر چند بار که خواستید وارد کشور هلند شوید و از آن خارج شوید. در هر بار ورود باید پس از نود روز خاک هلند را ترک کنید و دوباره وارد آن شوید.

نمونه ای از ویزای توریستی هلند سرکار خانم اسدی را که اولین ویزای شینگن هلند ایشان می باشد را میتوانید ببینید.

این ویزا برای کسانی است که قصد تجارت در کشور هلند را دارند و یا این که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند. به این ترتیب می توان ویزای تجاری هلند را اخذ کرد و سفر را به این کشور آغاز کرد. ویزای تجاری هم به شما اجازه می دهد تا به مدتی محدود با نظر افسر سفارت در این کشور بمانید.

برای این که بتوانید این ویزا را اخذ کنید، باید شغل مناسبی را در کشور هلند بیابید. برای این که کار مناسبی را بیابید باید با کارفرمایان در هلند ارتباط برقرار کنید. در غیر این صورت نمی توانید را اخذ کنید و سفر خود را به هلند آغاز کنید.

پس از این که کارفرمایی که شرایط مطابق با قوانین را داشت یافتید، می توانید برای اخذ این ویزا به سفارت مراجعه کنید. ویزا کار در صورتی که بتوانید به مدت سه سال بیمه داشته باشید و مالیات را بپردازید، منجر به اخذ اقامت هلند خواهد شد. پس با یافتن شغلی مناسب می توانید به راحتی اقامت این کشور را اخذ کنید.

اگر می خواهید در کشور هلند ادامه تحصیل دهید، بهترین راه یافتن مرکز آموزشی منطبق با شرایط شما است. مرکز آموزشی را بیابید و به این مرکز درخواست دهید. با توجه به رشته و مقطعی که مد نظر دارید با یکی از دانشگاه های یا مراکز آموزشی معتبر ارتباط برقرار کنید.

در صورتی که با درخواست شما موافقت کردند، می توانید با اخذ دعوت‌نامه تحصیلی به سفارت مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که برای اخذ باید تمام مدارک تحصیلی خود را که شامل ریزنمرات، آخرین مدرک تحصیلی و … می شود را ارائه دهید.

مدارک لازم برای ویزای هلند

برای این که بتوانید ویزای هلند را اخذ کنید باید مدارکی را به سفارت ارائه دهید. این مدارک باید دقیق و کامل باشند تا سفارت آن را بررسی کند. در صورتی که مدارک شما دارای نقص باشد، سفارت درخواست شما را رد خواهد کرد. پس از این که مدارک را ارائه دادید باید منتظر پاسخ سفارت بمانید.

از جمله مدارکی که به سفارت باید ارائه دهید، مدارک شناسایی است. شناسنامه، کارت ملی، گذرنامه، عکس، کارت پایان خدمت، سند ازدواج و … می باشد. با توجه به جنسیت و وضعیت تأهل این مدارک کم و زیاد می شود. مهم ترین قسمت این مدارک ارائه فرم اپلیکیشن ویزا است.

این مدارک باید شامل گواهی اشتغال به کار، مرخصی، سابقه بیمه تأمین اجتماعی و … می باشد. این مدارک را باید به درستی و با مهر و سربرگ های رسمی ارائه دهید.

این مدارک شامل تمکن مالی، گردش حساب، سند ملکی و … است. البته سند ملکی می تواند متعلق به یک اتومبیل هم باشد که حداقل قیمت آن صد میلیون تومان باشد. کلیه این مدارک برای آن است که نشان دهد هزینه های سفر را می توانید بپردازید.

این مدارک هم بسیار مهم هستند. واچر هتل، بیمه نامه مسافرتی، رزرو بلیط هواپیما ، دعوت‌نامه و … از جمله این مدارک هستند. این مدارک به این منظور هستند که نشان دهند شما در تاریخی مشخص می خواهید به این کشور سفر کنید.

مراحل صدور ویزای هلند

برای این که بتوانید ویزای هلند را اخذ کنید باید مراحلی را پشت سر بگذارید.این مراحل را باید طی کنید تا موفق به اخذ ویزای هلند شوید. در ادامه تمام این مراحل را شرح می دهیم.

ابتدا با توجه به هدف خود از سفر نوع ویزا را انتخاب کنید. به این ترتیب می توانید برای اخذ ویزای هلند اقدام کنید. به این ترتیب می توانید برای اخذ ویزای خود اقدام کنید.

مدارکی را باید با توجه به نوع ویزای انتخابی خود تهیه کنید. این مدارک باید کامل و بدون نقص باشند. پس از این که مدارک را تهیه کردید به دست دارالترجمه بسپارید تا بررسی آن را آغاز کند.

خود را دریافت کنید. به این ترتیب در تاریخ و ساعتی مشخص می توانید وارد سفارت هلند شوید. قابل اخذ است.

در تاریخ و ساعت مشخص با صداقت و آرامش به سفارت مراجعه کنید و مدارک خود را به این مرکز ارائه دهید.

پس از این که مدارک خود را به سفارت ارائه دادید باید منتظر پاسخ سفارت بمانید. سفارت در کمترین زمان ممکن پاسخ خود را به شما ابلاغ می کند. در صورت مثبت بودن می توانید برای اقدام کنید.

هزینه صدور ویزای هلند

برای این که بتوانید ویزای کشور هلند را اخذ کنید باید هزینه هایی را به سفارت پرداخت کنید. سفارت این هزینه را از شما دریافت می کند. این هزینه برای خدمتی است که سفارت به شما ارائه می دهد و برای افراد بزرگ‌سال مبلغ 85 یورو است. در صورتی که افراد بین شش تا دوازده سال باشند هزینه ای معادل نصف هزینه بزرگ‌سالان از آن ها اخذ می شود.

اگر قصد دارید تا فرزند زیر شش سال خود را هم همراه داشته باشید، نیازی به پرداخت هزینه ندارید. به این ترتیب به صورت رایگان می توانید برای اخذ سفارت اقدام نمایید. به این ترتیب در کمترین زمانی که می توانید ویزای هلند را اخذ می کنید و پس از آن می توانید سفر خود را آغاز کنید.

سفارت هلند در ایران

خوشبختانه هلند از جمله کشورهایی است که در ایران سفارت خانه دارد. به این ترتیب می توانید به این مرکز در تهران مراجعه کنید و درخواست خود را ارائه دهید. سفارت هلند در تهران ، خیابان موسوی ، میدان هروی ، مرکز خرید هروی قرار دارد که می توانید به راحتی در تاریخ و ساعت مشخص به آن مراجعه کنید.

ویزاگردی از ابتدا تا انتهای سفر همراهتان خواهد بود

دکمه بازگشت به بالا