مدیر بیمارستان کمال عدوان: بیش از ۲۵۰ کودک در غزه علائم سوء تغذیه دارند

مدیر بیمارستان کمال عدوان اعلام کرد بیش از ۲۵۰ کودک در غزه علائم سوء تغذیه دارند.

به گزارش تی تی آنلاین، حسام ابو صفیه، مدیر بیمارستان کمال عدوان خاطرنشان کرد: ما از جهان می‌خواهیم که کمیته حقیقت‌یابی را برای روشن شدن ابهامات موجود درخصوص ترور پزشکان تشکیل دهد.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، حسام ابو صفیه همچنین تصریح کرد: ما از مقامات ذی‌ربط می‌خواهیم که سرنوشت کادر درمان بازداشت شده توسط نیروهای اشغالگر را مشخص کنند.

وی در ادامه افزود: ما با یک فاجعه بهداشتی روبه‌رو هستیم و درخواست کمک داریم چراکه در روزهای آتی شاهد قربانیان بیشتری خواهیم بود.

مدیر بیمارستان کمال عدوان همچنین اعلام کرد بیش از ۲۵۰ کودک در غزه علائم سوء تغذیه را دارند.

پیشتر صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) تاکید کرده بود که جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه، جنگ علیه کودکان تلقی می‌شود.

از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ که رژیم صهیونیستی حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده‌ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت‌های نوار غزه به شکل گسترده‌ای ویران شد و فاجعه انسانی بی‌سابقه‌ای در این منطقه رقم خورد.

در نتیجه این حملات و محدودیت‌هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت، ساکنان نوار غزه در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

طبق آمارهای وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه، از آغاز جنگ تاکنون بیش از ۱۵ هزار و ۶۰۰ کودک فلسطینی به شهادت رسیده و هزاران کودک دیگر نیز زخمی شدند. این وزارتخانه گزارش داد که بیش از ۷۰ درصد شهدای جنگ علیه غزه، زنان و کودکان هستند.

انتهای پیام   

دکمه بازگشت به بالا