مرتضوی: 100 هزار میلیارد تومان از اموال صندوق های بازنشستگی بازگردانده شد

در حاشیه جلسه هیئت دولت؛

مرتضوی: 100 هزار میلیارد تومان از اموال صندوق های بازنشستگی بازگردانده شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با همکاری قوه قضائیه 100 هزار میلیارد تومان از اموال صندوق های بازنشستگی باز گردانده شد.

به گزارش خبرنگار سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در وزارت کار دولت سیزدهم اقدامات خوبی صورت گرفت و تاکنون بالغ بر 3 میلیون و 700 هزار نفر اشتغال خالص در کشور ایجاد شد.

وی افزود: نرخ بیکاری در 25 استان تک رقمی شد و تعداد قابل توجهی از استان ها نرخ بیکاری شان در کانال 6 درصد بود. همچنین میانگین نرخ بیکاری کشور 8.1 درصد شد و 1.1 درصد کاهش داشت و در چند دهه اخیر این رکورد ثبت شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: نرخ بیکاری فارغ التحصیلان و بانوان کاهش داشت. طرح خوبی در وزارت رفاه اجرا شد که کالابرگ الکترونیکی است و 85 درصد از جمعیت 65 میلیون نفری یا 20 میلیون خانواریِ هدف را پوسش دادیم.

مرتضوی عنوان کرد: در حوزه تکافل اجتماعی مستمری مستمری بگیران تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام (ره) تقریبا از حیث ریالی در طول این دولت معادل 180 درصد افزایش پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه توسعه تخت های بیمارستانی بحث پرداخت حقوق بازنشستگان و بخش قابل توجهی از معوقات بازنشستگان اقدامات مطلوبی صورت گرفت و همه تلاش ما این است که بحث متناسب سازی و همسان سازی حقوق بازنشستگان را در سازمان بازنشستگی کشوری و در سازمان تامین اجتماعی اجرایی و عملیاتی کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای خوشبختانه بالغ بر 5 میلیون نفر دوره آموزش های فنی و حرفه ای اجرا شد و به لحاظ کمی هم مراکز آموزش فنی و حرفه ای بخش خصوصی را مخصوصا در جوار کارگاه ها توسعه دادیم.

مرتضوی گفت: با همکاری قوه قضاییه بالغ بر 100 هزار میلیارد تومان از اموال صندوق های بازنشستگی که به انواع مختلف توسط برخی اشخاص حقیقی و حقوقی به تصرفشان درآمده بود برگردانده شد.

وی ادامه داد: تعداد قابل توجهی از املاک را که برخی اشخاص تصرف کرده بودند با احکام قضایی بازگشت شدند. تاکنون توانسته ایم بالغ بر 100 هزار میلیارد تومان حکم به نفع صندوق های بازنشستگی بگیریم.

دکمه بازگشت به بالا