عمومیکسب و کار ویژه

مزایای وکیل ملکی چیست؟

به گفته بهترین وکیل ملکی در کرج، است که نسبت به‌ تمامی امور مربوط به ملک دارای تخصص و تبحر خاصی است. وکیل ملکی در کرج، متخصص در تمامی زمینه‌هایی که مربوط به دعاوی اموال غیرمنقول می‌باشد. این وکیل متبحر دارای آگاهی و تجربه‌های فراوان می‌باشد، به همین دلیل زمانی که شما در خصوص مسائل ملکی که بسیار مباحث گسترده‌ای دارند به مشکل می‌خورید خیلی بهتر است که با بهترین وکیل ملکی در این خصوص مشورت نماید.

اگر ما ندانیم از کدام روش و با چه عنوانی باید شکایت نماییم، موجب می‌شود که ما از همان ابتدا و بعضاً نیمه راه با شکست مواجه شویم. به علاوه که نتوانیم به حق مسلم خود برسیم و متحمل هزینه‌های مربوط به دادرسی و خسارات وارده شویم.چه بسا بهتر است در این خصوص با یک وکیل ملکی در کرج متخصص مشورت نماییم تا بتوانیم بهترین اقدام را در برابر مشکل رخ‌داده شده داشته باشیم.

What are the benefits of a real estate lawyer?

خرید و فروش ملک:

این شخص می‌تواند به شما در خرید و فروش ملک کمک کند و در این فرآیند از مشکلات حقوقی جلوگیری کند. وی می‌تواند در امور نقل و انتقال مالکیت، بررسی قرارداد فروش و خرید و تهیه اسناد و مدارک لازم کمک کند.

اجاره ملک:

وکیل ملکی می‌تواند در مسائل مربوط به اجاره ملک به شما کمک کند. او می‌تواند به شما در بررسی و تهیه قرارداد اجاره، توافق شرایط اجاره و حل مشکلات پیش‌آمده کمک کند.

مدیریت ملک:

وکیل ملکی می‌تواند به شما در مدیریت ملک کمک کند. او می‌تواند به شما در بررسی و تهیه قراردادهای مربوط به مدیریت ملک، به دنبال کردن جریان پرداخت‌های اجاره و مدیریت مشکلات مربوط به ملک کمک کند.

حل اختلافات:

وکیل ملکی می‌تواند به شما در حل اختلافات مربوط به ملک کمک کند، از جمله در مسائل مربوط به اعتراضات و دعاوی مربوط به ملک.

  • هر وکیلی بنا به تخصص و مهارت خود در زمینه‌های مختلف حقوقی دارای وظایف مربوط به همان موضوع است. وکیل ملکی متخصص نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. وکیل ملکی باید اطلاعات کافی و لازم در رابطه با مسائل و موضوعات ملکی را داشته باشد. تا بتواند از پس پرونده های مربوطه برآید. مع‌ذلک از اولین وظایف وکیل ملکی کسب تسلط و تبحر در موارد مربوطه می‌باشد.

وظیفه مهم وکیل ملکی:

بنا به گفته وکیل ملکی تهران، اقدام به موقع در موضوعات پرونده های دعاوی ملکی می‌باشد. به این جهت که در دعاوی ملکی و مسائل آن زمان اقدامات قانونی بسیار مهم است. اگر در فرصت‌های مناسب شروع به اقدامات لازم نشود چه بسا که نتایج زیان‌بار و جبران ناپذیری بر افراد وارد آید. بنابراین وظیفه وکیل ملکی این است که در زمان‌های مناسب به اقدامات لازم بپردازد تا موکل متضرر نگردد.

علاوه بر موارد فوق، وکیل ملکی

  • می‌بایست کلیه اطلاعات لازم ملک را کسب کرده و مدارک مربوط به موضوع را جمع‌آوری نماید. چرا که در موضوعات ملکی مدارک و اطلاعات آن بسیار مهم و در اقدامات لازم تأثیرگذار می‌باشد. وکیل ملکی باید تجربه انجام امور مربوط به دعاوی ملکی را داشته باشد. وکلای دادگستری می‌توانند در تمامی دعاوی اعم از خانواده، کیفری و حقوقی وکالت کنند. اما موضوعات مربوط به دعاوی ملکی علی‌رغم سواد حقوقی وکیل، نیاز مبرم به تجربه بالا در خصوص انجام امور ملکی دارد. از وظایف دیگر وکیل ملکی باید به حفظ آرامش و خونسردی در برخورد با مسائل و مشکلات مربوطه است. تا بتواند با تمرکز لازم از این مباحث به سلامت عبور کند.

دعاوی ملکی با توجه به گستردگی که در حقوق ایران دارند و پربحث‌ترین پرونده‌های حقوقی در مراجع قضایی کیفری و حقوقی محسوب می‌شوند. این نوع از دعاوی به انواع متفاوتی تقسیم شده‌اند و رسیدگی به آن‌ها با توجه به گسترده بودنشان و این که به شکلی بهتر و  تخصصی‌تر مورد رسیدگی توسط مراجع قضایی صالح واقع شوند.  در این جا، این تقسیم‌بندی در خصوص دعاوی ملکی خیلی خوب به نظر می‌رسد.

در اینجا ما دعاوی ملکی را به سه قسم تقسیم می‌نماییم:

  • دعاوی ملکی حقوقی شامل دعوای الزام به تحویل ملک، دعوای الزام به تنظیم سند رسمی، دعوای خلع ید، دعوای رفع تصرف عدوانی، دعوای رفع مزاحمت و ممانعت از حق، دعوای فک رهن می‌شود.
  • دعاوی ملکی کیفری شامل دعوای کلاهبرداری در خرید و فروش، دعوای جعل سند ملک، دعوای خیانت در امانت می‌شود.
  • دعاوی ملکی ثبتی شامل دعوای افراز ملک، دعوای ابطال سند رسمی، دعوای ابطال سند مالکیت معارض می باشد.

هزینه وکیل ملکی چقدر است؟

در رابطه با این موضوع که حق‌الوکاله وکیل ملکی متخصص به چه صورتی تعیین می‌شود در ابتدای امر باید بیان کنیم که چیزی که در وهله اول اولویت دارد توافق بین وکیل ملکی و موکل است و میزان حق‌الوکاله می‌تواند در این جا بیشتر و یا حتی کم‌تر از تعرفه‌ای باشد که وجود دارد.

حق‌الوکاله وکیل ملکی متخصص می‌تواند بر اساس یک سری شرایط تغییر نماید که از جمله آن می‌توانیم به میزان حساسیت و گستردگی پرونده مطرح شده اشاره نماییم، هرچقدر یک پرونده از پیچیدگی بیشتری برخوردار باشد وکیل ملکی در این مورد به الطبع دستمزد بیشتری طلب می‌کند. همچنین تجربه و مهارت وکیل در خصوص دعاوی ملکی می‌تواند، بر روی میزان دستمزدش تأثیر شایانی بگذارد.

در کلیت امر باید بدانیم؛ چون دعوای مطرح شده در زمینه دعاوی ملکی می‌باشد میزان حق‌الوکاله بر اساس میزان ارزش ملک تعیین می‌شود به طور مثال: اگر ارزش یک ملک تا ۲۰۰ میلیون تومان باشد معمولاً تعرفه ۷ درصد از کل ارزش ملک می‌باشد، همچنین اگر ارزش ملک از ۲۰۰ میلیون تا ۵ میلیارد باشد تعرفه از ۳ تا ۵ درصد از کل ارزش ملک می‌باشد که میزان دقیق آن را وکیل تعیین می‌نماید.

زمان به نتیجه رسیدن پرونده های ملکی

کلیه دعاوی ملکی و مسائل مربوط به آن دارای مدت زمان مشخص نمی‌باشد، بنابراین نمی‌توان از پیش تعیین کرد که هرکدام از دعاوی ملکی چه مدت زمانی را طی خواهد کرد، اما این نکته حائز اهمیت است که وکیل ملکی یا وکیل دادگستری متخصص در دعاوی ملکی می‌تواند با به‌کارگیری تجربه و تبحر و مهارت خود در به ثمر رسیدن دعاوی ملکی، حداقل زمان ممکن را صرف کند و با استفاده از مهارت‌های خود روند و پروسه دادرسی دعاوی ملکی را در سر موقع و زمان مناسب خود اقدام کرده تا به اطاله دادرسی منجر نگردد.

با توجه به اینکه تهران شهری بزرگ و پرجمعیت است و تعداد زیادی از وکلا و مشاوران حقوقی در زمینه ملکی در این شهر فعالیت می‌کنند، انتخاب بهترین وکیل ملکی در تهران می‌تواند کاری بسیار سخت و چالش برانگیز باشد.بهترین وکیل ملکی تهران برای شما، کسی است که تخصص و تجربه کافی در زمینه حقوق ملکی دارد و در جریان آخرین قوانین و مقررات قضایی است. این شخص قابلیت ارائه مشاوره‌های کارآمد و موثر را دارد.

همچنین، بهتر است که وکیلی که انتخاب می‌کنید، دارای مهارت‌های ارتباطی و قدرت مذاکره بالا باشد تا بتواند بهترین نتیجه را برای شما به دست آورد.در موسسه حقوقی ما، وکلای مجرب و با تجربه در زمینه حقوق ملکی فعالیت می‌کنند که قادرند بهترین مشاوره‌های حقوقی را در این زمینه ارائه کنند.این وکلا با آگاهی کامل از آخرین قوانین و مقررات قضایی و داشتن تجربه کافی در زمینه مشاوره و دفاع در دعاوی ملکی، به موکلان خود کمک می‌کنند تا به بهترین نتیجه در دعاوی خود برسند.

مزایا مشاوره با وکیل ملکی

از مزایای مشاوره با وکیل ملکی متخصص که یک وکیل پایه یک دادگستری می باشد این است که، وکیل ملکی از آن جهت که نسبت به تمامی قوانین حقوقی و کیفری مربوط به ملک اعم از قانون ۱۰۰ شهرداری اطلاعات کامل و جامع دارد می تواند فردی را که متضرر شده است به بهترین شکل راهنمایی بکند و راه هایی را که فرد می تواند با قدم گذاشتن در آن به بهترین شکل به حق خود برسد به او بازگو نماید.

پیشنهاد ما برای شما این است که حتما با وکیل ملکی متخصص که در  تمامی زمینه های مربوط به ملک آگاهی دارد صحبت نمایید.

آیا وکیل ملکی متخصص به‌تمامی شهرها خدمات مشاوره ارائه می‌دهد؟

بله وکیل ملکی ما به‌تمامی افراد از هر شهری که هستند به صورت تلفنی و آنلاین مشاوره و یاری می‌دهد.

دعاوی مربوط به تخلفات ساختمان در کجا رسیدگی می‌شود؟

به دعاوی که مربوط به تخلفات ملکی هستند تنها در کمیسیون ۱۰۰ شهرداری رسیدگی می‌شود و مرجع دیگری صلاحیت رسیدگی به این موضوع را ندارد.

در کمیسیون ۱۰۰ شهرداری به چه دعاوی رسیدگی می‌شود؟

این کمیسیون مرجعی است که به تخلفات ساختمانی نظیر: نداشتن پروانه ساخت، تغییر کاربری ساختمان، تجاوز به حریم عمومی، عدم رعایت اصول شهرسازی (عدم استحکام بنا) رسیدگی می‌کند.

دعاوی ملکی می‌توانند ماهیت کیفری هم داشته باشند؟

بله دعاوی ملکی که مربوط به کلاهبرداری و خیانت در امانت هستند ماهیت کیفری پیدا می‌کنند و در صورت اثبات جرم با مجازات حبس و جزای نقدی همراه هستند.

جعل سند از چه روش‌هایی قابل شکایت و پیگیری است؟

جعل سند اصولاً یک دعوای کیفری محسوب می‌شود؛ ولی از طریق حقوقی نیز قابل پیگیری است؛ دعوای کیفری در خصوص درخواست شاکی برای مجازات فرد و دعوای حقوقی به‌منظور درخواست خواهان برای اثبات جعلی بودن سند و ابطال آن است.

بین دعوای خلع ید با تخلیه ید تفاوتی وجود دارد؟

بله دعوای خلع ید زمانی مطرح است که فردی به صورت غاصبانه ملک فرد دیگری را به تصرف خود در بیاورد؛ ولی در تخلیه ید فرد از همان ابتدا غاصب نبوده است و ید او امانی بوده؛ مانند مستأجری که بعد از اتمام زمان اجاره ملک را تخلیه نقش وکیل در دعاوی املاک چیست؟ آیا میتوانیم بجای خود برای شرکت در جلسه وکیل بفرستیم و در جلسه شرکت نکنیم؟ آیا وکیل ملکی میداند که بهترین راه حل حقوقی برای مسائل و مشکلات حقوقی املاک چیست؟ وکیل ملکی در محدوده چه اختیاراتی عمل مینماید؟ با ما همراه باشید.

نقش وکیل در اقامه دعوا چیست؟

نقش وکیل ملکی در اقامه دعوا چیست؟ آیا میدانید که با متصرف غیر قانونی باغ خود باید چگونه برخورد کنید؟ آیا میدانید که اگر آپارتمان پیش فروشی را که خریده اید، به هنگام تحویل دارای اختلاف در متراژ باشد، چه راهکارهای قانونی و حقوقی را باید در پیش بگیرید؟ اگر فروشنده در موعد مقرر ملک را تحویل ندهد باید چکار کنید؟ و اگر ملک مورد خرید شما مستحق للغیر درآید باید چه تمهیدی را اتخاذ نمایید؟

آیا اسا دعوای خود را میدانید؟ آیا میدانید که موضوه دعوای شما حقوقی است یا کیفری میباشد؟ برای پیگیری حق و حقوقتان به کدام مرجع باید مراجعه کنید؟ آیا باید به شعبات حقوقی دادگاه های عمومی و انقلاب مراجعه کنید؟ و یا از طریق دادسرا و محاکم کیفری خواستار دادخواهی بشوید؟میتواند پاسخ کلیه پرسش های فوق را به تدقیق و حوصله و با بیان ساده و قابل فهم برای موکل خویش بازگو نماید. لذا بنیادین ترین دلیل اخذ وکیل ملکی از ابتدای امر، تشخیص صحیح موضوع متنازع فیه و حل آن موضوع میباشد.

نقش وکیل ملکی در انتخاب نوع دعوا چیست؟

نقش وکیل ملکی در انتخاب نوع دعوا به این صورت است که بهترین پیشنهاد را به شما ارائه مینماید. که دعوای شما مستلزم طرح از طریق محاکم حقوقی است و یا میبایست مراحل کیفری را طی نمایید. پس از این مرحله، یعنی تشخیص اینکه موضوع دربردارنده عنوان حقوقی است یا کیفری، نوبت به آن میرسد که در دسته دعاوی ملکی حقوقی، کدام نوع از دعاوی را باید بعنوان خواسته خویش انتخاب نماییم؟ آیا ایفای تعهد را باید خواستار شویم و یا الزام به تنظیم سند رسمی را مورد خواسته قرار دهیم؟ وکیل ملکی به شما میگوید که عنوان صحیح حقوقی دعوای شما چیست.

وکیل ملکی پس از پیشنهاد نظر کارشناسی خود که دعوای شما دارای جنبه کیفری است و میبایست از این طریق اقدام گردد، به شما میگوید که کدام عنوان کیفری را برای ملک مورد اختلاف اتخاذ نمایید. بعنوان مثال دعاوی مزاحمت ملکی یا تصرف عدوانی و امثال اینها میبایست به نحو صحیح و قانونی طرح و اقامه گردند.

دکمه بازگشت به بالا