عمومیکسب و کار ویژه

میزان ماندگاری و عمر چمن مصنوعی در حیاط منزل

چمن مصنوعی برای حیاط خانه یکی از روش هایی است که برای زیبا تر نمودن حیاط و فضا های خارجی اطراف خانه مورد استفاده قرار می گیرد. چمن مصنوعی می تواند در فضا های مختلفی با اهداف گوناگونی نصب شود. در نهایت چمن مصنوعی تزئینی برای حیاط خانه مناسب است. اما نکات قابل توجهی در زمینه انتخاب چمن مصنوعی تزیینی مناسب حیاط خانه وجود دارد. در این مقاله به بررسی این نکات پرداخته ایم.

چمن مصنوعی حیاط

همان گونه که ذکر شده چمن مصنوعی حیاط خانه این روزها طرفداران فراوانی یافته است. شما می توانید با صرف هزینه ای کمتر محیطی شاداب و سر سبز برای افرادی که در خانه زندگی می کنند فراهم کنید. ضمن این که میزان رسیدگی به این چمن ها در مقایسه با چمن های مصنوعی کمتر و شرایط نگهداری از آن ها ساده تر است. چمن مصنوعی را می توان به روش های مختلف در حیاط خانه مورد استفاده قرار داد. شما می توانید تمام سطح حیاط خانه را با استفاده از چمن مصنوعی فرش کنید. همچنین می توانید از ترکیب سنگ و موزاییک و چمن مصنوعی استفاده نمایید. حالتی دیگر اینکه می توانید فضای حیاط خود را طراحی کرده و قسمتهایی از حیاط خود را با چمن مصنوعی بپوشانید. همه این موارد کاملا وابسته به سلیقه فردی و نوع دکوراسیون و فضایی است که در اختیار دارید. آیا می خواهید بهترین فضا را با استفاده از چمن مصنوعی حیاط خانه ایجاد نمایید؟ بهتر است از ظراحان باغ و فضای سبز کمک بگیرید.

انواع چمن مصنوعی مناسب برای حیاط

یکی از اصولی‌ترین روش‌های نصب چمن مصنوعی حیاط خانه این است که محصول بر روی بستر خاک اجرا شود. زمانی‌که چمن مصنوعی را برای حیاط یا باغچه استفاده می‌کنید، هدایت درست آب، باعث افزایش طول عمر چمن شده و هزینه زیرسازی آن را پایین می‌آورد.

باتوجه‌به اینکه شما می‌توانید چمن مصنوعی حیاط را در بخش‌های مختلف نصب کنید، انواع چمن مصنوعی مناسب برای حیاط به صورت زیر دسته‌بندی می‌شود:

 

چمن مصنوعی برای پله‌ها

یکی دیگر از موارد استفاده چمن مصنوعی نصب آن بر روی پله‌های ورودی ساختمان یا آپارتمانی است که بخشی از حیاط محسوب می‌شود. پله هم جزو مسیرهای پرترددی است که باید در انتخاب نوع چمن مصنوعی برای آن دقت کنید. بنابراین اگر می‌خواهید چمن مصنوعی که بر روی پله‌های منتهی به حیاط نصب می‌شود، بعد از مدتی استفاده ظاهری لهیده و پاخورده به خود نگیرد و همچنان زیبا باشد، باید به سراغ مدل‌هایی که دارای دیتکس بالا و مقاوم هستند، بروید. همچنین به صورت منظم و هفتگی چمن‌های این بخش از حیاط را نظافت کنید.

چمن مصنوعی برای فضای سبز

تزئین کردن حیاط منزل که فضایی برای گذاشتن میز و صندلی در آن وجود دارد با چمن مصنوعی بسیار جذاب و لذت‌بخش است. برای این بخش از حیاط، شما می‌توانید مدل‌هایی را انتخاب کنید که تراکم بالا و الیاف بلندتری دارند. چون این فضا دارای تردد معمولی است و چمن مصنوعی هم استهلاک بالایی ندارد، چمن‌های ارزان قیمت و اقتصادی مناسب هستند.

چمن مصنوعی برای مسیر ورودی

مسیر ورودی به حیاط بخشی است که به صورت روزانه تعداد قابل توجهی از افراد در آن رفت و آمد دارند، بنابراین اگر مکان مورد نظر، مسیر ورودی یک آپارتمان چند واحدی با میزان تردد بالای 10 نفر در روز است یا مسیر ورودی ماشین، می‌توانید مدل‌های 25 تا 35 میلیمتری قدرتمند چمن مصنوعی را انتخاب کنید که تراکم و دیتکس بالایی دارند و برای فضاهایی با ترافیک عبوری زیاد، مناسب هستند، اما اگر مسیر ورودی به حیاط منزل شما تردد کمی دارد، مدل‌های چمن مصنوعی که تراکم الیاف آنها پایین و ارزان قیمت هستند، انتخاب مناسبی برایتان خواهد بود.

چمن مصنوعی برای فضای بازی کودکان

در حیاط بعضی از آپارتمان‌ها یا منازل ویلایی، فضایی برای بازی کودکان تعبیه شده، لذا چمن مصنوعی مناسب برای آنها بهتر است از مدل‌هایی انتخاب شود که سطحی نرم دارند تا کودکان هنگام بازی، زمین خوردن و غلتیدن بر روی چمن، آسیب نبینند. برای این منظور مدل‌های 25، 40، 45 میلیمتری مناسب هستند.

چمن مصنوعی بین سنگی و واش بتن

یکی از سبک‌های محبوب نصب چمن مصنوعی در حیاط استفاده از این محصول به صورت نصب بین سنگ و واش بتن است که کاربردهای بسیار بالایی دارد. برای این منظور ارتفاع الیاف چمن مصنوعی انتخابی شما به عمق شیارهای موجود در حیاط بستگی دارد، به عنوان مثال اگر می‌خواهید برای این سبک، از چمن‌ها مصنوعی 25 میلیمتری استفاده کنید، بهتر است عمق شیارها 1 تا 1.5 سانتیمتر در نظر گرفته شود تا نتیجه کار زیباتر به نظر برسد. البته دقت کنید که نوع چمن مصنوعی برای اجرای این سبک به ترافیک عبوری حیاط بستگی داشته و برای فضای پرتردد بهتر است مدل‌های با تراکم و دیتکس بالا انتخاب شود.

چمن مصنوعی برای باغچه

استفاده از چمن مصنوعی باغچه در حیاط زیبا و جذاب است. برای این کار شما به دو صورت می‌توانید چمن مصنوعی را در این بخش از حیاط نصب کنید:

    • نصب بر روی بستر خاکی باغچه؛ در این روش باید برای خروج بهتر آب زیرسازی مناسب انجام شود. ساده‌ترین راهکار کوبیدن و متراکم کردن خاک باغچه و سپس ریختن سنگ نخودی به عمق چند سانتیمتر است. اما این روش نیاز به تخصص ویژه دارد و باید توسط نصاب چمن مصنوعی اجرا شود.
    • نصب بر روی بستر بتنی باغچه؛ اگر بستر باغچه بتنی است، می‌توانید با ایجاد شیب‌گذاری مناسب، نصب چمن مصنوعی را آسان‌تر انجام دهید. البته باید دقت کنید که به شعاع نیم تا یک متر از اطراف بوته‌ها و درختان خالی باشد تا آبیاری و کود دادن به آنها با مشکل مواجه نشود.

نکات مهم در خصوص چمن مصنوعی حیاط خانه

برای آن که چمن مصنوعی را در حیاط خانه مورد استفاده قرار دهید لازم است به برخی از نکات توجه نمایید.  انتخاب چمن مصنوعی برای حیاط خانه، بسته به نوع کاربرد و شرایط محل متفاوت است. همچنین نصب درست چمن مصنوعی بسیار حایز اهمیت است. در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم.

1.کاربری چمن مصنوعی در حیاط

باید توجه داشته باشید چمن مصنوعی در حیاط چه کاربری خواهد داشت. برای مثال نوع چمن مصنوعی در مسیر ورودی حیاط و یا مسیر پر تردد با چمن مصنوعی که در باغچه مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت است. بنابراین میزان تردد بر روی چمن مصنوعی از نکات مهم در انتخاب چمن مصنوعی مناسب است.

برای استفاده از چمن مصنوعی در محل های پر تردد لازم است از چمن مصنوعی پر تراکم با ارتفاع الیاف 25 تا 35 میلیمتر استفاده نمایید. در استفاده از چمن مصنوعی برای زیر انداز مبلمان بهتر است از چمن مصنوعی با الیاف متوسط استفاده نمایید. به این دلیل که به راحتی قابل تمیز کردن باشد و خرده های مواد خوراکی داخلی آنها نریزد. اما برای هزینه ی کمتر می توانید از چمن مصنوعی 10 و 15 میل نیز استفاده نمایید.

برای استفاده از چمن مصنوعی باغچه ارتفاع الیاف چندان اهمیتی ندارد. بنابراین برای باغچه می توانید از چمن مصنوعی با هر تراکمی متناسب با بودجه ی خود، استفاده کنید. برای استفاده از چمن مصنوعی برای باغچه هر چه که ارتفاع الیاف چمن انتخابی بیشتر باشد، جلوه ی زیباتر و طبیعی تری خواهد داشت.

در انتخاب چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی و محل بازی کودکان نیز ارتفاع الیاف متوسط و تراکم بالا از نکات حایز اهمیت برای خرید چمن مصنوعی است.

برای چمن مصنوعی پله نیز توجه داشته باشید که از چمن مصنوعی با الیاف 15 تا 25 میلیمتر استفاده نمایید. در مورد این کاربری تراکم بالای چمن مصنوعی نیز از نکات الزامی است.

چمن مصنوعی دور استخر نیز باید نرم باشد و از چمن های با الیاف 25 میلیمتر به بالا استفاده شود. زیرا افراد پس از استفاده از استخر با پای برهنه روی آنها راه می روند.

2.زیر سازی و چسباندن چمن مصنوعی برای کف حیاط

زیرسازی چمن مصنوعی تاثیر بسیار مهمی در عمر چمن مصنوعی دارد. زیرسازی بسته به اینکه بستر مورد نظر از خاک باشد و یا سنگ و … متفاوت است. اگر بستر خاکی باشد باید از افراد متخصص و روش های تخصصی بهره بگیرید. اگر بستر سنگ، بتن و از مصالح سفت باشد، تنها نکته ی مهم شیب بندی کف حیاط جهت دفع آب باران و برف و … است.

نکته بعدی در خصوص نحوه نصب چمن است. این کار نیاز به دقت و مهارت کافی دارد. میزان چسب مصرفی و نحوه چیدمان و چسباندن لبه ها همه می تواند در زیباتر شدن محیط و دوام و ماندگاری آن تاثیر داشته باشد. تا نشدن رول چمن در هنگام نکته ی بسیار مهمی است که در زیبایی و ماندگاری چمن مصنوعی نقش مهمی را ایفا می کند.

3.نحوه ی نگهداری چمن مصنوعی کف حیاط

به راحتی امکان پذیر است. به دلیل اینکه اگر درست زیرسازی و نصب شده باشد، آب به راحتی از طریق زهکشی های زیر چمن مصنوعی دفع می شود. همچنین می توانید با استفاده از برس های مخصوص چمن مصنوعی را برس کرده تا همیشه مرتب باشد و الیاف آنها به یکدیگر نچسبد. چمن مصنوعی بر خلاف چمن طبیعی نیاز به نگهداری و صرف هزینه و آبیاری ندارد.

 انواع زیرسازی حیاط برای نصب چمن مصنوعی

به دو صورت می‌توان زیر سازی چمن مصنوعی حیاط و باغچه را انجام داد:

  • زیرسازی سطح بتنی و سخت؛ بعضی از منازل دارای سطوح بتنی و نفوذناپذیر هستند، در هنگام نصب چمن مصنوعی باید به این نکته توجه کرد که آیا آب بر روی این سطح باقی می‌ماند یا خیر؟ پس لازم است آزمایشی در خصوص شناسایی تله آب قبل از نصب چمن صورت گیرد. ابتدا روی سطح بتن آب ریخته می‌شود تا لکه‌های آبی مشخص شود، سپس با سیمان این تله‌ها لکه‌گیری می‌شوند. اگر تعداد لکه‌ها زیاد باشد، زیرسازی باید به صورت کامل انجام شود که از روش زیرسازی شنی در این مواقع استفاده می‌شود. این زیرسازی سریع بوده و برای نصب چمن مصنوعی خیاط خانه مناسب است.
  • زیرسازی سطح خاکی و نرم؛ گاهی اوقات قرار است چمن مصنوعی برای باغچه یا منازلی که سطح حیاط آنها خاکی بوده، نصب شود و از آنجایی که این سطح نرم و نفوذپذیر است، باید خاک با شن ترکیب شده و این ترکیب با غلتک به صورت سطحی صاف و یکدست جهت زیرسازی چمن مصنوعی تبدیل شود تا بتوان چمن را بر روی آن نصب کرد. بعد از این زیرسازی، یک لایه ژئوتکسایل بر روی سطح زمین پهن شده و با استفاده از چسب مخصوص رول‌های چمن به یکدیگر متصل می‌شوند.

نحوه ی محاسبه متراژ چمن مصنوعی حیاط

در نهایت باید مساحت چمن مصنوعی مورد نیاز خود را محاسبه نمایید. اگرقسمتهایی که می خواهید چمن کنید اشکال هندسی مانند مستطیل، دایره و … هستند، مساحت آنها را توسط اندازه گیری طول، عرض، قطر و … محاسبه نمایید. اگر این قسمتها اشکال هدسی نامشخصی هستند، از طراح خود بخواهید تا از طریق نرم افزار مساحت آنها را محاسبه کرده و به شما بدهد. در نهایت باید بر اساس متر مربع مساحت چمن مصنوعی مورد نیاز خود را حساب کنید و سفارش دهید.

اگر قصد نصب چمن مصنوعی مابین سنگ و بتن را دارید، محاسبه مقدار چمن مصنوعی مورد نیاز را به دو روش می توانید انجام دهید:

  •   می توانید طول همه شیارها را اندازه گیری کرده و در پهنای شیار ضرب کنید. این عمل زمان زیادی می برد ولی دقیق است. (اگر شیارهای شما در پهناهای مختلفی هستند این روش مناسب است.).
  •   اگر تمام سنگ ها و واش بتن ها هم اندازه باشند. ابتدا مساحت کل محیط که سنگ ها و شیار ها در آن قرار دارند را اندازه گیری کنید. سپس مساحت یک سنگ را در تعداد سنگ های موجود در کف ضرب کنید و از مساحت کل تفریق کنید. در نهایت مساحت مورد نیاز چمن ما بین سنگ به دست می آید.

مقاله پیشنهادی:

قیمت چمن مصنوعی حیاط

هنگامی که شما می‌خواهید برای حیاط منزلتان چمن مصنوعی نصب کنید، در ابتدا مایل هستید بدانید قيمت چمن مصنوعي برای حياط به چه عواملی بستگی دارد و چگونه محاسبه می‌شود؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم:

برای دانستن قیمت این محصول در مرحله اول شما باید نوع استفاده از چمن مصنوعی را برای حیاط منزلتان مشخص کنید؛ چراکه قیمت چمن مصنوعی برای استفاده در حیاط با نوع کاربرد آن در ارتباط است. علاوه بر این شکل‌های گوناگونی برای استفاده از چمن در حیاط وجود دارد، مثلاً چمن مصنوعی باغچه، پله، بین سنگی، برای سطوح صاف و سخت که قیمت اجرای چمن مصنوعی برای هرکدام متفاوت بوده و بستگی به نوع کاربرد و اجرای آن دارد.

اما به صورت کلی می‌توان بیان نمود قیمت چمن مصنوعی حیاط بر اساس متراژ محیط مورد نظر، ارتفاع، جنس، بافت و نوع نصب چمن محاسبه می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت نهایی این محصول پس از مشخص کردن نوع کاربرد چمن مصنوعی در حیاط، با کارشناسان باتجربه شرکت تماس بگیرید و تا آنها هزینه نصب چمن مصنوعی را برای حیاط منزل شما محاسبه کنند.

خرید چمن مصنوعی برای حیاط

خرید چمن مصنوعی را نمایندگی چمن مصنوعی انجام دهید. بنابراین می توانید چمن مصنوعی باکیفیت تهیه کنید. شرکت فرتاک نمایندگی چمن مصنوعی در غرب تهران است. همچنین می توانید چمن مصنوعی قیمت مناسب را با از سایت فرتاک تجربه نمایید. در این مقاله، سعی داریم اطلاعاتی در مورد طراحی حیاط با چمن مصنوعی، ایده ها و طرح های جالب برای نصب و همچنین نحوه خرید و قیمت آن را به شما ارائه دهیم. یکی از پرکاربردترین موارد استفاده از چمن مصنوعی، تزئین حیاط با چمن مصنوعی است. حیاط، بخشی از خانه است که طراحی آن از نظر اصول معماری، بسیار مهم است؛ به طوری که حتی رشد آپارتمان نشینی، مانع از بکارگیری حیاط نشده و امروزه در طراحی اکثر آپارتمان ها، از فضای حیاط حتی با متراژ کوچک، استفاده می شود.

بکارگیری برای کف حیاط، یک ایده نو و بسیار جذاب است که فضای منزل شما را دگرگون خواهد کرد. حال چه حیاط یک آپارتمان باشد، چه ویلا و چه یک خانه معمولی. امروزه استفاده از چمن مصنوعی، حتی برای زیباسازی حیاط خلوت نیز بسیار مرسوم شده است.

در ادامه، برخی از طرح ها و ایده های قابل اجرای چمن مصنوعی برای حیاط خانه و انواع مناسب چمن مصنوعی برای این کار را با شما بررسی خواهیم کرد. اگر قصد خرید چمن مصنوعی برای حیاط دارید، با این مقاله همراه باشید.

کدام یک از انواع چمن مصنوعی برای حیاط مناسب هستند؟

پاسخ به این سوال در یک جمله امکان پذیر نیست. در ابتدا لازم است نوع کاربری شما از چمن مصنوعی حیاط مشخص شود. چمن مصنوعی ممکن است بر روی سطح باغچه ای در حیاط نصب گردد و یا گاهی برای محوطه بازی و یا مسیر ورودی به حیاط مورد استفاده قرار گیرد. یکی از عوامل مهم در انتخاب بهترین چمن مصنوعی برای حیاط خانه یا هر نوع محوطه دیگر، نوع استفاده شماست. اگر چمن مصنوعی در مسیر پرترددی قرار گرفته باشد، یقیناً استفاده از مدل های با تراکم و دیتکس پایین، انتخاب درستی نیست و بالعکس؛ استفاده از چمن مصنوعی با تراکم بالا، برای فضای باغچه، شاید انتخاب مقرون به صرفه ای نباشد.

در این بخش، ما به شما انواع چمن مصنوعی ایده آل برای حیاط را معرفی خواهیم کرد.

چمن مصنوعی مناسب برای مسیر ورودی حیاط

وقتی صحبت از مسیر ورودی به حیاط می شود؛ یعنی به طور روزانه، تعداد قابل توجهی از افراد، بر روی چمن مصنوعی تردد خواهند داشت. حال اگر این فضا مربوط به مسیر ورودی به یک ساختمان چندین واحده با میزان تردد بالای 10 نفر در روز و یا مسیر ورودی ماشین باشد، بهتر است از مدل های 25 تا ۳۵ میلیمتری قدرتمند بهره بگیرید. مدل های چمن مصنوعی 25 میلیمتری ویستا، چمن مصنوعی 25 میلیمتری رویال، 35 میلیمتری ویستا و 35 میلیمتری سورن، پیشنهادات خانه چمن برای اجرای این ایده می باشند.

این محصولات و محصولات مشابه با آنها که تراکم و دیتکس بالایی دارند؛ برای فضاهایی با ترافیک عبوری بالا بسیار مناسب هستند. اگر مسیر ورودی به حیاط شما کم تردد است، می توانید برای صرفه جویی در هزینه ها، از چمن مصنوعی ارزان تر با تراکم بافت پایین تر استفاده کنید.

چمن مصنوعی مناسب برای فضای سبز حیاط

اگر در حیاط منزل خود فضایی برای قرار دادن یک میز و صندلی زیبا در نظر گرفتید، تزئین کردن این فضا با چمن مصنوعی بسیار جذاب خواهد بود. برای این بخش از حیاط، می توانید از مدل های مقرون به صرفه خانه چمن همچون ، تا مدل های با تراکم و پرز بلند تر انتخاب کنید. چرا که این بخش، یک فضای با تردد معمولی است و چمن مصنوعی در این فضا استهلاک بالایی ندارد.

چمن مصنوعی مناسب برای بین سنگی و واش بتن در حیاط

امروزه این سبک از نصب چمن مصنوعی بسیار محبوب شده و موارد استفاده بالایی دارد. ارتفاع الیاف چمن مصنوعی انتخابی شما، کاملاً به عمق شیارهای حیاط وابسته است. به عنوان مثال، برای استفاده از چمن های مصنوعی 25 میلیمتری برای این سبک از اجرا، بهتر است این عمق 1 تا ۱.۵ سانتیمتر در نظر گرفته شود تا بهترین نتیجه را از این سبک دریافت کنید. نوع چمن مصنوعی شما برای اجرای این ایده، به ترافیک عبوری شما وابسته است. اگر میزان تردد در فضای محوطه شما بالاست، سعی کنید از مدل های متراکم با دیتکس بالا استفاده کنید.

چمن مصنوعی مناسب برای فضای بازی کودکان در حیاط

اگر در حیاط آپارتمان یا ویلای خود، فضایی برای بازی کودکان در نظر گرفتید؛ سعی کنید از مدل هایی که لطافت بیشتر و پرز بلندتری دارند، استفاده کنید. زمین خوردن و غلتیدن بر روی چمن مصنوعی برای کودکان امری طبیعی است، پس بهتر است در انتخاب خود دقت داشته باشید. پیشنهاد کارشناسان شرکت خانه چمن برای این منظور، استفاده از مدل های ، ، و می باشد.

چمن مصنوعی بر روی باغچه در حیاط

یکی از استفاده های جذاب چمن مصنوعی در حیاط، بکارگیری چمن مصنوعی بر روی باغچه است. شما برای چمن کردن باغچه خود دو راهکار پیش رو دارید:

  1. نصب چمن مصنوعی بر روی بستر خاکی باغچه: در این روش، شما به زیرسازی مناسب جهت خروج هر چه بهتر آب نیاز دارید. کوبیدن و متراکم کردن خاک باغچه و سپس ریختن چند سانتیمتر سنگ نخودی برای این بسترسازی، ساده ترین راهکار برای بر روی بستر باغچه است. لازم به ذکر است که بکارگیری این روش، نیاز به مهارت و تخصص دارد. شرکت خانه چمن با بهره مندی از تجربه نصابان حرفه ای و کاربلد، شما را در رسیدن به نتیجه مطلوب، راهنمایی خواهند کرد.
  2. نصب چمن مصنوعی بر روی بستر بتنی باغچه: گاهی می توانید با بتن کردن سطح باغچه به همراه شیب گذاری مناسب، نصب چمن مصنوعی بهتر و راحت تری را تجربه کنید. توجه داشته باشید که به شعاع نیم تا یک متر اطراف بوته و درختان خالی باشد تا فرآیند آبیاری و کود دادن با مشکل مواجه نشود.

چمن مصنوعی بر روی پله در حیاط

بکارگیری چمن مصنوعی بر روی پله های ورودی به ساختمان که معمولا بخشی از حیاط محسوب می شوند، بسیار رایج شده است. توجه داشته باشید که پله جزء مسیرهای پرتردد محسوب می شود و لازم است در انتخاب نوع چمن مصنوعی برای آن دقت کنید. اگر می خواهید که چمن مصنوعی بر روی پله، ظاهری لهیده و پاخورده پیدا نکند، بهتر است از مدل های ، ، و بهره بگیرید؛ چرا که این دسته از چمن ها، دیتکس بالایی دارند و بسیار مقاوم هستند. شست و شوی چمن مصنوعی بر روی پله باید به صورت هفتگی صورت پذیرد.

نظافت چمن مصنوعی در حیاط

پس از نصب چمن مصنوعی در حیاط، طبیعتاً با مبحث نحوه پاکسازی و نظافت چمن مصنوعی درگیر خواهید شد. ما در مقاله در مورد نحوه پاکسازی چمن مصنوعی صحبت کردیم. پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا زباله های بزرگ همچون شاخ و برگ گیاهان را با استفاده از چنگک پلاستیکی و جارو برقی جمع آوری کنید، سپس برای تمیز کردن عمقی چمن مصنوعی، از شست و شوی با آب کمک بگیرید.

خروج آب از چمن مصنوعی در حیاط چگونه خواهد بود؟

یکی از سوالات متداول خریداران چمن مصنوعی از کارشناسان خانه چمن، نحوه خروج آب از چمن مصنوعی است. فرآیند خروج آب از چمن مصنوعی که بر روی سطوح سخت همچون بتن یا سنگ نصب شده است، به کمک زهکش های چمن و شیب ملایم تعبیه شده در بستر انجام می پذیرد. شیب بستر می تواند بین ۱ تا ۲ درصد در نظر گرفته شود.

خوشبختانه چمن مصنوعی، قابلیت بالایی برای خروج آب از قسمت زیرین خود دارد و نگرانی بابت تجمع آب وجود نخواهد داشت. نصب حرفه ای و با کیفیت، یکی از عواملی است که به افزایش سرعت خروج آب از چمن مصنوعی، کمک خواهد کرد.

شرایط چمن مصنوعی حیاط در هنگام ریزش برف، چگونه خواهد بود؟

مسئله ریزش برف بر روی چمن مصنوعی، دغدغه اکثر خریداران در مناطق سردسیر است. خبر خوب این است که خوشبختانه سرما و برف، هیچگونه اثر منفی بر روی چمن مصنوعی نخواهد گذاشت. اگر ریزش برف سبک باشد؛ بهتر است اجازه دهید که آرام آرام آب شود و به طور طبیعی از قسمت زهکش چمن تخلیه شود. اما اگر ریزش برف بر روی چمن مصنوعی سنگین باشد؛ از یک پاروی برف روب پلاستیکی کمک بگیرید و با کنار زدن برف تا نزدیکی سطح چمن این کار را ادامه دهید. پس از این مرحله، با استفاده از جاروی پلاستیکی که الیاف سفت و محکی دارد، باقیمانده برف را از روی چمن پاک کنید.

نکته مهم این است که به هنگام ریزش برف بر روی چمن مصنوعی، حتی الامکان بر روی آن قدم نگذارید. قدم گذاشتن روی چمن مصنوعی در شرایط وجود برف، سبب فشرده شدن برف در بافت چمن می شود و برای چمن مصنوعی بسیار آسیب زا خواهد بود. به طور کلی از ایجاد بافت یخ مانند و فشرده برف در چمن مصنوعی جلوگیری کنید.

نحوه اندازه گیری متراژ مورد نیاز چمن مصنوعی برای کف حیاط

نصب یکپارچه

اگر فضایی که قصد خرید چمن مصنوعی برای کف حیاط را دارید، یک سطح یکپارچه است، ابتدا طول و عرض این محیط را اندازه گیری کنید. با ضرب طول و عرض در یکدیگر، مساحت شما محاسبه می شود. ممکن است این محیط دارای انحنا و هندسه خاصی باشد که پرتی چمن مصنوعی را در حین نصب افزایش دهد. پیشنهاد می شود برای اندازه گیری دقیق فضای خود، با کارشناسان شرکت خانه چمن در تماس باشید و یا در بخش وبسایت، کروکی محل خود را به همراه ابعاد برای ما بارگذاری کنید. کارشناسان شرکت خانه چمن در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

نصب بین سنگی چمن مصنوعی برای کف حیاط (واش بتن، کفپوش های پلیمری و هر نوع سنگ دیگری)

اگر قصد نصب چمن مصنوعی ما بین سنگ و واش بتن را دارید، محاسبه مقدار چمن مورد نیاز از دو روش امکان پذیر است. در روش اول، شما می توانید طول همه شیارها را اندازه گیری کرده و در پهنای شیار ضرب کنید که ممکن است کمی وقت گیر باشد (اگر شیارهای شما در پهناهای مختلفی هستند این روش پیشنهاد می شود).

در روش دوم، یک روش ریاضیاتی پیشنهاد می شود، به شرطی که تمام سنگ ها و واش بتن ها هم اندازه باشند. ابتدا مساحت کل محیط که سنگ ها و شیار ها در آن قرار دارند را اندازه گیری کنید. سپس مساحت یک سنگ را در تعداد سنگ های موجود در کف ضرب کنید و از مساحت کل تفریق کنید. نتیجتاً مساحت مورد نیاز چمن ما بین سنگ بدست می آید.

قیمت چمن مصنوعی حیاط

با توجه موارد ذکر شده در بالا، قیمت چمن مصنوعی حیاط، می تواند در بازه های متفاوتی قرار بگیرد. اگر قصد دارید از چمن مصنوعی بر روی باغچه و یا برای فضای سبز حیاط خود استفاده کنید، می توانید چمن مصنوعی ارزان و اقتصادی خانه چمن را انتخاب کنید که کارکرد 4 تا 5 سال را برای شما بدنبال خواهد داشت.

اگر چمن مصنوعی شما در مسیر پرترددی باشد، بهتر است از مدل های قدرتمند که تراکم و دیتکس بالایی دارند استفاده کنید. طبیعتاً لازم است که هزینه بیشتری را نیز صرف کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که انتخاب اشتباه در نوع چمن مصنوعی، می تواند شما را در مدت زمان کوتاهی دل زده کند.

میزان تردد، مهمترین دلیل در انتخاب نوع چمن، حتی برای استفاده از چمن مصنوعی بین سنگی و یا چمن مصنوعی بین موزاییک نیز هست. اگر چمن مصنوعی شما بیرون زدگی از سطح سنگ داشته باشد، بهتر است در انتخاب چمن مصنوعی خود دقت کنید.

لیست برخی از چمن های مصنوعی شرکت خانه چمن که برای استفاده در کف حیاط مناسب هستند در زیر آمده است.

فارغ از مبحث تراکم و ارتفاع الیاف،کیفیت چمن مصنوعی نیز بسیار مهم است. چمن مصنوعی با کیفیت، طبیعتاً طول عمر بیشتری خواهد داشت و از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه خواهد بود. کیفیت نخ بکار رفته، یک پارامتر کلیدی در تعیین قیمت نهایی چمن مصنوعی حیاط است. به طور کلی تمامی موارد ذکر شده اعم از ارتفاع الیاف، تراکم بافت، کیفیت نخ و …. روی قیمت تاثیرگذار هستند. برای مثال قیمت چمن مصنوعی موکتی طبیعتاً در مقایسه با سایر مدل ها ارزان تر خواهد بود. شما می توانید برای بررسی کامل تر این موارد، مقاله را مطالعه نمائید.

خرید چمن مصنوعی برای حیاط خانه

فرآیند خرید چمن مصنوعی حیاط از شرکت خانه چمن به سه طریق آنلاین، تماس تلفنی و خرید حضوری قابل انجام است. اگر قصد خرید آنلاین چمن مصنوعی را دارید، مطالب بالا را به دقت مطالعه نموده و سپس اقدام کنید. شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل تر در زمینه چمن مصنوعی، مقاله را مطالعه نمائید.

مجموعه خانه چمن برای محوطه هایی با متراژ بالا، تخفیفات ویژه ای در نظر گرفته است. اگر متراژ محوطه شما بالاست با تماس با کارشناسان شرکت خانه چمن، از پیشنهادات جذاب ما بهره مند شوید.

پس از ثبت سفارش توسط شما، ارسال چمن مصنوعی برای استان های تهران و البرز در همان روز کاری و برای شهرستان ها به مدت 1 روز کاری زمان خواهد برد. شرکت خانه چمن با ارائه خدمات مشاوره تا نصب چمن مصنوعی، خرید مطئنی را برای شما رقم خواهد زد.

سوالات متداول:

کدام نوع چمن مصنوعی برای استفاده در حیاط مناسب است؟

اگر چمن مصنوعی در مسیر پرترددی قرار گرفته باشد، یقیناً استفاده از مدل های با تراکم کم و ضخامت الیاف پایین، انتخاب درستی نیست و بالعکس؛ استفاده از چمن مصنوعی با تراکم بالا، برای فضای باغچه، شاید انتخاب مقرون به صرفه ای نباشد.

نظافت چمن مصنوعی حیاط چطور انجام می شود؟

ابتدا زباله های بزرگ همچون شاخ و برگ گیاهان را با استفاده از چنگک پلاستیکی و جارو برقی جمع آوری کنید، سپس برای تمیز کردن عمقی چمن مصنوعی، از شست و شوی با آب کمک بگیرید.

خروج آب از چمن مصنوعی در حیاط چگونه خواهد بود؟

فرآیند خروج آب از چمن مصنوعی، به کمک زهکش های استفاده شده در پشت چمن و شیب ملایم تعبیه شده در بستر زیرین انجام می پذیرد. شیب بستر می تواند بین ۱ تا ۲ درصد در نظر گرفته شود.

 

 

دکمه بازگشت به بالا