ورزش

همه چیز درباره حضور ورزشکاران روسیه و بلاروس در المپیک

شرایط حضور ورزشکاران روسیه و بلاروس در المپیک در حالی اعلام شد که فدراسیون جهانی دو و میدانی محرومیت کامل ورزشکاران این کشور را تمدید کرد و اوکراین نیز قرار است به زودی به این تصمیم واکنش نشان دهد.

به گزارش تی تی آنلاین و به نقل از rbc اسپورت، کمیته بین‌المللی المپیک تایید کرد که ورزشکاران روسیه و بلاروسی که به المپیک ۲۰۲۴ پاریس راه یافته‌اند، به عنوان بی‌طرف رقابت خواهند کرد. شرایط آنها شامل رقابت بدون پرچم، نشان یا سرود کشورشان است.

تاکنون هشت روس به المپیک ۲۰۲۴ راه یافتند

در حال حاضر هشت ورزشکار روسی به بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس راه یافته‌اند و حق حضور در المپیک به عنوان ورزشکاران بی‌طرف را خواهند داشت. این خبر در بیانیه مطبوعاتی کمیته بین المللی المپیک (IOC) نیز منتشر شده است.

میخائیل مامیاشویلی رئیس فدراسیون کشتی روسیه به RBC Sport گفت: زائور اوگوف، زائوربک سیداکوف، عبدالله قربانوف و شمیل ممدوف کشتی گیران آزاد این کشور سهمیه المپیک دریافت کردند.

در این متن آمده است: از میان ۴۶۰۰ ورزشکار از سراسر جهان که به بازی‌های المپیک راه یافته‌اند و کسب سهمیه کردند، تنها ۱۱ ورزشکار بی‌طرف انفرادی (هشت ورزشکار با پاسپورت روسی به علاوه سه ورزشکار با پاسپورت بلاروسی) وجود دارند.

* فقط ورزشکارانی از روسیه و بلاروس به المپیک راه‌ می‌یابند که در رشته ورزشی خود کسب سهمیه کنند.
* ورزشکاران روسی در مسابقات تیمی شرکت نخواهند کرد.
* پرچم روسیه و بلاروس و سرودهای دو کشور در بازیهای المپیک وجود نخواهد داشت.
* تصمیم گیری در مورد پذیرش ورزشکاران توسط فدراسیون‌های بین المللی گرفته می‌شود.

 واکنش کی‌یف به تصمیم کمیته بین المللی المپیک

وزارت ورزش اوکراین تصمیم کمیته بین المللی المپیک (IOC) را محکوم کرد که به ورزشکاران روسیه و بلاروس اجازه شرکت در بازی‌های المپیک پاریس را داد. در این بیانیه آمده است: ما تصمیم غیرمسئولانه اعضای کمیته اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک را به شدت محکوم می‌کنیم. در مورد حضور اوکراین در بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۴ پس از مشورت با جامعه ورزشی اوکراین و رهبران ارشد سیاسی کشور، تصمیم‌گیری در این مورد اتخاذ خواهد شد.

محرومیت کامل برای دوومیدانی کاران روسیه

رئیس فدراسیون جهانی دوومیدانی تاکید کرد که موضع این سازمان در مورد پذیرش ورزشکاران روسیه و بلاروس تغییر نکرده است. سباستین کو، رئیس فدراسیون جهانی دوومیدانی گفت: ورزشکاران دوومیدانی روسیه اجازه حضور در المپیک پاریس را نخواهند داشت.

کو در پاسخ به این سوال که آیا موضع فدراسیون با توجه به تصمیم IOC تغییر کرده است یا خیر؟ پاسخ داد: فدراسیون جهانی دوومیدانی در این خصوص موضع خود را دارد. فدراسیون‌های بین‌المللی این حق را دارند که ارزیابی خود را از انتخاب ورزشکاران انجام دهند. ما موضع روشنی داریم که تغییر نکرده است.

برگزارکنندگان پاریس ۲۰۲۴ گفتند که تشخیص صلاحیت برای بازی‌ها به عهده کمیته بین‌المللی المپیک و فدراسیون‌های بین‌المللی است.

برگزارکنندگان این مسابقه گفتند که مسئولیت پاریس ۲۰۲۴ میزبانی از ورزشکارانی است که بدون در نظر گرفتن ملیت آنها در بهترین شرایط ممکن به بازی‌ها راه یافته‌اند.

انتهای پیام

تیم خبری ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر بهبود فنی و تکنیکی در ورزش‌های رزمی. با به اشتراک گذاری راهنمایی‌ها و تمریناتی برای بهبود تکنیک‌ها و مهارت‌های رزمی، هدفمندی خود را در توسعه تکنیک و استعداد رزمی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای رزمی پیوسته و بهترین خود را نشان دهید.
دکمه بازگشت به بالا