عمومیکسب و کار ویژه

ویو استوری پیج باید چندکا باشد؟

حتی اگر پیج کسب و کار هم نداشته باشید، مطمئناً افزایش بازدید استوری پیج اینستاگرامتان شما را خوشحال می‌کند. اهمیت این موضوع برای پیج‌های کسب و کاری بیشتر هم هست. چرا که هرچقدر بازدید استوری این پیج‌ها بیشتر باشد، می‌توانند از این طریق درآمد خود را افزایش دهند. بهترین اقدام https://mymember.shop/خرید-لایک-اینستاگرام است که باعث تغییر وضعیت پیج شما میشود. در این مقاله به معرفی دلایل کم شدن بازدید استوری و بهترین راه های افزایش بازدید استوری می‌پردازیم!

چرا باید بازدید استوری اینستا را افزایش دهیم؟

اگر به اینستاگرام خود و صفحه اصلی که در آن پست‌ها و استوری‌های مختلف را می‌بینید دقت کنید، متوجه می‌شوید که امکان دیدن همه استوری‌های پیج‌های مختلف از دیدن پست‌ها بیشتر است. چون الگوریتم اینستاگرام همه پست‌ها را در صفحه اصلی برای ما نمایش نمی‌دهد. به همین دلیل این روزها اهمیت استوری بیشتر از پست است و در صورت افزایش بازدید استوری های پیجتان می‌توانید سود خوبی از این طریق به دست بیاورید.

چرا بازدید استوریم کم شده؟

در این بخش با مهم‌ترین دلایل کم شدن بازدید استوری آشنا می‌شویم:

 • گذاشتن استوری‌های بدون محتوا و تکراری
 • قرار دادن هشتگ‌های زیاد و اسپم
 • نرخ تعامل کم پیج
 • نمایش استوری‌ها در اولویت‌های آخر صفحه اصلی فالوورها
 • انتشار استوری‌ها در زمان نامناسب
 • تغییر موضوع فعالیت پیج

13 روش جادویی برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام

استوری از جمله قابلیت‌های اینستاگرام است که هم برای پیج‌های شخصی و هم برای پیج‌های کسب و کاری، جذابیت‌های خاص خود را دارد. برای پیج‌های شخصی می‌تواند جنبه سرگرمی و وقت‌گذرانی داشته باشد و برای پیج‌های بیزینسی هم می‌تواند درآمدزا باشد. به همین دلیل در ادامه مقاله بهترین روش‌ها و برنامه های بالا بردن بازدید استوری را معرفی می‌کنیم:

1. خرید فالوور اینستاگرام؛ بهترین راه افزایش بازدید استوری اینستاگرام

وقتی شما فالوورهای زیادی دارید، بازدیدکنندگان پیجتان شما را به عنوان یک پیج محبوب و معتبر می‌شناسند و احتمال فالو شدن شما توسط آن‌ها افزایش می‌یابد. به این ترتیب داشتن فالوور زیاد به صورت غیرمستقیم روی افزایش مخاطب و همچنین افزایش بازدید استوری نیز تاثیر مثبت دارد. در پنل شبکه‌های اجتماعی اینبو می‌توانید به بهترین، متنوع‌ترین و ارزانترین خدمات خرید فالوور اینستاگرام دسترسی پیدا کنید!

2. افزایش ویو استوری با قرار دادن هشتگ

استفاده‌ی درست از هشتگ‌ها در استوری، تاثیر زیادی در بازدید استوری اینستاگرام شما دارد.
در صورت استفاده صحیح از این هشتگ‌ها، کسب و کار اینترنتی شما با پیشرفت چشمگیری روبرو خواهد شد. همچنین استفاده از هشتگ، باعث افزایش فالوور اینستاگرام شما نیز می‌شود. معمولا قرار دادن هشتگ در استوری آنچنان رایج نیست و کاربران کمی از آن در استوری خود استفاده می‌کنند، غافل از اینکه هشتگ در بالا بردن بازدید استوری بسیار موثر است.
توجه داشته باشید که در استفاده از هشتگ موارد زیر را حتما رعایت کنید:

 1. استفاده از هشتگ‌های بی‌ربط یا تکراری ممنوع
 2. زیاده‌روی نکردن در استفاده از هشتگ‌ها
 3. خودداری کردن از هشتگ‌های اسپم
 4. استفاده کردن از هشتگ‌های رقیبان خود در اینستاگرام
 5. ساختن هشتگ اختصاصی
 6. الگو گرفتن از پیج‌های پرطرفدار
 7. به‌کارگیری هشتگ‌های ترند

در صورت درست استفاده نکردن از هشتگ‌ها، با جریمه اینستاگرام روبرو می‌شوید. اگر دانش کافی درباره‌ی نحوه‌ی استفاده از هشتگ‌ها را ندارید، مقاله‌ی در اینستاگرام برای افزایش بازدیدکننده را از دست ندهید. در اینستاگرام، کاربرانی هستند که پست‌های منتشرشده براساس موقعیت جغرافیایی را دنبال می‌کنند و استوری‌های مربوط به آن لوکیشن را می‌بینند. پس حتما از تگ لوکیشن در پیج خود استفاده کنید.

4. پاسخ دادن به دایرکت

یکی دیگر از روش‌های افزایش بازدید استوری، پاسخ دادن به دایرکت است. فرض کنید به یک مهمانی رفته‌اید و در میان آن جمع، شخصی با شما صحبت کرده و با شما ارتباط برقرار می‌کند. طبیعتا شما این فرد را به افراد دیگر در مهمانی ترجیح خواهید داد. دقیقا در اینستاگرام هم شرایط اینگونه است. برای بالا رفتن بازدید استوری باید با مخاطب‌های خود تعامل داشته باشید. پاسخ ندادن به کامنت‌ها، پیام‌های دایرکت‌، ریپلای‌های استوری و … باعث می‌شود با گذشت زمان مخاطبان خود را در اینستاگرام از دست دهید.
توجه داشته باشید که راه‌های مختلفی برای افزایش تعامل میان شما و مخاطبانتان وجود دارد. حتی می‌توانید در بیو پیجتان اعلام کنید که چه زمانی به مخاطب‌های خود در دایرکت پاسخ خواهید داد. این کار باعث می‌شود که شما در نظر فالوورهایتان فردی منظم باشید.  برای استفاده از قابلیت پاسخ سریع در دایرکت اینستا، به مقاله‌ی مراجعه نمایید.

5. استفاده کردن از نظرسنجی یا استیکر Poll

یکی از استیکرهای محبوب برای افزایش ویو استوری، استیکر Poll یا همان نظرسنجی می‌باشد. شما می‌توانید به‌وسیله‌ی این استیکر، هر سوالی را از مخاطبان خود بپرسید که به‌ صورت دو گزینه‌ای است. با طرح یک سوال چالشی می‌توانید از فالوورهای پیجتان بخواهید به این سوال پاسخ دهند و آن را برای دوستانشان هم بفرستند. به این ترتیب بازدیدهای استوری پیجتان افزایش می‌یابد.

6. افزایش سین استوری رایگان با پرسش و پاسخ

یکی دیگر از استیکرهایی که در اینستاگرام از آن زیاد استفاده می‌شود، استیکر پرسش و پاسخ است.
در این استیکر، شما می‌توانید هر سوالی را بنویسید. این کار باعث می‌شود که فالوورهای شما نظرات خود را درباره‌ی سوالتان بگویند.
حتی شما می‌توانید پاسخ‌ها و نظرات مخاطب‌های خود را در یک استوری دیگر قرار دهید. استوری کردن جواب مخاطب‌هایتان، باعث می‌شود که آن مخاطب برای دیدن پاسخ خود، به احتمال بسیار زیاد همه‌ی استوری‌های شما را ببیند. این کار باعث افزایش بازدید اینستاگرام رایگان و نرخ تعامل بین شما و مخاطب‌های شما می‌شود.

7. ویدیو‌های بیشتری در استوری منتشر کنید!

از جمله راهکارهایی که به رشد پیج شما در اینستاگرام کمک بسیاری می‌کند، منتشر کردن ویدیوهای بیشتر در استوری است. استفاده از ویدیوهای بیشتر در استوری اینستاگرام، باعث افزایش تعداد بازدید استوری‌های شما و همچنین افزایش میزان ماندگاری مخاطب در پیج شما می‌شود. برای بهتر درک کردن این مورد، مثالی را بررسی می‌کنیم.
فرض کنید در یک روز 5 استوری در پیج خود قرار داده‌اید که هر 5 استوری به صورت عکس است. دقت کنید که معمولا مخاطب به سرعت از عکس در استوری عبور می‌کند. اما اگر به عنوان مثال 3 تا از استوری‌ها را به صورت ویدیو قرار دهید، مخاطب مجبور می‌شود برای دیدن ویدیو در استوری شما وقت بگذارد، حتی ممکن است ویدیوی شما را دوباره ببیند.

8. استفاده از انواع چالش‌ها در استوری

برای بالا بردن بازدید اینستاگرام، می‌توانید از چالش‌های مختلفی در استوری استفاده کنید. به چالش دعوت کردن مخاطب‌های خود در اینستا باعث افزایش تعامل، میزان ماندگاری مخاطبان در پیج خود و از همه مهمتر زیاد شدن بازدید استوری اینستاگرام می‌شود. با چالش‌ها کسب درآمد از اینستاگرام را شروع کنید.

9. به صورت مداوم تولید محتوا کنید!

تداوم در تولید محتوا، یکی از عوامل مهم موفقیت در اینستاگرام است. تولید محتوا به صورت مداوم باعث افزایش ویو استوری، پست و همچنین رفتن پست‌ها به اکسپلور می‌شود. سعی کنید روزانه حداقل یک پست و یک استوری در اینستاگرام منتشر کنید. توجه داشته باشید که اگر هر روز محتوای جدیدی را منتشر کنید، تمایل مخاطب به پیج شما بیشتر می‌شود و در میان پیج‌های دیگر شما را فراموش نمی‌کند. همچنین بهتر می‌توانید رفتار مخاطب‌های خود را با ابزار Insights بررسی کنید.

10. تبلیغات را جدی بگیرید!

نقش تبلیغات در پیشرفت کسب و کارها به خصوص بیزینس‌های آنلاین، همیشه حیاتی بوده است. افزایش بازدید استوری هم یکی از مواردی است که می‌تواند تحت تاثیر تبلیغات قرار گیرد و یک پیشرفت انفجاری داشته باشد. اگر بتوانید با استفاده از یک تبلیغات مناسب، بازدید استوری‌هایتان را افزایش دهید، بدون شک شاهد پیشرفت پیجتان هم خواهید بود.

10. استوری ارزشمند بگذارید!

توجه داشته باشید محتوایی را که در استوری خود منتشر می‌کنید، از ارزش بالایی برخوردار باشد. به عنوان مثال استوری کردن چای یا ساندویچ چندان جذابیتی برای کاربر شما ندارد و باعث از بین رفتن اعتبار شما میشود. پس محتوایی را در استوری قرار دهید که مخاطبتان بخاطر آن محتوا، شما را فالو کرده باشند. در غیر اینصورت با انتشار استوری‌های بی‌ارزش، استوری‌های ارزشمند و جذابتان به چشم نمی‌آیند.

11. بخشی از محتوای پست را به استوری منتقل کنید!

یکی از روش های مناسب برای افزایش ویو استوری این است که قسمتی از محتوای پست ها را در استوری قرار دهید. اما به شرط رعایت تناسب! اجازه بدهید با یک مثال این موضوع را کمی شفاف تر کنیم. برای مثال تصور کنید که شما یک پیج فروشگاهی با موضوع فروش ساعت هوشمند دارید. در پستی که قرار است محصولی را معرفی کنید و یا مثلا برای آن تخفیفی در نظر بگیرید، میتوانید ویدیوهای رونمایی و معرفی محصول را در استوری اینستاگرام قرار دهید. سپس حتما در یک اسلاید مجزا و یا در کپشن حتما ذکر کنید که ویدیوهای مربوط به آن در استوری قرار دارد.

در نظر بگیرید که این ترفند زمانی جوابدهی خوبی خواهد داشت که زیاده روی نکنید! سعی کنید اطلاعات ضروری را به استوری موکول نکنید و در همان پست شرح دهید. تنها مواردی را برای استوری نگه دارید که اطلاع از آن ها برای کاربران خوب است و یا جذابیت آن فوق العاده بالاست، نه مطالب کاملا حیاتی!

12. اجازه ندهید فالوورهای فیک پیجتان را تسخیر کنند!

یکی از مواردی که ممکن است در طولانی مدت باعث کاهش بازدیدهای استوری شما شود، افزایش بی رویه کاربران فیک در پیجتان است. با بیشتر شدن دنبال کننده های غیر واقعی، نرخ تعامل پیجتان کاهش یافته و این موضوع باعث می شود در صفحه فید دنبال کنندگانتان جایگاه مناسبی نداشته باشید.

چه ساعتی استوری بگذاریم؟

جالب است بدانید ساعتی که استوری شما منتشر می‌شود، در میزان بازدید استوری شما بسیار موثر است. یعنی بازدید استوری رابطه مستقیمی با ساعت انتشار استوری دارد. پس اگر می‌خواهید با افزایش چشمگیر بازدید استوری‌های خود روبرو شوید، حتما باید استوری‌هایتان را در ساعت درستی منتشر کنید.

 1. مهمترین استوری، استوری اول شماست. استوری اول از این جهت از اهمیت بالایی برخوردار است که باعث می‌شود کاربر استوری‌های شما را تا آخر دنبال کند. پس دقت کنید ساعت انتشار استوری اول، بین 9 الی 11:30 زمانیکه مخاطب شما تازه بیدار شده است، باشد.
 2. بهترین زمان برای انتشار استوری دوم، بین 12:30 الی 1:30 است.
 3. بهتر است، استوری سوم را از ساعت 4:30 به بعد منتشر کنید؛ به این دلیل که از ساعت 1:30 به بعد امکان خسته بودن کاربر زیاد است. همچنین از به کار بردن استیکرهای تعاملی مثل استیکر نظرسنجی یا Poll، استیکر سوالات، استیکر شمارش معکوس، اسلایدرهای اموجی و… در استوری سوم غافل نشوید.
 4. در استوری چهارم همانند استوری اول، حوصله‌ی کاربر شما نباید از بین برود. برای انتشار استوری چهارم، مناسب ترین ساعت بین 6:30 الی 7:30 میباشد.
 5. بهتر است، بین ساعت 9:30 الی 10:30 آخرین استوری خود را منتشر کنید. از طرفی با گذاشتن استوری از ساعت 12 به بعد به دلیل اینکه زمان خوابیدن کاربر است، با بازدید کم استوری مواجه میشوید.

حتما برای شما هم پیش آمده که قصد داشتید استوری مورد نظر خود را در زمان مشخصی منتشر کنید؛ اما به دلایلی مثل سرگرم شدن به کاری، پیش آمدن اتفاقی و… فرصت انتشار استوری خود را نداشتید.
اگر می‌خواهید استوری‌هایتان در زمان دلخواه شما و بصورت منظم منتشر شوند و همچنین با افزایش بازدید استوری خود روبرو شوید، مقاله‌ی ارسال را هرگز از دست ندهید. دقت کنید که با انتشار محتواهای زمانبندی شده، مخاطبانتان شما را فردی منظم می‌دانند و نسبت به پیج شما احساس بهتری پیدا می‌کنند.

دکمه بازگشت به بالا