عمومیکسب و کار ویژه

پاک اسکرین فلزی یا کاغذی؟ کدام بهتر است؟

طریقه استفاده: گنجاندن پاک اسکرین در روتین اسپرسوی خود بسیار ساده است. فقط قهوه اسپرسوی خود را همانطور که معمولاً انجام می‌دهید آماده کنید و از یکنواختی آن اطمینان حاصل کنید. پس از تمپ کردن، صفحه را در بالای قهوه قرار دهید و مطمئن شوید که با قهوه کوبیده شده همسطح باشد. در نهایت، پورتافیلتر خود را به هدگروپ وصل کنید و شات را طبق معمول استخراج نمایید.به طور معمول، پس از اتمام کار، جدا کردن صفحه آسان است، اما گاهی اوقات ممکن است لازم باشد که پورتافیلتر خود را به چیزی بکوبید تا به شل شدن آن کمک کند. می‌توانید بعد از هر بار مصرف آن را بشوید و دوباره استفاده کنید.

خرید و قیمت پاک اسکرین کاغذی 51 | ترب

چگونگی کار فیلتر اسپرسو اسکرین

پاک اسکرین یک قطعه خاص در دستگاه اسپرسوساز بوده و توسط باریستاهایی که را در می گذرانند استفاده می شود که برای بهبود توزیع آب مورد توجه قرار گرفته است. هنگامی که آب از شاور دستگاه جریان می‌یابد، این صفحه از جویبار به صورت یکنواخت به قهوه برخورد می‌کند.

این اقدام باعث جلوگیری از ایجاد بسترهای مختلف و دهانه‌های کوچک در قهوه می‌شود که ممکن است منجر به کانال‌کشی ناهمگن شود. علاوه بر این، پاک اسکرین دارای سوراخ‌های محدودی است که از لکه‌های خشک در قهوه جلوگیری می‌کند.

بسیاری از علاقمندان به اسپرسو، برای بهبود توزیع آب، پاک اسکرین استوک را با نسخه‌های پس از فروش تعویض می‌کنند. با این حال، این روش بهبود توزیع آب را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. بهترین راه حل استفاده از پاک اسکرین است که به طور یکنواخت آب را بر روی قهوه پخش می‌کند و مطمئن می‌شود که آب به صورت یکنواخت بر روی تفاله‌های قهوه پخش شود و این تفاله‌ها به طور یکنواخت از آب اشباع شوند

چگونه یک عصاره گیری عالی برای اسپرسو داشته باشیم؟

 1. قهوه با کیفیت:
  • از قهوه با کیفیت و تازه استفاده کنید.
  • قهوه را در لحظه تهیه آسیاب کنید تا عطر و طعم بهتری به دست آید.
 2. آب خالص و داغ:
  • از آب خالص و تازه با دمای حدود 90-95 درجه سانتیگراد استفاده کنید.
 3. فشار مناسب:
  • مطمئن شوید که دستگاه اسپرسوساز شما دارای فشار حدود 9 بار است.
 4. مقدار مناسب قهوه:
  • مقدار قهوه را به دقت تعیین کنید و آن را با فشار مناسب فشار دهید.
 5. زمان عصاره‌گیری:
  • زمان عصاره‌گیری را کنترل کنید. معمولاً حدود 25-30 ثانیه زمان مناسب است.
 6. تمیزی دستگاه:
  • دستگاه را به طور دوره‌ای تمیز کنید تا از تراکم‌ها و رسوبات جلوگیری شود.
 7. تجربه و تنظیمات شخصی:
  • با تجربه و تنظیمات مختلف، به بهترین ترکیب برای سلیقه خود برسید.
 8. استفاده از پاک اسکرین:
  • در صورت نیاز، از پاک اسکرین برای بهبود توزیع آب و عصاره در قهوه استفاده کنید.

با رعایت این مراحل و تنظیمات، می‌توانید عصاره گیری عالی و قهوه‌ای با طعم و عطر بی‌نظیر داشته باشید.

 حتما باید از پاک اسکرین استفاده کنیم؟

استفاده از پاک اسکرین برای تهیه اسپرسو به نیازهای شما بستگی دارد. اگر به کیفیت بالاتر و استخراج بهتر قهوه علاقه دارید، استفاده از این صفحه مفید است. اما اگر تنها به تهیه یک شات اسپرسو روزانه علاقه داریدپاک اسکرین چیست؟| آشنایی با پاک اسکرین و کاربرد آن، معمولا باریستاها و افرادی که با قهوه سر و کار دارند و در کل می توان گفت تمام طرفداران نوشیدنی قهوه، هر روز در پی یافتن روش های بیشتری برای بهبود طعم و مزه و بافت قهوه می باشند.

برای ارتقای کیفیت قهوه، ابزارآلات مختلفی وجود دارد که پاک اسکرین نیز یکی از کاربردی ترین آنها می باشد.پاک اسکرین جزو ابزارهایی است که در تهیه یک قهوه اسپرسو بی نقص کاربرد دارد. در این مقاله سعی می کنیم به ماهیت پاک اسکرین، کاربرد و انواع آن بپردازیم و همچنین پاک اسکرین های موجود در را مورد بررسی قرار خواهیم داد همچنین شما می توانید برای همین حالا سفارش خود را از همین وبسایت ثبت کنید.

پاک اسکرین

پاک اسکرین در دستگاه اسپرسوساز با قرار گیری بین قهوه و آب سبب توزیع یکنواخت آب بر روی قهوه و عصاره گیری قوی تر می شود. این وسیله انواع مختلفی دارد که از جمله آنها می توانیم به پاک اسکرین های کاغذی و پاک اسکرین های فلزی اشاره کنیم. خرید پاک اسکرین به صورت اینترنتی از سایت ما امکانپذیر میباشد.

پاک اسکرین فلزی ابزاریست مشبک، و متشکل از چندین لایه فشرده که به صورت دایره ای شکل طراحی شده است و در بسکت پرتافیلتر روی سطح قهوه قرار می گیرد. این وسیله به تازگی تولید و در بازار عرضه می شود به همین دلیل در حال حاضر افراد کمتری از کارایی آن اطلاع دارند.

جنس پاک اسکرین ها برای مقاوم بودن در برابر تماس با آب و دمای بالا از استیل و مقاوم در برابر زنگ زدگی می باشد.این وسیله کاربردی دارای منافذ بسیار ریز می باشد که باعث پخش یکنواخت آب در میان قهوه می شود و از برگشت آب و قهوه به داخل دستگاه جلوگیری می کند.

کاربرد پاک اسکرین

پاک اسکرین و پرتافیلتر

استفاده از پاک اسکرین باعث عصاره گیری بهتر قهوه می شود و در نقطه مقابل عدم استفاده از پاک اسکرین موجب می شود آبی که از شاور اسکرین به قهوه ورود پیدا می کند، شکستگی و بی نظمی خاصی را در آن به وجود بیاورد و آب به صورت یکنواخت در سر تا سر قهوه پخش نمی شود و به اصطلاح شاهد چنلینگ و کانالیزه شدن قهوه می شویم.

در صورتی که آب بدون فشار وارد قهوه شود، به راحتی با ایجاد کانال از میان ذرات قهوه عبور می کند که به این فرآیند کانالیزه شدن می گویند و در این حالت عصاره گیری ضعیفی صورت می گیرد. چنلینگ یا کانالیزه شدن به دلیل عصاره گیری ضعیف، نوشیدنی ضعیفی تحویل می دهد پس بهتر است با استفاده از پاک اسکرین از کانالیزه شدن آب جلوگیری کنید تا قهوه ای خوش بافت و قوی داشته باشید.

 • پاک اسکرین با قرار گرفتن در بسکت پرتافیلتر و بالاتر از قهوه ی تمپ شده باعث می شود که آب تحت فشار قرار گرفته و به صورت یکنواخت در قهوه نفوذ کند و عصاره گیری بی نقص و منظمی را به ارمغان بیاورد.
 • پاک اسکرین اجازه نمی دهد ذرات قهوه به سمت بالا حرکت کرده و به شاور اسکرین دستگاه اسپرسو ساز ورود پیدا کند همین امر باعث تمیز ماندن دستگاه و افزایش طول عمر آن می شود.
 • استفاده از پاک اسکرین از اشباع شدن قهوه در آب جلوگیری کرده و سبب طولانی شدن مدت زمان عصاره گیری می شود که بر روی کیفیت قهوه خروجی تاثیر مثبت دارد.

پاک اسکرین کاغذی و فلزی

همانطور که گفتیم پاک اسکرین ها انواع مختلفی دارند که از لحاظ جنس و اندازه از همدیگر متمایز می باشند. از نظر جنس پاک اسکرین ها به دو دسته کاغذی و فلزی تقسیم می شوند که هر کدام مزیت ها و معایبی دارند.

پاک اسکرین های فلزی

پاک اسکرین های فلزی، از آلیاژ هایی ساخته می شوند که حتی در برابر بالاترین حرارت آب مقاومت دارند و اکسید نمی شوند. همچنین به دلیل بار شیمیایی خنثی، هیچ تغییری در طعم قهوه ایجاد نمی کنند.

پاک اسکرین های کاغذی

پاک اسکرین های کاغذی که به عنوان اولین نوع پاک اسکرین ها مورد استفاده قرار گرفتند، عمر بسیار کمی داشتند و نهایتا شاید تا دو بار مورد استفاده بودند و همین امر باعث می شد افراد به صورت مداوم به دنبال تهیه پاک اسکرین های کاغذی باشند که از نظر اقتصادی به صرفه نبود و حتی موجب تولید زباله بیشتر و ایجاد اثرات مخرب برای محیط زیست می شد.

به همین دلیل پاک اسکرین های فلزی جایگزین آنها شدند که به صرفه تر و مقاوم تر از نوع کاغذی می باشند. عمر پاک اسکرین های فلزی بیشتر از پاک اسکرین کاغذی می باشد. پاک اسکرین های فلزی از کیفیت بالایی برخوردار هستند و قابلیت استفاده در بلند مدت را دارند.

سایز های مختلف پاک اسکرین

پاک اسکرین ها سایز های مختلفی دارند که بر اساس دهانه پرتافیلتر تنظیم می شوند و یکی از ملاک های مهم برای انتخاب پاک اسکرین درست، قرارگیری دقیق آن در بسکت پرتافیلتر است که هر گونه شکاف در کناره ها را نیز پوشش بدهد.

پاک اسکرین ها به صورت استاندارد در سایز های 49 ، 51 ، 53 و 58 عرضه می شوند که پاک اسکرین های با قطر 58 معمولا برای دستگاه صنعتی و نیمه صنعتی و دیگر سایزها برای مصارف خانگی قابل استفاده هستند.

پاک اسکرین 58

پاک اسکرین 58 یک ابزار جانبی دارای ساختار توری با منافذ زیاد و بسیار ریز در زوایای مختلف می باشد. این وسیله مناسب برای استفاده در دستگاه های اسپرسو ساز صنعتی می باشد که موجب کاهش چنلینگ و عصاره گیری یکدست می شود. این پاک اسکرین ضخامتی حدود 1/7 میلی متر داشته و جنس آن استیل ضد زنگ می باشد.

پاک اسکرین 51

پاک اسکرین 51 رایج ترین نوع برای دستگاه های مبتدی می باشد که همانند پاک اسکرین 58 از استیل ضد زنگ تهیه شده و دارای منافذ ریز فراوان می باشد که موجب عصاره گیری بهتر و شفافیت نوشیدنی تان می شود.

روش استفاده از پاک اسکرین

پاک اسکرین فلزی بهترین ابزار برای ارتقای کیفیت اسپرسو می باشد. برای کار با آن باید ابتدا قهوه خود را داخل پرتافیلتر قرار داده و با نیدل به آرامی دایره های کوچک روی قهوه بکشید تا قهوه به خوبی توزیع شود و به صورت یکدست و یکنواخت در آید.

پس از این مرحله با تمپر قهوه را تمپ کنید تا کاملا فشرده و سطح آن صاف شود. سپس می توانید پاک اسکرین را بر روی قهوه قرار دهید و پرتافیلتر را به هد گروپ متصل کنید و بعد از این مراحل دستگاه را روشن کرده و از یک قهوه اسپرسوی بی نظیر لذت ببرید.

 

دکمه بازگشت به بالا