بین الملل

چند قیمت برای یک کالا در دیجی‌کالا

به گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری آنا، وقتی کالایی را در دیجی‌کالا جست‌وجو می کنید تمام موجودی آن کالا را که توسط فروشنده‌های مختلف عرضه شده می‌بینید. با وجود مشخصات یکسان، شاید با قیمت‌های متفاوت برای یک کالا مواجه شده باشید و همین مساله برایتان تبدیل به یک علامت سوال شده باشد؛ این که چرا قیمت یک کالا یکسان نیست و هر فروشنده قیمتی را اعلام کرده است؟

ابتدا باید بدانید که دیجی‌کالا یک قیمت مرجع برای کالاها در نظر می‌گیرد که در واقع قیمت پیشنهادی این مارکت‌پلیس برای آن کالا است. این قیمت به 4 نوع تقسیم می‌شود:

  1. قیمت درج ‌شده روی کالا (مصرف‌کننده)
  2. قیمت درج شده روی کالا (تولید‌کننده)
  3. قیمت مصوب
  4. قیمت پیشنهادی که بر اساس میانگین فروش کالا در روزهای گذشته به ‌صورت خودکار محاسبه می‌شود

فروشندگانی که در دیجی‌کالا فعال هستند می‌توانند قیمت کالا را پس از در نظر گرفتن هزینه‌های مختلف و مقایسه با کالاهای مشابه، تعیین کرده و قیمتی بالاتر یا پایین‌تر از قیمت مرجع برای کالا اعلام کنند.

به همین دلیل قیمت‌ها کمی با یکدیگر متفاوت است. در واقع این اتفاق به دلیل رقابتی که فروشندگان با یکدیگر دارند می‌افتد. ضمن این که محاسبات فروشندگان و درصد سودی که برای خودشان در نظر می‌گیرند با یکدیگر متفاوت است. با این روند ممکن است یک کالا را با چند قیمت در دیجی‌کالا مشاهده کنید هرچند که این تفاوت معمولا چندان زیاد نیست.

رقابتی بودن فروش در دیجی‌کالا باعث می‌شود فروشندگان در این فضا نقاط ضعف‌شان را برطرف کرده و برای کسب امتیاز بیشتر، بالا بردن کیفیت فعالیت و افزایش فروش کالای‌شان تلاش کنند. ضمن این که این امکان برای خریداران وجود دارد که از میان کالاهای ارائه شده یکسان، بهترین را براساس قیمت انتخاب کنند.

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا