عمومیکسب و کار ویژه

چه ویتامینی باعث ضخیم شدن مو میشود

موهای پرپشت، ضخیم و درخشان زیبایی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. در واقع برای افزایش ضخامت مو باید به آن رسیدگی کرد.

افراد در برخی از مواقع قادر به مصرف مواد غذایی سالم نیستند یا در سنین متفاوت دچار کمبود ویتامین ها و مواد معدنی می‌ شوند. در این صورت برای جلوگیری از کاهش ضخامت موها، بهتر است از قرص های حاوی ویتامین ‎‌ها، املاح و سایر ریز مغذی‌ های ضروری بدن استفاده کنند. برای آشنایی با انواع قرص های پرپشت کننده مو تا ادامه این مقاله همراه ما باشید.

در  با امکان خرید آنلاین دارو، محصولات آرایشی بهداشتی، مکمل ها و تجهیزات پزشکی، می‌توانید روند سفارش آنلاین را از مرحله بررسی، انتخاب محصول، خرید و تحویل در محل را انجام دهید. داروهوم به شما کمک می‌کند تا در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌ جویی کنید تا محصولات مورد نظر خود را با %تخفیفات ویژه و استثنایی% تهیه نمایید.

برای ضخیم تر شدن تار موی سر چه قرصی بخوریم؟ در محتویات برخی از مکمل ها و قرص های تغذیه ای از ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین و سایر ریزمغذی های مورد نیاز بدن استفاده می شود که کمبود این مواد در بدن را جبران کنند. بنابراین اگر دلیل کاهش ضخامت مو، کمبود ریزمغذی ها باشد، قرص های مولتی ویتامین بهترین گزینه برای افزایش ضخامت تارهای مو هستند. انواع قرص های ضخیم کننده مو شامل موارد زیر می شوند.

مولتی ویتامین ها و مینرال ها

یکی از انواع قرص های بسیار مفید برای پرپشت شدن مو، مولتی ویتامین ها و مینرال ها هستند. این مکمل ها به صورت قرص و سایر اشکال دیگر در بازار به فروش می رسند و در ضخیم شدن موها نقش موثری دارند.

برخی از قرص های مولتی ویتامین بسیار محبوب برای تقویت مو شامل موارد زیر می شوند:

 • قرص اکوفن
 • قرص هیرویت
 • قرص ویتامین ریجن دایت
 • قرص هیرتامین
 •  

مصرف این مکمل ها در دوز مشخص ضرری برای بدن به همراه ندارد و استفاده از آنها همراه با محصولات دیگر مراقبت از مو همچون: و غیره به حفظ سلامت موها کمک می کنند.

قرص های تجویزی با نسخه پزشک برای افزایش حجم مو

برخی از قرص ها نیز بدون تجویز پزشک قابل خرید نیستند. این قرص ها برای کسانی که از مشکل نازک شدن مو رنج می برند، تجویز می شوند که در ادامه آنها را عنوان می کنیم.

این دارو برای رفع نازکی موهای ناشی از افزایش هورمون آندروژن، تجویز می شود. در واقع این قرص ضد آندروژن است.

فیناستروئید یکی از داروهای مهم در رفع ریزش مو و افزایش ضخامت مو است که برای مردان تجویز می‌ شود.

این قرص نیز جز داروهای نسخه ای است و برای رفع علائم التهابی که منجر به نازک شدن تارهای مو می شود، مناسب است.

داروی افزایش ضخامت تارهای مو

برای انتخاب داروی مناسب افزایش دهنده ضخامت مو بهتر است در ابتدا با انجام آزمایشات متفاوت از میزان ریزمغذی های بدن خود اطلاع پیدا کنید. سپس با مشورت پزشک، دارو، قرص یا مکمل مخصوص برای پرپشت شدن موی خود را خریداری کنید. زیرا هر قرص برای درمان نوع خاصی از مشکلات مو تولید می شود و مصرف خودسرانه آن ممکن است، به ریشه مو آسیب جدی وارد کند.

به عنوان نمونه قرص هیرونیک برای افزایش ضخامت مو، استحکام ریشه و سرعت رشد موها مناسب است و مکمل پرفکت هیر ایکس درخشش بالایی به مو می بخشد. همچنین در ترکیبات این محصول از اسیدهای آمینه و بیوتین استفاده شده است که موجب افزایش سرعت رشد مو و پرپشت شدن آن می شوند. بتاکاروتن موجود در محتویات این مکمل نیز برای ترمیم موهای خشک و آسیب دیده بسیار مفید است.

این قرص ها با توجه به ترکیبات موجود در خود برای درمان کم پشتی مو به کار می روند. البته اگر مو به دلایل ارثی، هورمونی و کم کاری تیروئید نازک شود، به تنهایی با مکمل های تغذیه ای درمان نمی شود و حتما باید در کنار این محصولات از قرص های متعادل کننده سطح هورمون بدن نیز استفاده کرد. در ادامه برخی از داروهای بسیار موثر برای پرپشت شدن موها را بررسی می کنیم.

قرص تقویت کننده مو هیرتامین

این مکمل گیاهی دارای ترکیباتی از قبیل: ویتامین‌ ها، آنتی اکسیدان ها، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی مانند: آلوئه ورا، رزماری، گیاه دم اسبی، زردچوبه، فلفل سیاه، برهمی، گزنه و غیره است. این ترکیبات موجب افزایش ضخامت تارهای مو و تقویت فولیکول ها می‌ شوند.

داروی ماینوکسیدیل بهترین محلول برای افزایش ضخامت مو

ماینوکسیدیل یکی از داروهای پرپشت کننده تارهای مو است که به صورت محلول موضعی تولید می شود.

داروهای ضد آندروژن

این نوع از داروها نیز برای رفع مشکل نازکی مو مناسب هستند. این داروها با کاهش هورمون آندروژن در مردان و زنان به جلوگیری از ریزش و کم شدن حجم مو کمک می کنند. البته داروهای ضد آندوژن باید با تجویز پزشک خریداری شوند.

مولتی ویتامین مینرال

این نوع از داروها به صورت مکمل های تغذیه ای به فروش می رسند و تمامی افراد قادر به استفاده از آنها هستند. مولتی ویتامین مینرال با جبران کمبود ویتامین ها و مواد معدنی در بدن به پرپشت شدن موها کمک می کند. مهمترین مولتی ویتامین های مخصوص مو شامل: بیوتین، زینک پلاس، قرص امگا 3 و امگا 6، ویتامین C، مکمل آهن، ویتامین D و مکمل ب کمپلکس می شوند.

این مکمل های تغذیه ای یکی از تاثیرگذارترین محصولات برای رفع نازکی موها هستند که با تغذیه رسانی به مو نقش پررنگی در حفظ سلامت آن بر عهده دارند.

چه ویتامینی باعث ضخیم شدن مو می شود؟

مکمل ها به دلیل محتویات مغذی خود فولیکول مو را تقویت می کنند و در جلوگیری از ریزش مو و افزایش ضخامت مو بسیار مفید هستند. البته مصرف مواد غذایی سالم و حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین ها همراه با این محصولات نیز باید در اولویت قرار گیرد.

ویتامین C و نقش آن در پرپشت شدن مو

ویتامین C نیز آنتی اکسیدانی بسیار قوی است که با تقویت سیستم ایمنی مانع از ریزش، شکنندگی و نازک شدن موها می شود.

ویتامین های گروه B

ویتامین‌ های گروه B به خصوص، ویتامین B3، بیوتین و فولیک اسید به رشد مو کمک می کنند و با بازسازی سلول ها و تولید اسیدهای چرب ضروری، فولیکول های آسیب دیده مو را ترمیم می کنند. این ویتامین ها به خصوص بیوتین در افزایش حجم مو نیز فواید بسیاری دارند.

تاثیر ویتامین E در ضخامت مو

این ویتامین آنتی اکسیدانی قوی است که استرس اکسیداتیو رادیکال های آزاد را خنثی می کند و برای درمان مشکلات مو به خصوص کم حجم شدن مو بسیار موثر است.

ویتامین D، افزایش دهنده حجم مو

این ویتامین نیز فولیکول های مو را تقویت می کند و موجب رشد سلولی و حجیم شدن موها می شود. ویتامین D انتی اکسیدانی قوی است که با تقویت سیستم ایمنی، عوامل خارجی کاهش دهنده حجم موها را از بین می برد و به حفظ سلامت مو کمک می کند.

بهترين قرص برای افزایش ضخامت مو

بهترین قرص برای ضخیم‌ شدن مو باید با توجه به دلیل کاهش حجم مو انتخاب شود. به همین دلیل نمی توان یک قرص خاصی را برای این منظور معرفی کرد.

اگر کاهش حجم مو به دلیل مشکلات هورمونی و ارثی نباشد، قرص های زیر بهترین گزینه برای ضخیم شدن موها به شمار می روند.

 • قرص زینک مانند: زینک پلاس یوروویتال و یونی زینک
 • قرص های حاوی پروتئین
 • قرص های حاوی امگا 3 مانند: کپسول کیوتن و روغن ماهی ترید فارمد
 • مکمل های حاوی ویتامین C و زینک مانند: قرص ویتامین ث و زینک یوروویتال
 • قرص آهن مانند: قرص آهن و ویتامین ث رزاویت
 • قرص حاوی ویتامین D مانند: کپسول ویتامین D3 2000 او پی دی فارما

روش هایی برای ضخیم شدن موی سر

برای ضخیم شدن موها روش های متعددی وجود دارد که بهترین و ساده ترین آنها مصرف مکمل های تغذیه ای همراه با رژیم غذایی سالم است. زیرا در بیشتر مواقع کاهش حجم مو به دلیل سو تغذیه ایجاد می شود‌.

اسیدهای چرب، پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی برای سلامتی مو ضروری هستند. به همین دلیل کمبود آنها موجب شکنندگی و نازکی تارهای مو می شود. علاوه بر مصرف مکمل ها و داروها، استفاده از روش های دیگر مانند: مالیدن روغنی ها و ژل های گیاهی به کف سر و ساقه مو، شستشوی درست موها، انتخاب محصولات بهداشتی مناسب مو و غیره در ضخیم شدن موها نقش مهمی دارند.

خرید و قیمت انواع مکمل های افزایش ضخامت مو

افزایش ضخامت مو موجب زیباتر شدن چهره افراد می شود. موها به دلایل متفاوتی دچار کاهش حجم و در نتیجه ریزش می شوند که مهمترین دلیل آن کمبود ویتامین ها، پروتئین ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب است.

انواع قرص ها و داروهای بدون نسخه و تجویزی برای افزایش حجم موها به تولید رسیده است که هر کدام از آنها دارای ترکیبات مشخصی هستند. به همین دلیل قبل از تهیه این محصولات باید میزان هر کدام از مواد موجود در محتویات آنها بررسی شود.

در با امکان خرید آنلاین دارو، محصولات آرایشی بهداشتی، مکمل ها و تجهیزات پزشکی، می‌توانید روند سفارش آنلاین را از مرحله بررسی، انتخاب محصول، خرید و تحویل در محل را انجام دهید. داروهوم به شما کمک می‌کند تا در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌ جویی کنید تا محصولات مورد نظر خود را با %تخفیفات ویژه و استثنایی% تهیه نمایید.

 

نقش بیوتین در تقویت موها

کمبود کدام ویتامین باعث نازک شدن مو می‌شود؟ این سوال مهمی است که در حوزه سلامت و زیبایی بسیار مطرح می‌شود. اگر می‌خواهید بدانید که چه ویتامینی باعث ضخیم شدن مو می‌شود، حتما این متن را بخوانید. همانطور که می‌دانید، بیوتین از گروه ویتامین ب است که موهای حجیم و ضخیمی به مصرف کنندگان خود می‌بخشد.

اگر می‌خواهید برای همیشه با موهای نازک خود خداحافظی کنید، از بیوتین استفاده نمایید. بیوتین یا ویتامین B7 نقش موثری در رویش مو داشته و ریشه آن را محکم می‌کند. کارشناسان معتقدند، بیوتین در ساخت گلبول‌های قرمز مشارکت دارد.

گلبول‌های قرمز نیز اکسیژن و مواد غذایی را به مو و ریشه آن می‌رسانند. کارشناسان برای داشتن موهای زیبا و محکم، مصرف این مواد غذایی را توصیه می‌کنند.

 • حبوبات
 • شیر، ماست، پنیر و دیگر مواد لبنی
 • آووکادو
 • جگر
 • زرده تخم مرغ
 • موز
 • بروکلی
 • مغزها و آجیل‌ها
 • قارچ

 به بانوان عزیز که در حال حاضر باردار هستند یا تصمیم به بارداری دارند، پیشنهاد می‌کنیم مقاله را مطالعه کنند.

اگر می‌خواهید بدانید که کمبود کدام ویتامین باعث نازک شدن مو می‌شود؟ کافی است با ما همراه شوید. این وب‌سایت با تایید و نظر کارشناسان حوزه سلامت تهیه و تنظیم شده است. یکی دیگر از ویتامین‌های ضروری که برای درمان موهای نازک و ضعیف توصیه می‌شود، ویتامین E است. این ویتامین، حضور گسترده‌ای در صنایع آرایشی و بهداشتی دارد.

ویتامین E خشکی مو را برطرف کرده و به ضخامت مو و حجم آن می‌افزاید. شما می‌توانید این خوراکی‌ها را در برنامه غذایی خود بگنجانید:

 • ماهی سالمون
 • تخمه آفتابگردان
 • پسته
 • کیوی
 • بادام
 • گوشت غاز
 • زیتون
 • بروکلی
 • اسفناج

ویتامین آ برای سلامت مو مفید است

اگر با ما از ابتدای این متن همراه بوده باشید، حتما تاکنون به پاسخ این سوال رسیده‌اید؛ کمبود کدام ویتامین باعث نازک شدن مو می‌شود؟ خوب است بدانید، علاوه بر ویتامین‌های گروه ب و E، کمبود ویتامین آ نیز می‌تواند باعث نازک شدن مو شود. به گفته کارشناسان حوزه زیبایی و سلامت، در صورت فقر ویتامین آ، بدن املاح و مواد مغذی در اختیار ریشه مو نخواهد گذاشت.

در نتیجه مو نازک، کم پشت شده و حتی ریزش پیدا می‌کند. این ویتامین به ضخامت مو می‌افزاید و نقش برجسته‌ای د دارد. هندوانه، جگر گاو، هویج و … از جمله مواد غذایی هستند که می‌توان از طریق آنها به ویتامین آ مورد نیاز بدن دست یافت.

درمان موهای نازک و ضعیف

در پاسخ به سوال این که کمبود کدام ویتامین باعث نازک شدن مو می‌شود؟ باید خاطرنشان کرد، تنها مصرف ویتامین‌ها چاره کار نیست. شما برای درمان موهای ضعیف می‌باید در کنار مصرف ویتامین‌ها از نیز استفاده کنید. روغن‌های کارآمد و مفیدی وجود دارند که می‌توانند مشکل موهای شما را رفع کنند. یکی از این روغن‌ها، است.

این روغن گیاهی از فندقی به همین نام که در استرالیا کشت می‌شود، به دست می‌آید. روغن این فندق که در شمار گران‌ترین آجیل‌های دنیاست، باعث شادابی، ضخیم شدن و پرحجمی موها می‌شود. نیز می‌تواند موهای خشک و ضعیف را احیا کند. تنها کافی است این روغن را کمی گرم کرده و روی پوست و ساقه مو بریزید و حدود پنج دقیقه ماساژ دهید.

، و ر نیز در داشتن گیسوهایی بلند، ضخیم و سالم بسیار توصیه شده‌اند. با و استفاده مداوم از آنها می‌توان موهایی سالم و پرپشت داشت.

دلایل نازک شدن موی سر چیست؟

کسانی که موهای سالمی دارند، قبل از هر چیزی به خوبی به این سوال پاسخ داده‌اند؛ کمبود کدام ویتامین باعث نازک شدن مو می شود؟ وقتی شما به خوبی با نقش ویتامین‌ها آشنا باشید، توجه ویژه‌ای به مواد غذایی خواهید داشت. هر چند که نباید از نقش ژنتیک و سبک زندگی نیز غافل شد. با این همه اگر می‌خواهید کمترین ریزش مو را تجربه کنید، باید ضمن رساندن ویتامین به بدن، به موارد زیر هم توجه کنید:

 • بیش از حد از محصولات و خدمات زیبایی مو استفاده نکنید. رنگ کردن مو، سشوار کردن، بوتاکس مو و … همه با مواد شیمیایی انجام می‌شوند. این مواد در نهایت باعث نازک شدن مو شده و تاثیر منفی روی موی شما خواهند داشت.
 • در خرید شامپوها، نرم کننده‌ها و دیگر موادی که برای زیبایی مو استفاده می‌کنید، دقت ویژه‌ای داشته باشید. برخی از این اقلام دارای موادی هستند که برای مو و سلامت آن مضر می‌باشند. واکس مو، چسب مو، براق کننده‌ها، حالت دهنده‌های شیمیایی همه از این دست موارد هستند که می‌توانند حاوی مواد مضر برای مو باشند.

کلینیک کاشت مو تهران با بهترین روش های جدید زیبابی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد

 برای ضخیم شدن مو چه بخوریم؟

برای تقویت موهای نازک و چرب کردن ساقه‌های مو که دچار خشکی شده‌اند، راه‌های بسیاری وجود دارد. مصرف ویتامین دی می‌تواند در ضخیم شدن مو نقش داشته باشد. چنانچه بدن دچار کمبود این ویتامین شود، موها نازک شده و شکنندگی آنها حتمی خواهد بود. ماهی تن، میگو، شیرگاو ، شیر سویا، جو دوسر و از جمله مواد غذایی هستند که می‌توان از آنها ویتامین دی لازم را به دست آورد. در انتهای این مبحث خوب است خاطر نشان کنیم، این وب‌سایت یک نوع است. شما می‌توانید از طریق این صفحه به که برای مو بسیار مفید است، اقدام کنید.

ناگفته نماند، سامانا اویل دو پک  تخصصی زیر را جهت رفع مشکل نازکی موها و ضخیم شدن موها به شما معرفی می‌کند:

پک

توجه داشته باشید، استفاده همزمان دو یا چند روغن گیاهی علاوه بر کاهش هزینه می توانند خواص درمانی را بیشتر کرده و تاثیرات شگرفی بر سلامت پوست و مو داشته باشند.

 

دکمه بازگشت به بالا