عمومیکسب و کار ویژه

گن ساعت شنی چیست؟

نحوه استفاده از گن ساعت شنی

برای اینکه پس از استفاده از گن لاغری یا گن لاغری اسلیپ زنانه با مشکل مواجه نشوید و نتیجه نتیجه مناسبی برسید باید اصولی را رعایت کنید که عبارتند از:

• انتخاب سایز مناسب

لازم به ذکر است که پوشیدن گن های لاغری کوچک تر باعث می شود فرد احساس ناراحتی کند و گن بزرگتر نیز عملا بی کاربرد می باشد.

• بررسی و انتخاب نوع مناسب

همانطور که متوجه شدید تنوع زیادی در گن های تولید شده وجود دارد؛ گن ساعت شنی نیز به چند مدل مختلف تقسیم می شود که برای اثر بخشی بهتر باید نوعی مناسب از آن انتخاب شود.

• بررسی کیفیت و اصالت کالا

اگرچه تعیین اصل یا تقلبی بودن محصولات کاری دشوار است اما عدم استفاده از جنس مرغوب می تواند مشکلاتی به وجود بیاورد. بدین ترتیب بهتر است از فروشگاهی معتبر خرید کرده و حتما به لیبل گن ساعت شنی (که در بخش داخلی دوخته می شود)، بارکد محصول و جنس آن دقت کنید.

• حفاظت از پوست بدن

اگر گن لاغری با کیفیت باشد احتمال بروز مشکلات پوستی کاهش می یابد. با این حال اگر پوشیدن گن باعث می شود احساس ناخوشایندی داشته باشید یا با حساسیت پوستی مواجه شوید بهتر است با پوشیدن لباسی نازک از زیر گن از پوست خود محافظت کنید.

• انتخاب لباسی مناسب

اگرچه گن ساعت شنی به نحوی طراحی شده است که بتوان از آن زیر لباس های بسیاری استفاده کرد اما با این حال باید به نازک و بدن نما بودن لباس برای مشخص نشدن گن لاغری توجه کنید.

• عدم استفاده بیش از حد

پوشیدن گن لاغری در تمام طول روز نه تنها مفید نیست بلکه ممکن است مشکلاتی نیز ایجاد کنید. بدین منظور بهتر است روزانه حداکثر هشت الی ده ساعت از گن ساعت شنی استفاده کنید و حتما پیش از خوابیدن یا انجام فعالیت های سنگین آن را در بیاورید.

گن ساعت شنی مناسب چه افرادی است؟

همانطور که متوجه شدید از این کمربند یا گن ساعت شنی سایز بزرگ در موارد مختلفی استفاده می شود. برای مثال…

 • افرادی که چربی زیادی در ناحیه شکم و پهلو دارند
 • ورزشکاران حرفه ای که به دنبال لاغری و فرم دهی بهتر به عضلات شکم و پهلو هستند
 • افرادی که عمل جراحی زیبایی در ناحیه شکم انجام داده اند و قصد دارند فرم بهتری به این ناحیه بدهند
 • زنانی که پس از زایمان به دنبال راهی برای فرم دهی شکم و پهلو و بازگردانی آن به حالت قبل بارداری هستند
 • افرادی که کمر درد های خفیفی دارند یا از کمربند های طبی استفاده می کنند

گن ساعت شنی چیست؟

یکی از ابزارهایی که برای لاغری، تناسب اندام، تسکین دردهای عضلانی و… مورد کاربرد قرار می گیرد گن یا کمربندهایی ساخته شده از جنس لاتکس است؛ گن ساعت شنی نیز نوعی از گن های لاغری است که برای افراد دارای چربی اضافه در ناحیه شکم و پهلو مناسب می باشد. این گن کمک می کند فرم و استایل بدن افراد به شکل ساعت شنی (یعنی کمر و پهلوهایی باریک تر) نزدیک شود که این روزها محبوبیت زیادی دارد. علاوه بر کمک به زیبایی اندام و افزایش انحنای بدن در پهلوها، گن ساعت شنی از عضلات ناحیه کمر نیز محافظت کرده و ممکن است برای برخی از افراد پس از عمل جراحی شکم نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در محصولات اصل، لاتکس موجود در گن ساعت شنی از یک نوع صمغ گیاهی تولید می شود که از خروج گرما در آن ناحیه جلوگیری می کند. ساختار گن ساعت شنی به گونه ای است که می توان از آن هنگام ورزش، پیاده روی، فعالیت های کاری اداری و غیر اداری، مهمانی ها و به طور کلی زیر اکثر لباس ها استفاده کرد.

گن ساعت شنی چگونه عمل می کند؟

همانند سایر مدل ها گن ساعت شنی نیز با افزایش تعریق و فشرده سازی سلول های چربی به لاغری، کاهش وزن و فرم گرفتن عضلات کمک می کند. اگرچه استفاده از گن ها به تنهایی برای چربی سوزی مناسب نیست و بهتر است افراد از ورزش های هوازی در کنار رعایت رژیم غذایی مناسب و بستن گن استفاده کنند.

نحوه استفاده از گن ساعت شنی

گن های مورد استفاده برای آقایان و بانوان متفاوت است چرا که با توجه به ساختار و ارگونومی بدن طراحی شده است و گن های زنانه برای جمع کردن چربی های اضافه در ناحیه شکم، پهلوها و باسن به کار می روند. گن ساعت شنی حالتی مشابه ساعت شنی با رعایت استانداردهای لازم برای بانوان ایجاد کرده و از افتادگی شکم و پهلو جلوگیری می کند.

گن های مردانه نیز معمولا به شکل زیرپوش های رکابی یا پیراهن های مردانه جذب با آستین حلقه ای و شلوارک های کوتاه تولید می شوند. تمامی گن های مردانه قابل پوشیدن در زیر لباس های مختلف هستند و جلوه آن را بهم نمی ریزند و در مدل های زنانه گن ساعت شنی گزینه ای مناسب است که می توان از آن زیر لباس های زیادی استفاده کرد.

ویژگی های گن ساعت شنی

این گن مثل گن لاغری کلمبیایی دارای مزایای زیادی است که در ادامه به برخی از مزایا، کاربردها و ویژگی های این گن می پردازیم . این مزایا عبارتند از:

 • تغییر شکل اندام و استایل

یکی از اصلی ترین دلایلی که افراد از گن های لاغری استفاده می کنند کاهش سایز فوری و فشردن چربی ها برای زیبا تر دیده شدن بدن می باشد.

 • کاهش اشتها

از آنجایی که پوشیدن گن ها به ناحیه شکم و پهلو فشار می آورد فضای خالی کمتری در معده برای غذا خوردن باقی می ماند.

 • افزایش سوخت و ساز بدن

همچنین گن ساعت شنی با افزایش دما در ناحیه ای از بدن منجر به افزایش سوخت و ساز و تعریق می شود که اثر بخشی ورزش های هوازی را بیشتر می کند

گن ساعت شنی مناسب برای کمر درد

در ساخت و تولید گن ها به این نکته توجه می شود که عضلات و مهره های ستون فقرات، کتف و شانه در فرمی مناسب مانده و از دردهای خفیف جلوگیری کند. همچنین بسیاری از خانم ها در زمان قاعدگی از گن ساعت شنی برای کاهش درد استفاده می کنند.

 • قابل استفاده برای تمامی افراد

به دلیل تنوع موجود در سایز بندی گن ساعت شنی افراد بسیاری می توانند از این محصول استفاده کنند. البته توصیه می شود نوجوان هایی که هنوز به بلوغ نرسیده اند از گن لاغری استفاده نکنند.

 • ساختار منحصر به فرد

گن ساعت شنی دارای سه لایه اکسپرس شده است و در هنگام تولید از ابری نرم در داخل آن استفاده می کنند که راحتی بیشتری داشته باشد. همچنین فنرهایی دور تا دور گن هستند که باعث فرم دهی بهتر می شود  فنر های استیل منعطفی نیز در داخل این گن وجود دارد که از لوله شدن آن جلوگیری می کند.

 • قابل استفاده در اکثر مواقع

از گن ساعت شنی می توانید در زمان های مختلفی از جمله انجام تمرینات ورزشی هوازی همچون پیاده روی و دو، پس از عمل زایمان، بعد از عمل های جراحی باز شکمی یا پیکر تراشی، در محل کار و هنگام نشستن پشت میز (برای جلوگیری از بیرون زدن پهلوها) و… استفاده کنید.

انواع گن ساعت شنی

معرفی انواع گن های ساعت شنی

علاوه بر سایزهای مختلف، این گن در مدل های مختلفی نیز تولید می شود و ویژگی های متفاوتی نسبت به یکدگیر دارند. برخی از گن های ساعت شنی عبارتند از:

• گن تاپی با بند قابل تنظیم

این نوع برای افرادی که در قسمت پشت کمر و زیر بغل نیز چربی انباشته شده دارند مناسب است و قابلیت تنظیم بند آن باعث شده است حجم کمتری از کمر را بپوشاند. بدین ترتیب می توان از آن زیر لباس های مجلسی که پشت آنها باز است استفاده کرد.

• گن جلیقه ای

ویژگی های این نوع از گن ساعت شنی با مدل قبلی تقریبا برابر است اما بخش بیشتری از کمر را پوشش داده و قابلیت تنظیم قد ندارد.

• گن کمری بدون بند

افرادی که سایز متوسطی دارند و می خواهند با پوشیدن گن یک الی دو سایز را کاهش دهند مناسب است. از این گن می توانید هنگام فعالیت های مختلفی از جمله ورزش های سبک یا کارهای روزانه و در محل کار استفاده کنید. اگرچه افرادی که با چربی زیادی در پشت کمر و زیر بغل مواجه هستند نباید از این مدل استفاده کنند.

دکمه بازگشت به بالا