علم و سلامت

یک ساعت هوشمند بیماری فیبریلاسیون دهلیزی را تشخیص می‌دهد

یک ساعت هوشمند بیماری فیبریلاسیون دهلیزی را تشخیص می‌دهد

یک ساعت هوشمند در نسخه ای جدید فیبریلاسیون دهلیزی را به دقت تشخیص می دهد. با افزایش استفاده از فناوری های جدید در ساعت های هوشمند در سراسر جهان به عنوان راهی برای نظارت بر سلامتی به مصرف کنندگان عرضه می شوند. برای برخی، این دستگاه ها به آنها گفته می شود که فیبریلاسیون دهلیزی دارند، ضربان قلب نامنظم، که به افزایش خطر حمله قلبی و سکته معروف است.

متأسفانه، این منجر به سونامی بیماران سالمی شده است که از فیبریلاسیون دهلیزی شکایت دارند و ما بدون اینکه واقعاً راهی برای استفاده بالینی از این دستگاه ها داشته باشیم، شاهد نتایج مثبت کاذب زیادی هستیم. برای رفع این شکاف بالینی، یک تیم تحقیقاتی به رهبری قنبری یک ساعت مچی نسخه‌ای تولید کردند که به طور مداوم ضربان قلب کاربر را کنترل می‌کند و از یک الگوریتم منحصربه‌فرد برای تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی استفاده می‌کند.

این دستگاه درجه بالینی، به نام Verily Study Watch، در شناسایی فیبریلاسیون دهلیزی در شرکت‌کنندگان بسیار دقیق بود. همچنین این نتایج در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شده است.

قنبری، نویسنده ارشد این مطالعه و استادیار گفت: «در حال حاضر، ما معمولاً بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی را با استفاده از نوارهای نوار قلب یا نوار قلب که روی قفسه سینه می گذاریم مدیریت می کنیم، اما آینده مدیریت Afib بر روی مچ دست خواهد بود.» داخلی – قلب و عروق در دانشکده پزشکی U-M. بسیار شبیه به دستگاه‌های پوشیدنی مصرف‌کننده، ساعت مطالعه Verily با ارسال پالس‌های نور از طریق پوست به داخل رگ‌های خونی، تغییرات ظریف در ریتم قلب را تشخیص می‌دهد، فرآیندی که به عنوان فوتوپلتیسموگرافی شناخته می‌شود.

منبع مقاله: https://salembemon.ir/

دکمه بازگشت به بالا