علم و سلامتکسب و کار ویژه

کیا با عسل طبیعی باردار شدن؟

عسل طبیعی؛ داروی معجزه آسا در ناباروری

ناباروری یکی از مشکلات عمده در بین زوج های جوان است که در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است. دلایل مختلفی برای بروز ناباروری وجود دارد که هر کدام از این دلایل باعث می شوند تا یکی از زوجین باوری مناسب را نداشته باشد. در بسیاری از موارد نیز ممکن است هر دو نفر دچار ناباروری شده باشند و همین موضوع باعث سخت تر شدن درمان ناباروری خواهد شد.

روش های مختلفی برای درمان ناباروری وجود دارد. امروزه تا بیش از ۹۰ درصد از انواع ناباروری قابل درمان است و این یعنی ما موضوع حادی به نام ناباروری نداریم و عموما قابل درمان است. با این حال درمان های ارائه شده برای ناباروری گرانقیمت هستند و به همین علت تمامی افراد و خانواده ها توانایی پرداخت روش های درمانی برای رفع ناباروری را ندارند. در این میان اما راهکارهای طبیعی در طب سنتی برای درمان ناباروری ارزان تر و اثرگذار است. روش های طبیعی برای درمان ناباروری بدون عوارض جانبی هستند و می توانند بدون مشکلات خاص برای قسمت های مختلف بدن به درمان این عارضه کمک نمایند.

یکی از روش های مطرح شده برای درمان ناباروری خرید عسل طبیعی استفاده از آن است. برخی از محققان و کارشناسان طب سنتی بر این باور هستند که مصرف منظم عسل طبیعی می تواند به درمان ناباروری کمک کند. با این حال عده ای نیز مخالف این تفکر بوده و بیان می کند که هر نوع ناباروری با مصرف عسل طبیعی قابل درمان نیست و باید ابتدا نوع ناباروری مشخص شود و سپس به فکر درمان آن باشیم.

در این مطلب به صورت خلاصه به بحث عسل درمانی ناباروری پرداخته ایم. اینکه چرا عسل می تواند برای درمان ناباروری مناسب باشد موضوع مهمی است که در این مطلب به آن پاسخ داده ایم. همچنین اگر می خواهید مکمل هایی که باید در کنار عسل طبیعی برای درمان ناباروری استفاده شود را بشناسید این مطلب می تواند به شما کمک کننده باشد.

عسل طبیعی تقویت کننده قوای جنسی

 عسل طبیعی یک محرک و تقویت کننده قوای جنسی است. همین ویژگی عسل طبیعی باعث می شود تا از آن به عنوان راهکاری برای افزایش میل جنسی بین زوجین استفاده شود. همین راهکار کمک می کند تا شانس باروری در بین زوجین افزایش پیدا کرده و احتمال باردار شدن بیشتر شود. انواع عسل طبیعی می توانند به نیازهای بدن انسان پاسخ های مناسبی بدهند و همین موضوع به درمان ناباروری منجر می ششود.

بسیاری از موارد ناباروری در زوجین به دلیل کاهش میل جنسی و حتی پایین بودن میزان انرژی بدن است. همین موضوع ساده باعث می شود تا افراد شانس باروری را از دست داده و رابطه جنسی آنها به باردارشدن منجر نشود. این در حالی است که با مصرف شربت عسل طبیعی یا حتی میل کردن عسل به تنهایی می تواند سطح انرژی و میل جنسی خود را افزایش داده و به سمت باربری پیش برود.

عسل طبیعی برطرف کننده عفونت های دستگاه تناسلی

یکی از ویژگی های عسل طبیعی که باعث شده مصرف آن هم به صورت خوراکی و هم به صورت موضعی به درمان ناباروری کمک کند برطرف کردن عفونت های دستگاه تناسلی در مردان و زنان است. مصرف عسل کمک می کند تا انواع عفونت های ایجاد شده در بدن انسان برطرف شود. به ویژه عفونت های دستگاه تناسلی که عفونت های خاصی هستند و نمی توان با انواع پمادهای شیمیایی به مقابله با آن پرداخت. در مقابل اما عسل طبیعی حتی در مصرف خوراکی نیز می تواند اثرگذاری مثبتی برای عفونت دستگاه تناسلی داشته باشد. با این حال چه بهتر که از عسل طبیعی به صورت موضعی نیز برای درمان عفونت های دستگاه تناسلی در مردان و زنان استفاده شود.

برطرف شدن عفونت دستگاه تناسلی زنانه و مردانه کمک می کند درمان ناباروری اتفاق بیفتد. عفونت ها جلوی باروری را به ویژه در بانوان می گیرند و همین موضوع باعث می شود تا فرد دچار عارضه ناباروری شود. با برطرف کردن این عفونت ها که به دلیل خواص آنتی بیوتیکی عسل طبیعی اتفاق می افتد می توانیم امیدوار باشیم که روند باروری تسریع شود.

عسل طبیعی تامین کننده مواد مورد نیاز بدن

یکی از دلایلی که باعث می شود فرد به ناباروری مبتلا شود پایین بودن سطح ویتامین ها و املاح معدنی در بدن فرد است. این مشکل باعث می شود تا فرد دچار ضعف جسمانی شده و همین ضعف نیز منجر به کاهش قدرت جنسی و قدرت باروری می شود. وقتی میزان ویتامین ها و املاح معدنی بدن پایین باشد هورمون های جنسی مردانه و زنانه به درستی عملکرد خود را انجام نمی دهند. همچنین پایین بودن سطح املاح معدنی و ویتامین ها در بدن انسان باعث می شود تا اسپرم های مردانه و تخمک های زنانه کیفیت لازم را نداشته و به همین علت شانس باروری گرفته شود.

مصرف عسل طبیعی کمک می کند تا میزان قابل توجهی از انواع ویتامین ها و املاح معدنی به بدن وارد شود. تمام این ویتامین ها و املاح معدنی طبیعی هستند و هیچ گونه ماده شیمیایی مضر درون آنها وجود ندارد. در نتیجه وقتی شما از عسل طبیعی برای تامین مواد مورد نیاز بدن استفاده می کنید، خیالتان راحت است که بدون هیچ عارضه جانبی مواد مورد نیاز بدن را تامین کرده اید.

برخی عسل ها برای درمان ناباروری کاربردی تر هستند

همان طور که می دانید عسل طبیعی از شهد گیاهان مختلف تولید شده است. پس طبیعی است که هر کدام از عسل های طبیعی خواص مختلفی داشته باشند. در مورد درمان ناباروری با عسل طبیعی نیز می توانیم این نکته را بیان کنیم که برخی از عسل های طبیعی خواص بیشتری برای درمان ناباروری از خود نمایش می دهند. اگر بتوانید تمامی خواص انواع عسل تک گل موجود در بازار را بشناسید احتمالاً بهتر می توانید تصمیم بگیرید که از چه نوع عسی برای درمان ناباروری استفاده کنید.

 عسل کنار، عسل بهار نارنج، عسل سیاهدانه و عسل مریم گلی از جمله بهترین عسل های طبیعی هستند که برای درمان ناباروری مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع عسل ها می توانند به صورت روزانه یا چند بار در روز مورد استفاده قرار گیرند تا اثرگذاری لازم را بر روی درمان ناباروری از خود نمایش دهند. فراموش نکنید که برای اثرگذاری عسل طبیعی بر روی درمان ناباروری باید حتماً از آن به مدت چند ماه استفاده کنید تا اثرات آن به مرور زمان خود را نمایان کند. در غیر این صورت عسل ماده ای نیست که به صورت کوتاه مدت بتواند باعث درمان ناباروری شود، در نتیجه از آن بیهوده استفاده نکنید.

آیا عسل به تنهایی کافی است؟

یکی از سوالات مهمی که مطرح می شود این است که آیا می توان تنها با مصرف عسل طبیعی به درمان ناباروری امیدوار بود؟ پاسخ به این سوال منفی است! قطعاً عسل طبیعی به تنهایی نمی تواند به درمان ناباروری منجر شود. شما باید از عسل طبیعی در کنار دیگر مواد طبیعی برای درمان ناباروری استفاده کنید. برای مثال تهیه دوسین با استفاده از عسل و سیاهدانه یکی از بهترین روش ها برای مقابله با ناباروری است.

همچنین توجه به دستورات و پرهیزات غذایی از مهمترین عواملی هستند که به درمان ناباروری کمک می کند. شما از بهترین عسل ارگانیک نیز برای درمان ناباروری استفاده کنید اما توجه به پرهیزات و دستورات غذایی نداشته باشید، شانس بارداری را از دست داده اید. از بین فراورده های طبیعی که برای درمان ناباروری مورد استفاده قرار می گیرد، بره موم و ژل رویال از جمله فرآورده های زنبور عسل هستند که خاصیت بی نظیر برای درمان ناباروری از خود نمایش می دهند. مصرف منظم بره موم و ژل رویال در کنار عسل طبیعی کمک می کند خواص مورد نیاز به بدن شما منتقل شده و همین موضوع باعث درمان ناباروری خواهد شد.

خوشبختانه ترکیب بره موم و ژل رویال برای با عسل طبیعی در بازار وجود دارد. شما با خرید عسل بره موم و همچنین خرید ژل رویال می توانید به مقابله با ناباروری بپردازید. البته میزان دوز مصرف عسل بره موم و عسل ژل رویال با توجه به اینکه میزان ماده موثر بیشتری در درون خود جای داده اند، متفاوت با مصرف عسل به تنهایی است. در نتیجه باید این موضوع را با کارشناسان طب سنتی یا مشاوران خبره در این زمینه مطرح کنید.

منبع: صنایع غذایی کشاورز

کیانا اکرامیان

از زمانی که یادم می‌آید می‌نوشتم و سر‌وصداهای ذهنم را با نوشتن آرام می‌کردم. انگار زمانی که دستم به دکمه‌های کیبرد می‌خورد یا به قلم می‌رفت، دکمه خاموش صداهای مغزم روشن می‌شود و دیگر هیچ صدایی نمی‌آید. فقط نجوای آرام کلمه‌هایی را می‌شنوم که قرار است روی صفحه سفید، لک بیندازند. زمانی که نویسندگی را به عنوان شغل اصلی شروع کردم، به نوشتن چند موضوع علاقه وافری داشتم. اولین‌ آن‌ها، نوشتن درباره کتاب‌ها و به‌خصوص سفرنامه‌ها بود. دوم نوشتن درباره دنیاهای فانتزی و چیزهای این چنینی. سومی، از زمین تا آسمان به این موضوعات فرق دارد، می‌دانم. سومین چیزی که دوست دارم درباره آن‌ها بنویسم سالم‌خوری است! سالم‌خوری برای من یک آیین به حساب می‌آید. این که تو چطور همه مواد غذایی تازه را کنار هم بنشانی تا سالم بمانند، مواد مغذی خود را از دست ندهند و طعم خوبی هم داشته باشند، برای من جذاب و شگفت‌انگیز است.
دکمه بازگشت به بالا