عمومیکسب و کار ویژه

دستگاه کارواش دینامی رونیکس

آشنایی با کارواش 100 بار رونیکس مدل  RP-0100C

کارواش رونیکس مدل RP-0100C از قدرت و توان مناسبی برخوردار است و با توجه به کاربرد آن در طیف گسترده ای از فعالیت ها به یک موتور اینداکشن مجهز شده است. این موتور از توانی برابر با 1400 وات برخوردار بوده و با تولید حداکثر فشار 100 بار می تواند میزان 5.4 لیتر آب را در دقیقه برای افراد فراهم کند.

فاکتورهای مهمی که قبل از خرید این ابزار برقی مورد توجه قرار می‌گیرد، صرفه جویی در مصرف آب و انرژی است. بنابراین در طراحی این محصول از یک سیستم سوئیچ اتو استاپ بهره برده شده تا با رها کردن ماشه آبپاشی فرایند پاشش آب به صورت خودکار قطع و موتور دستگاه متوقف شود. این سیستم علاوه بر صرفه جویی به افزایش طول عمر موتور کارواش کمک می‌کند.

سیستم حفاظت گرمایی دیگر مکانیزمی است که در مدل RP-0100C وجود دارد. این سیستم از داغ شدن موتور جلوگیری کرده و با بالا رفتن دما بیش از حد مجاز، موتور را به صورت خودکار خاموش می‌کند. همچنین با پایین آمدن دما امکان استفاده مجدد برای کاربر فراهم می‌شود. در نتیجه این فرایند باعث محافظت از قطعات داخلی دستگاه و افزایش طول عمر آن خواهد شد. از ویژگی های بارز کارواش ۱۰۰ بار دینامی می توان به برخورداری از لانس های قابل تنظیم، تفنگ آبپاش پیشرفته، شلنگ جمع کن، فیلتر صافی آب و کوپلر اتصال سریع اشاره کرد.

طراحی جمع و جور و وزن سبک از دیگر پارامترهای با اهمیت برای انتخاب کارواش است. این کارواش نیز با ساختاری ارگونومیک و وزن 9.8 کیلوگرم این امکان را برای افراد فراهم کرده تا در هر مکانی همراه آن ها باشد. قابلیت قرارگیری لوازم بر روی دستگاه نیز از دیگر مشخصات کارواش 100 بار دینامی Compact است و باعث حمل و نقل آسان وسایل می شود.

جزئیات محصول:

·         موتور اینداکشن (Induction) قدرتمند

با توجه به طیف گسترده کاربردهای کارواش در امور تمیزکاری، این دستگاه باید از موتور قدرتمندی برخوردار باشد که بتواند از پس تمام کارهای محوله برآید. در عین حال نباید از موضوع صرفه جویی در انرژی و آب نیز غافل شد، چرا که این امر از مهمترین ویژگی­های یک کارواش استاندارد به شمار می­رود.

 کارواش 100 بار دینامی مدل RP-0100Cرونیکس با موتور پرقدرت اینداکشن (Induction) قابلیت ایجاد 1400 وات نیرو را دارد و از این طریق حداکثر فشار آب خروجی معادل 100 بار و حداکثر جریان آب خروجی به میزان 5.4 لیتر در دقیقه را برای کاربر فراهم می­کند تا او بدون نگرانی از بابت کاهش یا قطع شدن جریان آب در حین انجام کار، به فعالیت­های تمیزکاری خود ادامه دهد. به علاوه این کارواش رونیکس با صرفه جویی در مصرف آب و انرژی جزء ابزارآلات برگزیده محسوب می­شود.

·         سیستم سوئیچ اتو استاپ

سیستم سوئیچ اتو استاپ یکی از ویژگی­های مهم کارواش­ها است که از اهمیت بالایی برخوردار است. کارکرد این سیستم بدین صورت است که با فشار دادن ماشه آب­پاشی موتور دستگاه به کار می­افتد و جریان آب وصل، و با رها کردن این ماشه فرایند مذکور متوقف می­شود. این ویژگی علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب و انرژی، محافظت از دستگاه و افزایش طول عمر آن را در پی دارد.  RP-0100Cبا بهره­مندی از این سیستم خود را به عنوان یک همراه مناسب و همیشگی در امور تمیزکاری و نظافت معرفی کرده که تا پایان کار قدم به قدم در کنار کاربر است.

·         سیستم حفاظت گرمایی

RP-0100Cدر زمره کارواش­هایی است که از سیستم حفاظت گرمایی بهره می­برند. این سیستم در صورت بالا رفتن بیش از حد دمای دستگاه به طور خودکار موتور را خاموش و پس از وقفه­ای کوتاه با پایین آمدن دمای دستگاه این اجازه را به کاربر می­دهد که مجددا از دستگاه استفاده کند. سیستم حفاظت گرمایی از این طریق از استهلاک قطعات داخلی دستگاه جلوگیری می­کند که این امر افزایش طول عمر دستگاه را نیز در پی خواهد داشت.

·         طراحی جمع و جور

طراحی مناسب و وزن سبک دو پارامتر مهم کاربران برای انتخاب کارواش هستند. یک کاربر در پی این است که کارواشی با طراحی جمع و جور و وزن سبک خریداری کند که بتواند آن را در محیط­های مختلف و برای انجام کارهای متنوع به سادگی مورد استفاده قرار دهد. RP-0100Cرونیکس دارای طراحی ارگونومیک است و با وزن 9.8 کیلوگرمی این امکان را برای کاربران فراهم کرده که به راحتی و در هر جایی همراه آنان باشد.

کارواش وسیله‌ای کاربردی در صنایع مختلف است که انواع مختلفی دارد. کارواش‌های دینامی دستگاه‌هایی برای شست‌وشو و نظافت سطوح و وسایل نقلیه هستند که از موتورهای القایی بهره می‌برند. این موتورها اغلب از طول عمر بالایی برخوردار هستند و صدا و لرزش کمتری دارند. کارواش 100 بار دینامی رونیکس از یک شیلنگ فشارقوی 5 متری از جنس pvc برخوردار است که با کارایی بالا سبب افزایش طول عمر دستگاه و بهره‌وری آن می‌گردد. این دستگاه با ایجاد فشار و جریان و یکنواخت آب علاوه‌بر صرفه‌جویی در مصرف آب، امکان شست‌وشو ونظافت حیاط، دیوار، اتومبیل، نمای ساختمان و… را فراهم می‌کند.

ویژگی‌های کارواش رونیکس 100 بار دینامی

 • این کارواش دارای یک موتور اینداکشن است که قدرتی برابر با 1400 وات تولید می‌کند. وجود این موتور پرقدرت امکان دستیابی به آب خروجی با حداکثر فشار برابر با 100 بار و حداکثر جریان آب 6.5 لیتر در دقیقه را فراهم می‌آورد.
 • در ساختار کارواش ۱۰۰ بار دینامی رونیکس از سیستم سوئیچ اتواستاپ استفاده شده‌است که در صورت رها کردن ماشه آب‌پاش توسط کاربر، موتور را به‌صورت اتوماتیک متوقف کرده و فرآیند آب‌پاشی را قطع می‌کند. این سیستم موجب صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی و همچنین افزایش طول عمر موتور دستگاه می‌گردد.
 • وجود سیستم حفاظت گرمایی در هنگام افزایش دما، موتور کارواش را به‌طور خودکار خاموش می‌کند و با حفاظت از قطعات داخلی این دستگاه سبب افزایش طول عمر آن می‌شود.
 • طراحی ارگونومیک و وجود دسته و چرخ بر روی دستگاه مانع از لغزش و سر خوردن دستگاه در شرایط مختلف شده و موجب حمل و نقل راحت آن می‌شود.
 • کارواش 100 بار رونیکس دینامی مجهز به تفنگ آب‌پاش پیشرفته است و امکان استفاده‌های گوناگون را فراهم می‌کند.
 • این کارواش برای استفاده‌های خانگی و صنعتی مناسب است و جهت سهولت فرآیند کار به سوئیچ چرخشی روشن و خاموش مجهز شده‌است.
 • این دستگاه به کوپلینگ اتصال سریع به‌منظور اتصال و جداسازی سریع شیلنگ مجهز شده‌است.

نحوه استفاده از کارواش 100 بار دینامی رونیکس

این کارواش با دارا بودن موتور دینامی به دلیل نوع سیم‌پیچی به‌کار رفته در آن استهلاک و صدای کمی دارد. موتور اینداکشن به‌کار رفته در آن موجب افزایش فشار پاشش آب و توان تمیزکاری می‌گردد. برای استفاده از کارواش رونیکس 100 بار دینامی ابتدا دفترچه راهنمای آن را مطالعه کرده و به کمک آن لوازم و متعلقات عرضه شده را به دستگاه متصل نمایید.

لنس، نازل، مخزن مواد شوینده، کابل برق و تفنگ آب‌پاش را در مکان‌های تعبیه شده برای آن‌ها قرار دهید. سپس فیلتر آب و اتصالات ورودی و خروجی را متصل کنید. پس از اتصال شیلنگ ورودی و خروجی به منبع آب و دستگاه، سیم برق را با رعایت نکات ایمنی به پریز برق وصل کنید. در آخر نازل متناسب با نوع کاربری خود را انتخاب کرده و پس از روشن کردن دستگاه عملیات نظافت را شروع کنید.

قیمت کارواش رونیکس 100 بار دینامی

فروشگاه اینترنتی نید صنعت نماینده فروش کارواش‌های خانگی و صنعتی از برندهای متنوع است و این دستگاه‌ها را با بهترین کیفیت و قیمت ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای کسب اطلاع از قیمت کارواش 100 بار دینامی رونیکس از طریق وب‌سایت نید صنعت آن را بیابید و یا با بخش پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید. این فروشگاه با تهیه محصولات از چندین تامین کننده یا تولید کننده اصلی، شرایط تامین رقابتی کالا از نظر کیفیت و قیمت را فراهم آورده‌است تا امکان بررسی و مقایسه دقیق محصولات برای مشتریان فراهم باشد.

بررسی دستگاه کارواش خانگی رونیکس مدل RP0101C

کارواش ها یکی از ابزارهای بسیار کاربردی برای ایجاد فشار آب بالا می باشد. دستگاه های کارواش خانگی در دو مدل زغالی و دینامی یا همان القائی در بازار موجود هستند. مدل های زغالی دارای سیم پیچی روتور می باشند. این نوع موتورها برق رو به رتور خود منتقل می کنند و برای این کار از زغال یا جاروبک استفاده می کنند. کارواش هایی که از موتور زغالی استفاده می کنند دارای قیمت پایین تری هستند.

برخلاف مدل کارواش زغالی موتور به کار رفته در کارواش های القایی، از نوع آسنکرون می باشد. این نوع موتور مثل الکتروموتور می باشد و نیازی به سیم پیچی روتور خود ندارد. این نوع موتور نیازی به استفاده از جاروبک ندارند و جریان الکتریکی روی روتور آنها القا می شود. در نتیجه این نوع کارواش می تواند مدت زمان بیشتری بدون وقفه کار نماید و عمر بیشتری را بدون نیاز به تعمیر کار کند. در ادامه با دستگاه کارواش رونیکس خانگی مدل RP-0101C ، ویژگی ها و مشخصات آن بیشتر آشنا می شویم.

نحوه ی عملکرد کارواش القائی

این نوع کارواش ها از یک الکتروموتور تک فاز 3000 دور در دقیقه و یک پمپ تشکیل شده اند. الکتروموتور وظیفه ی تامین نیروی حرکت پمپ را به عهده دارد. الکتروموتورها بسته به نیاز و سایز پمپ کارواش دارای قدرت های متفاوتی می باشند. پمپ دستگاه کارواش خانگی نیز وظیفه ی افزایش فشار جریان آب ورودی را به عهده دارد. با چرخش پمپ در سرعت بالا، پیستون های پمپ آب ورودی با فشار تقریبی صفر را دریافت می کنند و آن را در فشاری بیش از 100 بار در خروجی تحویل می دهند.

ویژگی های پمپ کارواش خانگی رونیکس مدل RP-0101C

کارواش خانگی رونیکس مدل RP-0101C کوچکترین مدل از کارواش های رونیکس در بازار است. این کارواش از یک موتور القایی 1000 وات بهره می برد. این موتور از برق تکفاز استفاده می کند. الکتروموتور این کارواش به یک پمپ مخصوص کارواشی کوپل می باشد. وظیفه ی الکتروموتور به حرکت در آوردن پمپ کارواش است. پمپ کارواش وظیفه ی مکش و افزایش فشار آب را به عهده دارد. پمپ کارواش نصب شده روی این مدل از کارواش رونیکس می تواند حداکثر فشاری برابر 100 بار را تامین نماید. این میزان فشار کاری برای دستگاه کارواش خانگی مناسب است. میزان دبی یا خروجی آب حداکثر این کارواش 5.7 لیتر در دقیقه است. وزن قسمت پمپ و دینام 4 کیلوگرم و وزن کامل 5 کیلوگرم است.

کاربردهای دستگاه کارواش خانگی رونیکس

از دستگاه های کارواش استفاده های بسیاری می شود. فقط یکی از این کاربردها شستن خودرو می باشد که باعث نامگذاری آن شده است. شما می توانید با نصب یک کارواش دینامی در پارکینگ خانه از این دستگاه استفاده نمایید. شستن قطعات و لوازم دیگر از جمله ماشین آلات مهندسی، ساختمانی و کشاورزی که با فشار آب بهتر و سریع تر تمیز می شوند، از کاربردهای دیگر این دستگاه می باشد.

بسیاری از کاربران برای سمپاشی درخت ها و گیاهان حیاط نیز از این دستگاه استفاده می کنند. سمپاشی و ضدعفونی گله ها و دامداری ها از کاربردهای دیگر کارواش های خانگی است. تمیز کردن آشپزخانه های هتل ها و رستوران ها، شستن کف فروشگاه های خدماتی و …، تمیز کردن و شستن استخرها، حیاط خانه و نمای ساختمان از دیگر کاربردهای این دستگاه می باشد. کارواش خانگی می تواند کمک بسیاری در تمیز کردن دیوارها، پنجره ها و درهای بیرونی و … نماید. رسوب برداری در مراکز صنعتی، شست و شوی سطوح روغنی و چربی، حذف رنگ های قدیمی، زنگارزدایی و … مرود استفاده های دیگر این کارواش خانگی می باشند.

مزایای کارواش القایی خانگی رونیکس

این دستگاه از برق تکفاز خانگی استفاده می نماید و مصرف برق بسیار کمی دارد. سایز و حجم بسیار کم و وزن مناسب برای حمل و نقل، فشار بالا، امکان مکش سریع، دارای دسته ی کارواش و خاموش و روشن کردن دستگاه با بستن و باز کردن دسته کارواش. اتصالات دستگاه بصورت سریع نصب شو طراحی شده است. کاربر می تواند در زمان بسیار کوتاهی دستگاه را نصب یا جداسازی نماید. در ادامه با این مزایا بیشتر آشنا می شویم.

سیستم قطع خودکار (اتواستاپ)

سیستم اتواستاپ به دستگاه کارواش رونیکس این امکان را می دهد تا موتور آن با فشار دادن دسته ی کارواش شروع به کار نماید و با رها کردن آن (که موجب بسته شدن مسیر آب می شود) موتور خاموش گردد. این سیستم روی کارواش رونیکس مدل RP-0101C نصب شده است و با قطع و وصل سریع موتور و جریان آب موجب صرفه جویی در مصرف آب و برق می شود.

سیستم محافظ دمایی

این سیستم یک مدار محافظ از موتور می باشد و از سوختن آن جلوگیری می کند. سیستم محافظ دمایی نصب شده روی کارواش RP-0101C رونیکس به این شکل کار می کند که با افزایش دمای دستگاه، جریان برق ورودی به موتور الکتریکی را قطع می کند و از سوختن موتور جلوگیری می کند. این سیستم در مواقعی که بیش از توان از آن استفاده شود، یا اینکه مشکلی در قطعات داخلی آن باشد که سبب افزایش جریان برق مصرفی شود، یا اینکه موتور گیر کرده باشد می تواند فعال گردد. استفاده از این سیستم باعث جلوگیری آسیب به دستگاه می شود و طول عمر پمپ کارواش را افزایش می دهد.

دیگر ویژگی های دستگاه کارواش RP-0101C رونیکس

همراه دستگاه کارواش خانگی رونیکس مدل RP-0101C شیلنگ پاشش فشار قوی، به طول تقریبی 5 متر عرضه شده است. این شیلنگ دارای اتصالات لازم جهت نصب به کارواش و نازل یا همان دسته کارواش می باشد. دسته ی کارواش همراه این مدل از کارواش رونیکس دارای امکان قفل دسته ی کنترل می باشد. همچین نازل همراه این دسته نازل امکان تنظیم دارد. شما می توانید نحوه ی پاشش آب را با چرخش نازل تغییر دهید.

اصول استفاده از کارواش خانگی

 1. قبل از استفاده از نبودن قطعی با برش روی سیم برق مطمین شوید و تاجای ممکن دستگاه را بصورت الکتریکی به زمین متصل نمایید.
 2. لطفا قبل از استفاده منبع آب را به دستگاه متصل نمایید، تفنگ را باز کنید و سپس دستگاه را روشن نمایید.
 3. فراموش نکنید که بصورت مرتب با هر 20 ساعت استفاده به پمپ روغن اضافه نمایید.
 4. دستگاه دارای مکانیزیم خاموش و روشن کن اتوماتیک است. این مکانیزیم هنگام فشار دادن دسته تفنگی باعث روشن شدن کارواش می شود. و همچنین هنگام ول کردن دسته ی تفنگی باعث خاموش شدن دستگاه می شود. این امر باعث کاهش مصرف آب می گردد.

مرجع: فروشگاه آنلاین need sanat

دکمه بازگشت به بالا