اجتماع و خانوادهکسب و کار ویژه

تجهیزات خانه هوشمند را بهتر بشناسید!

طبق تعریف خانه هوشمند، هدف اصلی، توانایی کنترل همه جانبه تمامی تجهیزات خانه هوشمند است. در واقع دستگاه خانه هوشمند در دسترس ساکنان خانه است و به دستورات آن ها گوش می دهد تا تجربه ای خوشایند از زندگی در خانه هوشمند را برای آنها فراهم کند.

در واقع هدف از ساخت و ساز هوشمند، ایجاد آسایش و ایمنی برای ساکنان ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری است. در این مورد، زیرسیستم های هوشمند بسیار گسترده هستند، تعامل بین آنها و نحوه اجرای آنها بسیار پیچیده است. در این مقاله سعی داریم سیستم ها و تجهیزات ساختمان های هوشمند یا خانه های هوشمند را به شما معرفی کنیم.

سیستم اعلام حریق هوشمند

یکی دیگر از وسایل خانه هوشمند، اعلام حریق است. دود، گرما، گاز و موارد دیگر در یک خانه هوشمند. حسگرها در صورت وقوع حادثه به سیستم هوشمند اطلاع خواهند داد. تقویت کننده های دود از طریق 3 سیم به دستگاه متصل می شوند. هدفون ها به صورت موازی وصل شده و به قسمت مرکزی دستگاه عقب متصل می شوند.

  • سنسور تشخیص دود
  • سنسور حرارت
  • سنسور تشخیص نشت گاز
  • شیر برقی گاز سلونوئیدی
  • آژیر اعلام حریق

قفل دیجیتال یا قفل الکترونیکی هوشمند

اگرچه کارتخوان ها و قفل های دیجیتال هوشمند را می توان به عنوان دستگاه های مستقل و مستقل در خانه های معمولی استفاده کرد، اما همچنان یکی از رایج ترین و محبوب ترین دستگاه های هوشمند خانه به حساب می آیند. قفل دیجیتال که مستقیماً به سیستم مرکزی خانه هوشمند متصل می شوند، به دلیل پیکربندی و اجرای موقعیت های خانه هوشمند مانند: عدم حضور شما هنگام خروج از خانه یا هنگام ورود به خانه، سارق را خاموش می کنید. سیستم هشدار دهنده. ، و برای رسیدن به این مهم استفاده می شوند.

قفل دیجیتال یکی دیگر از وسایل خانه هوشمند است که در زمان فعال شدن سیستم ضد سرقت یا بسته شدن درب، قفل درب را در اختیار کاربران قرار می دهد. قابلیت برنامه ریزی و تنظیم امکانات مختلف از طریق مانیتورها را دارد. به علاوه بر روی تمامی دسته های معمولی قابل نصب است. با قفل الکترونیکی، اگرچه نیازی به کلیدهای سنتی ندارید، قفل الکترونیکی (با توجه به احتمال بروز مشکلات الکترونیکی) کلیدهای سنتی را هدف قرار نمی دهد.

آبیاری هوشمند

اگر همیشه در سفر هستید و در عین حال تمایل زیادی به نگهداری از گیاهان زینتی در خانه دارید، اصلا نگران نباشید. با فعال کردن سناریو، خانه هوشمند از گیاهان شما مراقبت می کند! چگونه؟ در سیستم آبیاری هوشمند، سنسورهای رطوبت سنج در قسمت های مختلف فضای سبز خانه هوشمند تعبیه شده است که میزان رطوبت خاک را گرفته و به پردازنده سیستم هوشمند اطلاع می دهد. در واقع در مواقعی که نیاز به آبیاری وجود دارد، برای باز کردن شیر آب زمان داده می شود. این باعث صرفه جویی در مصرف آب نیز می شود.

سیستم روشنایی هوشمند

به لطف این سیستم که یکی از پرکاربردترین وسایل خانه هوشمند در ایران است، می توان با ورود افراد، چراغ های قسمت های مختلف داخلی را به صورت خودکار روشن کرد و حضور آنها را حس کرد. سنسور و آن را به برنامه خانه منتقل کنید

کلید لمسی هوشمند

یکی از موضوعاتی که همیشه در زیباسازی محیط های مختلف مورد توجه قرار می گیرد، اهمیت نورپردازی فضا است. کیفیت نورپردازی داخلی یکی از نیازهای اصلی انسان است. بنابراین، برای رفع این نیاز، تمام ظروف مورد استفاده برای روشنایی محیط به اندازه خود منبع نور مهم هستند. نسل جدید کلیدهای الکترونیکی از کلیدهای لمسی تشکیل شده است که یکی از پرکاربردترین تجهیزات هوشمند و غیرهوشمند خانه به حساب می آیند.

ما معتقدیم که انقلاب کلید لمسی به زودی اتفاق خواهد افتاد و این دکمه ها به زودی جایگزین نسل قبلی خواهند شد. مانند تمام وسایل الکترونیکی که به سرعت رشد کرده و در تمام جنبه های زندگی ما ادغام شده اند.

سیستم صوتی

شما به سمفونی دعوت شده اید … سیستم صوتی هوشمند یکی از جالب ترین لوازم خانگی هوشمند است که می تواند در موقعیت های مختلف مانند حالت صبحگاهی، حالت مهمان و یا سایر موقعیت های طراحی شده برای یک خانه هوشمند مورد استفاده قرار گیرد. .

ویژگی های سیستم صوتی در یک نگاه:

  • پخش موسیقی از طریق USB یا بلوتوث
  • کنترل و جداسازی باندها
  • امکان پخش موسیقی در نقاط مختلف خانه همزمان با حضور مردم
  • پخش همزمان دو موسیقی مختلف در دو منطقه مختلف از یک پورت موسیقی (یکی از USB).
  • از باندهای مختلف از جمله ضد آب، سنگ، هالوژن، دیواری و غیره می توانید استفاده کنید.

سیستم سرمایش گرمایشی

پردازنده مرکزی خانه هوشمند، دمای واقعی محیط را از طریق سنسورهای دمایی واقع در مناطق مختلف خانه استخراج کرده و با کمک سایر دستگاه های خانه هوشمند مانند برد کنترل، با دمای مورد نظر کاربر مقایسه می کند. خانه هوشمند مانند. کولر، شیر برقی گاز، دمپر یا کنترل لوله ها و بخاری ها که میزان گرمایش یا سرمایش مورد نیاز را تامین می کنند.

سیستم پرده برقی

پرده برقی هوشمند را می توان یکی از محبوب ترین وسایل خانه هوشمند دانست. تصور کنید که وقتی خورشید در صبح طلوع می کند، پرده های اتاق خواب شما طلوع خورشید را حس می کنند و به طور خودکار باز می شوند. علاوه بر این، تمام پرده های برقی را می توان به روش های مختلف زیر کنترل کرد:

مانیتور را لمس کنید و مرحله پرده الکتریکی را فعال کنید

با نصب اپلیکیشن خانه هوشمند بررسی کنید.

کنترل تلفن و دستورات تلفن

دستگاه کنترل از راه دور

برچسب های قابل برنامه ریزی

کلیدهای لمسی قابل برنامه ریزی

پرده برقی با کنترل از راه دور

دکمه بازگشت به بالا