بین المللکسب و کار ویژه

لاتاری هر چند سال برگزار میشود؟

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست و چگونه ثبت نام کنیم؟

یکی از سوالات پرتکرار مراجعانی که از خدمات موسسه ما استفاده می کنند این است که آسان ترین و ارزان ترین راه برای مهاجرت چیست؟ در جواب این سوال باید بگوییم که ساده ترین شیوه مهاجرت ، ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا است. لاتاری آمریکا یکی از راه های مهاجرت به آمریکا است که برای استفاده از آن فقط به شانس نیاز دارید و شرایط ثبت نام در آن اصلا سخت نیست.

برای ثبت نام در برنامه لاتاری آمریکا که هر سال برگزار می شود، نیاز به شرایط خاص و ویژه ای ندارید و تقریبا همه افراد می توانند در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند. برندگان هر دوره از لاتاری آمریکا پس از دریافت ویزای لاتاری، می توانند همراه با خانواده خود (یعنی همسر و فرزندان زیر 21 سال مجردشان) وارد کشور آمریکا شوند و ضمن زندگی همیشگی در کشور آمریکا، از امتیازات شهروندان آمریکایی همچون کار و تحصیل در آمریکا بهره مند شوند. از طرف دیگر ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا هزینه بسیار کمی دارد و افراد با هر توان مالی می توانند در آن شرکت کنند.

در این مقاله قرار است به این موضوع بپردازیم که لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟ ، شرایط شرکت در لاتاری چیست؟ و چگونه می توانیم در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام کنیم؟ در انتهای مطلب نیز به این موضوع می پردازیم که مزایای شرکت در لاتاری چیست؟ جایزه لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟ و تفاوت لاتاری پولی آمریکا با لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

موسسه ایرانیان لاتاری یک شرکت مهاجرتی معتبر در زمینه مهاجرت به آمریکا است و متخصص در اموری همچون ثبت نام لاتاری، مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. از همین الان می توانید از طریق فرم ثبت نام لاتاری ایرانیان لاتاری به صورت آنلاین در لاتاری 2023 آمریکا ثبت نام کنید یا از طریق سامانه دریافت وقت حضوری ، وقت ثبت نام حضوری لاتاری در دفتر موسسه ایرانیان لاتاری را دریافت کنید. در صورت نیاز برای تماس با کارشناسان موسسه ایرانیان لاتاری می توانید با شماره 02148406 تماس حاصل فرمایید.

لاتاری چیست؟

لاتاری به زبان انگلیسی به معنای قرعه کشی یا بخت آزمایی است. به هر برنامه ای که در طی آن به وسیله انجام قرعه کشی به برخی از شرکت کنندگان جایزه داده شود، لاتاری می گویند. معمولا هدف از برگزاری لاتاری ها این است که افراد شانس خود را امتحان کنند و بتوانند با برنده شدن به سرعت به رویاهای خود برسند. از طرف دیگر برخی لاتاری ها هم وجود دارد که به منظور توزیع عادلانه خدمات مورد استفاده قرار می گیرند.

برخی از خدمات وجود دارد که افراد زیادی متقاضی استفاده از آن هستند، اما تعداد محدودی از آن ها وجود دارد و امکان خدمت رسانی به همه متقاضیان وجود ندارد. در چنین شرایطی استفاده از برنامه لاتاری یک راه عادلانه برای توزیع آن خدمت است و همه افراد می توانند بر اساس میزان شانس خود از آن خدمت بهره مند شوند. لاتاری گرین کارت آمریکا نیز جز این دسته از لاتاری ها می باشد.

لاتاری گرین کارت آمریکا

همانطور که می دانید تشکیل کشور آمریکا حاصل مهاجرت اختیاری و اجباری نژادهای مختلف مردم جهان به این کشور است. اولین بار اروپاییان ماجراجو وارد قاره آمریکا شدند و پس اخراج قبایل بومی سرخپوست در زمین های آمریکا مستقر شدند. با شروع پیشرفت کشور آمریکا، نیاز شدیدی به نیروی کار بود، بنابراین مردم بسیار زیادی از نژادهای گوناگون همچون چینی، ایتالیایی، هندی و سیاه پوستان به اجبار یا اختیار خود وارد آمریکا شدند. به دلیل وجود نژادهای بسیار گوناگون در آمریکا، تعادل نژادی در این کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و دولت آمریکا برنامه های تشویقی مهاجرتی برای نژادهایی در نظر گرفته است که در آمریکا از جمعیت کمتری برخوردار هستند.

لاتاری گرین کارت آمریکا که با عنوان لاتاری آمریکا در میان عموم مردم شناخته می شود، یکی از همین برنامه های تشویقی برای حفظ تنوع نژادی در ایالات متحده آمریکا است. از سال 1990 قانونی تصویب شد که به موجب آن ویزای Diversity یا ویزای تنوع نژادی آمریکا  (DV)به وجود آمد. برای تقسیم عادلانه ویزاهای تنوع نژادی میان مردم جهان از یک سیستم قرعه کشی یا لاتاری استفاده می شود.

برنامه لاتاری آمریکا هر سال برگزار می شود و در هر برنامه تعداد مشخصی ویزای تنوع نژادی یا DV برای نژادهای مختلف مردم جهان در نظر گرفته می شود. پس از ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا فقط به شانس برای برنده شدن در قرعه کشی لاتاری نیاز دارید و احتیاج به داشتن شرایط خاص و ویژه نخواهید داشت.

همانطور که گفتیم هدف از ایجاد ویزای تنوع نژادی یا ویزای لاتاری آمریکا حفظ تعادل و تناسب بین نژادهای گوناگون این کشور است، در نتیجه این ویزا به افراد متولد شده در کشورهای خاصی اعطا می شود و به افراد متولد شده در کشورهایی همچون چین، هند، انگلستان و… اعطا نمی شود، چرا که قبلا تعداد زیادی از افراد این کشورها به عنوان مهاجر وارد آمریکا شده اند. از سال 1995 هر ساله لیستی از کشورهای مجاز برای شرکت در این قرعه کشی بزرگ صادر می شود که ایران همواره جز این لیست بوده و سالانه 4500 نفر ایرانی از طریق لاتاری موفق به دریافت گرین کارت آمریکا می شوند.

همه ساله افراد زیادی در لاتاری آمریکا ثبت نام می کنند؛ حدود 55000 از افراد ثبت نام شده در هر سال به صورت تصادفی و توسط کامپیوتر انتخاب می شوند و این برندگان لاتاری واجد شرایط دریافت ویزای دایورسیتی (یا همان ویزای لاتاری) آمریکا خواهند بود و می توانند پس از ورود به آمریکا، همانند شهروندان این کشور برای همیشه در آمریکا زندگی کرده، کار کنند و به تحصیل بپردازند. البته گفتنی است که 5000 ویزا از این 55000 ویزای مهاجرتی لاتاری جهت مصارف دیگر رزرو می شود و 50000 هزار ویزای باقی مانده به نسبتی که در ادامه این مقاله توضیح خواهیم داد بین مردم کشورهای واجد شرایط تقسیم می شود.

نحوه تقسیم بندی ویزای لاتاری بین کشورها

هر کشور حداکثر 7% از کل سهمیه ویزاهای لاتاری را دریافت می کند و البته عموما هیچ کشوری به این حد نصاب نمی رسد. ایران یکی از کشورهایی است که تقریبا بیش از 6% از این ویزاها را دریافت می کند؛ یعنی در هر سال بیش از 3000 ویزای لاتاری برای ایرانیان صادر می شود. همچنین گفتی است اتباع کشورهایی که در 5 سال گذشته بیش از 50000 نفر به آمریکا مهاجرت کرده باشند، نمی توانند در لاتاری آمریکا شرکت کنند.

مجری ثبت نام لاتاری و چگونگی برگزاری لاتاری آمریکا

مجری برگزاری و ثبت نام برنامه لاتاری آمریکا مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا یا KCC است. برگزاری لاتاری آمریکا در هر سال سه مرحله دارد که مرحله شامل مرحله ثبت نام لاتاری ، مرحله اعلام نتایج لاتاری و مرحله انجام امور اداری و اعطای ویزا به برندگان لاتاری است. مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا وظیفه دریافت اطلاعات ثبت نام کننده لاتاری ، انجام قرعه کشی و اعلام نتایج لاتاری را بر عهده دارد و پس از آن، مصاحبه ویزای لاتاری و اعطای ویزا به وزارت امور خارجه و سفارت های آمریکا واگذار می شود.

با ثبت نام لاتاری آمریکا ، اطلاعات شما در یک پایگاه داده یا POOL ذخیره می شود، سپس در موعد مقرر میان افراد ثبت نام شده در لاتاری یک قرعه کشی صورت می گیرد و کامپیوتر تعدادی از این افراد را به صورت تصادفی به عنوان برندگان لاتاری انتخاب می کند. برندگان لاتاری می توانند پس از انجام دادن امور اداری و دریافت ویزا، به کشور آمریکا مهاجرت کنند و برای همیشه در این کشور زندگی کنند.

نحوه نام گذاری برنامه های لاتاری آمریکا

لاتاری گرین کارت آمریکا جز برنامه مهاجرتی دارای سال مالی هستند. سال مالی لاتاری آمریکا به سالی گفته می شود که تمام امور مربوط به برنامه لاتاری در آن سال تمام می شود. نام گذاری برنامه های لاتاری نیز بر طبق سال مالی آن ها و زمان بسته شدن پرونده برندگان آن لاتاری انجام می شود. در ادامه برای فهم بهتر، نحوه نام گذاری برنامه های لاتاری آمریکا را با یک مثال توضیح می دهیم.

برای مثال، ثبت نام برنامه لاتاری 2023، در سال 2021 انجام می شود، اعلام نتایج لاتاری آمریکا 2023 در سال 2022 خواهد بود و در نهایت برندگان لاتاری 2023 تا 30 ام سپتامبر 2023 زمان دارند که امور اداری دریافت ویزای لاتاری خود را انجام داده و وارد خاک آمریکا شوند.

سال مالی لاتاری 2023 آمریکا در سی سپتامبر 2023 به اتمام می رسد و پرونده های برندگان لاتاری 2023 در این تاریخ برای همیشه بسته خواهد شد. در صورتی که برندگان آن نتوانند تا این تاریخ ویزا دریافت کنند، شانس خود را از دست می دهند و باید برای لاتاری سال بعد ثبت نام کنند. در جدول زیر می توانید خلاصه ای از زمان بندی یک برنامه لاتاری را مشاهده کنید.

شرایط ثبت نام لاتاری

در این بخش به پاسخ این سوال می پردازیم که شرایط لاتاری چیست؟ برای ثبت نام در لاتاری آمریکا نیاز به داشتن شرایط پیچیده و خاصی ندارید و فقط کافی است که محل تولد شما در یکی از کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری باشد و از حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری برخوردار باشید. در ادامه همه شرایط لاتاری را به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

شرایط ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا

شرط محل تولد برای ثبت نام لاتاری آمریکا

محل تولد شما باید در کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری باشد. اتباع کشورهایی که در 5 سال گذشته بیش از 50000 مهاجرت به آمریکا داشتند مجاز به شرکت در لاتاری نیستند. بنابراین اشخاصی که در کشورهایی همچون هند متولد شده اند، اجازه ثبت نام در لاتاری آمریکا را ندارند. خوشبختانه ایران و افغانستان جز کشورهایی است که متولدین آن می توانند در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند.

توجه کنید که ملاک برای ثبت نام در لاتاری، محل تولد متقاضی است. بنابراین چنانچه شخصی در کشورهای مجاز همچون ایران متولد شده باشد، اما اقامت یا حتی پاسپورت کشور دیگر را داشته باشد ، مشکلی برای ثبت نام در لاتاری نخواهد داشت. البته استثناهایی نیز در این زمینه وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

شرط حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری آمریکا

حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری آمریکا ، مدرک دیپلم دوازده ساله است. به دلیل اینکه دانش آموزان در آمریکا برای اخذ مدرک دیپلم باید 12 سال تحصیل کنند، حداقل مدرک تحصیلی مورد قبول برای ثبت نام لاتاری آمریکا، مدرک دیپلم 12 ساله است، یعنی متقاضی باید برای اخذ مدرک دیپلم خود دوازده سال درس خوانده باشد. بنابراین کسانی که دیپلم فنی و حرفه ای، دیپلم بزرگسالان یا دیپلم تحصیل از راه دور دریافت کرده باشند، حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری آمریکا را ندارند و باید از طریق شرط سابقه کار برای ثبت نام در لاتاری آمریکا اقدام کنند.

شرط سابقه کار برای ثبت نام لاتاری (شرط جایگزین مدرک تحصیلی)

افرادی که تحصیلات کمتر از دیپلم 12 ساله دارند یا مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و هنرستان دارند، می توانند به شرط داشتن 2 سال سابقه کار در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند. متقاضیان ثبت نام در لاتاری به این منظور باید حداقل دو سال در شغل های تعیین شده سابقه کار داشته باشند. لیست شغل هایی را که سابقه کار در آن ها برای ثبت نام لاتاری مورد قبول است، می توانید در لیست شغل های مورد قبول برای شرط سابقه کار ثبت نام لاتاری مشاهده کنید.

 توجه کنید که شرط سابقه کار برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، فقط برای متقاضیانی است که مدرک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم فنی و حرفه ای و هنرستان و یا دیپلم بزرگسالان دارند و متقاضیانی که مدرک دیپلم 12 ساله یا مدرک بالاتر دارند، نیازی به داشتن سابقه کار برای ثبت نام لاتاری آمریکا ندارند.

حداقل سن لازم برای ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری آمریکا شرط سنی ندارد، اما شرط داشتن دیپلم در عمل اجازه ثبت نام به سنین پایین را نمی دهد. برای سنین بالا هم هیچ محدودیتی برای ثبت نام در لاتاری وجود ندارد.

آیا داشتن جاب آفر یا اسپانسر از شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا است؟

خیر. پس از اتمام دوره ریاست جمهوری ترامپ تمام محدودیت های مهاجرتی برای برندگان لاتاری لغو شد. بنابراین کسانی که در لاتاری آمریکا ثبت نام می کنند، پس از برنده شدن نیازی به داشتن جاب آفر یا اسپانسر ندارند. بنابراین چنانچه شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا را دارید، می توانید با خیال آسوده ثبت نام کنید.

در صورت نداشتن شرایط ثبت نام لاتاری چه کنیم ؟

قبل از آنکه در مورد این موضوع صحبت کنیم، باید یک ابهام را برطرف کنیم. شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری آمریکا فقط مختص به متقاضی اصلی شرکت در لاتاری آمریکاست و کسانی که زیر مجموعه او ثبت نام می کنند (همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی) نیازی به داشتن شرایط خاص ندارند. بنابراین اگر شما شرایط ثبت نام در لاتاری را ندارید، ولی همسر شما شرایط ثبت نام در لاتاری را دارد، همسر شما می تواند به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام کند و  شما به عنوان زیر مجموعه او ثبت نام می شوید.

متقاضیانی که در کشور غیر واجد شرایط به دنیا آمده اند، تحت شرایط خاصی می توانند در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کنند. این شرایط عبارتند از :

همسر شما متولد کشورهای واجد شرایط ثبت نام لاتاری باشد

اگر شما در یک کشور غیر واجد شرایط متولد شده اید، اما همسر شما در یک کشور واجد شرایط به دنیا آمده، شما می توانید از سهمیه کشور همسرتان برای ثبت نام استفاده نمائید. با این شرایط شما می توانید گرین کارت آمریکا را دریافت کنید.

مثال: بیایید فرض کنیم که شما در کشور پاکستان متولد شده اید، جایی که بومیان آن برای ورود به قرعه کشی لاتاری واجد شرایط نیستند. اجازه دهید فرض کنیم که همسر شما در اسپانیا متولد شده است، کشوری که بومیان آنها واجد شرایط ثبت نام لاتاری هستند. پس شما می توانید زمان ثبت نام، اسپانیا را به عنوان کشور تولد خود اعلام کنید، به این شرط که اطلاعات همسرتان نیز در فرم ثبت نام شما وارد شود.

والدین شما در زمان تولدتان، شهروند کشورهای واجد شرایط بوده باشند

امکان دارد شما در کشور دیگری به دنیا آمده باشید که جز کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری نباشد؛ اما پدر و مادر شما در هنگام تولدتان شهروند کشور دیگری بوده باشند که مجاز برای ثبت نام لاتاری است. در این صورت می توانید از این شرایط استفاده کنید و در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

ثبت نام لاتاری چگونه است؟

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری 2023

در صورتی که شرایط لازم برای ثبت نام لاتاری آمریکا را داشته باشید، می توانید به منظور ثبت نام در برنامه لاتاری اقدام کنید. برنامه لاتاری هر سال برگزار می شود و هر سال مدت زمان محدودی (حدود یک ماه) برای ثبت نام لاتاری وجود دارد. ابتدا پیشنهاد می کنیم با خواندن مقاله زمان و تاریخ دقیق ثبت نام لاتاری از تاریخ دقیق ثبت نام لاتاری مطلع شوید.

برای ثبت نام در لاتاری نیاز به اطلاعات پاسپورت خود، یک قطعه عکس و تکمیل کردن فرم ثبت نام لاتاری دارید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که باید در فرم ثبت نام لاتاری خود، اطلاعات شناسنامه و عکس همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد خود را نیز تکمیل کنید (همسر و فرزندان شما نیازی به داشتن پاسپورت ندارند.) . توجه کنید که هنگام ثبت نام لاتاری پاسپورت شما باید معتبر باشد و تاریخ انقضای آن نگذشته باشد.

تنها عکسی که در فرم ثبت نام لاتاری از شما خواسته می شود، عکس پرسنلی شما و خانواده تان (همسر و فرزندان) است و عکس پاسپورت یا مدارک تحصیلی از شما خواسته نمی شود. توجه کنید که در صورت برنده شدن در لاتاری آمریکا باید تمام مدارک تحصیلی و هویتی خود را به سفارت آمریکا نشان دهید، بنابراین به هیچ وجه درون فرم ثبت نام لاتاری، اطلاعات نادرست و غیرواقعی وارد نکنید. عکس پرسنلی شما نیز باید جدید باشد و مطابق با شرایط عکس لاتاری گرفته شده باشد. برای آگاهی از شرایط عکس لاتاری می توانید مقاله توضیح کامل شرایط عکس لاتاری را بخوانید.

برای آگاهی کامل از نحوه ثبت نام در لاتاری آمریکا، می توانید مقاله چگونگی ثبت نام در لاتاری آمریکا را بخوانید. از همین الان نیز می توانید از طریق فرم ثبت نام لاتاری ایرانیان لاتاری به صورت آنلاین در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید یا از طریق سامانه دریافت وقت حضوری ، وقت ثبت نام حضوری لاتاری در دفتر موسسه ایرانیان لاتاری را دریافت کنید.

لاتاری گرین کارت چه مزایایی دارد؟

لاتاری گرین کارت آمریکا ارزان ترین و سریع ترین روش مهاجرتی در تمام دنیا است. مدت زمان کلی پروسه از شروع ثبت تقاضا تا دریافت گرین کارت کمتر از دو سال است. هزینه های اداری لاتاری تا رسیدن به گرین کارت کمتر از 600 دلار برای هر نفر است. جزو معدود روش های دریافت اقامت است که از ابتدا به دریافت کارت اقامت دائم ختم می شود. فرد برنده می تواند فرزندان زیر 21 سال و همسرش را نیز با ویزای مهاجرتی و دریافت گرین کارت به خاک آمریکا برساند. شما در هیچ روش مهاجرتی برای هیچ کشوری شرایطی چنین آسان نمی توانید بیابید.

برای مثال در کانادا برای دریافت PR یا اقامت دائم می توانید یک کسب و کار 400 هزار دلاری را بخرید و ویزای کار بگیرید، پس از آن اگر بعد از دو سال این کسب و کار موفق بود تبدیل به PR یا مقیم دائم خواهید شد. اما در لاتاری گرین کارت، برنده لاتاری از ابتدای ورودش یک مقیم قانونی ایالات متحده می باشد.

مزایای لاتاری امریکا

مزایای ثبت نام در لاتاری آمریکا

اگر بخواهیم به صورت خلاصه مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا را نام ببریم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

  • برندگان لاتاری و خانواده آن ها (همسر و فرزندان) کارت اقامت دائم آمریکا (گرین کارت) دریافت می کنند و اجازه دارند برای همیشه در آمریکا زندگی کنند.
  • برندگان لاتاری و خانواده آن ها از اکثر امتیازات شهروندان آمریکا بهره مند هستند. می توانند در آمریکا کار کنند، در دانشگاه های دولتی آمریکا تحصیل کنند و برای خود حساب بانکی باز کنند.
  • برندگان لاتاری می توانند در هر شهری از آمریکا زندگی کنند و هیچ محدودیتی برای سفر به آمریکا و شهرهای مختلف آن نخواهند داشت.
  • برنده شدن در لاتاری آمریکا ارزان ترین و آسان ترین راه برای مهاجرت به آمریکاست.

جایزه لاتاری گرین کارت چیست؟

یکی از ابهامات رایج برای متقاضیان ثبت نام در لاتاری، جایزه لاتاری گرین کارت است. برخی شایعات وجود دارد که دولت آمریکا به برندگان لاتاری گرین کارت خانه و ماشین می دهد، این شایعات به هیچ وجه درست نیستند. جایزه لاتاری گرین کارت آمریکا ، اجازه زندگی همیشگی در آمریکا و استفاده از خدمات شهروندی این کشور است و چیزی بیشتر از این به برندگان لاتاری اعطا نخواهد شد.

برخی از متقاضیان ثبت نام در لاتاری ، لاتاری گرین کارت امریکا را با لاتاری پولی آمریکا اشتباه می گیرند و همین عامل باعث می شود که تصور کنند، دولت آمریکا به برندگان لاتاری گرین کارت امریکا پول یا خانه نیز می دهد. این در صورتی است که لاتاری گرین کارت با لاتاری پولی آمریکا دو برنامه کاملا جدا هستند.

 تفاوت لاتاری گرین کارت با لاتاری پولی آمریکا

لاتاری پولی آمریکا، یک برنامه بخت آزمایی است که برای شرکت در آن باید بلیط های بخت آزمایی بخرید. بنابراین هر کسی که بلیط های بیشتری بخرد، شانس زیادتری برای برنده شدن در لاتاری پولی دارد. جایزه لاتاری پولی آمریکا، معمولا مقدار زیادی پول، خانه یا ماشین است. معمولا کسانی که در آمریکا زندگی می کنند، در لاتاری پولی آمریکا شرکت می کنند و این برنامه معمولا توسط شرکت های خصوصی برگزار می شود.

لاتاری گرین کارت آمریکا، همانطور که اشاره شد یک برنامه مهاجرتی است که توسط دولت آمریکا برگزار می شود و افراد غیر آمریکایی در آن ثبت نام می کنند. متقاضیان شرکت در لاتاری گرین کارت باید فرم ثبت نام تکمیل کنند. جایزه لاتاری گرین کارت نیز، دریافت مجوز اقامت دائم آمریکا است و به برندگان لاتاری گرین کارت، پول یا خانه داده نمی شود.

شانس برنده شدن در لاتاری

یکی از سوالات پر تکرار متقاضیان ثبت نام در لاتاری این است که شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا چقدر است و راه های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری چیست؟ در جواب این سوال ها ابتدا ابهامات متقاضیان در مورد شانس برنده شدن در لاتاری برطرف می کنیم و سپس به بیان راه های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری 2023 آمریکا می پردازیم.

مدرک تحصیلی بالا و یا موقعیت شغلی تاثیری بر شانس برنده شدن در لاتاری دارد؟

در این مورد باید بگوییم که تمام ثبت نام کنندگان در لاتاری گرین کارت آمریکا شانس برابری دارند، داشتن تحصیلات دانشگاهی یا موقعیت شغلی خوب هیچ امتیازی برای شانس برنده شدن در لاتاری ایجاد نمی کند. هر شخص در هر سال حق انجام یک ثبت نام را دارد. پس توصیه می کنیم برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری به هیچ وجه بیش از یک ثبت نام در هر سال انجام ندهید، چرا که به صورت کامل از قرعه کشی گرین کارت حذف خواهید شد. با این حال راه هایی برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری گرین کارت وجود دارد که در ادامه آن ها را توضیح خواهیم داد.

راه های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا

توجه کنید که برنامه لاتاری آمریکا به شکل یک قرعه کشی کامپیوتری انجام می شود و بنابراین امکانی برای تقلب در آن وجود ندارد. یک شخص نمی تواند با چند بار ثبت نام در لاتاری، شانس خود را افزایش دهد، چرا که سیستم به صورت خودکار ثبت نام های تکراری را بررسی می کند. در صورتی که یک شخص دوبار در لاتاری ثبت نام کند، سیستم هر دو ثبت نام او را باطل خواهد کرد و آن شخص شانس شرکت در قرعه کشی لاتاری را از دست خواهد داد.

اولین چیزی که برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا باید رعایت کنید، ثبت نام صحیح در لاتاری امریکا است. برخی افراد به دلیل عکس نامناسب یا ورود اطلاعات اشتباه در فرم لاتاری، در قرعه کشی لاتاری آمریکا شرکت داده نمی شوند و به همین دلیل شانس خود در لاتاری را از دست می دهند. متاسفانه سایت اصلی لاتاری به افرادی که اطلاعات خود را اشتباه ثبت می کنند، هیچ اخطاری نمی دهد و سالانه افراد زیادی به دلیل عدم آگاهی از نحوه صحیح ثبت نام لاتاری شانس خود را از دست می دهند.

بنابراین توصیه می کنیم که به عنوان اولین قدم برای افزایش شانس برنده شدن در لاتاری، ثبت نام خود را با مشورت افراد با تجربه و متخصص انجام دهید و یا اینکه ثبت نام لاتاری خود را بر عهده موسسات معتبر مهاجرتی بگذارید.

شانس دوبرابر متاهلین در لاتاری آمریکا (ثبت نام دو شانسه)

یکی از خدمات موسسه ایرانیان لاتاری برای ثبت نام لاتاری گرین کارت، ثبت نام دو شانسه است که باعث دو برابر شدن شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا خواهد شد. ثبت نام دو شانسه مخصوص متاهلین است. در این نوع ثبت نام، یک بار آقا به عنوان متقاضی اصلی و خانم و فرزندانش به عنوان همراه، و یک بار خانم به عنوان متقاضی اصلی و آقا و فرزندانشان به عنوان همراه ثبت نام می شوند. بنابراین در ثبت نام دو شانسه، یک بار شما شانس برنده شدن در لاتاری را دارید و یک بار هم همسرتان شانس برنده شدن در لاتاری را دارد. در صورتی که هرکدام برنده شوند، کل خانواده ویزای لاتاری دریافت می کنند و می توانند به آمریکا بروند.

افراد زیر 21 سال مجرد، سه شانس در لاتاری دارند

چنانچه شما یک فرد زیر 21 سال مجرد باشید و مدرک دیپلم نیز داشته باشید، می توانید به شیوه های زیر در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید و سه شانس برای برنده شدن در لاتاری به دست آورید:

  • یک بار می توانید زیر مجموعه پدر خود در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. (پدر متقاضی اصلی ثبت نام در لاتاری است)
  • یک بار می توانید زیر مجموعه مادر خود در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. (پدر متقاضی اصلی ثبت نام در لاتاری است).
  • یک بار هم می توانید به عنوان متقاضی اصلی در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید. (البته شما نمی توانید پدر و مادرتان را به عنوان زیر مجموعه ثبت نام کنید و فقط باید مشخصات خودتان را درون فرم ثبت کنید.)

کدام کشورها لاتاری دارند؟

از آنجا که برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا راه جذابی برای مهاجرت به حساب می آید. بسیاری از افراد تمایل به دانستن این موضوع دارند که آیا کشورهای دیگر نیز برنامه مهاجرتی مشابه لاتاری آمریکا دارند یا خیر. در جواب باید گفت که هیچ کشور دیگری برنامه ای شبیه لاتاری گرین کارت آمریکا ندارد. بنابراین ادعاهایی همچون لاتاری کانادا، لاتاری سوئد و لاتاری استرالیا صحت ندارند و دروغ هستند.

بعد از برنده شدن در لاتاری چه اتفاقی می افتد؟

برندگان لاتاری پس از اعلام نتایج باید فرم برندگان لاتاری (فرم (DS-260 را تکمیل کنند و منتظر نامه سفارت آمریکا باشند. برندگان لاتاری پس از دریافت نامه سفارت آمریکا باید به منظور انجام امور اداری و مصاحبه، به یکی از سفارت های آمریکا مراجعه کنند و پس از آن می توانند ویزای لاتاری خود را دریافت کنند. افرادی که ویزای لاتاری دریافت کنند، می توانند وارد به آمریکا بروند و پس از ورود به خاک این کشور گرین کارت آمریکا دریافت می کنند. با داشتن گرین کارت می توان برای همیشه در آمریکا زندگی کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل اداری پس از برنده شدن در لاتاری، می توانید مقاله مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری را بخوانید. همچنین برای اطلاع از شرایط زندگی برندگان لاتاری بعد از ورود به آمریکا، می توانید مقاله بررسی جامع شرایط زندگی بعد از برنده شدن در لاتاری را بخوانید.

برنامه لاتاری گرین کارت، یکی از بهترین فرصت ها برای اخذ اقامت دائم آمریکا است که تقریبا همه افراد امکان استفاده از آن را دارند. برنامه لاتاری آمریکا هر سال برگزار می شود و سالانه اشخاص زیادی که با برنده شدن در لاتاری، شانس زندگی در آمریکا را به دست می آورند. در این مقاله تمام مطالب مربوط به چیستی لاتاری آمریکا، شرایط آن و نحوه ثبت نام در لاتاری آمریکا را توضیح دادیم. امیدواریم توانسته باشیم در این زمینه اطلاعات مفید و کاملی در اختیار شما قرار دهیم. در صورت داشتن سوال بیشتر می توانید سوال خود را از طریق قسمت نظرات بپرسید یا به پشتیبانی سایت ایرانیان لاتاری در واتس اپ پیام دهید.

موسسه ایرانیان لاتاری یک شرکت مهاجرتی معتبر در زمینه مهاجرت به آمریکا است و متخصص در اموری همچون ثبت نام لاتاری، مشاوره لاتاری ، اخذ ویزای توریستی آمریکا، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا و مشاوره برای اخذ اقامت دائم آمریکا است. از همین الان می توانید از طریق فرم ثبت نام لاتاری ایرانیان لاتاری به صورت آنلاین در لاتاری 2023 آمریکا ثبت نام کنید.

لاتاری چیست؟ | لاتاری گرین کارت آمریکا

برای گرفتن ویزا و اقامت در کشور آمریکا راه های مختلفی وجود دارد. این راه ها نیازمند صرف هزینه های بالا و پشت سر گذاشتن مراحل زیادی است. با این حال کشور آمریکا یک راه ساده تر برای علاقه مندان به مهاجرت در نظر گرفته است که برای استفاده از آن می بایست شانس بسیار خوبی داشته باشید.

قرعه کشی لاتاری، در واقع ارزان ترین و ساده ترین راه برای مهاجرت به آمریکا است. لاتاری یک برنامه قانونی است که به کمک آن می توانید اقامت دائم آمریکا را کسب کنید. این راه به قدری ساده است که برنده لاتاری پس از ارائه مدارک و تاییدیه نهایی تنها می بایست به فکر تهیه بلیط هواپیما باشید.

لاتاری گرین کارت آمریکا، یک نوع قرعه کشی است که همه ساله برگزار می شود. این برنامه جهت مهاجرت به کشور آمریکا در نظر گرفته شده است که توسط اداره مهاجرت آمریکا برگزار می شود. به کمک این برنامه، افراد مختلف از بسیاری از کشورهای جهان می توانند ویزا و گرین کارت آمریکا کسب کرده و به این کشور مهاجرت کنند.

در این مقاله به معرفی گرین کارت آمریکا، شرایط استفاده از لاتاری، تاریخچه و نحوه ثبت نام لاتاری خواهیم پرداخت. اگر به دنبال مهاجرت و خرید بلیط هواپیما آمریکا از طریق لاتاری هستید، مطالعه این مقاله به شما کمک شایانی خواهد کرد.

معرفی لاتاری و گرین کارت آمریکا

گرین کارت و یا کارت سبز، سند و مدرکی است که نشان می دهد یک فرد دارای اقامت دائم و قانونی کشور آمریکا است. این سند به دارنده خود اجازه می دهد که در ایالت متحده آمریکا آزاده زندگی کند و به کار، تحصیل، مسافرت و … بپردازد. برای دریافت گرین کارت راه های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال از طریق کانال های خانوادگی، شرایط شغلی، پناهندگی، درمانی، برجستگی های علمی، ورزشی و هنری می توانید گرین کارت آمریکا را بدست آورید اما ساده ترین و ارزان ترین این راه ها، شرکت در قرعه کشی گرین کارت لاتاری است.

کلمه لاتاری (Lottory) در لغت به معنای قرعه کشی است. نام کامل این برنامهgreen card lottery است که به اختصار به آن لاتاری نیز گفته می شود. هدف اصلی از برگزاری قرعه کشی های لاتاری (قرعه کشی DV)، اهدای گرین کارت آمریکا به افراد سراسر دنیا و حفط تنوع نژادی در ایالت متحده آمریکا است.

این قرعه کشی هر سال برگزار می شود و به کمک آن 55٬000 ویزا به صورت شانسی و کاملاً تصادفی به متقاضیان و شرکت کنندگان در این قرعه کشی اهدا می شود. بنابراین ایالت متحده آمریکا هر ساله 55٬000 ویزا از سهم ویزای مهاجرتی خود را از این طریق به متقاضیان و شرکت کنندگان قرعه کشی اهدا می کند.

لازم به ذکر است که 5٬000 عدد از این ویزاها، برای مصارف خاص رزرو می شود و 50٬000 عدد باقی مانده به یک نسبت معین بین کشورهای اعلام شده و مجاز از سوی اداره مهاجرت آمریکا تقسیم می شود.

تقسیم بندی ویزای لاتاری در میان کشورها چگونه است؟

پنجاه هزار ویزایی که توسط ایالت متحده آمریکا در قرعه کشی لاتاری به مردم سراسر جهان اهدا می شود، با یک نظم خاصی در میان کشورهای مجاز تقسیم می شود. هر کشور حداکثر 7 درصد از کل سهمیه لاتاری را می تواند دریافت کند. البته در اکثر اوقات هیچ کشوری به این میزان حداکثری نمی رسد. به عنوان مثال، ایران یک کشور مجاز برای ثبت نام در این قرعه کشی است و تقریباً از 6 درصد سهمیه خود استفاده می کند. یعنی همه ساله بیش از 3٬000 ویزا آمریکا به ایرانیان اهدا می شود.

تاریخچه لاتاری

همان طور که پیش تر گفته شد، لاتاری به معنای قرعه کشی است. همه ساله در بسیای از کشورهای جهان لاتاری های مختلفی برگزار می شود. این قرعه کشی ها می تواند مربوط به امور مهاجرتی، بخت آزمایی، اهدای جوایز و … باشند. این برنامه از سال های دور در کشورهای مختلف وجود داشته است.

ویزای آمریکا اولین بار در سال 1٬940 و با عنوان کارت ثبت نام بیگانه به جهان معرفی شد. این کارت دارای نوشته ها و کدهای سبز رنگی بود به همین دلیل امروزه به آن کارت سبز و گرین کارت گفته می شود. برگزاری قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا، از سال 1٬990 میلادی آغاز شد. این قرعه کشی هر سال به دستور کنگره آمریکا برگزار می شود. دلیل برگزاری این قرعه کشی، پذیرفتن مهاجر از سرار دنیا و حفظ تنوع نژادی، فرهنگی، مذهبی و … در کشور آمریکا است.

در ابتدا برای شرکت در این قرعه کشی، متقاضیان کشورهای مجاز، می بایست به صورت حضوری مراجعه می کردند و پس از تکمیل فرم و تحویل دادن عکس استاندارد، ثبت نام صورت می گرفت اما از سال 2٬003 به بعد، برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت ایالات متحده آمریکا، تنها از روش های اینترنتی می توان ثبت نام کرد.

تفاوت گرین کارت و تابعیت آمریکا

در پی برنده شدن در قرعه کشی لاتاری، به شما گرین کارت آمریکا اهدا می شود. لازم به ذکر است که این سند با تابعیت و سند شهروندی آمریکا تفاوت دارد.

1. گرین کارت دارای مدت زمان مشخص است و به اصطلاح تاریخ انقضا دارد. اما سند شهروندی هیچ مدت زمان محدودی ندارد.

2. برای دریافت تابعیت فرد می بایست سوگند یاد کند که به ایالت متحده آمریکا همیشه وفادار باشد اما برای دریافت گرین کارت همچین کاری الزامی نیست.

3. شخصی که شهروندی و تابعیت آمریکا دارد، صاحب امتیازات حقوقی هم چون شرکت در انتخابات و حق رای است اما دارنده گرین کارت نمی تواند از همچین امتیازی استفاده کند.

4. دارنده گرین کارت در صورتی که در آمریکا زندگی نمی کند، می بایست هر 6 ماه به آمریکا بازگردد اما برای شهروندی آمریکا همچین محدودیتی وجود ندارد.

دارنده گرین کارت آمریکا، در صورتی که 5 سال به صورت مستمر در آمریکا زندگی کند، به شهروند و تابع آمریکا تبدیل می شود.

چه کسانی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند؟

برای شرکت در لاتاری آمریکا نیازی نیست تخصص و یا مهارت ویژه ای داشته باشید. به طور کلی دو شرط مهم در ثبت نام این قرعه کشی باید مورد توحه قرار بگیرد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

1. سن متقاضی

2. مدرک تحصیلی متقاضی

تمامی افراد با هر سنی که دارند می توانند در این قرعه کشی ثبت نام کنند. افراد بالای 18 سال می بایست به تنهایی در لاتاری ثبت نام کنند و تنها قادر به پر کردن یک فرم ثبت نام هستند. افرادی که کمتر از سن قانونی هستند (زیر 18 سال) باید به عنوان زیر مجموعه یکی از والدین یعنی پدر و یا مادر در قرعه کشی گرین کارت شرکت کنند. در این صورت اگر پدر و یا مادر شما در لاتاری شرکت می کند، نام شما را به عنوان فرزند خود ثبت نام می کنند. تعداد فرزندان محدودیت خاصی ندارد و تمامی فرزندان زیر 18 سال با والدین خود ثبت نام می شوند. بنابراین اگر والدین برنده گرین کارت آمریکا شوند، شما نیز همراه ایشان موفق به دریافت گرین کارت خواهید شد.

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای فرد متقاضی در ثبت نام لاتاری، دیپلم است. با این حال حتی اگر دیپلم ندارید هم می توانید در این قرعه کشی شرکت کنید. با داشتن 2 سال سابقه کار تخصصی در 5 سال اخیر می توانید محدودیت تحصیل را از بین ببرید و از این طریق در قرعه کشی شرکت کنید. اگر دیپلم و یا سابقه کاری هم ندارید، می توانید به عنوان یک زیر مجموعه در لاتاری ثبت نام کنید به عنوان مثال زیر مجموعه همسر و یا والدین خود باشید. متاهلین در ثبت نام و قرعه کشی لاتاری شانس دو برابری دارند زیرا از هر دو طرف زن و شوهر می توان ثبت نام را انجام داد.

همان طور که گفته شد، مدرک تحصیلی بالا شانس شما را در قرعه کشی بیشتر نمی کند و عملاً هیچ تاثیری ندارد. اما داشتن مدرک تحصیلی بالا و معتبر و همچنین مدارک بین المللی، در مراحل بعدتر هم چون دریافت ویزا، مصاحبه سفارت و … کمک بسیار زیادی خواهد کرد. لازم به ذکر است که مدرک فنی حرفه ای برای شرکت در این قرعه کشی مورد قبول نیست.

دکمه بازگشت به بالا