اقتصادیکسب و کار ویژه

راهنمای سریع خرید اینورتر سه فاز

اینورتر سه فاز، از چند بخش تشکیل شده که در ابتدا برق جریان متناوب را توسط یکسو کننده به برق جریان متناوب تبدیل می‌کند و در ادامه توسط درایو دوباره به برق جریان متناوب با پارامترهای مدنظر ما تبدیل می‌کند. تفاوت اینورترهای سه فاز با تک فاز فقط یکسو کننده اولیه آن‌هاست.

تقریبا بیش از 90 درصد درایوهای صنعتی سه فاز هستند. به این دلیل که درایو سه فاز از منبع برق سه فاز تغذیه می‌شود و توان بالایی تحویل می‌دهد، می‌توان آنها را در رنج گسترده‌ای تولید کرد. لیست قیمت اینورتر سه فاز در رنج توان‌های بین نیم اسب تا 600 اسب موجود است؛ همچنین ولتاژ ورودی این دسته درایو سه فاز 380 تا 660 ولت است. از آنجا که خروجی آن معمولا 380 ولت است باید متناسب با نقشه درایور سه فاز اتصالی بسته شود که دارای ولتاژ نامی 380 باشد.

قیمت اینورتر سه فاز در ایران

در بازار ایران انواع اینورتر موتور سه فاز تولید آلمان، تایوان، کره جنوبی، ایران و غیره وجود دارد. صنعتگران و تولیدکنندگان گرامی به منظور خرید اینورتر سه فاز می‌توانند با مراجعه به فروشگاه اینترنتی ال اس کالا می‌توانند این محصول را متناسب با کاربری مد نظرشان به همراه تضمین کیفیت و قیمت مناسب تهیه کنند. در ادامه چندی از مطرح ترین برندهای تولیدکننده اینورتر موتور سه فاز معرفی میشوند.

اینورتر سه فاز یاسکاوا

این برند از برند های مطرح ژاپنی است که به خاطر کیفیت بسیار بالای اینورترهای آن، همچنین رنج وسیع توان‌های تولیدی بسیار مورد استقبال صنایع دسته بالا است.

اینورتر سه فاز دلتا

برند تایوانی دلتا به دلیل کیفیت و امکانات بسیار بالا موفق شده است که در بازار ایران به یکی از درایوهای محبوب پرکاربرد تبدیل شود. این برند همچنین تنوع زیادی از محصولات اتوماسیون صنعتی را دارا است.

اینورتر سه فاز LS

کیفیت ساخت، قیمت مناسب و موجودی فوق العاده سه فاز موجب شده تا اینورتر ال اس در بین فعالان اتوماسیون صنعتی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار باشد.این برند دارای تنوع و تعداد بالایی است و همچنین در گستره توان‌های بسیار زیادی تولید شده است.

قیمت بروز درایو سه فاز در ال اس کالا

در بازار ایران انواع اینورتر سه فاز موجود است. برای پروژه‌های ارزان قیمت می‌توان از خرید درایوهای سه فاز ایرانی و یا چینی موجود استفاده کرد. در این میان شما می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی ال اس کالا انواع اینورتر سه فاز تولیدی برندهای مختلف را مشاهده کنید.

یکی از چالش‌های مهم در انتخاب درایوهای سه فاز قیمت آنهاست. قیمت اینورتر سه فاز می‌تواند از یک مدل به مدل دیگر به‌طور چشم‌گیری متغیر باشد و عوامل مختلفی می‌توانند بر این تغییر قیمت تأثیر بگذارند. قیمت نهایی یک اینورتر سه فاز نتیجه ترکیب چندین عامل مختلف است. در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

قیمت اینورتر بر اساس توان و کارایی

توان خروجی مبدل سه فاز و کارایی آن یکی از مهم‌ترین فاکتورها در تعیین قیمت اینورتر سه فاز است. اینورترهای با توان بالاتر و کارایی بهتر به نسبت قیمت بالاتری هم دارند؛ زیرا این موارد توانایی کنترل دقیق‌تر و بهره‌وری بیشتر را به همراه دارند.

قیمت اینورتر بر اساس کیفیت مواد

کیفیت مواد اولیه و قطعات بکار رفته در طراحی و تولید درایو تأثیر مستقیمی بر قیمت دارد. استفاده از قطعات با کیفیت، پایداری و عمر مفید بالاتری را به همراه دارد؛ اما از طرف دیگر به افزایش هزینه و قیمت اینورتر سه فاز نیز منجر می‌شود.

قیمت اینورتر بر اساس تکنولوژی و امکانات کنترلی

تکنولوژی‌های پیشرفته کنترلی و امکانات مختلف می‌توانند بر روی قیمت تأثیر بگذارند. این امکانات می‌توانند شامل کنترلPID، رابط‌های ارتباطی مختلف، توانایی اتصال به شبکه‌های اطلاعاتی و غیره باشند و باعث افزایش قیمت درایو شوند.

قیمت اینورتر بر اساس نوع کاربری و برند اینورتر

نوع کاربری مورد نظر و برند تولیدکننده نیز در تعیین قیمت اینورتر سه فاز تأثیر دارد. برندهای معتبر و مشهور معمولاً قیمت‌های بالاتری دارند؛ اما گاهی اوقات نوع کاربری ممکن است از تأثیر برند بیشتر باشد.

قیمت اینورتر بر اساس امکانات محیطی و مقاومت در برابر شرایط سخت

امکانات محیطی مانند مقاومت در برابر دما، رطوبت، گرد و غبار و غیره نیز می‌توانند بر قیمت اینورتر سه فاز تأثیربگذارند. درایوهای سه فازی که برای شرایط سخت تجهیز شده‌اند، معمولاً قیمت های بالاتری دارند.

از اینکه تا انتهای این مطلب از ال اس کالا ما را همراهی کردید، کمال تشکر را داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین بهره‌مندی از مشاوره رایگان کارشناسان ما در این این مجموعه می‌توانید وارد فروشگاه اینترنتی ال اس کالا به نشانی WWW.LSKALA.COM شوید.

دکمه بازگشت به بالا