اجتماع و خانوادهکسب و کار ویژه

دریافت شماره سمساری مناطق مختلف تهران

سمساری چیست؟

همه ما با سمساری آشنایی داریم یا برای فروش لوازم منزل فوری به آنجا رفته‌ایم. سمساری محلی است که در آنجا کالای دست دوم خرید و فروش می‌شود. این مغازه‌های خرده فروشی، کالاهای دست دوم را با قیمت پایین می‌فروشند. خرید و فروش وسایل دست دوم بدون مجوز غیر قانونی است. افرادی که مجوز دارند می‌توانند در سمساری کار کنند. برای گرفتن مجوز این کسب و کار باید مراحل قانونی خود را طی کنید. به سمساری دست دوم فروشی، امانت سرا و عتیقه فروشی نیز می‌گویند زیرا در آنجا اجناس مختلف مردم به فروش می‌رسد. کالای دست دوم به کالایی گفته می‌شود که قبلا شخصی از آن استفاده کرده و کهنه شده و دیگر نو نیست. وسایل دست دوم ممکن است بین خانواده و دوستان به صورت غیر قانونی خرید و فروش شود.

این وسایل با کاهش قیمت اصلی در گاراژها، فروشگاه خصوصی یا به صورت آنلاین به فروش برسند. بعضی از وسایل در مغازه‌های تخصصی مانند نمایندگی خودرو که در فروش وسیله نقلیه دست دوم مهارت دارد یا کتاب فروشی‌های که کتاب دست دوم می‌فروشند. افرادی هستند که برای خرید لوازم منزل به سمساری می‌روند تا با قیمتی مناسب و پایین‌تر وسیله مورد نیاز خود را تهیه کنند. به خاطر نو نبودن وسایل، در سمساری با قیمت کمتر به فروش می‌رسند.

در سمساری انواع کالاهای دست دوم مانند فرش، عتیقه، ظروف شیشه‌ای، چینی و غیره خرید و فروش می‌شود و به کالای خاصی محدود نمی‌شود. لوازمی که دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند را بازیافت می‌کنند. تمام لوازم منزل را می‌توانید در سمساری‌ها بفروشید و افرادی دیگر که به این وسایل نیاز دارند، آن‌ها را بخرند. وسایل برقی دست دوم در سمساری خیلی متقاضی ندارد و به فروش نمی‌رسد. این وسایل بهتر است با دیگر ضایعات وارد چرخه  بازیافت شود. معمولا برای خرید یا تعویض وسایل اداره، دفتر کار، منزل و غیره اولین جایی که به ذهن همه می‌رسد، سمساری است.

 

آشنایی با حرفه سمساری

همانطور که می­دانید، حرفه پردرآمد سمساری به خرید و فروش لوازم دست دوم می­پردازد. این مراکز اقدام به خرید و فروش وسایلی مانند فرش، وسایل خانگی، الکتریکی، ظروف خانگی، وسایل چوبی و مبلمان و… می­کند. اما صنف سمساری نیز برای نظم بخشیدن بیشتر، هر یک از محصولات نام برده را در دسته­ای قرار داده و هر فردی که بخواهد وارد این حرفه شود؛ مجموعه­‌ای که به ان علاقه داشته و تبحر لازم را برای فعالیت در آن شاخه را دارا باشد؛ انتخاب می­نماید. از همین جهت معمولا کمتر کسی قادر به فعالیت در تمام شاخه­های گفته شده می­باشد.

اما در این بین سامانه اینترنتی خرید ضایعات دپوچی ، توانسته با تشکیل تیمی حرف‌ه­ای و متخصص از افراد متبحر و با تجربه در زمینه خرید وسایل دست دوم و ضایعات، فعالیت خود را در اکثر زمینه های موجود در حوزه سمساری گسترش دهد. این اتفاق موجب راحتی و آسایش مشتریان شده است. زیرا دیگر برای فروش وسایل خود نیاز نیست به سمساری‌­های گوناگون مراجعه کنند.

دسترسی به سمساری در مرکز تهران

محله های مرکز تهران به دلیل قرارگیری در منطقه مرکزی شهر همیشه در کنار بهره مندی از مزایای دسترسی راحت به مراکز تفریحی و فروشگاهی و همچنین شریان های ارتباطی شهر، از شلوغی و ترافیک سنگین این منطقه نیز بی نصیب نمانده اند. به همین ترتیب گاهی دسترسی به بعضی از خدمات، مخصوصا خدماتی مانند سمساری در مرکز تهران که در کلان شهرهایی مانند پایتخت حضور کمرنگ تری پیدا کرده اند. سخت تر از گذشته شده است.

همزمان با سختی دسترسی به شماره سمساری  در مرکز تهران، نیاز به این خدمات در این قسمت از شهر به دلایلی بیش از نواحی دیگر پایتخت احساس می شود. دلیل این موضوع، نوع خدمات سمساری و از طرف دیگر بافت جمعیتی مرکز تهران است. در ادامه این مطلب سعی خواهیم کرد تا نکات بیشتری راجع به خدمات سمساری در مرکز تهران ارائه دهیم.

خدمات سمساری در محله های مختلف مرکز تهران

محله های مرکزی تهران از مناطق 6-7-9-10-11 و 12 شهر تشکیل شده است. به عنوان مثال منطقه 6 در مرکز تهران شامل محله هایی مانند میدان ولیعصر، میدان جهاد، کریمخان، ایرانشهر و امیرآباد است. قرار گرفتن چندین مرکز آموزش عالی کشور در این منطقه. از جمله دانشگاه های تهران و امیرکبیر. رنگ و بویی دانشجویی و فرهنگی به این منطقه و سایر مناطق مرکزی نزدیک به دانشگاه های مذکور داده است.

محدوده محله های ولیعصر، امیرآباد و خیابان انقلاب. به محل سکونت و گشت و گذار دانشجویان جوان تبدیل شده است. همچنین محله های کریمخان، عباس آباد، سهروردی و در طرف دیگر در محدوده خیابان آزادی محله های بریانک، سلسبیل، کارون و کمیل قرار دارند. بسیاری از دانشجویان و یا فارغ االتحصیلان مشغول کار به دلیل قیمت مناسب تر اجاره خانه در محدوده خیابان آزادی و استاد معین، در محله های نواب، سلسبیل و… سکونت دارند.

خدمات سمساری رحیمی

خدمات سمساری در مرکز تهران در همین شرایط به نیاز اصلی جوانانی تبدیل می شود که با اجاره خانه در یکی از محله های مرکز تهران، به دنبال خرید وسایل دست دوم و ارزان قیمت برای تجهیز خانه خود هستند. سمساری در مرکز تهران، با خرید و فروش لوازم دست دوم خانه از قبیل لوازم آشپزخانه، یخچال و یا سایر لوازم آنتیک و نایاب می تواند در شروع یک زندگی مجردی یا دانشجویی نقش آفرینی کند.

همچنین مناطق دیگری در مرکز شهر بیشتر جنبه اداری دارند. و بسیاری از شرکت و جمع های نوپا که قصد راه اندازی استارت آپ و کسب و کاری را دارند، در این منطقه مستقر می شوند. از جمله این مناطق می توان به سهرودری، عباس آباد، مطهری، ولیعصر و … اشاره کرد. سمساری در مرکز تهران مانند هر سمساری دیگری علاوه بر ارائه خدماتی مانند خرید و فروش لوازم دست دوم منزل، در زمینه خرید یا فروش لوازم اداری نیز فعالیت می کند.

گاهی ممکن است شرکت یا کسب و کاری قصد تعطیل کردن شرکت یا تعویض وسایل دست دوم با وسایل نو را داشته باشد. در این شرایط یکی از خدماتی که سمساری در مرکز تهران به شرکت ها و کسب و کارهای کوچک یا بزرگ می تواند ارائه دهد. خرید لوازم دست دوم شرکت ها و ادارات به قیمت مناسب است. در نتیجه دسترسی به یک سمساری در مرکز تهران برای صرفه جویی در هزینه های شرکت ها حائز اهمیت است.

شرایط فوق به نحو دیگری نیز می تواند نیاز به یک سمساری در مرکز تهران را ضروری کند. ممکن است اداره یا شرکتی که در یکی از مناطق مرکزی تهران مستقر شده است. قصد خرید لوازم اداری کارکرده باکیفیت و با قیمت مناسب تری داشته باشد. این تصمیم به دلایل مختلفی همچون گرانی لوازم و تجهیزات اداری و تصمیم مدیران شرکت به صرف هزینه در محل دیگری غیر از خرید لوازم، گرفته می شود. با توجه مطالب مذکور دسترسی به سمساری در مرکز تهران، بیش از مناطق دیگر برای ساکنین این منطقه اهمیت دارد.

سمساری رحیمی در مرکز تهران

سمساری آنلاین رحیمی با توجه به نیاز ساکنین محلات مرکز تهران به خدمات خرید و فروش لوازم دست دوم اداری و منزل، شعبه آنلاین خود را در مرکز تهران راه اندازی کرده است. مشتریان محترم برای دریافت خدمات سمساری رحیمی در مرکز تهران می توانند با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل نمایند.

سوالات متداول

سمساری در مرکز تهران شامل کدام محله ها است؟

سمساری رحیمی در مرکز تهران در محله های ولیعصر، انقلاب، میدان امام حسین، فردوسی، امیرآباد، کریمخان، جمالزاده و سایر نقطه های مرکز تهران شعبات فعال دارد.

آیا قیمت گذاری اجناس در سمساری رحیمی شامل هزینه است؟

خیر! تمامی فرایند قیمت گذاری اجناس دست دوم منزل و اداره به صورت رایگان در تمامی نقاط تهران و کرج انجام می شود.

استفاده از خدمات سمساری برای ادارات چه مزایایی دارد؟

کسب و کارهای کوچک و شرکت های نوپا می توانند برای صرفه جویی در هزینه ها، همزمان با خرید اجناس اداری دست دوم باکیفیت از سمساری، از دسترسی سریع به محصولات و اجناس مورد نیاز خود لذت ببرند.

دکمه بازگشت به بالا