علم و سلامتکسب و کار ویژه

ترمیم دندان‌ها با مواد همرنگ: پرکردن دندان با مواد سیاه، انتخابی مقرون به صرفه

با ما همراه باشید تا هر آنچه در مورد پر کردن دندان با مواد سیاه باید بدانید را آموزش ببینید :

گاهی اوقات راهی جز پر کردن دندان‌ها برای دندان‌هایی که پوسیده شده‌اند وجود ندارد. همه افراد رنگ پر شده سفید را ترجیح می‌دهند. زیرا با رنگ سایر دندان شما ترکیب می‌شوند و هنگامی که لبخند می‌زنید و یا می‌خندید لازم نیست که نگران باشید که همه می‌توانند سابقه دندان پزشکی شما را ببینند. اما گاهی به دلایل مختلف پزشک پرکردن دندان با مواد سیاه را ترجیح داده و آن را انتخابی مقرون به صرفه می‌داند. در این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنیم.

 پر کردن دندان

مواد پرکننده دندان ده‌ها سال پیش ساخته شد تا به دندانپزشکان اجازه دهد دندان‌های پوسیده را ترمیم کنند. مواد پرکننده به رنگ سیاه برای مدت طولانی، هنوز هم در برخی مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  اما امروزه جای آنها را پرکننده سفید به دلیل استانداردهای سلامت، کیفیت گرفته است.

مواد سیاه برای پر کردن دندان چه ماده‌ای است؟

مواد سیاه برای پر کردن دندان آمالگام است که مردم آن را پر‌کننده نقره‌ای می‌نامند. این مواد که خاکستری تیره یا سیاه نیز نامیده می‌شوند. آمالگام از قلع نقره‌ای و جیوه ساخته است. این دو ماده با هم ترکیب شده تا یک ماده خوب و نرم ایجاد کند. از این مواد برای پر کردن حفره‌ای که توسط دندانپزشک ایجاد می‌شود، استفاده می‌شود.

قیمت پر‌کننده سیاه

پرکننده سیاه با توجه به اینکه از جیوه و قلع ساخته شده است لذا قیمت آن بسیار تحت تاثیر این دو ماده قرار دارد. قیمت پرکننده سیاه در مقایسه با سایر پرکننده‌ها ارزان‌تر بوده و یک راه حل اقتصادی و به صرفه برای پر کردن حفره‌های دندانی هستند. با این حال، آنها چندین مشکل اساسی دارند.

برای مطالعه بیشتر و جدول انواع مواد سیاه به لینک زیر مراجعه کنید :

روش‌ها و مواد مورد استفاده برای پرکردن دندان با مواد سیاه (drsaeedian.com)

دکمه بازگشت به بالا