فرهنگ و هنرکسب و کار ویژه

شرکت سجاده فرش (محراب نقش) تولید کننده فرش مسجد در ایران

خرید اینترنتی سجاده فرش بهترین روش آنلاین برای انتخاب فرش سجاده ای کاشان می باشد. شما می توانید در کمترین زمان فرش مسجد را انتخاب و خریداری کنید. اگر آشنایی نسبی با صنعت فرش و اخبار آن داشته باشید، حتما می دانید که تعداد کارخانه های تولید فرش ماشینی در ایران و به خصوص در کاشان که به قطب صنعت فرش ماشینی معروف است زیاد است. هر کارخانه در زمینه تولید یکی از انواع منسوجات ماشینی تخصص دارد و فعالیت می کند.

برای مثال یک کارخانه در زمینه بافت گلیم فعالیت دارد و دیگری در زمینه بافت فرش کلاریس یا چاپی و کارخانه دیگر در زمینه بافت سجاده فرش ماشینی. شرکت سجاده فرش (محراب نقش) تولید کننده فرش مسجد در ایران هم در زمینه بافت فرش سجاده ای تخصص دارد.

در سال های اخیر با توجه به توسعه مساجد و دغدغه هیئت امنای مساجد برای رسیدگی به ظاهر مساجد و اماکن متبرکه، تولید سجاده فرش در کارخانه ها بیشتر شده و مسجدی ها از این فرش ها استقبال زیادی می کنند. متولیان مساجد با توجه به هزینه ای که می کنند، به دنبال خرید بهترین سجاده فرش ماشینی برای مسجدشان هستند.

مراحل خرید سجاده فرش ماشینی

اگر قصد خرید سجاده فرش با کیفیت دارید، هم می توانید به صورت آنلاین سفارش بدهید و هم حضوری. سفارش آنلاین سجاده فرش ماشینی به این صورت است که ابتدا شما فضای مکان متبرکه، مسجد یا حسینیه را دقیق اندازه می گیرید و ابعاد مدنظرتان را به صورت اینترنتی برای شرکت تولید سجاده فرش مدنظرتان ارسال می کنید. بعد از آن طرح دلخواهتان را انتخاب کرده و سفارشتان را قطعی می کنید.

اما اگر خرید اینترنتی فرش مسجد برایتان سخت است، شما می توانید با مراجعه حضوری به کارخانه فرش محراب نقش کاشان و بازدید از آن از نزدیک خط تولید را دیده و به راحتی تصمیم بگیرید. یا برای مشاوره رایگان با شماره تماس 09133617256 آقای مهندس سلمانی تماس حاصل فرمایید.

انواع طرح های فرش سجاده ای محراب نقش کاشان

در گذشته طراحی سجاده فرش و به طور کلی فرش ماشینی با دست انجام می شد، اما امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و انواع نرم افزارهای جدید، طراحان هنرمند و خوش ذوق با نرم افزار نقشه های فرش سجاده ای را طراحی می کنند.

طراحی سجاده فرش در انواع مختلف انجام می شود:

  • سجاده فرش طرح محرابی
  • سجاده فرش با طرح تشریفاتی
  • فرش سجاده ای یکپارچه

انتخاب هر کدام از این طرح ها با توجه به سلیقه و نوع فرهنگ مردم هر منطقه متفاوت است.

قیمت فرش مسجد خرید با کیفیت

قیمت سجاده فرش به عوامل مختلفی بستگی دارد. قبل از خرید لازم است بهترین تولیدکننده را انتخاب کنید. زمان تولید، مشخصات بافت فرش را بررسی کنید و بعد از تولید فرش روند تکمیل فرش و همچنین نصب و در مورد خدمات پس از فروش بدانید. تمامی این موارد بر قیمت فرش سجاده ای ارزان تاثیر می گذارد. شانه و تراکم سجاده فرش، مواد اولیه و نوع نخ مصرفی، دستگاه تولید فرش و متراژی که می خواهید فضای مسجدتان را با آن فرش کنید بر قیمت فرش مسجدی شما اثر می گذارد.

رنگ بندی فرش مسجدی در شرکت سجاده فرش (محراب نقش)

هر کدام از کارخانه های تولید سجاده فرش، رنگ بندی خاص خودشان را دارند. این روزها تنوع طرح و رنگ فرش های مسجدی زیاد شده و این ویژگی دست شما را برای انتخاب باز می گذارد. گاهی هیئت امنا و تصمیم گیرندگان طرح های افشان شلوغ را می پسندند و گاهی هم طرح های ساده و خلوت. سادگی طرح به معنی قیمت پایین آن نیست، بلکه نوع رنگ به کار رفته و شانه و تراکم هستند که روی قیمت اثرگذارند. رنگهای پر فروشی که بیشترین طرفدار را دارند، لاکی، قرمز، آبی تیره و سبز هستند. البته سایر رنگ های همچون گردویی، سرمه ای، کرم و قهوه ای هم استفاده می شود.

انتخاب بهترین کارخانه سجاده فرش ماشینی کاشان

شرکت های تولید فرش سجاده ای لازم است استانداردهای لازم جهت تولید فرش مسجدی را داشته باشند. به ویژه اگر کارخانه ای قصد صادرات سجاده فرش به کشورهای دیگر را دارد، حتما باید تمامی استانداردهای داخلی و خارجی را رعایت کند.

معمولا مشخصات یک سجاده فرش استاندارد و کلیه اطلاعات آن در لیبل پشت فرش حک شده است تا تمامی خریداران از مشخصات محصول اطلاع پیدا کنند. مشخصاتی چون شانه، تراکم، جنس نخ تار، جنس نخ پود، دستگاه بافت، برند تولیدکننده، لوگو و شماره تماس برند و سایر اطلاعات لازم. اگر می خواهید از جنس فرش مطمئن شوید می توانید یک قیمت از سجاده فرش را به آزمایشگاه ببرید تا مشخصات دقیق آن را به شما بدهد.

نصب سجاده فرش و خدمات پس از فروش آن

برندهای معتبر تولید فرش سجاده ای، حتما خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر دارند. یکی از این خدمات، نصب سجاده فرش در مسجد، حسینیه یا نمازخانه شماست. نصاب باید متخصص بوده و جهت قبله را دقیق تشخیص بدهد تا رول های سجاده فرش را با نظم و به صورت دقیق در جهت قبله پهن کنند. ممکن است در بعضی از مساجد ستون هایی وجود داشته باشد که نصاب های حرفه ای در این مواقع می دانند که چه اقداماتی لازم است. نصاب های چرخ های زیگزاگ را با خود به محل نصب می برند تا دوردوزی و زیگزاگ را با دقت انجام بدهند.

ابعاد فرش سجاده ای در شرکت محراب نقش کاشان

ابعاد فرش سجاده ای استاندارد است اما به طول معمول عرض رول های فرش 125 سانتی متر بوده و طول آنها با توجه به متراژ محل نماز فرق دارد. ابعاد سجاده فرش های تکی هم 125 سانت در 65 سانتی متر است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و نحوه خرید اینترنتی فرش مسجد می توانید به سایت اینترنتی ما به نشانی https://sajadecarpet.com مراجعه کنید یا با شماره تماس 09133617256 آقای مهندس سلمانی، مدیر فروش شرکت سجاده کارپت (محراب نقش کاشان) تماس حاصل فرمایید.

منبع: سجاده کارپت (محراب نقش کاشان)

دکمه بازگشت به بالا