عمومیکسب و کار ویژه

هدیه تبلیغاتی خاص

یکی از بهترین روشهای مارکتینگ، استفاده از هدایای تبلیغاتی است. این هدایا هر چقدر که خاص تر باشند، بیشتر به دل مخاطب می نشینند و تاثیرگذاری بیشتری نیز دارند. اما ممکن است این سوال پیش آید که چه محصولاتی وجود دارند که برای هدیه تبلیغاتی، خاص تلقی شوند؟ اگر این سوال ذهنتان را مشغول کرده است، نیازی به نگرانی نیست. ما قرار است راههایی آسان و ساده برای جذب مشتری از این طریق به شما معرفی کنیم پس تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

هدیه تبلیغاتی خاص باید چگونه باشد؟

مشخصا هدیه­ های جدید و خلاقانه می­تواند تاثیر مثبتی روی مخاطب داشته باشد. استفاده از روشی نوآورانه و خلاقانه قطعا قرار است که نقش بزرگی در تجارت شما ایفا کند. واقعیت این است که استفاده از این نوع تبلیغات هزینه­بر خواهد بود اما به راستی تاثیری که می­گذارد هر شرکتی را متقاعد به انجام آن خواهد کرد. به همین ترتیب اگر محصول خاص­تری برای تبلیغ انتخاب شود، تاثیر بیشتری خواهد گذاشت.

پیامی که یک هدیه تبلیغاتی می­بایست انتقال دهد، این است که (همواره به یاد ما باشید!). همین شعار کوچک می­تواند قدمی بزرگ برای راهنمایی ما به یک هدیه خاص باشد. البته ممکن است یک شرکت به همراه پیام اصلی، پیامی دیگر نیز از طریق محصول به مشتری برساند. به نسبت هر قصدی که دارید، باید محصولی با همان استاندارد انتخاب کنید.

با یک جستجوی ساده می­توان بیشمار هدیه تبلیغاتی انتخاب کرد اما کسی که در اینجا اهمیت دارد، مخاطب ما است. باید در نظر بگیریم که مخاطب هدف ما چه کسانی هستند؟ چه علایقی دارند؟ چند ساله هستند؟ و این دسته سوالات را به درستی پاسخگو باشیم. با مشخص کردن مخاطب هدفمان می­توان مارکتینگ دقیق­تری را برنامه ریزی و طبق این پارامترها هدیه­ای مناسب و خاص انتخاب کرد.

جدیدترین هدایای تبلیغاتی خاص و ارزان

خوشبختانه در این دهه هدایای قابل توجه و زیبایی وارد بازار شده اند که می­توان آن­ها را سفارش داد یا به دلخواه خود طرح آن­ها را تغییر داد. تنوع در این گونه موارد به قدری زیاد است که برای انتخاب ممکن است گیج کننده شود بنابراین نیاز است که استانداردهای خود را برای یک هدیه تبلیغاتی خاص مشخص کنید.

برخی از این هدایا عبارتند از: روبیک تبلیغاتی، پرچم، بادکنک تبلیغاتی، زیرلیوانی­های PVC، شیلد تبلیغاتی، گلدان­های کاکتوس تبلیغاتی، دفترچه، پازل، پیکسل، تیشرت، بشقاب، کاشی، خودکار، بچ­های سنجاق سینه، فلش تبلیغاتی، تقویم، سررسید، استند موبایل، ساعت، لیوان­های سرامیکی (ماگ) و محصولات چرمی از جمله انواع کیف­ها.

در انتخاب هدیه تبلیغاتی خلاقانه به چه مواردی توجه کنیم؟

هدایای تبلیغاتی نماینده فروش یک شرکت هستند. این نماینده­ها می­توانند به شدت قدرتمند و تاثیرگذار باشند. هدایای تبلیغاتی خاص و خلاقانه می­تواند به گونه­ای عمل کند که مخاطب را شیفته آن برند کند. این مارکتینگ­ها توانایی­های بالقوه خاصی دارند و در اغلب موارد کارآمد بودن خود را ثابت کرده اند.

تحقیقاتی که در زمینه بازاریابی انجام شده، نشان می­دهد که اگر یک مشتری، هدیه­ای دریافت کند، امکان تبدیل شدن این مشتری به مشتری دائمی، بسیار زیاد است. در واقع این هدایا می­توانند راه ارتباطی با شرکت باشند. پس چه بهتر که به ریزه کاری­های این نوع مارکتینگ به طور جدی توجه کنیم.

برای شروع انتخاب یک هدیه خلاقانه تبلیغاتی، بهتر است لیستی از محصولات تبلیغی را بررسی کنید و طبق استانداردهای خودتان، سبک محصولات را بسنجید. در این زمان باید به این نکته توجه ویژه­ای نشان دهید: چه محصولی می­تواند هدف برند شما را به نمایش بگذارد؟

اگر باز هم دچار تردید هستید، بهتر است خودتان را جای مخاطب تبلیغ در نظر بگیرید و از آن دیدگاه به تبلیغ نگاه کنید. از خودتان بپرسید چه چیزی قرار است من را تحت تاثیر قرار دهد؟ چه چیزی می­تواند مرا ترغیب به خرید آن محصول یا غیره کند؟ این سوالات می­توانند مشکل گشای شما شوند.

پس از این موارد، نیاز است که به مخاطب هدف توجه شود. باید این اقشار را بررسی و آنالیز کرد تا بهترین محصول را برای این دسته از افراد انتخاب کرد. طبیعتا هر هدیه­ای که کاربرد و استفاده بیشتری داشته باشد، بیشتر هم در ذهن خواهد ماند و در نهایت منجر به جذب مخاطب خواهد شد. پس به دنبال هدیه­ای باشید که کاربردهایی گسترده داشته باشد.

هدیه تبلیغاتی خاص از کجا بخریم؟

با یک سرچ کوچک در موتورهای جستجو و رسانه­های اجتماعی می­توان افراد زیادی را پیدا کرد که از این دست خدمات­ها ارائه می­دهند. البته باید قبل از سفارش انبوه از کیفیت کار مطمئن شوید. بنابراین حتما سوابق و میزان رضایت­های این سایت یا پیج­ها را چک کنید. بعد از چک کردن کیفیت­ها، حتما قیمت­های هر یک را بررسی کنید و سعی کنید هدیه­ای که قیمتی معقول دارد را انتخاب کنید.

البته اگر افرادی را در اطرافتان سراغ دارید که پیشتر از هدایای تبلیغاتی استفاده کرده اند، بهتر است از آنها نیز مشاوره بگیرید تا آنها شما را راهنمایی کنند. البته باید بررسی کنید که چه شرکتی بیشتر با اهداف شما مطابقت دارد. با پیدا کردن این شرکتها، به راحتی میتوانید محصول ایده آل خود را بیابید و به صورت انبوه سفارش دهید.

تراریوم تبلیغاتی

هدیه‌ای فوق‌العاده زیبا و تامین چند نیاز

هدیه ها همیشه هم نباید عجیب و غریب باشند که خواهان داشته باشند. کافی است یک یا چند نیاز از ما تامین کنند، آنگاه هم جالبند و هم خلاقانه. هر چند ما معتقدیم گیاهان تراریوم و گلدان‌های آنها که به آکواریوم‌های گیاهی معروف هستند، اکثر خلاقانه هم هستند.

جمع بندی

برای ارائه دادن هدیه تبلیغاتی خاص مهم­ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید، انتخاب یک محصول نوآورانه است که حامل پیام برند شما باشد. همان طور که گفتیم مهم است که قبل از انتخاب محصول، مخاطب هدفتان را بیشتر بشناسید. با شناخت این افراد، می­توانید راحت­تر تصمیم گیری کنید. یادتان باشد که هدیه­ای تاثیرگذار است که بر اساس معیارهایی خاص طراحی و انتخاب شده باشد.

در این مطلب سعی کردیم تمامی نکات مهم و کلیدی در انتخاب یک هدیه تبلیغاتی خاص را بگنجانیم تا در کمترین زمان به منبعی جامع دسترسی پیدا کنید. امیدواریم این مطالب برای شما سودمند واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا