علم و سلامتکسب و کار ویژه

ترتیب قرار گرفتن فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

ترتیب قرار گرفتن فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی و نحوه تعویض آنها

همان‌طور که می‌دانید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی در ایران از سیستم اسمز معکوس یا همان روش Reverse Osmosis System بهره‌مند است. در این دستگاه‌ تصفیه آب سه فیلتر به صورت عمودی در محفظ‌‌های پایین دستگاه تصفیه آب و سه، چهار و یا پنج فیلتر نیز در بالای دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل به صورت افقی و کپسول مانند تعبیه شده است که تمام این فیلترها را مراحل فیلتراسیون تصفیه آب خانگی می‌نامند.

هزینه تعویض فیلتر تصفیه آب و نگهداری آب تصفیه کن خانگی استاندارد و مناسب زیاد نیست، به خصوص بهترین مارک‌های دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی که برای رقابت در بازار جهانی و بازار تصفیه آب ایران نیاز به ارائه قیمت فیلتر تصفیه آب به صورت کاملا مقرون به صرفه و اقتصادی دارند.

قطعا در مرکز فروش دستگاه تصفیه آب در تهران مدل‌ها و برندهای معتبر زیادی مشاهده نموده‌اید، اما اصولی‌ترین دستگاه تصفیه آب که ترتیب صحیح مراحل فیلتر آب شیرین کن خانگی را رعایت نموده باشد، کدام دستگاه است؟ امروز به بررسی ترتیب قرار گرفتن فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی می‌پردازیم، تا اطلاعات شما عزیزان در این زمینه افزایش یابد. همچنین شما عزیزان پس از اطلاع از مراحل تصفیه آب خانگی می‌توانید با مراجعه به صفحه قیمت دستگاه تصفیه آب سایت به آبی؛ از مشخصات فنی انواع تصفیه آب خانگی تایوانی اطلاع پیدا نموده و به بررسی آنها بپردازید.

ترتیب قرار گرفتن فیلترهای تصفیه آب خانگی تایوانی

یک سیستم اسمز معکوس معمولا به صورت دستگاه تصفیه آب 6 مرحله ای، دستگاه تصفیه آب 7 مرحله ای یونیزه قلیایی و یا دستگاه تصفیه آب 8 مرحله ای اکسیژن ساز یا لامپ یو وی دار به فروش می‌رسد. در تمام این چند مدل ذکر شده، ترتیب قرار گرفتن فیلتر تصفیه آب هم در زمان انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب و هم در زمان تعویض فیلتر آب تصفیه کن اهمیت فراوانی دارند. همچنین بسیار مهم است که شما بدانید عملکرد هر مرحله را بدانید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. پک کامل فیلتر تصفیه آب در انواع تصفیه کننده آب خانگی به ترتیب زیر می‌باشند:

فیلتر مرحله اول تصفیه آب خانگی

فیلتر پلی پروپیلن همیشه در انواع دستگاه‌های تصفیه آب خانگی در مرحله اول فیلتراسیون دستگاه قرار می‌گیرد. فیلتر pp در سایز 10 اینچ و با کد sc-10-5 به فروش می‌رسد و از بهترین مارک‌های این فیلتر تصفیه آب خانگی می‌توان به فیلترهای سه گانه تصفیه آب cck اشاره نمود.

فیلتر پلی پروپیلن خانگی در واقع از الیاف بسیار فشرده پنبه تولید می‌گردد و وظیفه جلوگیری از عبور املاح درشتی که با چشم قادر به دیدن آن هستیم را، بر عهده دارد. رسوبات آب همچون ماسه، گل و لای و زنگ لوله گالوانیزه که در لوله کشی ساختمان موجود است، همه از املاح مضری هستند که منجر به بروز سنگ کلیه در بدن انسان می‌گردند و این فیلتر از وجود این املاح در آب آشامیدنی شما جلوگیری خواهد نمود.

پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاعات بیشتر مقاله تصفیه آب سنگ کلیه را مطالعه نمایید. ابعاد املاح درشتی که توسط فیلتر شماره یک تصفیه آب حرفه ای شما حذف می‌شوند 5 میکرون است.

فیلتر مرحله دوم دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی

دومین مرحله از فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی به نام کربن اکتیو گرانول فعال می‌باشد. فیلتر کربن فعال تصفیه کن آب خانگی می‌تواند املاح مضری همچون کلر و مواد جانبی آن، نظیر کلرامین را حذف و تصفیه نماید. کربن اکتیو دارای دانه‌های کربن است که با آزاد سازی یون‌های مثبت و منفی کلر را جذب می‌کند. در دستگاه تصفیه آب اصلی و اورجینال کربن ساخته شده از کربن گیاهی و پوسته نارگیل خواهد بود که این موضوع را از فروشگاه تصفیه آب در تهران که خریداری می‌کنید پرس و جو نمایید. البته در حال حاضر خرید آنلاین دستگاه تصفیه آب بسیار فراگیر شده و فروشگاه اینترنتی تصفیه آب تصفیه آسا یکی از برترین مراکز خرید دستگاه تصفیه آب خانگی در سراسر تهران کرج البرز و سراسر ایران محسوب می‌گردد.

فیلتر مرحله سوم دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر شماره 3 تصفیه آب، کربن فشرده یا کربن بلاک نام دارد و یک فیلتر استوانه‌ای در سایز 10 اینچ است که در حوزینگ سوم تصفیه آب خانگی شما قرار می‌گیرد. این فیلتر شماره سه مکمل فیلتر شماره 2 تصفیه آب است و مواد جانبی کلر و کلرامین را تصفیه می‌نماید.

طبیعتا امکان عبور کلر از مرحله دوم تصفیه آب وجود دارد، اما مرحله سوم از عبور این املاح جلوگیری می‌کند. عملکرد دیگر فیلتر سوم تصفیه کننده آب خانگی نیز، محافظت از فیلتر ممبران تصفیه آب است که در مرحله چهارم قلب اصلی دستگاه را تشکیل می‌دهد. زمان تعویض فیلتر تصفیه آب در سه فیلتر تصفیه آب cck هر چهار الی شش ماه انجام می‌گیرد.

فیلتر ممبران مرحله چهارم تصفیه آب خانگی اسمز معکوس

فیلتر ممبران تصفیه آب، اصلی‌ترین موضوع در بحث تصفیه آب خانگی است. این فیلتر توانایی حذف املاح بسیار ریز مضر آب آشامیدنی تا ابعاد 0,0001 میکرون را دارد. این املاح نظیر آلومینیوم، نیترات، نیتریت، آرسنیک و… است که ضررهای زیادی برای بدن انسان دارند. برای مثال نیترات یک ماده بسیار سرطان‌زا است و آلومینیوم باعث آلزایمر در بدن انسان می‌شود و سلامت انسان را به خطر خواهد انداخت. پس از حذف این املاح مضر و خروج آنها به پساب فاضلاب، آب زلال و پاکیزه خروج پیدا نموده و به مراحل پنجم پست کربن و فیلتر مینرال معدنی ساز و فیلتر قلیایی کننده آب آشامیدنی در مرحله هفتم می‌رود و در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد.

فیلتر پست کربن بو و طعم و رنگ آب آشامیدنی را بهبود می‌بخشد و فیلتر مینرال معدنی ساز نیز در مرحله ششم املاح معدنی مفید مورد نیاز بدن انسان را به آب آشامیدنی تصفیه شده، باز می‌گرداند. فیلتر قلیایی کننده آب آشامیدنی نیز در انواع دستگاه قلیایی همچون دستگاه تصفیه آب سافت واتر مدل ro 7 orp با افزایش سطح ph آب آشامیدنی، آن را یونیزه قلیایی می‌نماید. تصفیه آب سافت واتر مدل ro 7 orp در هفت مرحله آب آشامیدنی را تصفیه می‌نماید و ترتیب فیلترهای تصفیه آب آن نیز به شرح بالا که توضیح داده‌ایم است. برای خرید اینترنتی فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و تعویض فیلتر تصفیه آب در تهران می‌توانید با کارشناسان تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید.

تهیه فیلترهای تصفیه آب به ترتیب

فیلترهای آب تصفیه کن تایوانی به صورت سه عددی، در انواع 6 مرحله ای و 7 مرحله ای و 8 مرحله برای انواع دستگاه تصفیه آب خانگی به فروش می‌رسند و قیمت مقرون به صرفه‌ای برای نگهداری دارند. کارشناسان تصفیه آسا در خدمات پس از فروش تصفیه آب، زمان تعویض فیلتر دستگاه شما را به شما اطلاع رسانی خواهند نمود، تا این امر ضروری را فراموش نکنید و به صورت دوره‌ای انجام دهید. جهت خرید فیلتر تصفیه آب و اطلاع از قیمت تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی پیشنهاد می‌کنیم به صفحه فیلتر دستگاه تصفیه آب مراجعه نمایید و یا با کارشناسان تعویض فیلتر تصفیه آسا تماس حاصل فرمایید.

ترتیب قرار گرفتن فیلتر مراحل اول دوم سوم دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

فیتلرهای پیش تصفیه پایینی دستگاه تصفیه آب خانگی که مراحل اول تا سوم را تشکیل میدهند به ترتیب فیلتر الیافی پلی پروپیلن PP، فیلتر کربن فعال گرانول GAC UDF و فیلتر کربن بلاک CTO میباشند.

ترتیب قرار گرفتن فیلتر مراحل چهارم پنجم ششم دستگاه آب تصفیه کن چیست؟

فیلترهای اصلی تصفیه کننده آب آشامیدنی که در بالای دستگاه قرار میگیرند و به صورت افقی و کپسول مانند هستند به ترتیب فیلتر ممبران اسمز معکوس Memberane، فیلتر پست کربن خطی Post Carbon و فیلتر مینرال معدنی ساز Mineral میباشند.

اگر ترتیب قرارگیری مراحل فیلترهای تصفیه آب رعایت نشود آب تصفیه نمیشود؟

جهت و ترتیب قرارگیری فیلترهای تصفیه آب برای تصفیه درست و اصولی آب لوله کشی شهری بسیار مهم است و جا به جا قرار دادن فیلترها بدون در نظر گرفتن ترتیب مراحل هم به قطعات دستگاه آسیب میزند و هم آب آشامیدنی تصفیه نخواهد شد.

منبع : makwater

دکمه بازگشت به بالا