اجتماع و خانوادهکسب و کار ویژه

بهترین شرکت تعمیر مبل تهران و کرج با قیمت مناسب | 09102006753

تعمیرات مبل چیست

تعمیرات مبل به فرایندی گفته می شود که با استفاده از آن مبل هایی که آسیب دیده اند و قابل استفاده نیستند ترمیم می شوند و معایب آن رفع شود. تعمیرات مبلمان انواع مختلفی بسته به طراحی مبل , جنس مبل و مواد استفاده شده در آن دارد که با توجه به نوع فرسودگی آن به کارگاه یا محل کار انتقال داده میشود .

برای مشاوره تعمیرات مبل با شماره 09102006753 تماس بگیرید

تعمیرات مبل

تعمیرات مبل عبارت اند از: تعمیر رویه مبل , تعمیر پایه ی شکسته ی مبل , رنگ کردن دوباره ی مبل ها , تعمیر زیره مبل ها , تعمیر پارچه ی مبل ها و تغییر آنها و … تعمیرات مبل یکی از بهترین روش ها برای صرفه جویی در هزینه می باشد و شما میتوانید با هزینه ای کمتر مبلی جدید را داشته باشید و طراحی منزلتان را تغییر دهید همچنین می توانید مبل های قدیمی و تاریخی خود را که دوام بیشتری دارند تعمیر کنید و از آنها به مدت بیشتر استفاده نمایید.

تعمیر مبلمان

رنگ کاری مبلمان در تعمیرات مبل

در صورتیکه چوب مبلمان شکستگی ندارد برای ترمیم رنگ چوب و تغییر رنگ چوب مبل استیل می توانید خودتان اقداماتی انجام دهید.برای بهبود وضعیت رنگ مبل و بهتر دیده شده آن میتوانید به راحتی از محلول آب و صابون به کمک یک پارچه زبر کمک بگیرید. پارچه های آستری گزینه مناسب برای تمیز کردن سطح چوب هستند. برای پاک کردن لکه های سفید می توانید از دستمالی که به الکل آغشته شده است و یا پدهای الکی استفاده نمایید. البته باید توجه داشته باشید که در این مورد زیاده روی نکنید چرا که ممکن است رنگ چوب آسیب ببیند.

یک روش خوب جهت بیشتر کردن عمر وسابل چوب از جمله مبلمان استفاده از واکس های مخصوص است. شما میتوانید واکس های مخصوص چوب مبل خود را از رنگ فروشی تهیه کنید و به راحتی مبلمان خود را مجدد نو کنید. اگر مبلمان و وسایل چوبی شما دچار خراشیدگی شدند استفاده از ماژیک های لکه گیر و همچنین تهیه رنگ مناسب می توانند گزینه های ارزانی برای شما باشند. استفاده از ماژیک و رنگ های آماده در برخی از مواقع و برای خراش های کوچک می توانند راه گشا باشند.

اما افراد متخصص تعمیرات مبل برای ترمیم رنگ مبلمان به صورت اصولی ابتدا لایه رنگ فعلی را به طور کامل بر میدارند و به اصلاح پوسته میزنند. بعد از آن عملیات زیر سازی روی چوب انجام می شود تا به یک سطح صاف و صیقلی برسیم. در نهایت عملیات رنگ کاری روی چوب انجام میشود که در مطلب رنگ کاری مبلمان به طور کامل در این مورد صحبت کرده ایم.

تعمیر مبل

مشکلات متداول تعمیرات مبل

حتی اگر شرایط اقتصادی این چند سال را هم ندیده بگیریم باز هم تعمیر به نظر به صرفه می‌‌آید. اگر می‌خواهید دستی به سر و روی خانه تان بکشید می توانید با هزینه به مراتب کمتر از خرید مبلمان جدید مبل های خود را نو کنید. در بسیاری از موارد هزینه تعمیر حتی از نصف هزینه خرید مبلمان جدید هم کمتر است.

در ادامه با مشکلات رایج در تعمیر مبلمان و نحوه رفع آنها آشنا می‌شوید:

۱- خراشیدگی مبل

در صورتی که بدنه مبلمان سالم است و چوب کمی خراش دارد، می‌توان سطوح خراشیده را به آسانی ترمیم کرد، اما اگر آسیب‌دیدگی عمیق باشد، بهتر است از متخصصان درخواست کرد تا با استفاده از تجهیزات مناسب آسیب‌دیدگی را برطرف کنند و دوباره چوب را صیقل دهند و رنگ کنند.

در صورت سالم بودن مبلمان می‌توان پس از تمیز کردن سطح مبل، از واکس مخصوص برای افزایش عمر چوب و جلا بخشیدن به آن استفاده کرد.

۲- تغییر رنگ بدنه مبلمان

برای تغییر رنگ سرویس چوبی یا مبلمان قبل از هرچیزی باید درمورد جنس آن اطلاعات بدست آورد. اینکه جنس مبلمان چوبی است یا ام دی اف یا متریال دیگری، اگر چوبی است نوع چوب چیست؟ جنس روکش و یا نوع رنگ روی بدنه چیست؟ و سوالاتی از این دست می‌تواند در رسیدن به نتیجه مطلوب موثر باشد. پس از اطلاع از موارد فوق نوبت به انتخاب رنگ و پوشش جدید خواهد رسید.

۴- فرورفتگی تشک مبل

بعد از مدتی استفاده از مبل ها فوم, اسفنج و یا فنر مبلمان دچار خرابی می شوند و همین موضوع باعث می شود که تشک یا کفی مبل دچار فرورفتگی شود.

ما میتوانیم بسته به نوع خرابی تشک مبل را با بهترین فوم های باکیفیت مانند مموری فوم جایگزین کنیم تا به این ترتیب تشک ها مانند روز اول زیبا و قابل استفاده باشند.

برای مشاوره تعمیرات مبل با شماره 09102006753 تماس بگیرید

نکات مهمی که هنگام انتخاب تعمیرکار مبل باید به آنها توجه کنید:

  • قیمت تنها ملاک انتخاب شما نباشد. حتماً نمونه کارهای کارگاه تعمیر مبل را ببینید و توجه کنید که چه مقدار اصطلاحاً بار سوار مبل میکنند. (از لحاظ ابر و فوم و اسفنج)
  • از مراحل انجام کار عکس و تصویر داشته باشند. بررسی کنید که مبل رو کامل میشکافند و متریال فرسوده را پاکسازی میکنند. متاسفانه بعضیها حتی مبل را نمیشکافند و فقط تقویت سطحی میکنند و پارچه جدید را روی همان کار قبلی رویه کوبی میکنند.
  • چه برای تولید و چه تعمير توجه کنید که اگر بخواهید قبل از شروع همکاری یا در حین کار در محل کارگاه حضور داشته باشید مشکلی با حضور شما نداشته باشند یا اگر نمیتوانید حضوری در محل باشید، ایشان عکس یا فیلم از مراحل انجام کار برای شما ارسال کنند.
  • سوالات شما را با دقت و حوصله جواب بدهند و تخصص انجام تمامی مراحل کار تعمیر مبلمان رواداشته باشند.
  • اگر مبل دوخت یا لمسه تزئینی دارد تا زمانیکه شما نخواهید گروه تعمیرات حق حذف آنها را ندارد. مگر اینکه شما بخواهید آن دوخت ها و یا لمسه ها از روی مبل حذف شود.

قیمت تعمیرات مبل

قیمت تعمیر مبل به عوامل بسیاری وابسته است. با توجه به نوع ایراد و نوع متریال مصرفی قیمت های مختلفی جهت تعمیر مبلمان ارائه میشود. گاهی هزینه تعمیر مبل 400.000 تومان میباشد و گاهی برای تعمیر یک مبل باید مبالغی بیشتر حتی تا 20.000.000 تومان نیز هزینه کنیم. فراموش نکنید نوع مواد مصرفی بسیار اهمیت دارد. تفاوت کار انجام شده با اسفنج 20 کلیویی در مقایسه با اسفنج 35 کیلویی بسیار زیاد است.

کیفیت تعمیر نشیمن با فوم سرد شرکتی در مقایسه با فوم گرم کم نیست. گاهی حتی مشاهده شده برخی تعمیرکاران از پارچه های کهنه و دورانداختنی به جای اسفنج های مرغوب استفاده میکنند. اینگونه عوامل ممکن است سبب تعمیر مبل ارزان شود، ولی به هیچ عنوان به صرفه نیست و مبلمان در مدتی کوتاهی به حالت قبل از تعمیر و یا حتی بدتر از آن بازمیگردد.

شرکت خانه شیک یکی از بهترین شرکت های تعمیرات مبل در تهران و کرج میباشد و شما میتوانید مبلمان خود را برای تعمیر به این شرکت بسپارید

دکمه بازگشت به بالا