علم و سلامتکسب و کار ویژه

تست خیز ترین مباحث کنکور انسانی

1402 رشته انسانی موضوع این مقاله سایت است. شما باید بدانید در هر درسی از چه بخش هایی چه تعداد سوال طرح شده است. امسال کار را برای شما راحت کرده! چون در این مقاله، 1402 انسانی را آماده و منتشر کرده ایم. هر ساله سوالات کنکور از یک روند خاص پیروی می کند، پس بررسی 1402 انسانی، راهنمای خوب و دقیق برای برنامه ریزی و مطالعه خواهد بود. به همین دلیل در این مقاله، بودجه بندی کنکور رشته انسانی و سوالات کنکور انسانی ۱۴۰۰ را برای شما آماده کرده ایم!راستی مطمئن باشید که بودجه بندی کنکور دروس عمومی و نمونه سوال زبان دهم نوبت دوم هم از قلم نیفتاده و در این مقاله هست. پس با ما همراه باشید.

 

بودجه بندی رسمی کنکور 1402 انسانی

برای بررسی بودجه بندی موشکافانه کنکور 1402 انسانی ابتدا باید ببنیم بودجه بندی رسمی سازمان سنجش چگونه است؟ یعنی در دفترچه سوالات کنکور انسانی چه تعداد سوال مطرح می‌شود. سپس با توجه به کنکورهای برگزار شده به طور موشکافانه تعداد سوالات هرکدام از مباحث را به تفکیک مشخص میکنیم. پس ابتدا به جدول زیر نگاه کنید.

همانطور که گفتیم هر سال روند سوالات کنکور از روند تقریبا مشخصی پیروی می کند و اکثر مواقع، توجه طراحان کنکور به بعضی از فصل ها و مباحث بیشتر بوده است. بنابراین با بررسی سوالات کنکور های سال های قبل به راحتی می توانیم بودجه بندی کنکور 1402 و 1403 انسانی را تا 80% درست حدس بزنیم. با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله با مطالعه بودجه بندی موشکافانه کنکور 1402 و 1403 انسانی، مسیر تا کنکور را راحت تر طی کنید. ما این بودجه بندی کنکور را به صورت سال به سال و مبحث به مبحث نوشتیم تا برای شما کاربردی تر باشد.

بودجه بندی ریاضی کنکور 1402 انسانی

حالا می رسیم به بررسی بودجه بندی کنکور 1402 انسانی در درس ریاضی! این درس در کنکور رشته انسانی از اهمیت زیادی برخوردار است. چون این درس در بیشتر زیر گروه های رشته انسانی ضریب بالایی دارد. پس با استفاده از بودجه بندی کنکور 1402 انسانی در این درس، برای مطالعه این درس برنامه ریزی و هدف گذاری کنید تا بتوانید به راحتی درصد خوبی کسب کنید. همان طور که دیدید، آمار و احتمال و دنباله ها و تابع بیشترین تعداد سوال را به خود اختصاص می دهند. حدوداً نصف سوالات! پس اصلاً از این فصل ها غافل نشوید. جهت دانلود سوالات امتحان نهایی حسابان به سایت درس جت مراجعه نمایید.

بودجه بندی اقتصاد کنکور 1402 انسانی

با توجه به تغییرات کتاب درسی، اولین سری سوالات اقتصاد از کتاب درسی جدید در سال 1401 طرح شده است. بودجه بندی این سوالات بزودی در همین قسمت اضافه می‌شود.

بودجه بندی ادبیات اختصاصی کنکور انسانی 1402

فصل های این درس در سه کتاب ارائه شده که برای مطالعه آن ها، باید پیش نیازی درس ها را رعایت کنید. بنابراین سعی کنید در انتخاب فصل پیش نیازی را رعایت کنید تا مطالعه شما نتیجه بخش باشد. همان طور که در بودجه بندی کنکور 1402 انسانی در درس ادبیات اختصاصی دیدید، بیشتر توجه طراحان کنکور به مباحث موسیقی شعر و تاریخ ادبیات و سبک شناسی است. پس اصلاً از آن ها غافل نشوید.

بودجه بندی عربی اختصاصی کنکور انسانی 1402

یکی از تغییرهای بزرگ نظام قدیم و نظام جدید، همین درس عربی اختصاصی است. همان طور که می دانید، شما نظام جدیدی ها کل عربی عمومی و اختصاصی را در یک منبع می خوانید. پس تا حد زیادی کار شما راحت شده است. در بودجه بندی کنکور 1402 انسانی در درس عربی اختصاصی هم مانند عربی عمومی، بخش زیادی از سوالات را مبحث ترجمه به خود اختصاص داده است. پس حتماً تمرین و مطالعه برای ترجمه را جدی بگیرید. بخش بعدی تحلیل صرفی است که تعداد تست نسبتاً قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. برای این که به راحتی بتوانید مانند یک رتبه برتر این مباحث را یاد بگیرید، به روش مطالعه کنید!

بودجه بندی تاریخ کنکور انسانی 1402

علاقه اکثر بچه های انسانی به این درس، زیاد نیست چون در درس تاریخ با حجم زیادی از مطالب رو به رو هستند. پس بررسی بودجه بندی کنکور در این درس می تواند برای شما بسیار کاربردی باشد. با ما همراه باشید!

بودجه بندی جغرافیا کنکور 1402 انسانی

در بودجه بندی کنکور 1402 انسانی در درس جغرافیا هم می بینیم که بیشتر توجه طراح به دو سال یازدهم و دوازدهم است. تکرار می کنیم که اگر هدف شما قبولی در یکی از رشته های زیر گروه چهار رشته انسانی است، دو کتاب سال های یازدهم و دوازدهم را بیشتر مطالعه کنید.

بودجه بندی جامعه شناسی کنکور 1402 انسانی

در بررسی بودجه بندی کنکور در درس علوم اجتماعی، می بینیم که اکثر سوالات از دو سال یازدهم و دوازدهم طرح شده است. پس لازم است بیشتر انرژی و تمرکز خود را بر روی این دو کتاب بگذارید. نکته مهم این است که در قدم اول مطالعه، با تعاریف پایه ای که در کتاب علوم اجتماعی سال دهم گفته شده آشنا باشید. یعنی رعایت پیش نیاز!

بودجه بندی فلسفه و منطق کنکور 1402 انسانی

برای بررسی بودجه بندی کنکور 1402 انسانی در این درس هم به صورت درس به درس عمل کرده ایم. اکثر بچه های انسانی از مطالعه و سرمایه گذاری روی این درس ترس دارند و ما سعی کرده ایم با ارائه بودجه بندی کنکور برای این درس تا حدی کار شما را راحت کنیم. همان طور که می بینید، طرح سوال از منطق سال دهم و فلسفه یازدهم و دوازدهم، به صورت یکنواخت است و اگر هدف شما قبولی در رشته های زیر گروه یک، چهار و یا پنج است باید  برای هر سه کتاب وقت کافی بگذارید. البته روش درست مطالعه این درس در نتیجه شما بسیار تاثیر گذار است. پس رتبه برتر ها را یادبگیرید!

بودجه بندی روانشناسی کنکور انسانی 1402

اول بگم خسته نباشید که تا اینجای راه با ما آمدید.? بعد بریم سراغ درس جذاب روانشناسی!?

در اینجا می خواهیم بودجه بندی کنکور 1402 انسانی در درس روانشناسی را بررسی کنیم. اکثر شما به عشق قبولی در رشته روانشناسی وارد مسیر پر پیچ و خم کنکور انسانی شده اید. پس همین طور با عشق سعی کنید تقریباً روی همه مبحث های این درس مسلط شوید. با بررسی بودجه بندی کنکور برای این درس، متوجه می شوید که به جز دو مبحث معرفی روانشناسی و روانشناسی رشد، بقیه مباحث ارزش تستی یکسانی دارند. برای گرفتن بهترین نتیجه، باید اصول و روش‌های صحیح مطالعه هر درس را یاد بگیرید. تیم مشاورین دورخیز تمام اصول صحیح مطالعه، تست‌زنی و آزمون دادن را در پکیج فنون موفقیت در کنکور، به شما آموزش می‌دهد.

اهمیت بودجه بندی کنکور انسانی

اهمیت دروس و مباحث اونها در کنکور متفاوت هست. مثلا در درس ادبیات یکی از مباحث در کنکور 1 سوال و یکی از مباحث دیگه حدود 10 سوال داره. با اطلاع از این موارد میتونی زمان خودت رو روی مطالعه درسی که بیشترین تاثیر رو در نتیجه کنکور داره بذاری و اگه زمان کمی تا کنکور داری بعضی از دروس که فاقد اهمیت هستند رو حذف کنی.

لازمه آگاهی بودجه بندی کنکور انسانی

دومرحله‌ای بودن آزمون امسال هم نکته جالبیه که هم میشه به‌عنوان فرصت ازش استفاده کرد و هم ممکنه برات خوشایند نباشه. یه عده از داوطلبا نگرانِ استرس بیشترن ولی یه عده میگن اگه تو یه مرحله شرایط روحی یا جسمی نامساعدی پیش بیاد، تو مرحله بعد میشه جبرانش کرد. شاید پیدا کردن راه حل برای این موارد کارتون رو سخت‌تر کرده و حالا کاسه چه کنم چه کنم دست گرفتید. ولی خب مشورت رو برای همین روزها گذاشتن.

گره ای که میشه با دست باز کرد رو چرا با دندون باز کنی؟ درواقع در بحث کنکور هزارتا نکته ریز و درشت دیگه وجود داره که با دونستنش میتونی با کمترین میزان استرس، دوران کنکور رو سپری کنی و سربلند ازش خارج بشی. یکی از این نکته‌های مهم، تسلط روی اهمیت مباحث و اولویت‌بندی درس‌هاست. در ادامه بودجه بندی دروس رشته انسانی رو به صورت جداگانه برای مطالعه قراردادیم.

دکمه بازگشت به بالا