بین المللکسب و کار ویژه

شرایط حواله به انگلستان، چین، اروپا و آلمان چیست؟

حواله و انتقال پول به خارج از کشور فوری و کم هزینه

چنانچه قصد دارید تا پولی را به خارج از ایران ارسال کنید و به دنبال قیمت دلار در صرافی تورنتو هستید، باید با روش‌های حواله پول به خارج از کشور آشنایی کافی داشته باشید. امروزه بسیاری از افراد شخصی در اقوام، خانواده یا دوستان خود را می‌شناسند که خارج از ایران زندگی می‌کند و انتقال پول از ایران در موارد ضروری برای این افراد ممکن است نیاز شود. اما چطور می‌توان انتقال پول را انجام داد؟ روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد.

شما عزیزان می‌توانید از طریق سایت متا انتقال پول به سایر کشورها را به راحتی انجام دهید. سایت متا منابع و روش‌های مختلفی برای انتقال ارز دارد و تنها کافی است تا شماره کارت یا حساب فرد مورد نظر را ارسال کنید تا واریز به آن انجام شود. قیمت دلار کانادا نیز در این سایت به صورت لحظه ای آپدیت می شود.

روش ‌های انتقال پول به خارج کشور

خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی و سیستم پرداخت و انتقال پول در سطح جهان روش‌های متعددی برای حواله ارزی به خارج از کشور ایجاد شده است. یکی از قدیمی‌ترین روش‌های ارسال پول وسترن یونین است و روش‌های جدید مانند پی پال به تازگی برای خرید از سایت‌ های خارجی و انتقال پول ایجاد شده‌اند. هر کدام از این روش‌ها نکات مثبت و منفی خود را دارند که در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سیستم بانک سنتی

استفاده از سیستم بانکی سنتی برای ارسال یا انتقال وجه خارج از کشور همچنان یکی از امن‌ترین روش‌ها به شمار می‌رود. به این دلیل که بانک‌ها بدون هیچ واسطه این کار را انجام می‌دهند و این موضوع امنیت مبادله پول را افزایش می‌دهد. بانک‌ها برای نقل و انتقال پول کارمزد نیز دریافت می‌کنند که حدود 5 درصد است. از معایب این روش می‌توان به زمان طولانی انتقال پول اشاره کرد که می‌تواند از 1 الی 5 روز طول بکشد و بسیاری افراد این فرصت را ندارند.

پی پال Paypal

یکی دیگر از روش‌های رایج برای انتقال پول به خارج از کشور استفاده از پی پال است. پی پال یک سیستم پرداخت و انتقال ارز الکترونیکی است که در سراسر جهان خدمات ارائه می‌کند. در واقع پی پال بزرگ‌ترین درگاه بانکی بین المللی است. شما با اتصال حساب بانکی خود به پی پال و یا استفاده از حساب شخصی خود در پی پال به راحتی می‌توانید پرداخت خود را انجام دهید. استفاده از پی پال در داخل آمریکا رایگان است و در سایر کشورها حدود 9 درصد کارمزد دریافت می‌شود. از معایب این روش ارائه ندادن خدمات به کاربران ایرانی به دلیل تحریم‌ها و بالا بودن کارمزد و نوسان قیمت دلار کانادا در تورنتو است.

وسترن یونیون یا مانی گرام

اگر نیاز دارید تا در اسرع وقت به خارج از کشور پول انتقال دهید بدون شک باید یکی از دو روش وسترن یونیون یا مانی گرام را انتخاب کنید. برای انتقال پول با وسترن یونیون نیاز به ایجاد حساب در این شرکت ندارید اما هزینه انتقال از پی پال بیشتر است. از طرفی کیفیت ارائه شده برای خدمات نیز بالاتر است و انتقال پول بدون مشکل و سریع انجام خواهد شد. همچنین شما محدودیتی در تعداد تراکنش ندارید و می‌توانید بدون محدودیت پول ارسال کنید. البته باید مراقب کلاهبرداری و هک شدن حسابتان باشید چرا که این سیستم اطلاعات کمی از کاربران می‌خواهد و امنیت بالایی ندارد.

شرکت خدمات ارزی

شرکت خدمات ارزی یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای جابه جایی پول است و شما بدون دردسر توسط یک شرکت واسط، انتقال پول به خارج از کشور را انجام می‌دهید. حتی می توانید اقدام به ارسال پول به ایران نمایید. تنها باید در انتخاب شرکت مورد نظر خود دقت کنید تا اعتبار بالایی داشته باشد. بعد از پرداخت مبلغ مورد نظرتان به ریال شرکت مورد نظر با دریافت مبلغی به عنوان کارمزد پول را به خارج از کشور ارسال می‌کند. کارمزد دریافتی بسته به شرکت و زمان انتقال پول متفاوت است.

حواله پوند به انگلیس

ارسال حواله به انگلیس ، برای مقاصد مختلفی انجام می شود. همچنین برای این کار از شیوه های مختلفی مانند ارسال حواله سویفت، حواله مانی گرام یا حواله وسترن یونیون استفاده می شود. به دلیل تحریم هایی که علیه سیستم بانکی ایران وجود دارد، ارسال حواله به صورت مستقیم از بانک های ایرانی با استفاده از هیچ یک از روش های بالا امکان پذیر نیست. اما افرادی که نیاز به ارسال حواله به انگلیس یا حواله به چین یا هر کشور دیگری دارند، می توانند از خدمات صرافی متا بهره ببرند.

همان طور که اشاره شد، بانک های ایرانی تحریم هستند. پس امکان انتقال ارز از حساب های بانکی ایرانی به خارج از کشور وجود ندارد. اما بسیاری از افراد در ایران لازم دارند که به کشور های مختلف از جمله انگلستان پول بفرستند. افرادی که برای اعضای خانواده خود در این کشور پول ارسال می کنند، یا افرادی که علاقه به تحصیل در انگلستان دارند. یا ایرانیانی که از خدمات شرکت های انگلیسی استفاده می کنند یا قصد کار در انگلستان را دارند، نیاز به یک واسطه برای انجام پرداخت های ارزی خود دارند. ارسال حواله به انگلیس می تواند با ارز پوند، یورو یا دلار انجام شود. در ادامه به بررسی راه های حواله پوند به انگلیس، نرخ حواله پوند به انگلیس و انتقال پول از انگلیس به ایران می پردازیم.

نرخ حواله پوند به انگلیس

در هر کدام از شیوه های گفته شده در بالا نرخ حواله پوند به انگلیس متفاوت است. متاسفانه با نواسانات ارز، نمی توان به صورت دقیق تعیین کرد برای ارسال حواله به انگلیس چه کارمزدی باید پرداخت کرد. با این حال در صورت تمایل برای اطلاع از نرخ حواله پوند به انگلیس می توانید از پشتیبانی کمک بگیرید. سوال خود را در سایت به صورت تیکت ثبت کنید.

برای ارسال حواله یورو چه مواردی نیاز است؟

در زمان ارسال پول برای انگلیس به موارد زیر توجه کنید:

    حواله داخلی : حواله پوند سفید از داخل انگلستان ارسال می‌شود.

    مدت زمان کم: طی ۱ الی ۲ روز کاری حواله شما انجام می‌شود.

    ارسال به تمام بانک های انگلستان: ارسال به تمام بانک ها و موسسات مالی انگلستان

مراحل ارسال حواله پوند به انگلستان

1.گرفتن استعلام قیمت 2. تایید 3.ثبت نام 4. تحویل رسید

مدارک لازم برای ارسال حواله به انگلیس چیست؟

برای ارسال حواله پوند به انگلستان به Account Number و Sort Code نیاز دارید. در غیر این صورت باید یکی از موارد زیر را دارا باشید:

  • IBAN
  • Swift
  • Account Holder Name
  • Account Holder Address
  • Bank Address
دکمه بازگشت به بالا