عمومیکسب و کار ویژه

طراحی اپلیکیشن موبایل برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

تاثیر طراحی اپلیکیشن موبایل بر کسب و کارها

اپلیکیشن‌های موبایل درآمد هر کسب و کاری را افزایش می‌دهند و همچنین امروزه به بخشی ضروری از زندگی همه نیز تبدیل شده‌اند. امروزه مردم از اپلیکیشن‌ها برای انجام کارهایی بیشتر از صرفاً دریافت یا ارسال پیامک به کسی استفاده می‌کنند. این امر باعث شده است که مشاغل در هر اندازه از این روند پیروی کنند و یک استراتژی قدرتمند تلفن همراه برای جذب مشتریان بالقوه طراحی کنند. در واقع حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد از صاحبان مشاغل به خدمات توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل سفارشی برای کسب و کار خود علاقه نشان می‌دهند.

یک برنامه موبایل توسعه یافته خوب توسط بهترین شرکت توسعه نرم افزار می‌تواند کسب و کار شما را از سایر رقبا متمایز کند. افزودن ارزش به کسب و کارتان از طریق اپلیکیشن‌ها باعث می‌شود در بازار به رسمیت شناخته شوید و افراد بیشتری علاقه مند به استفاده از برنامه شما و یافتن اطلاعات در مورد کسب و کار شما باشند.

مزیت اصلی یک اپلیکیشن موبایل سفارشی این است که به نحوی عالی ارتباط با مشتری را بهبود می‌بخشد. هر به روز رسانی در مورد محصولات و خدمات سریع و مستقیم به دست مشتری می‌رسد. با استفاده از اپلیکیشن، کسب و کارتان می‌تواند بازخورد محصولات و خدمات را از طریق اپلیکیشن از مشتری دریافت کند و گام‌های مناسبی برای بهبود رضایت مشتری بردارید.

داده‌ها طلا هستند و اپلیکیشن‌های موبایل می‌توانند با جمع‌آوری داده‌ها در مورد مشتریان بالقوه جدید، به گسترش کسب‌وکار کمک کنند. این را می‌توان با کمک فرم‌ها و نظرسنجی‌ها در خود برنامه انجام داد. از این داده‌ها استفاده کنید و محصولات و خدمات خود را شخصی سازی کنید.

از طریق اپلیکیشن شما، مشتریان احتمالی شما مجبور نیستند یک کلمه کلیدی را در موتور جستجو تایپ کنند و نتایج جستجو را بررسی کنند. برنامه شما آنها را مستقیماً به سایت شما می‌برد یا آنها را به مکان فیزیکی کسب و کار شما هدایت می‌کند.

مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارها

امروزه فناوری همه بخش‌ها را در زندگی روزمره تسخیر کرده است. پیشرفت فناوری با راحتی بیشتر همراه است و به همین دلیل است که همه از آن استقبال می‌کنند. چندین دهه پیش، تنها چیزی که برای فروش محصولات و خدمات خود نیاز داشتید، یک فروشگاه فیزیکی بود و مردم یا با مراجعه فیزیکی به فروشگاه و یا از طریق تماس تلفنی سفارشات خود را انجام می‌دادند..

به تدریج ظهور اینترنت همه چیز را تغییر داد. با ظهور اینترنت، هر خرده فروشی که می‌خواست در تجارت بماند باید یک وب سایت کاربردی داشته باشد. در غیر این صورت کارشان تمام خواهد شد.

اکنون فناوری از وب سایت‌های دسکتاپ به اپلیکیشن‌های موبایل منتقل شده است، زیرا مردم اکنون بیشتر از طریق دستگاه‌های تلفن همراه به اینترنت دسترسی دارند تا از طریق لپ تاپ و رایانه شخصی. از آنجایی که شرکت‌ها در حال تسویه حساب با وب سایت‌های تلفن همراه بودند، ظهور گوشی‌های هوشمند بار دیگر سطح آن را بالا برد. در حال حاضر داشتن یک وب سایت کافی نیست و برای تضمین راحتی مشتریان خود به یک اپلیکیشن موبایل نیز نیاز دارید.

دنیا دیوانه اپلیکیشن‌های موبایل است، زیرا چندین مزیت به آن متصل است. به همین دلیل است که توسعه و طراحی اپلیکیشن به داغ‌ترین تجارت در حال حاضر تبدیل شده است. تقاضای زیاد برای اپلیکیشن‌های موبایل منجر به ظهور چندین شرکت توسعه دهنده اپلیکیشن شده است.

جای تعجب نیست که توسعه دهندگان برنامه‌های آموزش دیده در حال حاضر بسیار مورد توجه شرکت‌های توسعه برنامه هستند و آنها نسبتاً بالاتر از سایر حرفه ای ها به آنها دستمزد می‌دهند. برخی از مزایای مقاومت ناپذیر برنامه‌های تلفن همراه در زیر بیان شده است.

با یک برنامه کاربردی تلفن همراه، از ترافیک منظم مطمئن هستید. بازدید مشتریان از وب سایت شما را تسهیل می‌کند. از آنجایی که مشتریان فقط روی برنامه ضربه نمی‌زنند، زمانی که می‌خواهند محصول یا خدماتی را سفارش دهند روی آن ضربه می‌زنند، یک برنامه کاربردی با نرخ تبدیل بالاتری ترافیک را جذب می‌کند.

ویژگی‌های بسیار مهم دیگری نیز وجود دارد که یک اپلیکیشن موبایل را به آن چیزی که هست تبدیل می‌کند. بدون برخی از این ویژگی‌ها، ممکن است نتوانید بهترین نتایج را از برنامه تلفن همراه خود بگیرید.

بازخورد سریع

هر برنامه تلفن همراه باید یک ویژگی بازخورد سریع داشته باشد. این می‌تواند یک پیوند یا دکمه‌ای باشد که یک الگوی ایمیل خالی یا یک الگوی پیام ساده را باز می‌کند. این کار باعث می‌شود تا مشتریان شما به راحتی نظرات خود را ارسال کنند. هرچه ارسال بازخورد برای کاربران برنامه شما آسان‌تر باشد، احتمال دارد بازخورد بیشتری دریافت کنید و این به نفع شما نیست که بازخوردها را از دست بدهید، زیرا بهترین ایده‌ها معمولاً از بازخورد مشتریان گرفته می‌شود.

دکمه اشتراک گذاری

شما باید یک دکمه اشتراک گذاری ایجاد کنید و همچنین برنامه خود را با تمام رسانه‌های اجتماعی محبوب ادغام کنید. این امر باعث می‌شود کاربران برنامه تلفن همراه شما به راحتی تبلیغ یا سایر محتوای وب شما را از طریق تمام رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. هرچه اشتراک گذاری محتوای خود آسان‌تر باشد، کاربران بیشتری آن را به اشتراک خواهند گذاشت و اشتراک گذاری نمی‌تواند ساده‌تر از استفاده از دکمه اشتراک گذاری باشد.

تجزیه و تحلیل

این ویژگی به شما کمک می‌کند تا آمار لازم برنامه خود را پیگیری کنید. گزارش تجزیه و تحلیل‌ها شما را راهنمایی می‌کند که چگونه برنامه خود را ارتقا دهید. همچنین به شما کمک می‌کند ویژگی‌هایی را که ترافیک را جذب می‌کنند و ویژگی‌هایی که فقط زائد هستند، تعیین کنید.

جستجو و فیلترها

اگر لیست بلندبالایی از خدمات و محصولات دارید، ممکن است برای مشتریان سخت باشد که قبل از اینکه بتوانند چیزی را که به دنبال آن هستند، جستجو کنند. فقط تعداد بسیار کمی از مشتریان چنین صبر و حوصله‌ای خواهند داشت. بهتر است ویژگی جستجو و فیلتر را در اپلیکیشن موبایل خود قرار دهید. به طوری که به جای پیمایش، مشتریان فقط می‌توانند آنچه را که می‌خواهند با فیلترها توصیف کنند و در آن جستجو کنند.

امنیت

بدون وجود این ویژگی، همه ویژگی‌های دیگر بی فایده هستند، زیرا اگر اطلاعات محرمانه هر کاربر به بیرون درز کند و او متوجه شود از برنامه شماست، می‌تواند از شما شکایت کند که می‌تواند سود شما را از بین ببرد. بنابراین هنگام توسعه برنامه شما، امنیت باید از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

ارتباط آسان

با طراحی سایت، اپلیکیشن اندروید و ios، ارتباط و تعامل بین شما و مشتریانتان آسان‌تر و سریع‌تر خواهد بود. اپلیکیشن موبایل آنقدر راحتی دارد که اگر سریع با توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل خود صحبت نکنید، مشتریان شما را برای رقبایتان که قبلاً یک اپلیکیشن کاربردی دارند، ترک خواهند کرد. چه کسی راحتی را دوست ندارد؟

اگر تا به اینجای کار به این نتیجه رسیده‌اید که کسب و کار شما نیز به یک اپلیکیشن موبایل نیاز دارد، می‌توانید از خدمات طراحی اپلیکیشن موبایل اَپمون استفاده نمائید.

ساخت اپلیکیشن حرفه ای مناسب چه کسب و کار هایی است؟

براساس آمار در حال حاضر 6.4 میلیارد نفر در سراسر جهان از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند این در حالی است که بیشترین میزان استفاده مربوط به اپلیکیشن ها است.

این پیشرفت روزافزون در فضای کسب‌وکار ها تغییرات بزرگی را ایجاد کرده است؛ اپلیکیشن های موبایل امکانات بسیار زیادی را برای کاربران فراهم کرده‌اند بنابراین همگام بودن یک کسب‌وکار با تکنولوژی یکی مهم‌ترین ضرورت‌ها برای ارتباط بیشتر با مشتریان و کاربران اینترنت است.

مزایای استفاده از اپلیکیشن موبایل

·         افزایش ارتباط با مشتریان

بی شک بهره‌گیری از اپلیکیشن‌های هوشمند برای کسب و کارهای امروزی می‌تواند به شکل هوشمندانه‌ای ارتباط با مشتریان را افزایش دهد. طراحی اپلیکیشن مناسب می‌تواند همیشه کسب و کار‌تان را در ذهن مشتریان یادآوری کند. اگر بخواهید ارتباط مناسب و دوسویه‌ای با مشتریان خود داشته باشید بهتر است به دنبال ساخت اپلیکیشن باشید.

·         سبقت از رقبا

یکی از راه‌های تمایز کسب و کارتان با رقبا در این است که یک اپلیکیشن اختصاصی طراحی کنید. اگر دارای فروشگاه هستید می‌توانید با طراحی اپلیکیشن فروشگاهی به مشتریان خود این امکان را بدهید که در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون دغدغه به محصولات فروشگاه شما دسترسی پیدا کنند.

·         کاهش هزینه‌های تبلیغات

زمانی که یک کسب و کار به شکل اصولی بخواهد کسب و کار خود را به دیگران بشناساند، اگر از شیوه های تبلیغات سنتی نظیر چاپ کاتالوگ و ارائه بنر استفاده نماید هزینه زیادی در این زمینه خرج خواهد کرد؛ اما طراحی اپلیکیشن به مدیران تجاری این امکان را می‌دهد که با یک هزینه معقول بتوانند مدیریت بهتری بر روی هزینه‌های شرکت داشته باشند.

·         افزایش فروش خدمات و محصولات

طراحی اپلیکیشن موبایل به شکل استاندارد و هوشمندانه این امکان را به مدیران کسب و کار می‌دهد که بتوانند محصولات و خدمات خود را در بستر اینترنت به مشتریان ارائه دهند.

وجود یک نرم افزار هوشمند به‌نوبه‌ی خود می‌توان باعث افزایش دسترسی کاربران به محصولات و خدمات یک  کسب و کار و در نتیجه افزایش درآمد شود.

ساخت اپلیکیشن حرفه ای مناسب چه کسب و کارهایی است؟

مزایای طراحی و ساخت اپلیکیشن برای صاحبان کسب و کار بسیار زیاد است، در هر صورت برای اتخاذ بهترین تصمیم باید نوع کسب و کار و پرسونای مشتری را مورد بررسی قرار دهید، اگر مشتریان فعلی و بالقوه شما برای دستیابی به اطلاعات و خدمات از اینترنت استفاده می کنند، طراحی اپلیکیشن بهترین کانال انتخابی برای ارتباط موثر با مشتریان محسوب می شود. در ادامه 5 اپلیکیشن موفق در حوزه های مختلف کسب و کار را معرفی میکنیم تا با توجه به بستر کاری خود تصمیم بگیرید

اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی

امروزه بسیاری از افراد بیشتر کالا ها و خدمات مورد نیاز خود را به صورت آنلاین سفارش می دهند، علت این انتخاب راحتی و آسانی این شیوه از خرید است. جالب است بدانید طبق آمار، اپلیکیشن ها بهترین انتخاب برای خرید اینترنتی محسوب می شوند. در مجموع فرقی نمی کند چه محصول یا خدماتی ارائه می دهید طراحی و ساخت اپلیکیشن فروشگاهی باعث افزایش فروش و ارتباط بیشتر با مشتریان می شود.

اپلیکیشن رستورانی و فست و فود

اکثر مردم خرید آنلاین را نسبت به خرید سنتی بیشتر می‌پسندند. مخصوصا در عصر تکنولوژی که زمان اهمیت فوق‌العاده‌ای برای افراد دارد و اکثر مردم ترجیح می‌دهند به جای ماندن در صف های طولانی، از قبل غذا را سفارش داده و در تایم مشخصی سفارش خود را دریافت کنند. این روزها اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا در لیست محبوب ترین اپلیکیشن ها قرار دارد. جذب مشتریان دائمی و وفادار از مهمترین نکات یک بازاریابی حرفه‌ای است، با طراحی اپلیکیشن رستوران یک ارتباط دائمی و رایگان با مشتریان برقرار می شود.

اپلیکیشن خدمات پزشکی

این روزها افراد مشغله های زیادی دارند و به همین دلیل تمایل دارند بسیاری از کارهای خود را به صورت آنلاین انجام دهند. خدمات آنلاین پزشکی از جمله مواردی است که در شرایط حال حاضر بسیار مهم است. طراحی و ساخت اپلیکیشن پزشکی مرجع مناسبی برای اطلاع‌رسانی، نوبت‌دهی و برقراری ارتباط با بیماران است. این پلتفرم فرصت بسیاری خوبی را برای بهبود روند و ارائه خدمات درمانی و پزشکی ایجاد کرده است..

به‌عنوان مثال برخی از برنامه‌های این اپلیکیشن برای نظارت از راه دور بیمار طراحی‌شده است تا میزان پذیرش در بیمارستان را کاهش دهند، اما همچنان بر ارتباط پزشک و بیمار تمرکز دارند.

اپلیکیشن تاکسی اینترنتی

حمل و نقل نقش خیلی مهمی در زندگی ما دارد با پیشرفت تکنولوژی همه افراد می توانند از سرویس‌های حمل و نقل آنلاین برای جابجایی بار و مسافر استفاده کنند. مزایای تاکسی آنلاین نسبت به تاکسی های تلفنی و سنتی قابل مقایسه نیست، یکی از مهمترین معایب سرویس حمل و نقل سنتی عدم شفافیت و بالا بودن هزینه ها بود. اما در حال حاضر اپلیکیشن های تاکسی اینترنتی با بررسی نیاز های مخاطب بهترین خدمات را ارائه می دهند تا آسایش و رفاه را برای آنها به ارمغان بیاورند.

اپلیکیشن گردشگری

صنعت جهانگردی به دلیل اینترنت، فناوری اطلاعات و صنعت ارتباطات از راه دور، دستخوش تغییرات بزرگی شده است. امروزه صنعت گردشگری و توریست یکی از ارکان مهم اقتصادی هر کشوری محسوب می‌شود. زیرا صنعت مسافرت یکی از سریعترین صنایع در جهان است که سالانه به میلیون‌ها نفر خدمات ارائه می‌دهد. خدماتی مانند رزرو بلیط پرواز، رزرو هتل، یافتن مکان‌هایی برای بازدید، رستوران ها و سرگرمی های محلی از دلایل طراحی و ساخت اپلیکیشن‌ گردشگری و توریستی است.

دکمه بازگشت به بالا