علم و سلامتکسب و کار ویژه

آیا پنکک را می توان دوسال استفاده کرد؟

روش تشخیص لوازم آرایش فاسد را می‌دانید؟ آیا می‌دانید استفاده از لوازم آرایش تاریخ مصرف گذشته چه عوارضی برای پوست شما خواهد داشت؟ در این مقاله از مو تن رو می‌خواهیم با شما در مورد روش تشخیص فاسد بودن انواع لوازم آرایشی صحبت کنیم و به شما بگوییم در صورت استفاده از لوازم آرایش تاریخ مصرف گذشته چه مشکلاتی ممکن است برای شما و سلامت پوستتان پیش بیاید. پس اگر این مسئله برایتان مهم است تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

قیمت پنکیک لاکچری کوین چقدر است؟قیمت فروش منصفانه این محصول در فروشگاه بیز پلاس، 210000 تومان می‌ باشد که شامل تخفیف 11 درصدی شده است.

نشانه های فاسد شدن لوازم آرایشی چیست؟

استفاده از لوازم آرایشی که فاسد شده‌اند و تاریخ مصرف آن‌ها گذشته، عوارض زیادی برای سلامت پوست دارد. اما شاید بپرسید اصلا چگونه متوجه شویم لوازم آرایشی ما فاسد شده‌اند؟ در اینجا ما می‌خواهیم نشانه‌های فاسد شدن لوازم آرایشی را به شما بگوییم. علائم لوازم آرایشی فاسد عبارتند از:

تغییر رنگ لوازم آرایشی

یکی از نشانه‌های فاسد شدن لوازم آرایشی تغییر رنگ آن هاست. مثلا اگر دیدید کرم پودرتان تغییر رنگ داده و رنگ آن شبیه روزهای اولش نیست، بدانید فاسد شده و نباید از آن استفاده کرد. بیشتر کرم پودرها، کرم های درمانی، ضد آفتاب ها و … بعد از اتمام تاریخ مصرف، تغییر رنگ داده و استفاده از آن‌ها مجاز نیست.

تغییر بافت لوازم آرایشی

یکی دیگر از راه‌های تشخیص لوازم آرایش فاسد، مشاهده تغییراتی در بافت محصول است. برای تشخیص تغییر در بافت کافیست محتویات لوازم آرایش مورد نظرتان را لمس کنید. مثلا کمی از رژلب و یا کرم پودرتان را روی انگشت خود بریزید و با دو انگشت بافت آن را با دقت لمس کنید. اگر احساس کردید که بافت آن لیز یا سر شده، بدانید که قطعا فاسد شده و به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید.

تغییر بوی محصولات آرایشی

یکی دیگر از نشانه‌های فاسد شدن لوازم آرایشی، تغییر بوی آن هاست. تغییر بو یک نشانه بارز فاسد شدن لوازم آرایشی می‌باشد. برای تشخیص فاسد بودن وسیله مورد نظرتان کافیست آن را بو کنید و بدانید محصولات آرایشی فاسد شده دارای بوی تند و نامطبوعی هستند.

عوارض استفاده از لوازم آرایش فاسد

شاید بپرسید آیا استفاده از لوازم آرایش فاسد شده و تاریخ مصرف گذشته عوارضی برای پوست ما دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بله، تاریخ انقضای محصولات آرایشی خیلی مهم است و استفاده از مواد آرایشی فاسد و تاریخ گذشته سبب بروز مشکلات زیادی برای سلامت پوست شما خواهد شد. از مشکلاتی که در اثر استفاده از لوازم آرایش فاسد ممکن برای شما ایجاد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تیرگی و کدری پوست

پوست شفاف و زیبا یکی از مسائلی است که روی زیبایی صورت نقش مهمی دارد. ترکیبات و مواد استفاده شده در لوازم آرایشی تاثیر بسیار زیادی بر سلامت و زیبایی پوست شما دارند. پس در انتخاب و استفاده از مواد آرایشی دقت کنید چون اگر کیفیت لوازم آرایشی مورد استفاده شما پایین باشد، می‌تواند باعث کدر شدن پوست صورت شما شود. پس اگر نمی‌خواهید پوستتان تیره و کدر شود، استفاده از محصولات آرایشی فاسد را کنار بگذارید.

التهابات پوستی

لوازم آرایشی تاریخ مصرف گذشته و فاسد دچار تغییر در ساختار خود می‌شوند و به خاطر تفکیک مولکول‌های خود باعث بروز التهاباتی روی پوست شما خواهند شد. استفاده از مواد آرایشی فاسد، موجب التهاب (دراماتیت تماسی) شده و قرمزی، برآمدگی، خارش، تاول و ورم کردگی از جمله مشکلاتی است که روی پوست شما خودنمایی خواهد کرد.

جوش و آکنه و انواع عفونت های پوستی

یکی دیگر از مشکلاتی که بر اثر استفاده از لوازم آرایشی فاسد ممکن است روی پوست شما ایجاد شود، بروز انواع جوش های زیرپوستی، جوش سرسیاه، چرکی و … است. پس برای نجات پوستتان از شر جوش، حتما به تاریخ مصرف محصولات آرایشی دقت کنید.

حساسیت های پوستی و چشمی

حساسیت پوستی و عفونت‌های چشمی یکی دیگر از عوارض استفاده از لوازم آرایش فاسد است. اگر از ریمل، سایه یا مداد چشم تاریخ مصرف گذشته استفاده کنید ممکن است چشمانتان دچار حساسیت و عفونت شوند.

تشخیص کرم پودر تاریخ گذشته

تا به اینجای مقاله با نشانه‌های فاسد شدن لوازم آرایشی و عوارض استفاده از محصولات فاسد آشنا شدید. حالا به سراغ روش تشخیص لوازم آرایش فاسد می‌رویم. اولین محصولی که می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، است چون کرم پودر فرانسوی اصل یکی از پرمصرف‌ترین لوازم آرایشی زنان و دختران است که به کمک آن لک‌ها و جای جوش‌های خود را می‌پوشانند. گرچه کرم پودر می‌تواند پوست شما را یکدست و بدون لک کند اما کرم پودر فاسد حودش می‌تواند لک‌های وحشتناکی را برای پوست صورت شما به همراه آورد. پس مراقب باشید از کرم پودر تاریخ گذشته استفاده نکنید. از نشانه‌های فاسد شدن کرم پودر می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • هرگونه تغییر رنگ در کرم پودر
  • ایجاد بوی بد در کرم
  • غلیظ شدن کرم پودر
  • سر و لیز شدن بافت کرم پودر

تشخیص سایه چشم فاسد

شاید فکر کنید که از فاسد شدن در امان است و این محصول آرایشی اصلا دچار فساد نمی‌شود. اما باید بگوییم که اینطور نیست. در کل دو نوع سایه در بازار موجود است:

  1. سایه‌ چشم‌های کرمی
  2. سایه چشم‌های پودری

در مورد فاسد شدن این دو نوع سایه چشم باید بگوییم که سایه‌های کرمی به دلیل رشد سریع‌ باکتری، خیلی زودتر از مدل‌های پودری فاسد می‌شوند. برای تشخیص فاسد شدن سایه‌ چشم کافیست آن را با یک سایه چشم سالم مقایسه کنید. مشاهده هر گونه تغییر در رنگ و بوی سایه، نشانه فاسد شدن آن است. یکی دیگر از علائمی که می‌تواند به شما هشدار دهد که سایه چشمتان فاسد شده، قرمز و حساس شدن پوست پلک است. بطور کلی باید بگوییم مدت زمان استفاده از سایه‌ چشم کرمی ۳ ماه و مدت استفاده از سایه‌ چشم پودری یک تا دو سال می‌باشد.

تشخیص پنکیک فاسد

یکی دیگر از لوازم آرایشی که خیلی از افراد فکر می‌کنند تاریخ انقضا ندارد و فاسد نمی‌شود، است. در صورتی که این باور اشتباه بوده و باید گفت پنکیک هم دچار فساد می‌شود. لازم است این نکته مهم را هم بدانید که سرعت فاسد شدن پنکیک‌های گیاهی بیشتر می‌باشد چون از رطوبت بیشتری در آن‌ها استفاده شده است. نشانه‌های فاسد شدن پنکیک عبارتند از:

  • تغییر رنگ
  • تغییر بو
  • از دست دادن حالت نرم پنکیک

برس های آرایشی هم فاسد می شوند

بله برس‌های آرایشی هم فاسد می‌شوند! می‌دانید دلیل فاسد شدن چیست؟ دلیل فاسد شدن این لوازم این است که وقتی شما آرایش می‌کنید و کرم پودر یا رژگونه را با برس آرایشی روی صورت میمالید، چربی رژگونه و کرم در لابلای موهای برس به دام خواهد افتاد و در طول زمان سبب فاسد شدن برس آرایشی خواهد شد.

برس های آرایشی را بهتر است که ماهی یکبار با آب ولرم و یک مایع شستشوی ملایم بشویید و اجازه دهید بعد از شستن کاملا خشک شود. به این ترتیب باکتری هایی که داخل براش مانده‌اند، از بین خواهند رفت. هر گاه مشاهده کردید که براش تغییر شکل داده و یا موهای آن شروع به ریختن کرده است، وقتش رسیده که براشتان را تعویض کنید. قیمت کرم لاکچری کوین فرانسوی به نسبت خصوصیاتی که دارد بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

دکمه بازگشت به بالا