عمومیکسب و کار ویژه

از کجا بفهمیم تسبیح اصل است

تسبیح شاه مقصود یکی از معروفترین و بهترین مدل های تسبیح برای علاقه مندان به این مجموعه می باشد. خاصیت سنگ شاه مقصود اینست که هرچه بیشتر از آن استفاده شود گرانبها تر شده و شفافیت و زیبایی آن بیشتر می شود و این یک ویژگی خارق العاده می باشد در واقع اگر شما از این تسبیح استفاده کنید به مرور زمان یک تسبیح به مراتب گرانتر و براق تر خواهید داشت.

تسبیح شاه مقصود در میان مسلمانان محبوبیت خاصی دارد. شاه مقصود نام سنگی است سبز و زرد رنگ که از محبوبیت خاصی در میان افراد برخوردار است. مصرف این سنگ بیشتر در ساخت تسبیح و انگشتر است. زیبایی به خصوص سنگ شاه مقصود تنها ویژگی مثبت آن نیست، خواص معنوی سنگ و تسبیح و شاه مقصود باعث شده است اقبال افراد علاقه‌مند به این سنگ افزایش پیدا کند. قیمت تسبیح کهربا اصل هم در کنار تسبیح شاه مقصود مبلغ نسبتا بالایی است.

همه چیز نو و آکبند آن خوب است اما در اینجا قضیه برعکس است! تسبیح شاه مقصود هرچه بیشتر کار کرده باشد گران تر و با ارزش تر می شود و این به دلیل خاصیت سنگ شاه مقصود است! سنگ شاه مقصود هرچه بیشتر دست بخورد براق تر می شود و هرچه براق تر شود زیباتر و به تبع آن گران تر خرید و فروش می شود! تسبیح شاه مقصود اصلی معمولا به رنگ های زرد، سبز، زیتونی، نباتی، قرمز، مشکی، یافت می شود. لازم به ذکر است که گران ترین نوع شاه مقصود رنگ زرد خوش رنگ آن می باشد.

نحوه تشخیص اصل بودن تسبیح شاه مقصود:

تسبیح شاه مقصود یکی از محبوب ترین سنگ ها در بین تسبیح های سنگی است که در بازار موجود می باشد، و معمولا هر زمان تقاضا زیاد بشود، تقلب هم در آن شاخه به همان میزان زیاد خواهد شد، مخصوصا اینکه جنس مرغوب و اصل این سنگ، ارزشمند و کم یاب نیز می باشد. تسبیح شاه مقصود اصل برای معادن مختلف کشور افغانستان می باشد که رنگ های متفاوتی دارد. اینکه برخی می گویند شاه مقصود اصل زرد است یشاه مقصود اصل فقط سبز است یا فقط انگوری است تفکر اشتباهی است که میان مردم رایج شده است. شاه مقصود چندین رنگ مشخص دارد و تمام این رنگ ها هم همگی اصل افغانی هستند.

رنگ های شاه مقصود عبارتند از زرد، سبز، قرمز، نباتی، مشکی، زیتونی در بین رنگ های بالا سنگ شاه مقصود زرد اصل، از همه با ارزش تر و گران تر و کمیاب تر میباشد و درست به همین خاطر است که تسبیح شاه مقصود زرد در انواع و اقسام مختلفی در بازار عرضه می شود تا زمینه تقلب و کلاه برداری برای سود جویان فراهم شود. تسبیح شاه مقصود یکی از اصیل‌ترین تسبیح‌های قدیمی است که طرفداران زیادی در سرتاسر خاورمیانه و کشورهای مذهبی دارد. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی گالری سلامی به این پرسش پاسخ می‌دهیم چگونه تسبیح شاه مقصود اصل را بشناسیم؟ و همچنین شما را با جنس، ویژگی‌ها و خواص تسبیح شاه مقصود اصل آشنا می‌کنیم. بنابراین اگر قصد دارید اقدام به مورد نظر خود نمایید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

How do we know that the rosary is original

سنگ شاه مقصود چیست؟

این دسته از سنگ‌های زینتی عموماً به رنگ سبز و زرد یافت شده و از محبوبیت بالایی نزد ایرانیان برخوردار هستند. بر سطح بیرونی این کانی‌ها نقاط تیره‌رنگی وجود دارد که باعث می‌شود شبیه پوست مار به نظر برسد. از این سنگ‌ها برای ساخت انواع جواهرات مانند دستبند و انگشتر و نیز تسبیح استفاده می‌کنند. سنگ شاه مقصود افغان از کوه‌های موجود در حاشیۀ قندهار افغانستان استخراج می‌شود و از خواص مادی و معنوی بسیار زیادی چون تقویت سیستم ایمنی بدن، تقویت فشار خون، ایجاد آرامش و… برخوردار است.

تاریخچه سنگ شاه مقصود افغان

دربارۀ این سنگ روایت جالبی وجود دارد. در گذشته، که کشور افغانستان کنونی از اراضی سرزمین پهناور ایران محسوب می‌شد، شخصی به نام شاه مسعود یا شاه مقصود فرمان‌روایی بر این بخش را تحت اختیار خود داشت. او در زمان حکومت خود فعالیت‌های مثبت فراوانی را به انجام رساند. یکی از این کارها تعمیر مرقد امام‌زاده‌ای به نام شاه آقا و ساخت مرقدی در بالای آن آرامگاه بود. شاه مقصود با این کار آبادی زیادی را برای آن منطقه به ارمغان آورد. از آن زمان به بعد سنگ‌هایی را که از کوهستان‌های مجاور آن مرقد به استخراج می‌رسید، سنگ شاه مسعود نام نهادند، که در گذر زمان سنگ شاه مقصود نام گرفت.

تسبیح شاه مقصود چیست؟

تسبیح شاه مقصود، یکی از تسبیح‌های معروف و قدیمی در افغانستان و ایران است. این تسبیح به خاطر طولانی بودن و تعداد غله‌های بسیار شناخته می‌شود. تسبیح شاه مقصود معمولاً حاوی ۱۰۱ غله است. تسبیح شاه مقصود از سنگ‌های سرپانتین تهیه می‌شود. این تسبیح‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی در دسترس هستند. تسبیح شاه مقصود معمولاً با دست‌کاری دقیق و هنرمندانه تهیه شده و در برخی موارد دارای نقوش و طرح‌های متفاوتی است.

تسبیح شاه مقصود به‌عنوان یک عنصر مذهبی و فرهنگی، همچنان در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تسبیح علاوه‌بر استفاده در مناسبت‌های مذهبی، ممکن است به‌عنوان یک زیور و آیینه‌ای از زیبایی‌شناسی و هنر استفاده شود. از آن‌جایی که نمونه‌های شیشه‌ای و بدلی این سنگ از سرپانتین شفاف در ابعاد کوچک ساخته می‌شوند، تشخیص این‌که شاه مقصود اصل کدام است، کار ساده‌ای نیست. اما برای این‌که بتوانید این سنگی زینتی را از گونۀ تقلبی آن تشخیص دهید، لازم است دو نکته را در نظر بگیرید:

مهره‌های تسبیح شاه مقصود باید وزن مناسبی نسبت به حجم خود داشته باشند!

اگر رزین مصنوعی و بدلی باشد، نسبت به حجم خود سبک‌تر بوده و وزن آن حتی از نصف سرپانتین هم کمتر خواهد بود.

تسبیح شاه مقصود اصل دارای ناخالصی است!

این یکی از روش‌ها عالی برای تشخیص اصل بودن تسبیح است؛ اما اگر نمونه‌های بسیار شفاف سرپانتین در ساخت تسبیح به کار رفته باشد، تشخیص بسیار سخت خواهد شد. به‌طورکلی، سنگ شاه مقصود اصل دارای ناخالصی‌هایی است که آن را طبیعی جلوه می‌دهد، اما بهتر است زیاد روی شفاف بودن یا نبودن آن وسواس به خرج ندهید.

جنس تسبیح شاه مقصود افغان

تسبیح شاه مقصود معمولاً از مواد سنگ‌های سرپانتین تهیه می‌شود. در اکثر موارد، این تسبیح‌ها از سنگ‌های سرپانتین، صدف، سنگ‌های قیمتی و نیز از جواهرات مانند زمرد، روبی و الماس ساخته می‌شوند. همچنین، برخی تسبیح‌های شاه مقصود دارای نقوش و طرح‌های مختلفی هستند که با استفاده از تکنیک‌های دست‌کاری و هنرمندی روی آنها ایجاد می‌شوند. جنس تسبیح شاه مقصود می‌تواند بسته به سلیقه و ترجیحات شما و نیز قابلیت‌های مالی شما متفاوت باشد. برخی از تسبیح‌ها با استفاده از مواد گران‌بها و قیمتی تهیه می‌شوند و بنابراین قیمت آنها بالاتر است؛ در حالی که تسبیح‌های دیگر از مواد ساده‌تر و ارزانتری ساخته می‌شوند.

معرفی سنگ شاه مقصود زرد اصل

یکی از رنگ‌های محبوب سنگ زینتی شاه مقصود، زرد است که طرفداران بسیاری را در میان اقشار گوناگون به خود اختصاص می‌دهد. این سنگ را معمولاً در ساخت انگشتر و تسبیح مورد استفاده قرار می‌دهند و در کنار زیبایی منحصربه‌فردی که دارد، از خواص مادی و معنوی بسیاری نیز برخوردار است. شاه مقصود زرد می‌تواند انرژی‌های زیان‌آور را دفع کرده و قوای جسمانی را افزایش دهد. از مهم‌ترین خواصی که برای این دسته از سنگ‌های زینتی ذکر کرده‌اند می‌توان به جذب انرژی‌های مثبت و دفع انرژی‌های منفی اشاره کرد. این جذب و دفع تأثیرات روانی بسیار مثبتی برای فرد به ارمغان آورده و می‌تواند تمامی بخش‌های بدن ازجمله واحدهای اعصاب و روان را با یکدیگر هماهنگ سازد.

خواص تسبیح شاه مقصود زرد در روایات

بعد از پاسخ به سؤال چگونه تسبیح شاه مقصود اصل را بشناسیم؟ بهتر است با خواص این تسبیح آشنا شوید. در روایات اسلامی، تسبیح شاه مقصود خواص و فضیلت‌های مختلفی دارد که به آن نسبت داده می‌شود. اما مهم است بدانید که این خواص بیشتر به خصوصیات عبادی و معنوی این تسبیح برمی‌گردد و خود تسبیح به‌عنوان یک اداه مذهبی، تأثیر خاص و مستقلی بر طبیعت واقعی ندارد. در ادامه به برخی از خواص مذکور در روایات درباره تسبیح شاه مقصود اشاره می‌کنیم: استفاده از تسبیح شاه مقصود طبق روایات، به تقویت ارتباط درونی و اجتماعی فرد با خداوند کمک می‌کند. یادآوری نام‌ها و صفات الهی و تکرار آن‌ها باعث می‌شود فرد به سمت خداوند متمرکز شود و روحانیت خود را تقویت کند.

تسبیح شاه مقصود درون فرد را آرامش بخشیده و به ایجاد حالت ذهنی آرام و تسکین دهنده کمک می‌کند. تکرار ذکر و دعاهای خوانده شده به صورت مداوم، ذهن را پاکسازی و از استرس و نگرانی‌های روزمره آزاد می‌کند. معتقد است که استفاده از تسبیح شاه مقصود، روح و نفس انسان را تصفیه کرده و از خصلت‌ها و رفتارهای ناسالم و غیرمطلوب دور نگه می‌دارد. این تسبیح به عنوان وسیله‌ای برای پاکسازی و تذهیب روحی شناخته می‌شود. در برخی روایات ذکر شده است که استفاده از تسبیح شاه مقصود در دنیا و آخرت برکت و پاداشی بزرگ دارد به همراه دارد. به عنوان مثال، ذکر هر یک از غله‌ها در تسبیح شاه مقصود معادل انجام صد حجّت و مناجات است.

دکمه بازگشت به بالا