عمومیکسب و کار ویژه

بایسکشوال چیست

بایسکشوال چیست؟

در گذشته بسیاری از مفاهیم برای افراد نامفهوم بود که این مورد به دلایل مختلفی هم مرتبط می‌شد. خوشبختانه در حال حاضر به دلیل منابع زیاد و رسانه اطلاعات مردم در خصوص موارد مختلف بسیار بیشتر شده است. یکی از مفاهیمی که امروزه زیاد به گوش می‌رسد بایسکشوال است که به معنای دو جنس گرایی است. احتمالاً شما که در حال مطالعه این مقاله هستید جز افرادی هستید که به سطح آگاهی خود اهمیت زیادی می‌دهید. برای اینکه اطلاعات بیشتری در خصوص بایسکشوال کسب کنید در ادامه با ما باشید که درباره علائم، مشهورترین افراد بایسکشوال، میزان درصد افراد بایسکشوال و … صحبت کنیم.

به چه افرادی بایسکشوال گفته می‌شود؟

در سال 1824 که این کلمه وارد فرهنگ لغت شد به این معنا به کار می‌رفت که یک فرد دارای دو اندام جنسی زن و مرد باشد. اما با گذشت زمان مفهوم و معنی این کلمه بسیار تغیر یافت. به معنای واقعی بایسکشوال یک نوع تمایل جنسی است که در آن فرد به بیش از یک جنس تمایل دارد.

البته توجه داشته باشید که بایسکشوال تنها به تمایلات جنسی محدود نمی‌شود. طبق تحقیقات انجام شده افراد علاوه بر تمایل جنسی از نظر عاطفی هم به هر دو جنس مذکر و مؤنث تمایل دارند.

تفکر غلطی که در میان افراد رواج یافته است این است که گمان می‌کنند که بایسکشوال همان هم‌جنس‌گرایی است. در صورتی که به هیچ عنوان به این صورت نیست. بلکه در دوجنسگرایی، فرد هم به جنس خود و هم به جنس مخالف تمایل دارد. به طور مثال یک مرد علاوه بر هم جنس خود به جنس مخالف خود هم علاقه دارد.

دومین باوری که در میان مردم رواج یافته است و هیچ ریشه درستی ندارد در خصوص برابری بایسکشوال و دوجنسه بودن است. در نظر داشته باشید که این دو مفهوم کاملاً از یکدیگر مجزا هستند و نمی‌توان دوجنسه بودن را معادل بایسکشوال دانست.

همچنین بخوانید: اخبار اقتصادی

علائم بایسکشوال (دوجنسگرایی) بودن چیست؟

تحقیقاتی که تابه‌حال انجام شده است علائم بایسکشوال بودن را به طور دقیق مشخص نکرده است. به بیانی دیگر نمی‌توان با راه حل‌هایی آسان بایسکشوال بودن یک فرد را مشخص کرد.

به صورت کلی تنها روشی که در حال حاضر وجود دارد تمایل هم‌زمان به دو جنس است. افرادی که بایسکشوال هستند نسبت به دیدن عکس‌های هم جنس و جنس مخالف خود به یک اندازه تمایل دارند.

افرادی که به تازگی با مفهوم بایسکشوال آشنا می‌شوند و قسمتی از مطالب مرتبط با آن را می‌خوانند این احساس را به دست می‌آورند که شاید خود هم جز افراد بایسکشوال باشند. به عبارتی دیگر اگر می‌خواهید بفهمید که بایسکشوال هستید در ادامه چند راهکار به شما ارائه می‌دهیم.

جدیدترین اخبار خودرو ایران در مورد خودروهای داخلی و خارجی در سایت ما ببینید.

نمونه آماری

این مطالعه بسیاری از یافته‌های تاریخی را تکرار و سطوح تکان‌دهنده‌ای از مبارزات عاطفی این اقلیت جنسی را نشان داد. اکثریت نمونه (۵۸٪)، میزان پریشانی روانشناختی را بسیار زیاد گزارش کردند.

در بین این اختلالات سابقه اضطراب، افسردگی و اختلالات خورد و خوراک، شایعترین تشخیص گزارش شده است. ۶۷٪ گزارش کردند که اختلالشان توسط متخصصان روان تشخیص داده شده است. تقریباً نیمی از پاسخ‌دهندگان در طی دو سال گذشته خودزنی یا افکار مربوط به خودکشی را گزارش کرده‌اند. یک نفر از هر چهار نفر (۲۸٪) در زندگی‌اش اقدام به خودکشی داشته و ۷۸٪ در موردش فکر کرده بودند.

اما این مطالعه همچنین به نتایج قانع کننده‌ای دست یافت. مثلاً به ما کمک کرده است ماهیت چگونگی تعامل دوجنسگرایی با سلامت روان و مسائل رضایت از زندگی را بفهمیم.

مساله اول اینکه

دوجنسیتی‌هایی که دارای سطح بالاتری از «طبیعت هراسی» (ترس از عوامل موجود در طبیعت مانند مار) شده بودند، شادی کمتری را در زندگی خود تجربه می‌کردند. این تعامل با زندگی در قالب سوالاتی مانند «آیا شما هرگز احساس کرده‌اید که رابطه جنسی شما بد است یا اشتباه؟» اندازه‌گیری می‌شود و می‌تواند نشان‌دهنده احساس نارضایتی افراد از گرایش بایسکشوال آنها باشد.

به‌عبارت دیگر، اکثر این افراد آرزو می‌کنند کاش بایسکشوال نبودند و یا کاش می‌توانستند احساسات و علاقه‌های بایسکشوال‌شان را از بین ببرند. این افراد احساس می‌کردند بایسکشوال بودنشان، مشکلی در زندگیشان است.

در وهله دوم و شاید مهمتر از همه

بایسکشوال‌هایی که اکنون در رابطه دگرجنس‌گرایانه بودند و به‌ویژه کسانی‌که در یک رابطه دگرجنس‌گرایانه با شریکی بودند که گرایشات بایسکشوال را قبول نمی‌کرد، نسبت به مشکلات روانی و اختلالات روانشناختی، بسیار آسیب‌پذیرتر بودند. پریشانی این افراد از این بود که با ناتوانی در بیان بایسکشوال بودن خود، دست و پنجه نرم می‌کنند. شاید تلاش می‌کردند علاقه‌های همجنسگرایانه خود را سرکوب یا مهار کنند. آنها احساس می‌کردند شریک اصلی‌شان آرزو می‌کند کاش بایسکشوال نبودند.

 تجارت نیوز روایتی جامع از اقتصاد ایران و جهان است.

جالب است بدانید که نتایج نشان داده، داشتن همسالان و دوستان LGBTQ باعث کاهش عدم احساس رضایت از زندگی می‌شود. این موضوع، یک یافته مهم است، چرا که بسیاری از پزشکان اغلب سعی می‌کنند با کمک به آنها در ایجاد یک گروه همسالان حامی و پذیرنده به افراد بایسکشوال کمک کنند. اگر تغییری در حمایت و پذیرش از سمت شریک اصلی زندگیشان وجود نداشته باشد، این مداخله ممکن است بی‌اثر باشد.

دکمه بازگشت به بالا