اجتماع و خانوادهکسب و کار ویژه

بهترین راه برای دریافت اقامت امارات و دبی چیست ؟

درباره دبی

شهر دبی به‌عنوان یکی از قطب‌های اصلی تجارت و سرمایه‌گذاری اقتصادی در خاورمیانه شناخته می‌شود. این شهر زیبا در سواحل خلیج فارس قرار گرفته و به بزرگ‌ترین شهر تجاری امارات متحده عربی مشهور است.

دبی حدود جمعیت دارد و از لحاظ اقتصادی در شرایط بسیار خوبی به سر می برد. به همین دلیل، بسیاری از افراد و شرکت‌های بین‌المللی به دنبال سرمایه‌گذاری و حضور در این منطقه هستند و سعی می‌کنند با روش‌های گوناگونی اقامت دبی را دریافت کنند.

اگر قصد مهاجرت به امارات را دارید و می خواهید اقامت دبی را بگیرید، باید نسبت به شرایط مهاجرت، قوانین و دیگر موضوعات مرتبط با آن آگاهی یابید.

در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا با آگاهی بهتری بتوانید ویزای امارات را گرفته و با شرایط مهاجرت به دبی و سایر شهرهای این کشور بیشتر آشنا شوید.

راه های مهاجرت به امارات

در مقایسه با چندین سال پیش،  اتباع خارجی به امارات شده است. مسئولان امارات قوانین و مقررات جدیدی در رابطه با شرایط استخدام، فرصت‌های شغلی و شرایط تحصیلی مهاجران در این شهر وضع کرده‌اند.

دولت امارات متحده عربی براساس اهداف مهاجرتی شما چندین نوع برنامه ویزایی مثل کاری یا تجاری، تحصیلی، ، ویزای ازدواج و غیره برای مهاجرت به امارات در نظر گرفته است.

امارات ایالت‌‌ها و شهرهای مختلفی دارد و می‌توانید پس از مهاجرت در آن‌ها به کار و زندگی مشغول شوید. اما معمولا بیشترین آمار مهاجرت مربوط به و است.

دبی به عنوان بزرگ‌ترین شهر، پایتخت تجاری و اقتصادی امارات و به عنوان دومین شهر بزرگ و پایتخت سیاسی امارات شناخته می‌شود.

امارات از تشکیل شده که عبارت‌اند از:

در ادامه راه‌های مهاجرت به امارات را معرفی و بررسی می‌کنیم تا اگر مشخصاً قصد اخذ اقامت امارات را دارید با آگاهی بهتری به آن برسید.

مهاجرت به امارات از طریق کار

وضعیت مطلوب کار در امارات یکی از انگیزه‌های اصلی مهاجرت به دبی است. میانگین درآمد معمولی در دبی ماهانه حدود است.

به طور کلی محدوده حقوق در دبی حدودا بین تا است.

مهم‌ترین دلایل برای ایرانیان، کسب درآمد و حقوق نسبتاً بالا در مقایسه با داخل ایران است. باتوجه به وضعیت نوسانات ارزی در ایران و روند صعودی قیمت دلار، بسیاری از افراد در ایران به فکر مهاجرت به امارات و گرفتن اقامت دبی هستند.

بنابراین در صورتی که متقاضیان کار در دبی بتوانند ویزای کار دبی را اخذ کنند و قادر باشند در دبی به کار مشغول شوند می‌توانند از این طریق حقوق بالایی کسب کنند. برای یافتن کار در امارات می‌توانید از لیست سایت‌های موجود در مقاله بهره ببرید.

برای همین منظور دولت امارات متحده عربی یک برنامه ویزایی برای افراد متقاضی کار در امارات طراحی کرده که هدف از این ویزا ایجاد یک محیط و فضای مطلوب برای مشاغل و رشد اقتصادی امارات است.

بهتر است قبل از هرگونه اقدام، با مشاغل مورد نیاز دبی و سایر شهرهای امارات و بازار کار این مناطق آشنا شوید. لیست ترندترین مشاغل را می‌توانید در مطلب مطالعه کنید.

برا کار در امارات معمولا باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای مورد تایید اماراتی داشته باشید. اطلاعات بیشتر درباره ویزای کار امارات را در مطلب زیر مطالعه کنید:

اقامت امارات با سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت و گرفتن اقامت امارات، سرمایه‌گذاری است. در ، امارات متحده عربی در قانون شهروندی این کشور تغییرات اساسی ایجاد کرد. دولت امارات این اجازه را می‌دهد تا سرمایه‌گذاران واجد شرایط و افراد با استعدادهای خاص، همراه با خانواده هایشان تابعیت این کشور را بگیرند. روش‌های متفاوتی دارد که پرطرفدارترین روش به حساب می‌آید.

کشور امارات متحده عربی با وجود ذخایر نفتی و فعالیت در صنایع گوناگون مثل پتروشیمی، کشاورزی، آلومینیوم و منسوجات، فرصت گرانبهایی را برای سرمایه‌گذاران ایرانی فراهم می‌کند تا ازاین طریق بتوانند اقامت دبی را دریافت کنند.

باتوجه به شرایط سختی که کشور امارات برای اخذ اقامت برای اتباع خارجی درنظر گرفته؛ اتباع خارجی می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری در یکی از عرصه‌های یاد شده را در این کشور اخذ کنند و این مدت طبق شرایط بعدی می‌تواند باشد.

اگر قصد دارید به عنوان یک سرمایه‌گذار اقامت امارات را بگیرید باید قبل از آن نسبت به استانداردهای سرمایه‌گذاری مهاجرت به امارات آگاهی یابید.

سرمایه‌گذاری در امارات دارای برخی از مزایا و امتیازهای ویژه‌ای است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

در ادامه با مهم‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در امارات یعنی خرید ملک و ثبت شرکت آشنا خواهید شد:

اقامت در امارات با خرید ملک

خرید ملک در امارات یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور است که با استفاده از آن می‌توانید ملکی را در کشور امارات خریداری کنید و از طریق آن اقامت این کشور را دریافت کنید.

ویزاهایی که از راه خرید ملک در امارات برای فرد متقاضی صادر می‌شود با توجه به هزینه‌ای که برای خرید ملک می‌کنید متفاوت است.

لازم به ذکر است خریدار ملک در امارات می‌تواند همراه با همسر یا فرزند و یا جدای از این دو، 3 نفر مدیر را در خرید ملک سهیم کند.

برای اقامت در دبی با خرید ملک چند شرط وجود دارد که باید هر کدام از آنها را رعایت کنید:

پس از انجام روال اداری خرید و ثبت ملک می‌توانید وارد مرحله و مهاجرت شوید و به امارات بروید.

اقامت امارات از طریق ثبت شرکت

یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور است که در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. ثبت شرکت در امارات مزایای زیادی دارد که در زیر با چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها آشنا خواهید شد:

ثبت شرکت در امارات بدون کفیل و با کفیل ممکن است. مجوزهای ثبت شرکت هم به 3 دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

شرایط ثبت شرکت در امارات با استفاده از هر مجوز متفاوت است. اگر به‌فکر راه اندازی یک کسب‌وکار در امارات و کار در این کشور هستید، این فرصت خوبی برای اخذ اقامت دبی است. سرمایه‌گذاری در امارات و فعالیت اقتصادی در این کشور می‌تواند تضمین‌کننده آینده موفق و پیشرفت برای شرکت شما باشد.

اطلاعات کامل‌تر در خصوص ثبت شرکت در دبی و سایر شهرهای امارات را در مطلب زیر مطالعه کنید:

مهاجرت به امارات از طریق تحصیل

در تاریخ دولت امارات متحده عربی برای دانشجویانی که برای تحصیل در امارات قصد مهاجرت به این کشور را دارند یک برنامه ویزایی برای مقاطع مختلف آموزشی طراحی کرده است.

این ویزا برای دانشجویان مهاجری صادر می شود که بیش از 18 سال سن دارند و جزو دانشجویان شاخص و برتر هستند. مدت این ویزا برای این دست از دانشجویان است.

اقامت ورزشی در دبی

یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت امارات مهاجرت از طریق ویزای ورزشی است. این ویزا فقط برای ورزشکاران و افرادی که سابقه داشتن دارند مناسب است.

بنابراین اگر شما فردی ورزشکار هستید و از این طریق می‌خواهید اقامت دبی را دریافت کنید باید به عنوان یک بازیکن، قهرمان ورزشی، داور یا مربی از سوی کارفرما یا تیم باشگاهی با شما قراردادی عقد شود تا بتوانید از طریق آن شرایط مهاجرت به دبی برای شما فراهم شود.

احتمالا می‌دانید برای متقاعد کردن باشگاه‌ها و سرمایه‌گذارها و اخذ ویزای دبی باید رزومه ورزشی درخشانی داشته باشید.

اقامت دبی از طریق تولد فرزند

کشور امارات تابعیت تولد فرزند در خاک این کشور را مجاز اعلام کرده و آن را به عنوان معرفی کرده است. شرایط اقامت در دبی از طریق فرزند از این قرار است که:

براساس این شروط تعیین شده قانون تابعیت امارات مفاد دریافت تابعیت دبی از راه  تولد فرزند را تعیین کرده و افراد دارای شرایط را برای اعطای حق تابعیت مجاز می‌داند.

بنابراین کودکانی مشمول دریافت تابعیت امارات هستند که اولا از پدر اماراتی زاده شوند. ثانیا از مادر اماراتی و پدر خارجی متولد شده باشند. ثالثا از پدر و مادر نامعلوم یا بدون تابعیت متولد شوند.

تنها با توجه به این سه شرط می توان به فرزند متولد شده تابعیت و حق اقامت امارات داده شود.

اقامت امارات از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به امارات ازدواج است. ازدواج یک فرد خارجی با فردی که تابعیت کشور امارات را دارد می‌تواند شرایط اقامت در امارات را برای او فراهم کند.

متقاضیان (مرد) که می‌خواهند از طریق ازدواج اقامت امارات را بگیرند باید ا برای همسر اماراتی خود داشته باشند.

برای طی کردن مراحل اخذ اقامت امارات از طریق ازدواج همسر متقاضی باید از روادید سفر را دریافت نماید.

یکی از شرایط دریافت اقامت امارات از طریق ازدواج این است که فرد خارجی در این صورت می‌تواند نسبت به اقامت دائمی خود در امارات مطمئن باشد که آنها سپری شده باشد.

در صورتی که ازدواج آنها منجر به طلاق شود تابعیت امارتی از فرد خارجی سلب می‌شود.

ویزای توریستی امارات

یکی از روش‌های پرطرفدار مهاجرت به امارات اخذ ویزای توریستی است که با توجه به چندین بار در سال 2020 متوقف شده و دوباره به حالت قبلی خود بازگشته است.

ویزای توریستی بدون نیاز به خروج از امارات می‌تواند به مدت 30 روز دیگر تمدید شود. ویزای توریستی برای کسانی است که در هنگام ورود به امارات متحده عربی واجد شرایط ویزا نیستند.

ویزای توریستی را توریست‌های مستقل واجد شرایط از سراسر جهان می‌توانند دریافت کنند. لازم به ذکر است مجاز به درخواست این نوع ویزا نیستند مگر اینکه با والدین خود به امارات متحده عربی سفر کنند.

فرآیند اخذ ویزای توریستی امارات زیاد طول نمی‌کشد و شما بعد از دریافت این ویزا می‌توانید به دبی سفر کنید و از جاذبه‌های توریستی این شهر زیبا دیدن کنید.

ویزای ده ساله امارات

یا ویزای ده ساله امارات متحده عربی یکی دیگر از برنامه‌های اقامتی در امارات است که توسط دولت امارات برای گروه خاصی از مهاجران طراحی شده است.

برنامه ویزای طلایی امارات به اتباع خارجی این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به اسپانسر داخلی در امارات زندگی و به فعالیت‌های تجاری و تحصیلی بپردازند.

صاحبان مشاغل و سرمایه‌گذاران خارجی همچنین مجاز به مالکیت 100 درصدی مشاغل خود در امارات هستند. این ویزا برای صادر می شود و به طور خودکار تمدید می‌شود.

اطلاعات بیشتر درباره گلدن ویزای امارات را در مطلب زیر مطالعه کنید:

اقامت دبی با خرید ملک

گرفتن اقامت یکی از رایجترین روش‌های مهاجرتی در کلیه کشورها به حساب می‌آید. دقت کنید که این اقامت در کشور امارات و دبی به 3 صورت امکان پذیر است:

اخذ اقامت 3 ساله دبی

برای اخذ اقامت دبی به مدت 2 سال کافی است که ملکی به مبلغ 750 هزار درهم را در دبی خریداری کنید. این مبلغ در سال های گذشته حدود یک میلیون درهم بود که با اصلاحات جدید در قانون این کشور این رقم کاهش پیدا کرده است. نکته جالب در خصوص اخذ اقامت دبی این است که تماماین هزینه باید از خارج کشور امارات تهیه و وارد شده باشد و از طرفی هم به مدت 3 سال این ملک نگهداری شود.

اخد اقامت 5 ساله دبی

اقامت 5 ساله نیاز به مبلغی معادل 5 میلیون درهم در کشور امارات دارد. یعنی لازم است این مبلغ از خارج کشور امارات و بدون وام وارد این کشور و صرف سرمایه گذاری و خرید ملک در دبی شود. در نهایت به فرد یا افراد سرمایه گذار اقامتی به مدت 5 سال داده می‌شود.

اخذ اقامت 10 ساله دبی

اقامت 10 ساله دبی جز اقامت های طولانی مدت در دبی محسوب می شود. در این روش هم مانند روش های پیشین مبلغی بدون وام و از خارج کشور امارات باید صرف سرمایه گذاری شود. مبلغ این سرمایه گذاری 10 میلیون درهم خواهد بود. دقت کنید که این مبلغ می تواند از روش هایی نظیر سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری، شراکت در کسب و کار و ثبت شرکت هم وارد این کشور شود. در نهایت اقامت 10 ساله برای خریدار یا خریداران صادر می شود.

: در کلیه روش های فوق اقامت دبی قابل تمدید است.

هزینه مهاجرت و زندگی در امارات

برای مهاجرت به امارات باید هزینه‌هایی مثل هزینه ویزا، انگشت‌نگاری و پیگیری پرونده را پرداخت کنید. هزینه صدور بعضی از این ویزاها در زیر آمده است:

همچنین هم به‌عنوان یکی از گران‌ترین کشورهای منطقه ممکن است پرخرج باشد. در مطلب می‌توانید با مخارج و هزینه‌ها زندگی در این کشور آشنا شوید.

سخن پایانی

درصورتی که قصد مهاجرت به امارات و دبی را دارید باید شرایط لازم را داشته باشید. در این مقاله تلاش کردیم روش‌های مهاجرت به امارات را به شما معرفی کرده و شرایط اخذ ویزای امارات را توضیح دهیم. علاوه بر معرفی آنها به موضوع هزینه اقامت و مخارج تقریبی پرداختیم در صورتی که در مورد اقامت دبی و یا مهاجرت به امارات سوال یا ابهاماتی دارید با پارسی کانادا در ارتباط باشید.

سوالات متداول:

این انتخاب به شرایط خود فرد بستگی دارد اما به طور کلی اخیراً اقامت امارات از طریق ثبت شرکت به خاطر شرایط راحتی که دارد به عنوان آسان‌ترین و سریع‌ترین راه مهاجرت به امارات به شمار می‌آید.

بله، شما می‌توانید با فردی که تابعیت اماراتی دارد ازدواج کنید و اقامت امارات را اخذ نمایید. اما باید بتوانید توان مالی خود را ثابت کنید و در صورتی که ازدواج شما منجر به طلاق شود تابعیت امارات از شما سلب می‌شود.

بله. از سال 2018 دولت امارات یک برنامه ویزایی برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی این کشور طراحی کرده است و مدت این ویزا 5 ساله است.

امارات تقریبا به هیچ یک از اتباع خارجی اقامت دائم نمی‌دهد. برای اینکه اقامت شما همیشه در این کشور ماندگار شود شما باید هر 2 الی 3 سال یکبار ویزای خود را تمدید کنید.

دکمه بازگشت به بالا