علم و سلامت

بهترین زمان برای درمان دیسک‌کمر

آفتاب‌‌نیوز :

دکتر داوود محمودی جراح مغز و اعصاب، متخصص عمل‌های بسته لیزری دیسک‌کمر و سیاتیک در مورد دیسک‌کمر گفت: مرحله مراقبت یا بایدینگ می‌تواند با مراقبت و مصرف یک دوره دارو‌های مسکن، فیزیوتراپی، ورزش‌های مناسب و آب‌درمانی التیام پیدا کند و هیچ اقدام بیشتری نکنند.

وی ادامه داد: اگر به مرحله بیرون‌زدگی برسد، آنجاست که ما مداخله می‌کنیم. باید آن دیسکی که بیرون زده است را سرجای خودش برگردانیم، چون این دیسک پاره نشده این احتمال که سرجایش برگردد بسیار زیاد است.

دکتر محمودی گفت: در کتاب‌ها و مقالات علمی نوشته شده ۷۲ تا ۸۷ درصد این شانس وجود دارد که اگر بیمار به موقع مراجعه کند و نگذارد کهنه شود سه سال با این درد زندگی بکند اگر ظرف مدت سه ماه از شروع علائم بعد از انجام فیزیوتراپی، استراحت و خوردن دارو درد خوب نشد یا خوب می‌شود، ولی دوباره عود می‌کند اگر زیر سه ماه یا تایم طلایی به ما مراجعه کند بالای ۷۰ تا ۸۰ درصد خوب می‌شوند و ما با همین روش‌های جدید و مدرن درمان می‌کنیم و دیگر نیازی به جراحی نیست.

این جراح مغز و اعصاب، متخصص عمل‌های لیزری دیسک‌کمر و سیاتیک گفت: اگر دیسک کهنه بشود و وارد مرحله پارگی بشود دیگر نمی‌شود با لیزر درمان کرد، باید کمر را شکافت و آن دیسک پاره شده را تراشید و جدا کرد که همان عمل جراحی معروف قدیمی بسیار ترسناک است که اکثر بیماران حق دارند بترسند.

دکمه بازگشت به بالا