اقتصادی

بورس ۲ میلیون واحدی شد

شاخص کل بورس امروز درحالی دوباره به کانال دو میلیون واحد بازگشت که در ساعات میانی معاملات تواسنته بود تا رقم دو میلیون و ۱۰ هزار واحد نیز افزایش یابد اما در ساعات پایانی از سرعت صعود شاخص کل کاسته شد و این شاخص در رقم دو میلیون و یک هزار واحد ایستاد.

به گزارش تی تی آنلاین، شاخص کل بورس امروز با ۳۴۳۹ واحد افزایش در رقم دو میلیون و یک هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز ۱۲۵۱ واحد افزایش یافت و رقم ۷۱۰ هزار و ۷۹۳ واحد را ثبت کرد.

در این بازار ۳۶۶ هزار معامله به ارزش ۵۰ هزار و ۲۱۷ میلیارد ریال انجام شد.

۳۲ درصد نمادهای بورسی مثبت و ۶۸ درصد این نمادها منفی بودند که از بین آن‌ها پالایش نفت اصفهان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و صنایع پتروشیمی خلیج فارس و مخابرات ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

شاخص کل فرابورس امروز با ۵۸ واحد کاهش در رقم ۲۶ هزار و ۶۳۶ میلیارد ریال ایستاد.

معامله‌گران این بازار ۲۴۶ هزار معامله به ارزش ۲۶ هزار و ۷۰۸ میلیارد ریال انجام دادند.

۱۰۲ نماد فرابورسی مثبت و ۲۱۴ نماد منفی بودند که از میان آن‌ها ایران خودرو دیزل و بهمن دیزل نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و بانک دی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا