عمومیکسب و کار ویژه

تجهیزات لازم برای انجام سندبلاست

استفاده از تجهیزات رنگ و سند بلاست به دلیل هزینه مناسبی که داشته بسیار مورد توجه قرار گرفته و همواره بسیاری از افراد خواهان انجام آن می باشند. امروزه استفاده از رنگ و سند بلاست این‌قدر گسترده است که لازم دانستیم شما را تا حدودی با این تجهیزات آشنا کنیم و اطلاعاتی را درباره تجهیزات رنگ و سند بلاست در اختیار شما قرار دهیم

انواع سندبلاست

سند بلاست روی سطوح مختلفی انجام می شود. برای مثال چوب، شیشه، سنگ و … از سطوحی هستند که شما می توانید عملیات سندبلاست را روی آنها انجام دهید. سند بلاست بیشتر برای سطوح فلزی و غیرفلزی به کار می رود اما ما شاهد استفاده از آن در سطوح چوبی نیز می باشیم. سند بلاست چوب معمولا در ساخت مبلمان استفاده می شود. هدف از سند بلاست رفع زنگ زدگی و زیباتر نشان دادن سطوح می‌باشد.

نحوه سند بلاست

سند پلاست معمولاً به دو روش خشک و تر انجام می‌گیرد. این دو روش با یکدیگر تفاوت‌های جزئی دارند. این تفاوت شامل تفاوت در انجام سند بلاست میباشد. استفاده از این روش ها نسبت به سایر روش ها صرفه اقتصادی بیشتری داشته و شما می‌توانید با پرداخت هزینه بسیار مناسب‌تر نقش و تاثیر بسیار زیادی در زیبایی محیط داشته باشید.

این روش به عنوان روشی مؤثر و کارآمد برای رفع زنگ زدگی شناخته شده‌ است و همواره شاهد رشد روزافزون استفاده از این روش برای کاهش زنگ‌زدگی ها می باشیم.

نحوه نصب و راه اندازی

لوازم مورد نیاز جهت سند بلاست:

  1. دیگ سند بلاست:

این دیگ های سند بلاست از 80 تا 500 لیتری موجود می باشد و به صورت سفارشی لیتراژ قابل تغییر می باشد.

  1. شیلنگ سند بلاست:

این مدل شیلنگ ها از نوع شیلنگ های ضد سایش و مقاوم می باشد و از سایز ¾ تا 3 اینچ نیز موجود می باشد و سایز مصرفی این شیلنگ ها برای سند بلاست 1-1/4 می باشد.

  1. نازل سند بلاست:

این نازل ها نازل های مخروطی شکل می باشند و مدل های مختلفی نسبت کاربردشان دارند که از سایز 4 تا 12 موجود می باشد.

  1. هولدر نازل:

هولدرها برای اتصال شیلنگ به دستگاه سند بلاست و شیلنگ به نازل مورد استفاده قرار می گیرد که از جنس پلاستیک مقاوم می باشد.

  1. کلاه سند بلاست:

برای جلوگیری از آسیب و گرد و غبار به اپراتور سند بلاست در هنگام کار از کلاه های سند بلاست استفاده می شود که دارای ورودی هوا تمیز می باشد.

  1. لباس:

برای جلوگیری از آسیب به اپراتور در صورت برخورد مواد سندبلاست به اپراتور از لباس سندبلاست استفاده می شود که از جنس پارچه ضخیم می باشد.

  1. هوا ساز کلاه:

تجهیزات رنگ و سند بلاست شامل هواساز کلا است. دستگاه هوا ساز ورودی هوای کمپرسور را فیلتر کرده و هوای سالم و تمیز را به کلاه انتقال می دهد تا اپراتور بتواند در گرد و غبار ایجاد شده از سندبلاست به راحتی کار کند.

هزینه تجهیزات رنگ و سند بلاست

هزینه مناسب استفاده از این خدمات یکی دیگر از مزایایی می باشد که موجب شده است استفاده از این خدمات توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده و بسیاری از افراد خواهان انجام آن باشند. معمولاً در مدت زمان اندک قابل انجام می‌باشد بنابراین شما می‌توانید با به کارگیری این روش و با استفاده از تجهیزات رنگ و سندبلاست در کمترین زمان ممکن نقش و تاثیر بسیار زیادی در زنگ زدگی و لکه های رنگ و همچنین روغن و گریس از روی سطوح مختلف داشته باشد. این روش نسبت به مزایای بسیار زیادی که دارد از هزینه بسیار مناسب و ارزنده ای برخوردار می باشد.

دسته بندی تجهیزات رنگ و سند بلاست

تجهیزات رنگ و سند بلاست  به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند. کلاه، نازل، شیلنگ ویگ سند بلاست از جمله لوازم سند بلاست هستند. هر کدام از این لوازم در مدل های گوناگونی عرضه می شوند. تجهیزات رنگ نیز دارای بخش های متنوعی است. پیستوله ها، دستگاه و همچنین دستگاه رنگ الکترواستاتیک جزو تجهیزات رنگ می باشند.

ایمنی سندبلاست

رعایت نکات ایمنی هنگام انجام عملیات سند بلاست بسیار مهم است. توصیه می شود حتما قبل از انجام عملیات سند بلاست با کارشناسان این حوزه مشورت کنید. عدم رعایت نکات ایمنی هنگام انجام عملیات سند بلاست می تواند خسارت های جبران ناپذیری را برای اپراتور به بار آورد.

پترو صنعت تسلا

شرکت پترو صنعت تسلا ارائه دهنده انواع تجهیزات رنگ و سند بلاست از برترین برندهای جهانی می باشد. ارائه خدمات پس از فروش توسط این شرکت اطمینان خاطر شما مشتریان عزیان را فراهم می کند. برای دریافت مشاوره خرید تجهیزات رنگ و سند بلاست می توانید با شماره تلفن های شرکت و تماس حاصل فرمایید.

 

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.
دکمه بازگشت به بالا