اقتصادیعمومیکسب و کار ویژه

تنظیم درجه یخچال قدیمی

تنظیم درجه یخچال قدیمی

به نقل از lg.com کارخانه هایی که یخچال ها را با هر برند و مارکی تولید کرده و در بازار عرضه می کنند، دمای مطلوب هم نشان می دهند به عبارتی دیگر نشان می دهند که یخچال باید بر روی چه دمایی باشد! این کار تنها و تنها به خاطر این است که مبادا فشار زیادی به کمپرسور وارد شود چون با چنین اتفاقی دائما مجبور می شود تا دمای متعادل را ایجاد کند. حال تصور کنید چنین وضعیتی به صورت دراز مدت اتفاق بیفتد، باید حتما در این گونه مواقع کمپرسور را تعویض نمایید. اصلا آیا تا به حال این سوال برایتان به وجود آمده است که چه دمایی برای فریزر شما مناسب است؟

خرید یخچال ال جی از بانه: تنظیم دما به اندازه ای اهمیت دارد که برخی از افراد نمی دانند در ماه های تابستان یا زمستان که هوا گرم و سرد می شود، باید چه کنند! مشخص است که در هوای گرم با آوردن دمای پایین، هوایی که به داخل می رود چبران می شود و در زمستان طبیعتا عکس چنین چیزی باید رخ بدهد. دلیل تاکید ما بر میزان تنظیم درجه یخچال قدیمی تا جایی است که بر روی مواد غذایی و خوراکی ها نیز اثر می گذارد. با ذکر یک مثال ما را متقاعد می کنیم به این گونه که شما یک مهمانی بزرگ و مجللی را ترتیب داده اید و غذا های خوشمزه ای را برای چنین شبی آماده کرد اید و آن ها با کمال میل خیلی خشنود و راضی از غذا ها میل کرده و مهمانی تمام می شود. بعد از آن در می یابید که گوشت یا هر مواد دیگری که در غذا به کار برده اید فاسد شده اند یا تازگی خود را از دست داده اند بنابراین آن ها دچار مسمومیت می شوند.

مورد دیگری که از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باز هم مربوط به دمای یخچال فریزر شما می باشد، پایین بودن میزان و درصد این دما است تا جایی که مشاهده می کنید سبزیجات، حبوبات و هر چیز دیگری که در وسیله تان گذاشته اید حالت  به خود گرفته است. در این گونه مواقع حتی شاهد خرابی قسمت یخ زننده یخچال هم بوده ایم پس بسیار دقت کنید که بر روی چه دمایی باید تنظیم کنید.

اگر بخواهیم دمای متعادل و میانه رو را به شما معرفی کنیم باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • مواد غذایی و خوراکی های تازه: بین 2تا 4 درجه سانتی گراد
  • فریزر: بین 18- تا 20- درجه سانتی گراد
  • بخش خنک کننده یاتازه نگه داشتن مواد: نزدیک به صفر درجه سانتی گراد

نکته ای که نباید فراموش کنید:

در مورد یخچال فریزر های ایرانی دمایی که صدق می کند، 3 الی 4 درجه سانتی گراد می باشد چون نه دما را بالا می برد و نه پایین می آورد.

آیا استثنایی در مورد نکته بالا برای وسیله برقی ما وجود دارد؟

پاسخ مثبت است چون برخی از فروشنده های میوه می گویند که تعداد معدودی از سبزیجات و میوه هایی که کشاورزان کشت می کنند، در مورد نحوه نگهداری و مراقبت از آن ها برای ما سخن می گویند و گفته می شود که آن ها در دمایی بالاتر از 5 درجه سانتی گراد تازگی خود را حفظ می کنند. اگر شما یک فرد عادی هستید که چیزی در این موارد نمی دانید توصیه می کنیم همین قدر که می دانید این آذوقه ها را در کدامین بخش از یخچال بگذارید کفایت می کند چون در نگهدای مواد قوانین و چارچوبی وجود دارد که بایستی رعایت شوند برای نمونه میوه های گرمسیری را باید در قسمتی از دستگاهتان بگذارید که گرم تر است تا مبادا خراب شوند.

در مورد فساد ناگهانی مواد غذایی چه می دانید؟

یکسری مواد غذایی داریم و در زمانی فاسد می شوند که از یک دمای مشخصی پایین تر می آیند و به سرعت منجمد می شوند. تعداد دیگری از آن ها در هنامی رخ می دهند که در فضای منجمد شده ای قرار دارند، مثل سیبزیجات و میوه جات. برای مثل کاهو را در نظر بگیرید سبزیجاتی مثل کاهو که از آب تشکیل شده اند زمانی که در حالت منجمد یا یخ زدگی قرار می گیرد، پس از آب شدن ساختار آن ها به گونه ای تغییر شکل می دهد که از بین می روند و حالت پلاسیدگی به خود می گیرند.

سخن پایانی

در بسیاری از مواقع با این مشکل مواجه می شدیم که مواد غذایی و مواد خوراکی به دلیل عدم تنظیم دمای درست و یا  یخچال فریزر خراب می شدند و این دغدغه بسیاری از خانم ها شده بود. اما خب یاد گرفتیم که در زمان های گرم یا سرد کدام مواد خوراکی را در کدامین طبقه از یخچال های قدیمی قرار بدهیم در امروزی ها که نوع آن مشخص است و خیلی کم پیش می آید که سوالی در این زمینه داشته باشیم بنابراین اگر باز هم مشکلی در این حیطه به وجود آمد می توانید از کارشناسان متخصص  در این زمینه بپرسید.

هر چند وقت یک بار مراقب دمای یخچالتان باشید که مواد غذایی درون آن ها فاسد نشوند، یخ نزنند و … در این محتوا بیشتر راجع به درجه یخچال قدیمی چگونه تنظیم می شود صحبت کردیم به همه موارد و نکاتی که در مورد این وسیله برقی گفتیم دقت کنید تا مبادا طول عمر آن را کاهش دهید و مجبور شوید خسارت های جبران نا پذیری را پرداخت نمایید. دمای متعادل و میانه رو را همیشه مد نظرتان داشته باشید علی الخصوص اگر در ایران زندگی می کنید بدانید که باید در چه دمایی آن را تنظیم نمایید.

دکمه بازگشت به بالا