عمومیکسب و کار ویژه

خرابی باتری لپ تاپ؛ علت روشن نشدن لپ تاپ دل

زمان مطالعه : 3 دقیقه 14 ثانیه

 چگونه لپ تاپ Dell را که روشن نمی شود تعمیر نماییم؟

به گفته مشترک قسطی آنلاین و دیجیکالا زمانی که لپ تاپ DELL روشن یا راه اندازی نمی شود، ممکن است مشکل ازسخت افزار یا نرم افزار آن باشد. در این مقاله به بررسی نحوه تعمیر لپ تاپ Dell خواهیم پرداخت.

مجموعه قسطی آنلاین با امکان خرید لپ تاپ قسطی با اقساط 3 تا 12 ماهه با کمترین کارمزد، شرایط را برای تمام افرادی که به دنبال خرید لپ تاپ های پرچمدار هستند را فراهم کرده است. برای اطلاعات بیشتر میتوانید سایت فروشگاه قسطی آنلاین را مشاهده کنید و یا با شماره تماس های بالا تماس بگیرید.

دلایل روشن نشدن لپ تاپ DELL

دلایل احتمالی روشن نشدن لپ تاپ DELL عبارتند از.

  • مشکلات باتری یا منبع تغذیه
  • مشکل سخت افزار داخلی
  • وجود یک ویروس یا بدافزار
  • خرابی در بایوس سیستم
  • خرابی در فایل‌های ویندوز

اگر لپ تاپ DELL هنگام اتصال به برق روشن نمی شود، مشکل از منبع تغذیه یا سخت افزار داخلی آن است. اگر لپ تاپ DELL در حین راه اندازی متوقف می شود، احتمالاً مشکل نرم افزار آن می‌باشد.

اگر در هنگام راه ‌اندازی، خطایی را بر روی مانیتور مشاهده کردید، فهرست خطاهای رایج لپ تاپ را بررسی کرده تا مشکل را شناسایی نمایید.

عیب یابی لپ تاپ Dell زمانی که روشن نمی شود

درادامه مطالب به بررسی چند مرحله برای عیب ‌یابی مشکل روشن نشدن لپ تاپ Dell خواهیم پرداخت.

1- منبع تغذیه لپ تاپ دل را بررسی نمایید.

اگر با فشار دادن دکمه power، زمانی که به برق وصل است، هیچ کدام از چراغ های لپ تاپ روشن نشود، احتمالاً منبع تغذیه باید تعویض شود. اگر هنگام وصل کردن لپ تاپ به برق چراغ شارژ روشن شود، کابل ممکن است آسیب دیده باشد، بنابراین برای بررسی سلامت منبع تغذیه از یک مولتی متر استفاده نمایید.

2- دستگاه‌های USB را از لپ تاپ Dell حذف نمایید.

ممکن است لپ تاپ از درایو اشتباهی بوت شود. ترتیب بوت را تغییر دهید تا مطمئن شوید که هارد دیسک لپ تاپ شما در بالای لیست قرار دارد.

3- جریان برق باقی مانده در لپ تاپ را تخلیه کنید

زمانی که لپ تاپ خاموش و از برق جدا شده است، دستگاه‌های اکسترنال را جدا نمایید، سپس دکمه power را برای 15 تا 20 ثانیه نگه دارید، تا جریان برق باقی مانده در لپ تاپ تخلیه شود. سپس شارژر را مجدداً به لپ تاپ وصل نمایید و ببینید که آیا روشن می شود یا خیر؟

4- باتری را بردارید.

اگر چراغ شارژ روشن است، اما همچنان لپ تاپ روشن نمی شود، ممکن است مشکل از باتری آن باشد. لپ‌ تاپ‌های جدید DELL باتری اکسترنال ندارند، اما در صورت داشتن باتری می‌توانید خودتان آن‌ها را تعویض نمایید.

7- بد افزار را از لپ تاپ DELL حذف نمایید.

8- بایوس سیستم را Reset نمایید.

برای Reset کردن تنظیمات بایوس مادربرد ، CMOS را پاک نمایید. بایوس سیستم اولین نرم افزاری است که لپ تاپ باید هنگام روشن شدن اجرا کند، بنابراین بازگرداندن آن به تنظیمات پیش فرض می تواند مشکلات بوت شدن را برطرف کند.

9- با یک مرکز مجاز تعمیرات لپ تاپ Dell تماس بگیرید.

10- لپ تاپ خود را به حالت کارخانه Reset نمایید.

توجه داشته باشید که در طول Reset تنظیمات به حالت کارخانه، همه فایل‌ها و نرم‌افزارهای از دست خواهند رفت.

سئوالات مرتبط با روشن نشدن لپ تاپ Dell

چرا لپ تاپ حتی زمانی که به برق وصل است روشن نمی شود؟

ممکن است مشکل از پریز برق یا باتری لپ تاپ باشد. در صورت امکان از پریز برق دیگری استفاده نمایید و اگر این روش جوابی نداد باتری لپ تاپ را تعویض نمایید. با این حال، اکثر لپ ‌تاپ‌های جدید تر قابلیت جدا کردن باتری را ندارند، بنابراین بهترین گزینه تماس با یک مرکز مجاز تعمیرات لپ‌ تاپ است.

چگونه فایل‌ها را از لپ تاپی که روشن نمی شود دریافت نماییم؟

اگر لپ تاپ هنوز کار می کند اما نمی تواند در ویندوز بوت شود، از یک درایو USB برای راه اندازی آن و دسترسی به هارد دیسک استفاده نمایید. سپس فایل‌ها را به راحتی انتقال دهید. همچنین می توانید هارد دیسک را از لپ تاپ جدا کرده و به لپ تاپ دیگری متصل نمایید.

منبع: قسطی آنلاین

دکمه بازگشت به بالا