استان ها

دریافت اجباری کمک به مدرسه از اولیا خلاف قانون است

تی تی آنلاین/قزوین مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین با بیان اینکه دریافت اجباری کمک به مدرسه از اولیا خلاف قانون است، گفت: اولیای گرامی در حد امکان جهت پیشبرد امور آموزشی و پرورشی در مدارس کمک مالی و فکری کنند.

نقی سیاهکالی‌مرادی در جلسه مدیران و رؤسای مناطق و نواحی استان قزوین با اشاره به پایین بودن سرانه دانش‌آموزی مدارس، کمک اولیا را گریز ناپذیر دانست و از آنان خواست با توجه به مصوبه انجمن اولیا و مربیان آموزشگاه خود درباره میزان کمک به مدرسه در حد توان خود مبالغ مصوب را پرداخت کنند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین با بیان اینکه دریافت اجباری کمک به مدرسه از اولیا خلاف قانون است، گفت: اولیای گرامی در حد امکان جهت پیشبرد امور آموزشی و پرورشی در مدارس کمک مالی و فکری کنند تا گامی در راستای پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت فرزندان خود بردارند.

 بنا بر اعلام اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین، این مسئول در ادامه از توزیع شیر در مدارس ابتدایی خبر داد و بیان کرد: توزیع شیر رایگان در تمامی مدارس استان به زودی آغاز خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن فصل سرما و احتمال مجازی شدن آموزش در برخی از روزها خاطرنشان کرد: مدیران مدارس با همکاری معلمان کلاس‌های مجازی در پیامرسان شاد را راه‌اندازی کنند تا در مواقع ضروری از آن بهره‌گیری شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش قزوین بار دیگر بر ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در مدارس تأکید کرد و گفت: با سیاست‌های اقناعی و اقدامی از آوردن تلفن همراه در مدارس پیشگیری شود؛ زیرا به همراه داشتن تلفن همراه در آموزشگاه مانع تحقق اهداف تعلیم و تربیت خواهد شد.

سیاهکالی‌مرادی در پایان بر جمع‌آوری تجارب همکاران بازنشسته و چاپ آن به صورت یک کتاب، کار جمعی در راستای برگزاری یادواره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان، تقویت مهارت‌های فردی همکاران و عدم واگذاری حجمی کودکستان‌های استان به یک فرد تأکید کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا