علم و سلامت

رونمایی چینی‌ها از تلسکوپی عظیم/ عکس

به گزارش خبرگزاری تی تی آنلاین، حلقه ای متشکل از صد صفحه با محیطی بیش از 3 کیلومتر امکان تحقیقات جدید در اطراف خورشید را می دهد.

چین در حال ساخت تلسکوپ خورشیدی دائوچنگ با هدف مطالعه بیشتر شعله های خورشیدی است. این طرح به صورت میدانی در جنوب چین اجرا شد.

تلسکوپ دائوچنگ از 313 بشقاب به قطر 6 متر تشکیل شده است که در نهایت تبدیل به حلقه ای 3.14 کیلومتری می شود. وظیفه این تلسکوپ تصویربرداری از امواج رادیویی خورشیدی به صورت انفجارهای بزرگ ذرات باردار از جو فوقانی خورشید است.

ساخت بزرگترین تلسکوپ حلقه ای جهان در چین / عکس

انفجارهای جرم خورشیدی زمانی رخ می دهد که میدان مغناطیسی لکه خورشیدی تغییر کند. هنگامی که این ذرات به جو زمین می رسند، شبکه های الکتریکی، مخابرات و ماهواره هایی که در جو زمین در حال چرخش هستند و حتی امنیت فضانوردان نیز می تواند به خطر بیفتد. این انفجارها نیز عامل ایجاد شفق های زیبا و شفاف در مناطق قطبی در شب است.

در ماه ژوئن، تصاویری از تلسکوپ دائوچنگ توسط سرویس خبری چین منتشر شد و چاینا مورنینگ پست گزارش داد که این پروژه تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد. این پروژه بخشی از یک شبکه پایش محیطی فضا-زمین به نام پروژه مریدین چینی است.

هدف کلی این پروژه ها که توسط مرکز ملی علوم فضایی آکادمی علوم چین و بیش از 10 موسسه تحقیقاتی و دانشگاه های مطالعاتی در چین انجام می شود، استقرار حدود 300 ابزار توسعه یافته در 31 ایستگاه در سراسر چین در عرض های جغرافیایی خاص است. و طول تحقیق گسترده

5858

دکمه بازگشت به بالا