بین الملل

زلفی‌گل: تقاضای تهیه مستند از زندگی استادان ممتاز را دارم/ دوران کشورگشایی با جنگ تمام شده!

زلفی‌گل: تقاضای تهیه مستند از زندگی استادان ممتاز را دارم  دوران کشورگشایی با جنگ تمام شده!

وزیر علوم گفت: از رئیس دانشگاه تهران درخواست دارم که حتماً از استادان ممتاز مستند یک ساعته ضبط کرده و در صداوسیما پخش کند؛ چرا که جامعه ما نیازمند انگیزه است.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم در آیین اعطای نشان استاد ممتازی که امشب (دوشنبه، ۷ اسفند ۱۴۰۲) با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس فرهنگستان علوم در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه تهران نماد و نمود آموزش عالی است و دانشگاه ایران است، طبیعی و بدیهی است که در خیلی عرصه‌ها پرچم‌دار، علمدار و مرز شکن باشد. 

وی افزود: دانشگاه تهران طی هفته جاری و هفته گذشته ۲ اقدام مهم از قبیل تقدیر از سرآمدان فرهنگی و اعطای نشان استاد ممتازی را برگزار کرده است؛ چرا که از دانشگاه تهران چنین انتظاری می‌رود. 

زلفی گل تصریح کرد: کسب مقام استاد ممتازی نتیجه یک عمر جهاد علمی و تلاش صادقانه است، طبیعتاً کسانی که به این درجه نائل می‌شوند مورد لطف خداوند واقع شده‌اند، خوش به حال انسان‌هایی که خداوند به عقل و کرمشان برکت داده است. 

وزیر علوم ادامه داد: استادان ممتاز سرآمدان جامعه علمی هستند و بسیار خوشحال هستیم که این سنت ارزشمند و هر ساله را دانشگاه تهران نهادینه می‌کند. 

زلفی گل گفت: امروزه دنیا و کشورهای پیشرفته از طریق علم و فناوری و صادر کردن علم و فناوری و نوآوری به ایجاد قدرت نرم اقدام می‌کنند، قدرت نرم یعنی مردم شما را دوست بدارند و از پیشرفت شما احساس خوشحالی کنند.

وزیر علوم ادامه داد: وقتی کشوری فناوری تولید می‌کند و این فناوری موجب قدرت نرم می‌شود باعث جذب دستاوردهای علمی کشور خواهد شد. 

زلفی گل بیان کرد: امروز کشورگشایی از طریق علم و فناوری قابل وقوع است و دنیا دیگر دنبال جنگ گران نیست، کشورگشایی از طریق علم و فناوری پسندیده و مشروح است، اگر می‌خواهیم قدرت نرم نظاممان را ارتقا دهیم، تمدن و فرهنگ خود را گسترش دهیم و به رخ جهانیان بکشانیم تنها راهش سرمایه‌گذاری روی علم و علم و علم است‌. 

وزیر علوم گفت: از رئیس دانشگاه تهران درخواست دارم که حتماً از استادان ممتاز مستند یک ساعته ضبط کرده و در صداوسیما پخش کند؛ چرا که جامعه ما نیازمند انگیزه است.

نشر بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا