ورزش

شمشیربازان حریف تمرینی خوب می‌خواهند

ملی‌پوش شمشیربازی ایران گفت: ما نیاز داریم با بازیکنان خوب دنیا تمرین کنیم اما تمام اردوهای ما در تهران است و با خودمان بازی می‌کنیم.

محمد رهبری در گفت‌وگو با تی تی آنلاین درباره‌ی عملکرد تیم ملی شمشیربازی سابر ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو بیان کرد: خدا را شکر که توانستم در انفرادی مدال بگیرم. خیلی برای بازی‌های آسیایی هدف گذاری و برنامه‌ریزی کرده بودم. اولین دوره‌ای بود که در جدول انفرادی هم بازی کردم و خیلی دوست داشتم که بتوانم به مدال انفرادی برسم.

شمشیربازان حریف تمرینی خوب می‌خواهند

او ادامه داد: در بخش تیمی هدفمان این بود که ابتدا مدال نقره دوره قبل خود را تجدید کنیم و سپس برای کسب مدال طلا بجنگیم اما متاسفانه همه دنیا دارند کارمی‌کنند. اینطور نیست که چون ما دوره قبل مدال نقره گرفته بودیم، حتما این دوره هم باید همان مدال را می‌گرفتیم. همه کشورها در حال سرمایه‌گذاری و کار کردن هستند. در بازی با چین عقب افتادیم که توانستم امتیازات را جبران کنم اما نمی‌دانم بگویم از قسمت بد ما بود که دوباره فاصله افتاد و نشد امتیازات را جبران کنیم.

مقابل بازیکن چینی ۱۰ بر ۳ عقب بودم اما ناامید نشدم

رهبری در مورد رقابت با حریف چینی در بخش در جدول انفرادی که ابتدا عقب بود و سپس توانست اختلاف امتیاز به وجود آمده را جبران کند و پیروز شود، تصریح کرد: مسابقه در وقت اول از دستم خارج شد از آنجا که این رقابت در آستانه گرفتن مدال بود حساسیت بالایی داشت و تماشاگران هم اذیت می‌کردند و تمرکز کافی نداشتم. از آنجا که خیلی برنامه‌ریزی کرده بودم که من حتما باید در انفرادی مدال بگیرم، با وجود اینکه نتیجه ۱۰ بر ۳ بود ناامید نشدم و تمام تلاش خودم را کردم تا نتیجه را تغییر دهم. خدا کمکم کرد. بازیکنان دیگر تیم هم آنالیز خوبی کردند و سرمربی هم کمک زیادی به من کرد و نتیجه را به نفع خودم برگرداندم.

شمشیربازان حریف تمرینی خوب می‌خواهند

واکنش به یکدست نبودن تیم سابر

او در پاسخ به این پرسش که چرا در بخش تیمی عملکرد همیشگی را از تیم سابر ندیدیم و تیم یک‌دست نبود؟ تاکید کرد: من هم نمی‌دانم چرا اینطور شد. استرس بچه ها زیاد بود دو نفر از بازیکنان در انفرادی بازی نکرده بودند و در جو بازی‌ها نبودند. رقابت هم برای مدال بود و استرس روی دونفر دیگر زیاد بود. الان نمی‌توانم ۱۰۰ در صد بگویم که دلیلش چه چیزی بود. در بازی اول مقابل هنگ کنگ بازی از دست تیم خارج شد و فرزاد باهر خیلی خوب کار کرد و امتیازات را جبران کرد و علی پاکدامن هم خوب کار کرد و توانست بازی را نگه دارد و من هم بازی را به نفع خودمان تمام کردم و مدال برنز ما قطعی شد. اتفاقی که در بازی مقابل هنگ‌کنگ رخ داد برعکس آن در رقابت با چین افتاد. ما بازی را مقابل چین جلو بودیم اما بعد نتیجه بر عکس شد.

نیازبه حریف تمرینی خوب داریم

رهبری در پاسخ به این پرسش که تیم سابر رقابت‌های حساسی برای گرفتن سهمیه المپیک پیش رو دارد و فکر می‌کند چگونه تیم می‌تواند به شرایط هماهنگ و یکدستی برسد تا در مسابقات حساس، امتیازات را از دست ندهد؟ تصریح کرد: ما نیازهایی داریم که باید رفع شود. نمی‌شود که تمام اردوهای ما در تهران باشد و با خودمان بازی کنیم. نیاز داریم با بازیکنان خوب دنیا بازی کنیم و حریف تمرینی‌های خوبی داشته باشیم اما متاسفانه انجام نشده است. مطمئنا اگر این نیازهای ما برطرف شود می‌توانیم بهتر هم نتیجه بگیریم.

دوست داشتم رنگ مدالم بهتر شود

دارنده مدال برنز بازهای آسیایی هانگژو در پاسخ به این پرسش که از رنگ مدال های خود که هر دو برنز شدند، راضی است؟ بیان کرد: ۱۰۰ درصد دوست داشتم رنگ آن بهتر بود اما امکانش وجود ندارد.

شمشیربازان حریف تمرینی خوب می‌خواهند

او در مورد در پیش بودن جام جهانی الجزایر برای گرفتن سهمیه المپیک گفت: کمتر از یک ماه دیگر جام جهانی الجزایر را داریم. بازی های آسیایی هدف اصلی ما نبود و اول از همه دنبال سهمیه المپیک هستیم. با این حال در بازی‌های آسیایی هم خوب بودیم و امیدوارم بتوانیم سهمیه المپیک را هم بگیریم.

انتهای پیام

تیم خبری ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر بهبود فنی و تکنیکی در ورزش‌های رزمی. با به اشتراک گذاری راهنمایی‌ها و تمریناتی برای بهبود تکنیک‌ها و مهارت‌های رزمی، هدفمندی خود را در توسعه تکنیک و استعداد رزمی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای رزمی پیوسته و بهترین خود را نشان دهید.
دکمه بازگشت به بالا