عمومیکسب و کار ویژه

طرز تهیه کاسه برکت

فنگ شویی برای خانه پر برکت : فنگ شویی علم زندگی در هماهنگی و تعادل است. با کمک می توان محیطی را ایجاد کرد که در آن زندگی راحت تر و شاد تری داشته باشیم. در فنگ شویی توصیه هایی وجود دارد که با توجه به آن ها می توانید به خانه ای پر برکت دست پیدا کنید و ما در این مطلب به این توصیه ها خواهیم پرداخت. با پویانو همراه باشید.

فراموش نکنید که فنگ شویی یک جادو نیست که بتواند در یک لحظه معجزه کند. بلکه بر روی عقل و منطق استوار بوده و در واقع برخی قوانین دکوراتیو است که باعث می شود تا محیطی که در آن زندگی می کنید از نظر روحی و ظاهری به فضایی راحت تر تبدیل شود.

  1. مکان را اشیاء اضافه خالی کنید

می توان گفت که مهم ترین توصیه فنگ شویی همین نکته است که محیط زندگی خود را از لوازم اضافه پاک کنید. تمام لوازمی که دیگر از آن ها استفاده نمی کنید، به آن ها نیازی ندارید، لوازم خراب و شکسته را از خانه دور کنید. اشیائي که بدون استفاده بخشی از محیط زندگی شما را اشغال کرده اند مانع است نوآوری و نوسازی می شوند.

  1. ورودی خانه باید آرامش بخش و استقبال کننده باشد

ورودی خانه اولین تصور در مورد خانه را ایجاد می کند و به همین دلیل این منطقه باید کاملا تمیز و مرتب نگهداری شود. باید ورودی ای را طراحی کنید که تمایل ورود به خانه، یعنی فضایی استقبال کننده ایجاد کند. بر اساس فنگ شویی نباید یک آینه در مقابل ورودی خانه وجود داشته باشد، زیرا در این شرایط انرژی بدون ورود به خانه باز می گردد. به درب و یا در کنار آن باید عناصر دکوراتیوی متصل شوند که به محض ورود افراد احساس خوبی را در آن ها ایجاد کنند.

می توانید در نقطه ای که به محض ورود دیده می شود یک عنصر محافظ مانند چشم نظر، عکس فیل ویا فلفل خشک آویزان کنید. مکان های خصوصی ای مانند اتاق خواب و اتاق غذاخوری نباید از ورودی خانه دیده شوند. هم چنین ساعت نیز نباید به محض ورود به خانه دیده شود، زیرا باعث ایجاد ناراحتی می شود.

  1. استفاده از رنگ مناسب برای اتاق نشیمن

در اتاق نشیمن نباید تنها از یک رنگ استفاده کرد و بهتر است که رنگ های متنوع در کنار یکدیگر قرار داشته باشند. اتاق نشیمن مکانی عمومی است و وجود رنگ های متنوع به زندگی رنگ خواهد بخشید. به خصوص لازم است که حداقل یک وسیله به رنگ قرمز در آن وجود داشته باشد.

آشپزخانه باید همیشه تمیز و مرتب باشد. گفته می شود که وجود خوراکی در فضای بازی مانند روی میز و یا کابینت باعث ورود برکت به آشپزخانه می شود. می توانید خوراکی هایی مانند میوه، آجیل و میوه های خشک شده را در یک کاسه و یا ظرف شیشه ای که دیده شود قرار دهید.

بر اساس فنگ شویی نصب آینه در کنار میز غذاخوری باعث افزایش برکت می شود. هم چنین مانند آشپزخانه قرار دادن یک کاسه میوه و یا آجیل بر روی میز نیز برکت را افزایش می دهد. به عنوان میوه می توانید میوه های ماندگاری مانند انار را انتخاب کنید.

بر اساس فنگ شویی اتاق خواب تنها برای خوابیدن و استراحت کردن است و به همین دلیل به غیر از تخت نباید وسیله دیگری در آن وجود داشته باشد. حتی در صورت امکان کمد لباس ها را نیز در اتاق دیگر قرار دهید. بر اساس فنگ شویی آینه موجود در اتاق خواب باعث از بین رفتن تمرکز شده و به نوعی باعث خیانت میان زوجین می شود.

اگر مجبور هستید که در اتاق از آینه و کمد استفاده کنید به گونه ای آن را قرار دهید که به طور مستقیم در مقابل قرار نداشته باشد. تلویزیون نیز به دلیل این که روابط زوجین و خواب راحت را از بین می برد نباید در اتاق خواب قرار داده شود. ساعت نیز از جمله لوازمی است که نباید در اتاق خواب قرار داشته باشد، زیرا آرامش را از بین برده و باعث عجله می شود.

سرویس بهداشتی نیز باید همیشه تمیز و مرتب باشد. درب حمام و دستشویی نیز باید همیشه بسته نگه داشته شود، در غیر این صورت باعث کاهش انرژی چی شده و در ثروت و برکت خواسته ای است که هر یک از ما از جهان هستی برای زندگی مان در خواست می کنیم. بسیاری از افرادی که با فنگ شویی آشنا میشوند به دنبال راهکارهایی هستند تا میزان دارایی و ثروتشان را افزایش دهند. یکی از این راهکارها تهیه کاسه ثروت و برکت است. برای تهیه کاسه ثروت در فنگ شویی نکاتی وجود دارد که در ادامه مقاله به آن ها می پردازیم:

نماد گندم در فنگ شویی

در فنگ شویی، گندم نماد دارایی، برکت و ثروت است. زیرا زمانیکه خوشه های گندم در داخل آب قرار بگیرد دوباره سبز می شود و به گیاه زندگی تبدیل می شود. به همین دلیل ما میتوانیم برای رفع مشکلات بی پولی و نداری در هر بخش از زندگی مان از ظرف گندم استفاده کنیم.

روش تهیه کاسه ثروت در فنگ شویی:

برای تهیه کاسه ثروت در فنگ شویی باید حتما به نکات زیر توجه کنید تاثیر آن را به خوبی در زندگی تان ببینید:

⭐️ کاسه یا ظرفی به اندازه ی معین، نه بزرگ و نه کوچک بر می داریم.

⭐️ داخل آن را به اندازه‌ی دو سوم گندم می‌ریزیم.

اگر میزان گندم در ظرف کم باشد، درواقع ما فراوانی را از جهان هستی درخواست نکرده ایم. و اگر ظرف گندم کاملا پر باشد، یعنی ما ظرف زندگی مان پر است و آمادگی پذیرش برکت و دارایی بیشتر را نداریم. بهترین کار این است که به اندازه دو سوم کاسه، گندم پر شود؛ تا به جهان هستی اعلام کنیم که میتوانیم برکت و ثروت بیشتری را در زندگی تجربه کنیم.

⭐️ میتوانید داخل ظرف گندم، سکه، شمش طلا و یا پول واقعی قرار دهید (دقت کنید از استفاده از پولهای تقلبی پرهیز کنید چون پیغام درستی به کائنات نخواهد داد.)

⭐️ در آخر حتما دقت کنید که گندم ها را حداکثر هر 6 ماه یکبار از خانه خارج کنید و گندم های جدیدی را داخل کاسه گندم بریزید. زیرا اگر گندمهای جدید جایگزین گندمهای پیشین نشود، باعث انباشتگی میشود و اثر خود را از دست میدهد. گندم های قدیمی را میتوانید برای پرنده ها بریزید تا برکت بیشتری وارد زندگی شما شود.

تصویر گندمزار

همچنین ما میتوانیم از تصاویر (گندمزار) در گوشه ثروت خانه و یا هر بخشی که قصد وسعت دادن به آن را داشته باشیم استفاده کنیم. خصوصا اگر بخش ثروت در محیط زندگی یا کارتان کوچک است؛ توصیه می شود که برای وسعت دادن به این بخش و افزایش میزان ثروت و دارایی تان از تصویر گندمزار بهره ببرید.

نکات زیر را برای استفاده از تصاویر گندمزار رعایت کنید:

  • آسمان داخل تصویر آبی باشد.
  • مانعی دربرابر دشت گندم وجود نداشته باشد.

تصویر رو به رو از نمونه یکی از بهترین تصاویری است که به عنوان نماد گندمزار میتواند در محیط زندگی و کارتان استفاده شود:

واقع انرژی خانه را از بین می برد.

فنگ شویی برای خانه پر برکت

تحریریه پویانو

منبع: حاشیه نیوز

دکمه بازگشت به بالا