علم و سلامت

هشدار اپل درباره شارژرهای تقلبی

به گفته اپل، استفاده از شارژهای تقلبی می‌تواند به کاهش سرعت شارژ، تکرار اعلان‌های شارژ و حتی کاهش عمر باتری منجر شود.

چگونه شارژر اپل را از نمونه‌های تقلبی تشخیص دهیم؟

در توضیحات کوپرتینویی‌ها، تصاویری از شارژرهای اصلی اپل واچ ارائه شده است که اطلاعاتی پیرامون کابل و علامت‌های روی آن را نمایش می‌دهند. اپل در این‌باره می‌گوید: «شارژرهای غیرمجاز احتمالاً رنگ‌ها، نوشته یا طرح‌های متفاوتی نسبت به‌ مدل اصلی روی سطح کانکتور شارژ دارند.»

علاوه‌براین، اپل لیستی از شماره مدل‌ها برای همه کابل‌های تولیدشده تا به‌امروز منتشر کرده و همچنین با ارائه یک دستورالعمل، به‌ شما در تشخیص اصل یا تقلبی بودن کابل شارژ کمک می‌کند.

در این دستورالعمل، ابتدا باید اپل واچ به سیستم مک متصل شود. پس از اتصال، در بخش تنظیمات سیستم روی گزینه General کلیک کنید و با انتخاب About، به‌ بخش System Report بروید. در پایان با کلیک روی USB، شارژر ساعت خود را انتخاب کنید تا جزئیات را ببینید. با مطالعه جزئیات، متوجه می‌شوید که شارژرهای تولیدشده توسط اپل، این شرکت را به‌عنوان سازنده معرفی می‌کنند.

همچنین شرکت آمریکایی اضافه کرد که مشتریان آن‌ها می‌توانند با جستجو در دیتابیس عمومی لوازم جانبی MFi اپل یا جستجو برچسب Made for Watch، از صحت کیفیت شارژر خود اطمینان حاصل کنند.

۵۸۵۸

نشر مطالب پزشکی

به طور خلاقانه و منسجم، مفاهیم علمی پزشکی را به زبانی ساده و قابل فهم برای همه تبدیل می‌کنم. هدفم این است که هر کسی بتواند به سرعت به دانش پزشکی دسترسی داشته باشد.
دکمه بازگشت به بالا