ورزش

هشدار وزارت ورزش بعد از ملاقات خطیر با سفیر عربستان

دیدار اخیر علی خطیر با سفیر عربستان در ایران، حرف‌وحدیث‌هایی را به وجود آورد؛ دیداری که در آن طرفین درباره مسائل مختلف صحبت کردند و حتی باشگاه استقلال از پیشنهاد طرف سعودی برای برگزاری سوپرجام فوتبال ایران در عربستان در صورت قهرمانی آبی‌پوشان خبر داد.

این اما تمام ماجرا نیست و صحبت‌ها به همین جا ختم نمی‌شود. اصولاً دیدار با مقامات خارجی؛ روال، تشریفات و سلسله مراتب خاصی دارد. اینکه استقلال این مراحل را رعایت کرده یا خیر موضوعی است که مسئولان باشگاه باید در مورد آن اظهار نظر کنند اما بعد از این ملاقات، وزارت ورزش و جوانان در نامه‌ای بر لزوم رعایت مراتب و هماهنگی‌های لازم پیش از چنین دیدارهایی تأکید کرده؛ هشداری که خود بیانگر ماجراست.

در این نامه که به امضای محمدحسن تقی‌زاده مدیرکل روابط بین‌الملل وزارت ورزش رسیده، آمده است:

«پیرو بخش‌نامه‌های مصوب قبلی ارسالی از سوی وزارت ورزش و جوانان به عنوان فدراسیون‌های محترم ورزشی کشورمان در خصوص ضرورت پیگیری کلیه امور بین‌الملل مرتبط با وزارت امور خارجه صرفاً از طریق دفاتر امور بین‌الملل و امور مشترک فدراسیون‌ها، همچنین با استناد به ماده 3 قانون وظایف وزارت امور خارجه مبنی بر اینکه “کلیه نهادها و ارگان‌های جمهوری اسلامی ایران مکلفند در برقراری هر نوع ارتباط با دول خارجی”(خاصه با سفارت‌خانه‌های مقیم ایران و با هدف حفظ مصالح کشورمان) “هماهنگی سیاسی لازم را با وزارت امور خارجه به‌عمل آورند”، به این وسیله، ضمن تشکر و قدردانی از همکاری و اقدامات آن دسته از فدراسیون‌ها و باشگاه‌هایی که همکاری لازم را در اجرای بخش‌نامه‌های صادر داشته‌اند، مجدداً خاطرنشان می‌سازد به منظور پیشگیری از هرگونه ناهماهنگی در اجرای بهینه امور و با عنایت به جایگاه دفتر امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان به عنوان مرجع ارتباطی با وزارت امور خارجه، در رعایت موارد برشمرده اهتمام لازم را مبذول نمایند.»

سؤال دیگر این است که آیا اعضای هیئت مدیره استقلال در جریان این ملاقات قرار داشتند یا خیر.

258 258

تیم خبری ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر بهبود فنی و تکنیکی در ورزش‌های رزمی. با به اشتراک گذاری راهنمایی‌ها و تمریناتی برای بهبود تکنیک‌ها و مهارت‌های رزمی، هدفمندی خود را در توسعه تکنیک و استعداد رزمی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای رزمی پیوسته و بهترین خود را نشان دهید.
دکمه بازگشت به بالا