عمومیکسب و کار ویژه

انواع هندریل شیشه ای درتیس

شیشه یکی از متریال هایی است که در صنعت ساختمان سازی به شدت مورد توجه واقع شده است و جایگزین خوبی به عنوان حفاظ در بالکن و تراس و راه پله واقع شده، شیشه های مورد استفاده برای این اماکن از نوع سکوریت و یا لمینت می باشد که در برابر ضربه و فشار بسیار مقاوم می باشد.هندریل شیشه ای که برای بالکن و راه پله استفاده می شود با پایه های مختلفی به کار می رود که نوع پایه با توجه به سلیقه ی کارفرما و محل نصب تعیین می شود. از انواع هندریل شیشه ای پرکاربرد میتوان به نوع دفنی، اکسپوز، اسپیگات، فیکس پوینت اشاره کرد. برای اینکه بتوان در انتخاب نوع پایه راحت تر اقدام کرد باید با ویژگی های هریک از پایه ها آشنا شوید.در ادامه در مورد خصوصیت هریک بیشتر توضیح می دهیم.

درتیس یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده انواع نرده شیشه ای در ایران می باشد

این شرکت با بهره گیری از دانش فنی روز دنیا و استفاده از مدرن ترین تجهیزات و ماشین آلات، انواع نرده های شیشه ای را با کیفیت بسیار بالا تولید می کند. محصولات درتیس علاوه بر زیبایی و طراحی منحصر به فرد، از استحکام و ایمنی بالایی نیز برخوردارند. این شرکت نرده های شیشه ای خود را در پروژه های معماری مسکونی، اداری و تجاری بزرگی در سراسر کشور به کار گرفته است. درتیس همواره بر حفظ استانداردهای کیفی و رعایت اصول زیست محیطی در تولید محصولات خود تاکید داشته است.

انواع هندریل شیشه ای

  • هندریل شیشه ای دفنی
  • هندریل شیشه ای فیکس پوینت
  • هندریل شیشه ای اسپیگات
  • هندریل شیشه ای اکسپوز
  • هندریل شیشه ای با پایه سفارشی

هندریل شیشه ای دفنی

هندریل شیشه ای دفنی یکی از زیباترین و جذاب ترین انواع نرده های شیشه ای است که در طراحی های مدرن و امروزی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این نرده ها طوری طراحی می شوند که هیچ یک از اجزای سازه ای آن از بیرون قابل رویت نیست و تنها شیشه های آن به چشم می آیند. تمامی قطعات، اتصالات و پروفیل های فلزی نرده در تراز همکف و به صورت مخفی قرار می گیرند.

برای نصب نرده شیشه ای دفنی نیاز به کنده کاری و زیرسازی می باشد بنابراین برای داشتن چنین هندریل زیبایی باید قبل از نازک کاری اقدام به نصب نمائید. بعد از کنده کاری از پروفیل هایی با طول 15 سانتی متربه صورت منقطع و با حداکثر فاصله ی 30 سانتی متر از هم در محل زیرسازی از هم قرار میگیرند.سپس شیشه ها درون این پروفیل ها فیکس می شوند و در انتها از کاور و درپوش آلومینیومی استفاده می شود.بعد از نازک کاری شیشه ابتدای پروفیل با کف همتراز است و تنها شیشه نمایانگر می باشد.

شیشه های مورد استفاده در هندریل دفنی می توانند از نوع سکوریت یا لمینیت با ضخامت های مختلف باشند. یکی از رایج ترین انتخاب ها شیشه تک لایه سکوریت با ضخامت 10 میلیمتر است که منجر به نمایی ظریف و شفاف می شود.

نکته جالب در مورد این نرده ها، نامگذاری آنها به عنوان “دفنی” است که از این واقعیت نشأت می گیرد که پایه های اصلی نرده به صورت پنهان و دفن شده در زمین یا کف نصب می شوند.

در مجموع، هندریل شیشه ای دفنی با ظاهر منحصربفرد و یکپارچه خود، گزینه ایده آلی برای محیط های داخلی و خارجی مدرن است که نورگیری و دید باز را نیز ارائه می کند. علاوه بر زیبایی بصری، این مدل از نرده ها ایمنی بالایی نیز دارند.

هندریل شیشه ای اکسپوز

هندریل شیشه ای اکسپوز روش نصبی دقیقا مانند روش پایه دفنی دارد با این تفاوت که نیازی به کنده کاری نمی باشد خب این یک مزیت محسوب می شود چرا که در ساختمان هایی که نازک کاری انجام داده اند می توان از این روش به راحتی استفاده کرد.اما خب به اندازه ی پایه پروفیل به همراه یک روکش آلومینیومی در دید کاربران می باشد و مانند حالت دفنی پایه پوشیده و پنهان نمی باشد

نرده شیشه ای روکار یا همان اکسپوز، یکی دیگر از انواع نرده های شیشه ای است که در معماری های امروزی و مدرن کاربرد فراوانی دارد. این نرده از پروفیل های U شکل آلومینیومی تشکیل شده که در فواصل 15 تا 25 سانتی متری روی کف یا سازه نصب می گردند. وظیفه اصلی این پروفیل های U شکل نگهداری پنل های شیشه ای نرده است. بدین صورت که پس از قرارگیری پنل های شیشه در داخل این پروفیل ها، از قطعات دیگری درون پروفیل جهت ایستایی و ثابت نگه داشتن شیشه ها استفاده می شود.

پس از انجام این مراحل و تراز کردن کامل شیشه ها، از یک روکش یا کاور آلومینیومی برای پوشاندن پروفیل های U شکل استفاده می گردد تا پایه های نرده به صورت یکپارچه و زیبا دیده شوند. این کاورهای آلومینیومی در لبه بالایی خود دارای شیاری هستند که برای قرارگیری نوار درزگیر مورد استفاده قرار می گیرد. این نوار درزگیر وظیفه آب بندی بین شیشه و پروفیل را بر عهده دارد.

نکته قابل توجه در مورد نرده شیشه ای روکار این است که نصب آن باید بر روی یک سطح کاملا صاف و هموار صورت گیرد. در غیر این صورت، شیشه ها در یک راستا و تراز قرار نخواهند گرفت و از نظر پایداری و ایستایی با مشکل مواجه می شوند. علاوه بر آن، ظاهر زیبا و یکدست این نرده نیز از بین خواهد رفت.

در مجموع، نرده شیشه ای روکار با بهره گیری از پروفیل های آلومینیومی آشکار، گزینه ای مناسب برای محیط های داخلی و فضاهای باز مدرن است که نیازمند سطح کف کاملا صاف و یکنواخت می باشد. این نرده علاوه بر زیبایی بصری، از استحکام و امنیت بالایی نیز برخوردار است.

هندریل شیشه ای اسپیگات

اسپیگات نوعی پایه فلزی است که در فواصل مشخصی نصب می شود.این نقلط از قبل توسط ابزارهای دیجیتالی تعیین شده اند.پایه ها توسط پیچ به زمین متصل می شوند.و درون شیاری که روی پایه ها قرار دارد شیشه ها توسط گوه فیکس می شوند.به طور استاندارد برای هر پنل شیشه ای با ابعاد استاندارد از دو پایه اسپیگت استفاده می شود ولی اگر ابعاد تغییر کند و یا ضخامت شیشه بالاتر باشد جهت استحکام بیشتر از تعداد پایه های بیشتری استفاده می شود.

نرده شیشه ای اسپیگت یکی از محبوب ترین انواع نرده های شیشه ای است که بیشتر برای استفاده در اطراف استخرها یا در روف گاردن ها (فضاهای باز روی پشت بام) سفارش داده می شود. این نرده می تواند با ارتفاع های مختلف از 45 سانتی متر به عنوان جان پناه شیشه ای تا 120 سانتی متر به عنوان حفاظ شیشه ای تولید شود.

نرده شیشه ای اسپیگت مناسب ترین گزینه برای زمانی است که نازک کاری انجام شده است و نمی خواهید بر روی آن سوراخ یا شیاری ایجاد شود. در این نرده از پایه هایی با ابعاد 15 تا 25 سانتی متر استفاده می شود که براساس نیاز پروژه می توان از پایه های کوتاه یا بلند استفاده کرد. ارتفاع پایه های بلند اسپیگت می تواند تا 45 سانتی متر نیز برسد که برای برخی پروژه ها کاربرد دارد.

هندریل شیشه ای فیکس پوینت

بست های فیکس پوینتی یک رابط بین دیوار جانبی و شیشه می باشند. این بست ها از جنس استیل و فولاد ضد زنگ هستند و در رنگ های مختلفی تولید می شوند. در مرحله ی اندازه گیری ابتدا محل سوراخکاری روی شیشه مشخص می شود سپس شیشه های سوراخکاری شده توسط بست به دیوار جانبی متصل و رگلاژ می شوند برای جلوگیری از اتصال مستقیم شیشه به بست های فلزی از واشرهای تفلونی استفاده می کنند.

تعداد بست ها در هر یک قطعه شیشه با توجه به میزان تردد و ضخامت شیشه تعیین می شود ولی به طور کلی هرچه تعداد بست ها بیشتر باشد مقاومت حفاظ نیز بیشتر می شود یکی از مزیت های این نصب نسبت به سایر پایه ها ، امکان رگلاژ و تراز کردن شیشه می باشد که در سایر مدل ها این شرایط وجود ندارد. در انتهای کار با توجه به نیاز کارفرما میتوان از هندریل بر روی شیشه استفاده کرد

نکته بسیار مهم در این مرحله، تعیین دقیق محل سوراخکاری است که باید توسط ابزارهای دیجیتال و افراد با تجربه و متخصص انجام شود. اگر این کار توسط فرد ناشی انجام گیرد، ممکن است کل پروژه دچار مشکل شده و هزینه های اضافی را به همراه داشته باشد

کلام آخر

در این مقاله با انواع هندریل شیشه ای ، کاربرد و نحوه ی نصب آنها اشنا شدید. برای داشتن یک هندریل شیشه ای زیبا و ایمن بهتر است حتما با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید چرا که گاها پایه ی مورد نظر شما برای مکان انتخابی مناسب نمی باشد و از لحاظ ایمنی مشکل ایجاد می کند.

اما به طور کلی برای راه پله ها شیبدار و قوسی اغلب از پایه های اسپیگات و فیکس پوینت استفاده می شود در بالکن و تراس به علت دید وسیع از پایه های دفنی ، اکسپوز بیشتر استفاده می شود و در دور استخر از پایه های اسپیگات چرا که با زمین فاصله دارد و اب به راحتی از زیر آن عبور می کند.اگر هیچ یک از پایه های فوق مناسب پروژه ی شما نباشد از پایه های اختصاصی برای اینکار استفاده می شود که دقیقا مطابق با محل مورد نظر شما ساخته شده اند.

شرکت درتیس با داشتن یک تیم متخصص و با تجربه در زمینه طراحی و ساخت انواع نرده های شیشه ای، توانسته جایگاه ویژه ای در این صنعت کسب کند. این شرکت سعی کرده است در تمامی مراحل تولید از جدیدترین فناوری ها و دستگاه های روز دنیا بهره گیرد تا محصولات با کیفیت و استانداردهای بالایی را ارائه دهد.

یکی از اولویت های اصلی درتیس، توجه ویژه به نیازها و خواسته های مشتریان است. کارشناسان این شرکت با مشاوره های تخصصی، بهترین گزینه را برای هر پروژه پیشنهاد می دهند. علاوه بر این، خدمات پس از فروش قوی و پشتیبانی مستمر نیز از جمله مزایای همکاری با درتیس می باشد.

با توجه به سابقه درخشان و تلاش مستمر برای بهبود کیفیت و خدمات، درتیس توانسته در میان مشتریان و همکاران خود اعتبار و شهرت قابل توجهی کسب کند و امروزه به عنوان یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید انواع نرده های شیشه ای در کشور شناخته می شود.

شرکت درتیس از تولید کننده ی بزرگ در این حوزه می باشد و در شهرهای مختلفی اقدام به اجرای نرده شیشه ای نموده است.شما همراهان گرامی میتوانید از نمونه کارهای اجرایی در گالری درتیس دیدن فرمائید و جهت ثبت سفارش و یا درخواست مشاوره از کارشناسان ما با شماره ی 34 30 11 44 021 و 562 572 1 0912 در ارتباط باشید.

 

منبع : https://doortis.ir/هندریل-شیشه-ای-نرده-شیشه-ای/.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا