کسب و کار ویژهورزش

انواع دنده دوچرخه کورسی با بهترین کیفیت

دوچرخه های کورسی یا مسابقه ای یکی از انواع دوچرخه های سرعتی هستند که معمولا در مسابقات دوچرخه سواری از آن ها استفاده می شود. همچنین این نوع دوچرخه را نیز می توانید برای مسیرهای طولانی استفاده کنید. دوچرخه های کورسی به دلیل این که یک فریم مناسب و سبک دارند برای سواری سرعتی مناسب بوده و همچنین به دلیل این که دارای یک سیستم ترمز و دنده ی ایده آل است دوچرخه سواری را برای شما راحت می کند. در این بخش به ویزگی های دنده دوچرخه کورسی می پردازیم.

ویژگی دوچرخه های کورسی

ممکن است شما تفاوت دوچرخه های کورسی با سایر دوچرخه ها را فرمان و سایز تایرهای بدون عاج آن بدانید اما در واقع این نوع دوچرخه با دوچرخه های دیگر تفاوت زیادی دارد که در ادامه به تفاوت ها آن می پردازیم.

فریم دوچرخه کورسی

دوچرخه های کورسی نسبت به سایر دوچرخه ها از نظر فریم دارای زاویه بسته تری است، طراحی این نوع دوچرخه ها به گونه ای می باشد که تایرهای آن بسیار نزدیک به فریم دوچرخه می باشد به علاوه طراحی آن به گونه ای است که زین آن به موجب مب شود شما بتوانید میزان انتقال قدرت بالایی داشته باشید.

دنده دوچرخه کورسی با بهترین کیفیت

برای دوچرخه های کورسی نسبت به دوچرخه های دو منظوره و دوچرخه های کوهستان از دنده های متفاوتی استفاده شده است. به عنوان مثال می توان به سیستم شیمانو مدل saro اشاره کرد که از مدل سیستم دنده های کورسی استفاده شده است.

طبق قامه سیستم دنده دوچرخه های کورسی  مجهز به 2-3 سینی می باشد، در واقع تفاوت اصلی بین دنده دوچرخه های کورسی و دوچرخه های کوهستان تعداد دندانه های بالای آن است.

البته توجه کنید که تعداد سینی های دوچرخه های کورسی در قسمت خودرو آن با دوچرخه های کوهستان تفاوت چندانی ندارد و تعداد کمتر دندانه های آن به شما کمک می کند که بتوانید به سرعت های بالاتر دست پیدا کنید.

سیستم ترمز دوچرخه کورسی

همان طور که می دانید در سیستم ترمز دوچرخه های کورسی از از ترمزهای ویبریک استفاده شده است، البته این مسئله در مورد تمام دوچرخه های کورسی صدق نمی کند و در برخی از دوچرخه های کورسی که سبک خاصی دارند از سیستم ترمز دیسکی استفاده می شود. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر شما یک دوچرخه سوار مبتدی هستید بهتر است از دوچرخه هایی استفاده کنید که دارای ترمز ویبریک هستند.

سیستم چرخ دوچرخه کورسی

دوچرخه های کورسی برای مسیرهای جاده ای مناسب هستند و سایز تایر های آن 28 می باشد، این سایز موجب می شود تا شما بتوانید گشتاور بیشتری داشته باشید، تایر این نوع  دوچرخه ها را بدون عاج ساخته اند تا دوچرخه ها استحکاک کمتری با زمین داشته باشد و این موضوع باعث می شود تا راندمان سواری شما بالاتر رود.

سیستم تعلیق و فرمان دوچرخه کورسی

داشتن کمک فنر برای دوچرخه ها موجب می شود تا انرژی زیادی هدر برود و همچنین اگر برای سواری شهری از دوچرخه استفاده می کنید نیازی نیست که از دو شاخ کمک فنر دار استفاده کنید، بنابراین دو شاخ دوچرخه های کورسی را بدون کمک فنر ساخته اند به عبارت دیگر به این نوع از دو شاخ ها، دوشاخ خشک گفته می شود.

دوچرخه کورسی را به گونه ای طراحی کرده اند که ضرباتی که از سطح زمین به دوچرخه وارد می شود را با کمک لوله زین و فرمان دفع می کند، در دوچرخه های کورسی از فرمان های استفاده شده است که عرض کمتری دارند.

همچنین فرمان های این دوچرخه ها طوری طراحی شده است که شما در سه حالت می توانید فرمان را هدایت کنید.

تولید کنندگان دوچرخه های کورسی

برند جاینت

این یک برند تایوانی می باشد که دوچرخه های زیادی به خصوص دوچرخه های کورسی را طراحی و تولید کرده و روانه بازار می کند. این برند نسبت به سایر برندها بسیار معروف تر بوده زیرا دارای طراحی بسیار دقیق، متریال مرغوب بوده و همچنین از بهترین سیستم ها برای ترمز و دنده استفاده کرده است.

این شرکت در سال 2021 در ساخت دوچرخه های خود تجدید نظر کرده و راندمان سواری محصولات خود را افزایش داده است. بنابراین توصیه ما به شما این است که اگر قصد خرید دوچرخه را دارید و قصد دارید دوچرخه سواری را به صورت حرفه ای دنبال کنید بهترین گزینه برای شما خرید محصولات جاینت می باشد.

برند ویوا

این برند تولید کننده دوچرخه نیز تایوانی بوده و در میان ایرانیان از محبوبیت بالایی برخوردار است، با این که این برند اغلب دوچرخه های کوهستان تولید می کند ما در سال های اخیر اقدام به تولید دوچرخه های کوهستانی نیز کرده است.

این برند دوچرخه هایی را با قیمت مناسب به و قابل قبولی به مشتری ارائه داده بنابراین برا شروع دوچرخه سواری گزینه ی خوبی می باشد.

برند فلش

برند فلش یک برند چینی می باشد اما این برند در ساخت دوچرخه های خود از قطعات با کیفیت استفاده کرده و همین موضوع موجب شده تا در ایران فروش مناسبی داشته باشد.

برند اسکات

این برند متعلق به کشور سوئیس بوده و جزء 10 برند برتر در ساخت تولید دوچرخه می باشد، دوچرخه های SOLACE 30 از جمله دوچرخه های کورسی این برند است. در ساخت این دوچرخه ها از سبک ترین مواد استفاده شده است و دارای یک فریم با طراحی دقیق می باشد و همین امر موجب شده تا جزء بهترین برند ها باشد.

اگر می خواهید یک دوچرخه قوی و با کیفیت  داشته باید این برند گزینه  مناسبی است.

دکمه بازگشت به بالا